Dlaczego bursztyn jest zły w wpływie Genshin?

Amber to pierwszy członek drużyny, którego spotkasz jako Podróżnik, który niedawno przybył do Teyvat w Genshin Impact. Ten ognisty członek Outriderów z Rycerzy Favoniousa jest zawsze gotów wyciągnąć pomocną dłoń zarówno do zagubionego podróżnika, jak i obywatela Monstadt.

Dlaczego bursztyn jest zły w wpływie Genshin?

Dlaczego więc gracze tak bardzo jej nie lubią?

Bursztyn nie jest złą postacią, ale istnieją pewne ograniczenia, które musisz zrozumieć, aby móc ją właściwie określić i wykorzystać.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o tej Pyro łuczniczce, w tym dlaczego jest tak kontrowersyjna i jak zacząć ją efektywnie wykorzystywać w swojej drużynie.

Taaaak…..Dlaczego bursztyn jest zły?

Amber może odgrywać integralną rolę w Prologu gry, ale gracze nie mogą się doczekać, aż będą mogli zastąpić ją inną postacią Pyro. Czy Amber jest tak zła, jak gracze ją dokuczają?

Nie dokładnie.

Większość graczy ma problem z jej słabymi talentami Żywiołów. Jeśli kiedykolwiek używałeś Barona Bunny do eksplozji lub Ognistego Deszczu, rozumiesz frustrację.

Królik Barona mógłby być świetnym sposobem na zadawanie obrażeń w walce, ale wybuchowa marionetka trwa tak długo, aby wybuchła. Trudno jest gościć, kiedy wybuchnie, a kiedy w końcu wybuchnie, obrażenia są tylko „w porządku”. Jest to akceptowalna broń dla graczy niższego poziomu, którzy dopiero zaczynają, ale trudno jest usprawiedliwić używanie jej w miarę zdobywania poziomów i AR.

Ognisty Deszcz to talent Amber Wybuch Żywiołów, w którym wypuszcza ognisty deszcz strzał, które zadają obrażenia Pyro wszystkiemu, czego dotkną. Teoretycznie ten talent powinien świetnie działać z kontrolą tłumu, ale wykonanie wymaga sporo pracy.

Problemem z Fiery Rain jest czas jego trwania. Trwa nędzne kilka sekund, zbyt krótko, aby zadać jakiekolwiek rzeczywiste obrażenia i znacznie krócej niż potrzeba do kontrolowania tłumu.

Twórcy Genshin Impact mogli wzmocnić oba talenty, wydłużając czas trwania Ognistego Deszczu i skracając czas detonacji Barona Bunny'ego, ale tak się nie stało. W związku z tym gracze decydują się na znalezienie innych postaci Pyro, które mogą zadawać ogromne obrażenia w niezawodnym czasie.

Element

Amber to postać Pyro lub ognia dostępna w Genshin Impact. Jest pierwszą grywalną postacią, którą napotkasz na początku gry i wkrótce potem dołącza do twojej drużyny. Ta czterogwiazdkowa postać nie jest najpopularniejsza w społeczności Genshin Impact, ale jest darmowa i jest dobrym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy potrzebujesz ognia lub ataków z dużej odległości.

Inne grywalne czterogwiazdkowe postaci Pyro w grze to:

 • Bennetta

 • Xinjan

 • Xiangling

 • Yanfei

Od aktualizacji 1.06 Amber jest jedyną grywalną postacią Pyro, która używa łuku.

Broń

Jak wspomniano, wybraną bronią Amber jest łuk. Podobnie jak inne postacie łuczników, jest świetną opcją, jeśli potrzebujesz ataków dalekiego zasięgu. Jeśli go widzisz, możesz go uderzyć atakiem Fully Charge. Jednak, podobnie jak inni łucznicy, nie są tak skuteczni, jeśli chcesz rozbić kamienne przedmioty. Wyjątkiem są węzły rudy z efektami żywiołów. Ataki, takie jak strzały Pyro Amber, mogą rozbić elektryczne skały jednym w pełni naładowanym strzałem.

Jak dotąd Amber jest jedyną grywalną postacią Pyro, która może używać łuku. Jednak wkrótce się to zmieni wraz z ostatecznym wydaniem Yoimiyi, kolejnego łucznika Pyro.

Urodziny

Urodziny Amber przypadają 10 sierpnia, ale urodziny nie mają żadnego wpływu na waleczność w grze. Urodziny postaci oznaczają po prostu, że otrzymasz wiadomość od chłopca/dziewczyny z okazji urodzin, zawierającą ich Specjalne Danie i prezent zgodny z ich talentami lub poziomem.

Konstelacja

Konstelacja Bursztynu to Lepus. Poziomy konstelacji mogą przejść do sześciu poziomów dzięki zasobowi zwanemu Stella Fortunas. Sprawdź, jakie wzmocnienia talentów możesz zdobyć na każdym poziomie dla Amber:

 • Poziom 1 „Jedna strzała, która rządzi nimi wszystkimi” – Aimed Shot wystrzeliwuje dwie strzały, przy czym druga zadaje 20% więcej obrażeń niż pierwsza.

 • Poziom 2 „Bunny Triggered” – ręcznie zdetonuj Barona Bunny'ego, uderzając jego stopę w pełni naładowanym celowanym strzałem. Zadaje 200% więcej obrażeń przy ręcznej detonacji.

 • Poziom 3 „Płonie!” – Poziom Wybuchu Żywiołów Ognistego Deszczu zwiększa się o trzy przy maksymalnym ulepszeniu do 15.

 • Poziom 4 „It’s Not Just Any Doll…” – CD lub czas odnowienia Explosive Puppet zmniejszony o 20% i dodaje jeden dodatkowy ładunek.

 • Poziom 5 „To Baron Bunny!” – Poziom wybuchowości Barona Bunny'ego został zwiększony o trzy przy maksymalnym ulepszeniu do 15.

 • Poziom 6 „Wildfire” – Użycie Ognistego Deszczu zwiększa ATK członków drużyny i SPD ruchu o 15% na 10 sekund.

Używanie Stella Fortuna to jedyny sposób na zwiększenie poziomów konstelacji i niestety nie są one łatwe do uzyskania. Jeśli chcesz spróbować zwiększyć siłę hamowania Amber, możesz zdobyć Stella Fortuna poprzez:

 • Otrzymanie zduplikowanej postaci przez Wish.
 • Kupowanie postaci za pośrednictwem Okazji Paimona.
 • Udział w określonych wydarzeniach.

Przegląd

Amber jest towarzyskim i przyjaznym członkiem Rycerzy Fawoniusza. Jest bardzo dumna ze swojej przynależności do Rycerzy i często odwołuje się do nich w rozmowie. Amber jest również mistrzem szybowcowym i jest twoim nauczycielem w samouczku szybowcowym w grze.

Nie daj się jednak zwieść jej dobrym sposobom.

Kilka razy cofnięto jej licencję szybowcową za łamanie zasad latania w Monstadt. Nie żeby to ją powstrzymało. Amber jest mistrzem szybowcowym i trzykrotnie wygrał Szybowcowe Mistrzostwa.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jakie są najbardziej nielubiane postacie w Genshin Impact?

Dowolna lista „nielubianych postaci” w dowolnej grze może się zmieniać w zależności od gracza, stylu gracza i nowych wersji postaci. Oto niektóre z bardziej „popularnych” postaci Genshin Impact, których społeczność uwielbia nienawidzić:

1. Kaeya (krio, miecz) – za swój podstęp, gdy wciąga cię do pracy.

2. Bennett (Pyro, miecz) – Mniej o jego talentach bojowych, a więcej o jego osobowości.

3. Bursztyn (Pyro, łuk) – Za słabe umiejętności żywiołów po fazie samouczka.

4. Podróżnik (Anemo/Geo, miecz) – Zbyt ogólny w porównaniu z innymi postaciami.

5. Paimon (nie dotyczy) – technicznie nie jest grywalną postacią, wielu graczy uważa ją za nieznośną.

Na szczęście nie musisz używać postaci, które kolidują z twoimi preferencjami bojowymi lub osobowościowymi. Jeśli masz w drużynie postać, której nie możesz znieść, nie wahaj się jej zmienić lub poproś o zastępstwo.

Szerzenie miłości, jeden eksplodujący króliczek na raz

Spójrzmy prawdzie w oczy, Amber nie znajduje się na szczycie niczyjej listy „ulubionych” dla Genshin Impact. Ma jednak swoje zastosowania. Zamiast skupiać się na jej słabościach, spróbuj skupić się na jej mocnych stronach. Niektóre łamigłówki i sytuacje wymagają ataku Pyro z dużej odległości, więc trzymaj ją pod ręką w tych konkretnych sytuacjach – przynajmniej do czasu, gdy będziesz w stanie zdobyć innego Pyro łucznika.

Czy łączy cię miłość/nienawiść z Amber? Używasz jej regularnie na swojej imprezie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.