Amazon ciągle mnie wylogowuje – co robić?

Wiele osób narzeka na ciągłe wylogowywanie ze swoich kont Amazon. Czy jesteś jednym z nich? Nie martw się, te problemy są w większości tymczasowe i można je naprawić. Problem może jednak nie leżeć po stronie Amazona.

Amazon ciągle mnie wylogowuje — co robić?

Być może będziesz musiał wypróbować kilka poprawek dla swojej przeglądarki, zanim zacznie działać poprawnie. Istnieje proste rozwiązanie, które może Cię uratować, jeśli będziesz się wylogowywać. Ta opcja to pole wyboru, które pozwala pozostać zalogowanym.

Pokażemy Ci, jak włączyć tę opcję, a także podamy więcej rozwiązań tego problemu.

Dlaczego Amazon ciągle prosi o zalogowanie?

Czasami tak naprawdę nie jesteś wylogowany z Amazon, nawet jeśli może się to wydawać. Amazon prosi o informacje o Twoim koncie, aby mogli potwierdzić Twoją tożsamość. Ten problem może wystąpić podczas składania zamówienia lub gdy chcesz coś zmienić.

Dzieje się tak również, gdy ingerujesz w poufne informacje o koncie i jest to dobry środek bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach wielu hakerów może ukraść Twoje dane osobowe online, a utrata konta Amazon to nie żart.

Aby wszystko było jak najbardziej bezpieczne, Amazon może często prosić o weryfikację podczas ważnych wydarzeń na koncie.

Amazon ciągle mnie wylogowuje

Nie wylogowuj mnie na Amazon

Na pewno widziałeś tę opcję, ale prawdopodobnie ją przeoczyłeś. Gdy logujesz się na swoje konto Amazon, istnieje opcja pozostania zalogowanym. Wystarczy kliknąć pole wyboru obok tej opcji na stronie logowania Amazon, a witryna to zapamięta.

Wtedy nie zostaniesz wylogowany, dopóki nie zrobisz tego dobrowolnie, klikając przycisk wylogowania. Twoja sesja nie będzie jednak trwać w nieskończoność. Gdy ta opcja jest włączona, będziesz logowany około dwa razy w miesiącu, mniej więcej co dwa tygodnie. Ponadto będziesz musiał wprowadzić swoje hasło, gdy zmienisz coś na swoim koncie Amazon.

Ta opcja nie jest idealna, jeśli dzielisz komputer lub masz skłonność do uzyskiwania dostępu do sieci publicznych, a oto dlaczego. Jeśli udostępniasz swoje konto Amazon osobie, której ufasz, takiej jak Twoja druga połówka, to w porządku. Jeśli jednak często logujesz się na swoje konto Amazon w sieci publicznej, takiej jak kampus uniwersytecki, biblioteka lub centrum handlowe, Twoje hasło może łatwo zostać skradzione, a ktoś może użyć Twojej karty kredytowej do kupowania rzeczy. Pamiętaj, że osoby z Twojego gospodarstwa domowego również będą miały dostęp do Twojej historii przeglądania i prawdopodobnie zobaczą, co zamawiasz w Amazon.

Zasadniczo nie zaleca się udostępniania nikomu swojego konta Amazon, więc nie pozostawiaj tej opcji aktywnej, chyba że możesz ufać wszystkim wokół siebie.

Inne poprawki wylogowania z Amazon

Czasami Amazon wyłączy się i wyloguje Cię bez powodu. To nie jest takie powszechne, więc omówmy kilka innych możliwości.

Sprawdź ustawienia przeglądarki

Problemy z niezapamiętywaniem danych logowania są często spowodowane przez przeglądarkę, której używasz. W tym samouczku omówimy Firefoksa, ale proces jest podobny w większości innych przeglądarek.

  1. W przeglądarce otwórz Menu aplikacji klikając ikonę trzech pionowych okienek. Menu paska narzędzi Firefoksa
  2. Teraz kliknij Ustawienia. Menu Firefoksa
  3. Następnie kliknij prywatność i bezpieczeństwo. Pasek boczny strony ustawień Firefoksa
  4. Następnie sprawdź swój Pliki cookie i dane witryn preferencje, aby się upewnić Usuń pliki cookie i dane witryn, gdy Firefox jest zamknięty nie jest zaznaczona. Strona prywatności i bezpieczeństwa Firefoksa
  5. Na koniec sprawdź cię Historia preferencje i upewnij się, że jest ustawiony na Firefox zapamięta historię. Strona prywatności i bezpieczeństwa Firefoksa 2

Mamy nadzieję, że kilka poprawek w ustawieniach przeglądarki rozwiąże Twoje problemy.

Powinieneś także regularnie aktualizować swoje urządzenie i dbać o świeżość systemu. Jeśli problem występuje po stronie urządzenia, dobrym pomysłem jest jego ponowne uruchomienie. Szybki restart może często rozwiązać problemy z logowaniem.

Aplikacja Amazon Shopping znana jest z zawieszania się i prawdopodobnie lepiej jest użyć przeglądarki, aby uzyskać dostęp do konta Amazon. Jeśli aplikacja Ci się bardziej podoba, spróbuj ją zaktualizować lub całkowicie usunąć i ponownie zainstalować. Ponowne uruchomienie aplikacji również może działać.

Oto linki do aplikacji Amazon Shopping na iOS i Androida. Jeśli wszystko zawiedzie, zawsze możesz skontaktować się z oficjalnym zespołem wsparcia Amazon i rozwiązać problem.

Amazonka

Pozostań zalogowany

Ludzie coraz bardziej polegają na Amazon. Jeśli wylogujesz się bez powodu, niektóre z tych poprawek powinny ci pomóc. Musisz zachować cierpliwość i wypróbować więcej niż jedno rozwiązanie, ponieważ dotarcie do źródła problemu może zająć trochę czasu.

Która z przedstawionych poprawek Ci pomogła? Czy nadal masz problemy z kontem Amazon? Daj nam znać w sekcji komentarzy.