Recenzja Garmin Montana 650t

479 £ Cena w trakcie recenzji

Teraz wszystkie nowoczesne smartfony mają GPS i powiązane aplikacje fitness, dedykowane urządzenie do wędrówek może wydawać się zbędne, ale Montana 650t wciąż ma wiele do zaoferowania.

Recenzja Garmin Montana 650t

4-calowy ekran dotykowy jest wspaniały: może być rezystancyjny, ale jest czuły i można go wygodnie obsługiwać nawet w grubych rękawiczkach, a technologia transfleksyjna zapewnia, że ​​jest całkowicie czytelny w jasnym świetle słonecznym.

Na pokładzie znajduje się również wysokościomierz i cyfrowy kompas, a urządzenie jest dostarczane z preinstalowanymi mapami systemu operacyjnego (w skali 1:50 000) całej Wielkiej Brytanii. Same mapy papierowe kosztowałyby ponad 1400 funtów.

Garmin Montana 650t

Lista funkcji jest imponująca: jest wodoodporny i odporny na wstrząsy (klasa IPX7); jest kompatybilny z bezprzewodowymi pasami piersiowymi Garmin i urządzeniami ANT+; istnieją funkcje morskie dla żeglarzy i wędkarzy, a nawet można go używać jako nawigacji satelitarnej. Wsuń go do opcjonalnego uchwytu, a wyświetli szczegółowe instrukcje, tak jak TomTom.

Tymczasem żywotność baterii jest zdumiewająca. Jedno ładowanie z łatwością zapewni Ci pełny ośmiogodzinny dzień pracy przy solidnym działaniu GPS, a w sytuacjach awaryjnych będzie działał z trzech standardowych baterii alkalicznych AA.

To trochę rozczarowujące, że montaż napędowy kosztuje więcej, ale biorąc pod uwagę, ile może zrobić to urządzenie, jest to prawie uzasadnione. Jako wszechstronne urządzenie GPS i zachęta do wyjścia na zewnątrz i bycia zdrowym, jest po prostu wspaniałe.