Jak wyłączyć automatyczne odnawianie w Amazon Prime?

Każdy zawsze szuka sposobu na uproszczenie swojego życia i uczynienie go łatwiejszym. Czasami, o ile nie zostaniesz przypomniany, aby coś zrobić, to po prostu się nie robi. Ustawiasz przypomnienia w telefonie, zatrudniasz bliskich, przypominasz o ważnych rzeczach, ale to się nie udaje. Jeśli chodzi o członkostwo online, automatyczne odnawianie może się przydać.

Jak wyłączyć automatyczne odnawianie w Amazon Prime?

Czasami jednak ta sama opcja automatycznego odnawiania nie jest tym, czego potrzebujesz. Może po prostu rejestrujesz swoje konto Amazon Prime i jesteś tylko na okres próbny. Lub po prostu wolisz płacić za członkostwo ręcznie. W takim przypadku możesz skorzystać na wyłączeniu automatycznego odnawiania i przystąpieniu do robienia tego ręcznie.

Wyłączanie automatycznego odnawiania

Wiele firm oferujących streaming, w tym Amazon, oferuje 30-dniowe wersje próbne. Pozwalają Ci cieszyć się ich usługami, zanim podejmiesz decyzję o zaangażowaniu się w nie w pełnym wymiarze godzin. To bardzo sprytny sposób na przyciągnięcie nowych klientów. Jest mało prawdopodobne, że wiele osób zapłaciłoby tę kwotę z góry, nie wiedząc, co kupują te pieniądze. A może po prostu wszyscy są teraz przyzwyczajeni. Niemniej jednak chodzi o maksymalizację liczby użytkowników.

Amazonka

Podczas pierwszej konfiguracji konta Amazon Prime musisz podać wszystkie swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz adres e-mail, ale musisz również podać informacje o płatności. Gdy to zrobisz, Twoje członkostwo Amazon zostanie automatycznie odnowione na koniec wybranego okresu członkostwa. Jeśli nie jest to konfiguracja, którą chcesz dla swojego konta, możesz ją wyłączyć, anulując członkostwo. Musisz wejść na swoje konto Amazon Prime, a następnie przejść do:

  1. Zarządzaj swoim członkostwem Prime.
  2. Jeśli masz bezpłatną wersję próbną Amazon, wybierz opcję „Zakończ okres próbny i korzyści”. Jeśli masz regularne, płatne członkostwo, wybierz „Zakończ członkostwo i korzyści”
  3. Następnie możesz wybrać opcję „Zakończ członkostwo”, co spowoduje, że usługa nie będzie automatycznie odnawiać Twojego abonamentu po zakończeniu umowy. A jeśli korzystasz z bezpłatnego okresu próbnego, po prostu kliknij „Nie kontynuuj”.

Jeśli zmienisz zdanie, zawsze możesz kliknąć „Kontynuuj członkostwo” na tej samej stronie. Możesz to zrobić w dowolnym momencie tego procesu. Ponadto, aby nie zapomnieć o wyłączeniu automatycznego odnawiania, możesz:

  1. Przejdź do swojego konta.
  2. Wybierz „Zarządzaj swoim członkostwem Prime”.
  3. Wybierz „Przypomnij mi przed odnowieniem” w „Następna płatność”.

Pamiętaj tylko, że ta opcja jest dostępna tylko wtedy, gdy data odnowienia przypada w ciągu najbliższych trzech dni.

automatyczne odnawianie

Plusy i minusy automatycznych odnowień

Jak wspomniano, automatyczne odnawianie płatności może być bardzo przydatne. Ale jeśli nie będziesz z nimi ostrożny, możesz skończyć z wieloma wypłatami z konta bankowego, o których zapomniałeś. Przyjrzyjmy się niektórym zaletom automatycznego odnawiania.

Oszczędzacz czasu

Jednym z najbardziej oczywistych powodów, dla których warto wybrać opcję automatycznego odnawiania, jest oszczędność czasu. Prawdopodobnie masz więcej niż jedno członkostwo i prawdopodobnie wszystkie zaczynają się i kończą w innym dniu. Musisz więc tworzyć przypomnienia o swoich przypomnieniach i tak dalej. Najważniejsze jest to, że czasami trudno jest to śledzić.

Brak przerw

Automatyczne odnawianie zapewnia brak luk w usłudze, z której korzystasz. Jest to szczególnie przydatne, jeśli jest to coś, do czego jesteś przyzwyczajony przez cały czas, jak Amazon Prime. Jeśli jest to usługa przesyłania strumieniowego lub platforma, która jest częścią Twojego codziennego życia, sensowne jest jej automatyczne odnawianie. Dostęp do konta gotowego do użycia jest prawdziwą niedogodnością, tylko po to, aby odkryć, że nie zostało ono odnowione.

A jakie są wady automatycznego odnawiania?

Przedłużenie konta bankowego

Przedłużenie jest najczęstszym powodem, dla którego ludzie rezygnują z automatycznego odnawiania. Jest to szczególnie ważne, gdy daty członkostwa nie pokrywają się z czasem, w którym masz najwięcej środków na swoim koncie. Możesz w końcu ciągle manewrować swoimi członkostwami i martwić się datami automatycznego odnawiania.

Błędy z widokiem

Kiedy ustawisz wszystko na automatyczne odnawianie i już o tym nie myślisz, możesz ryzykować potencjalnie problematyczne rozliczenia. Czasami zdarzają się błędy i przeładowania ładowarek, które są po prostu – pomyłkami. Błąd systemu może spowodować, że zapłacisz więcej, niż powinieneś. Dlatego nie jest tak źle od czasu do czasu sprawdzać te automatyczne płatności.

wyłącz automatyczne odnawianie

To zależy od Ciebie

Możesz dowiedzieć się, czy wolisz mieć swoje członkostwa, takie jak Amazon Prime, przy automatycznym odnawianiu, czy nie. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że jeśli tego nie chcesz, możesz anulować automatyczne odnawianie. A do tego wystarczy kilka prostych kroków.

Automatyczne odnawianie ma swoje zalety, ale nie dla wszystkich. Większość ludzi najpierw lubi przeglądać usługę i sprawdzać, czy warto zainwestować. Z tego konkretnego powodu przydatne są bezpłatne wersje próbne. Automatyczne odnawianie pozwala zaoszczędzić czas i usprawnić działanie, ale może również powodować niedogodności, jeśli przesadzisz.

Co myślisz o automatycznych odnowieniach i jak wygodne są one w Twoim życiu? Czy Twoje konto Amazon Prime jest automatycznie odnawiane? Zostaw komentarz w sekcji komentarzy poniżej.