Czy inteligentne wtyczki Amazon mają adres MAC?

Jeśli patrzysz na to, prawdopodobnie masz trochę ogórka. Problem z adresem MAC w produktach Amazon jest niestety powszechny. Adresu MAC nie należy mylić z komputerami Mac, to coś zupełnie innego.

Czy inteligentne wtyczki Amazon mają adres MAC?

Adres Media Access Control to adres sprzętowy przypisywany urządzeniom, które można podłączyć do sieci lub z innymi urządzeniami. Odpowiadając na pytanie w tytule, tak, każda Amazon Smart Plug ma adres MAC, ale bardzo trudno go znaleźć.

Nie martw się, jeśli będziesz czytać dalej, znajdziesz wszystkie potrzebne odpowiedzi.

Co to jest adres MAC

Adres Media Access Control nie jest adresem Macintosh. Jest to adres sprzętowy przypisywany urządzeniom przez dostawców lub producentów. Zapisywany jest w pamięci urządzenia i pełni rolę identyfikatora.

Identyfikuje każdy węzeł sieci indywidualnie. Adres MAC, w uproszczeniu, to seria cyfr, w rzeczywistości sześć grup dwóch cyfr szesnastkowych, które są podzielone myślnikami lub dwukropkami. Niektórzy dostawcy mają różne formy adresów MAC, z trzema grupami cyfr oddzielonymi kropkami.

adres MAC

Nie ma sensu wchodzić w szczegóły, bo to nie jest główny temat tego artykułu. Porozmawiajmy o Amazon Smart Plugs i dlaczego ich adres MAC jest ważny. Ten adres można łatwo sprawdzić na komputerach i wielu innych urządzeniach, ale na Amazon Smart Plug to zupełnie inna historia.

Jest to w dużej mierze wina Amazona, ponieważ z jakiegoś nieznanego powodu sprawiają, że jest to prawie niemożliwe.

Dlaczego potrzebujesz adresu MAC?

Znajomość adresu MAC Amazon Smart Plug zwykle nie jest tak ważna. Jednak niektórzy użytkownicy będą potrzebować go nawet do korzystania z urządzenia. Na przykład osoby, które dodały dodatkowe warstwy ochrony do swojej sieci Wi-Fi.

Niektóre uniwersytety, uczelnie, a nawet hotele mają takie zabezpieczenia. Nie pozwolą Ci podłączyć urządzenia do sieci, jeśli nie podasz jego adresu MAC. Może to być bardzo frustrujące, ale nie musisz się martwić. Możesz to łatwo rozwiązać, cóż, w większości.

Rozwiązanie jest łatwe, jeśli skontaktujesz się z pomocą techniczną Amazon, ale jej pracownicy pomocy technicznej muszą być doświadczeni i obeznani z technologią. Jeśli tak nie jest, mogą nie wiedzieć, jak właściwie ci pomóc. Mogą dać ci zwykłe odpowiedzi – spojrzeć na urządzenie lub na pudełko. Problem w tym, że nie ma tam adresu MAC.

Amazonka inteligentna wtyczka

Jak znaleźć adres MAC wtyczki Amazon Smart Plug?

Jak można się domyślić, najbardziej niezawodnym sposobem sprawdzenia adresu MAC jest skontaktowanie się z producentem lub dostawcą. W tym przypadku byłby to Amazon. Powinieneś zadzwonić do ich obsługi klienta lub skontaktować się z nimi za pośrednictwem ich witryny.

Będą w stanie podać prawidłowy adres MAC lub identyfikator MAC, jak to niektórzy nazywają, dla Twojej wtyczki Amazon Smart Plug. Jeśli zaoferują ci urządzenie zastępcze, poproś o jego adres MAC, ponieważ w przeciwnym razie nie rozwiążesz problemu.

Zostaniesz z kolejną bezużyteczną wtyczką Amazon Smart Plug bez znajomości tego adresu. Jeśli tak się stanie, skontaktuj się z pomocą techniczną ponownie z tą samą prośbą. Oczywiście, jeśli stracisz cierpliwość, możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy i całkowicie zrezygnować z korzystania z urządzenia.

To zależy od Ciebie, ale jeśli potrzebujesz urządzenia, najlepiej pozostać wytrwałym.

Metoda majsterkowania

Jeśli jesteś trochę obeznany z technologią, możesz samodzielnie znaleźć adres MAC swojej Smart Plug. To może zaoszczędzić trochę czasu. Wykonaj następujące kroki:

  1. Włącz osobisty hotspot na dowolnym dostępnym urządzeniu.
  2. Połącz się z hotspotem za pomocą innego urządzenia (to ważne). Możesz na przykład użyć telefonu z Androidem.
  3. Pobierz aplikację Smart Things i użyj jej, aby połączyć się z hotspotem utworzonym na innym urządzeniu. Dodaj Amazon Smart Plug do listy urządzeń.
  4. Po dodaniu Smart Plug przejdź do Ustawień i wybierz Smart Plug.

Powinieneś być w stanie zobaczyć jego adres MAC w sekcji informacyjnej. Zapisz go, a teraz możesz wyłączyć hotspot. Możesz teraz normalnie połączyć się i korzystać z Wi-Fi.

Znaleziono adres

Teraz wiesz więcej o adresach MAC i ich zastosowaniach. Znajomość adresu MAC Amazon Smart Plug może być bardzo przydatna w niektórych sytuacjach. Najlepiej spisać swoje, na wypadek, gdybyś potrzebował go w przyszłości. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, lepiej skontaktuj się z oficjalnym wsparciem Amazon i poproś o poradę.

Czy kiedykolwiek potrzebowałeś adresu MAC swojej Smart Plug? Znasz łatwiejszy sposób na znalezienie go? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.