Wśród nas: jak być dobrym oszustem?

Among Us to gra, w której gracze muszą dowiedzieć się, kim jest Oszust, zanim zabiją wszystkich pozostałych członków załogi. Oszust będzie kłamał i oszukiwał, aby osiągnąć swój cel. Członkowie załogi muszą go zidentyfikować i ujawnić poprzez głosowanie, zanim będzie za późno.

Wśród nas: jak być dobrym oszustem?

Granie oszustem może być bardzo trudne, zwłaszcza jeśli jesteś nowy. Porozmawiajmy o kilku dobrych wskazówkach i trikach, które pomogą Ci wygrać. Odpowiemy również na kilka palących pytań, które masz.

Kim jest oszust?

Oszust to gracz, który musi zabić większość członków załogi, aby wygrać, i muszą to zrobić przed ukończeniem wszystkich zadań. W rundzie może być więcej niż jeden oszust.

Wizualnie są nie do odróżnienia, dopóki nie zaczną zabijać. Wtedy w animacji zabijania pojawiają się duże usta i zęby.

Oszuści nie mogą wykonywać zadań, chociaż mają fałszywą listę zadań, która pomaga im się wtopić. W ten sposób mogą zachowywać się podobnie do członków załogi.

Jedną ze zdolności Impostora jest sabotaż. Zmusza to członków załogi do rozwiązywania problemów lub nie mogą wykonywać zadań. Oszuści mogą zabijać członków załogi podczas tego zamieszania.

Wentylacja to czynność wykorzystująca otwory wentylacyjne do poruszania się. Tylko Oszuści mogą to zrobić i mogą ukrywać się w otworach wentylacyjnych, aby zaskoczyć innych. Zabijanie, a następnie uwalnianie się to świetny sposób na uniknięcie wykrycia.

Poza tym Oszuści przypominają członków załogi. Mogą używać przycisku alarmowego, zgłaszać zwłoki i wchodzić w interakcje z określonymi obiektami. Oszust musi przekonać innych o ich niewinności, potajemnie zabijając samotnych członków załogi.

Wśród nas: pięć najlepszych sposobów na wygraną jako oszust

Teraz, gdy masz już podstawowe pojęcie o tym, co może zrobić oszust, przyjrzyjmy się pięciu najlepszym sposobom na wygraną. Wszystkie są skutecznymi strategiami sprawdzonymi w grze. Oni są:

 • Zachowuj się jak członek załogi.

Tylko dlatego, że masz kilka fałszywych zadań, nie oznacza to, że nie możesz idealnie się wtopić. Udawaj, że wykonujesz jakieś zadania, a potem przemycasz kilka zabójstw tu i tam. Na pytanie, co robisz, podaj odpowiednie zadanie w swojej okolicy.

Nie wyrzucaj przypadkowych zadań. Wskaż, gdzie faktycznie byłeś, lub powiedz, że tam zmierzasz. To bardziej przekona członków załogi. Wmieszaj się i czekaj na swój czas.

 • Głosuj jak członek załogi.

Kiedy podejrzenie pada na członka załogi lub nawet oszusta, należy głosować z tłumem. Podążaj za większością, a z większym prawdopodobieństwem unikniesz podejrzeń. Tak, może to również obejmować głosowanie na innego oszusta, jeśli taki istnieje.

Możesz również przekonać ich, aby pominęli, jeśli nadal jest dużo wątpliwości. Dzieje się tak na najwcześniejszych etapach rundy Wśród nas. Nawet na późniejszych etapach możesz tego spróbować.

Pamiętaj, że to nie zadziała dla wszystkich. Jednak gdy nadejdzie czas, aby zagłosować na swojego innego oszusta, możesz nie mieć wyboru.

 • Weterynarz członków załogi i zdobądź ich zaufanie.

Pomiędzy zabijaniem a spotkaniami każdy próbuje ustalić, kto jest czysty. Możesz dołączyć do walki i poręczyć za innych członków załogi. To zniechęca cię na dłużej.

Powiedz im, że widziałeś, jak Red gdzieś wykonuje zadanie. Inni członkowie załogi mogą być w stanie potwierdzić twoje oświadczenie. W końcu spowoduje to sporo zamieszania, szczególnie w późnej fazie gry.

Wtedy uderzasz szybko. Użyj swojego zaufania jako płaszcza.

 • Nadużywanie zabijania tłumu.

Sabotuj światła lub komunikatory, aby zebrać tłum członków załogi. Wszyscy będą się spieszyć, aby je naprawić, ponieważ chcą kontynuować. To najlepsza szansa na zabicie kogoś.

Kiedy wszyscy się połączą, możesz udawać, że naprawiasz światła lub komunikację, a następnie zabijasz członka załogi. Tłum sprawi, że wykrycie będzie mniej prawdopodobne. Jeśli dobrze rozegrasz swoje karty, nikt nie będzie wiedział, kto to zrobił.

Podczas fazy głosowania możesz spróbować zmylić członków załogi, a następnie zmusić ich do wyrzucenia się nawzajem. To znacznie zwiększy Twoje szanse na wygraną. Nikt już nie ufa drugiemu tak bardzo.

Zabijanie tłumu wydaje się być skuteczne, ale nie nadużywaj tej strategii. Możesz także udawać, że zabijasz tłum, ale oszczędź im wywołania paniki.

 • Sabotaż za ostatnie zabójstwo.

W ostatnich etapach gry, gdy pozostał tylko jeden oszust i dwóch członków załogi lub dwóch oszustów i trzech członków załogi, sabotaże pozwolą ci wygrać. Aktywuj fatalny sabotaż, który bezwzględnie muszą naprawić.

Ponieważ te śmiertelne sabotaże, takie jak stopienie reaktora i awaria tlenu, wymagają rozdzielenia się, możesz po prostu zabić jednego członka załogi i wygrać. Oszuści wygrywają, gdy pozostaje tyle samo członków załogi co oszuści.

Sabotaże można również aktywować szybciej niż spotkania awaryjne. W tym momencie masz gwarancję wygranej.

Inne wśród nas wskazówki strategiczne dotyczące oszustów

Oczywiście istnieje wiele innych przydatnych wskazówek, których możesz użyć, aby oszukać innych. Podobnie jak w przypadku pierwszych pięciu wskazówek, wszystkie są sytuacyjne. Potrzebujesz trochę zrozumienia gry, aby skutecznie je wykorzystać.

 • Strategia obozu wentylacyjnego ciała.

Odbywa się to poprzez zabicie członka załogi w pobliżu szybu wentylacyjnego, powodując sabotaż rozproszenia wszystkich i ukrywanie się w szybie po upłynięciu czasu odnowienia zabicia. Twój licznik czasu odnowienia zabójstwa nie spadnie w otworze wentylacyjnym.

W szybie po prostu poczekaj, aż przyjdzie następny członek załogi. Zabij ich, aby zapobiec zgłoszeniu ciała.

Nie używaj tej strategii zbyt często, ponieważ przez większość czasu będziesz zauważony jako nieobecny.

 • Uważaj na kamery.

Na mapach z kamerami możesz stwierdzić, czy ktoś ich używa, gdy świecą na czerwono. Unikaj zabijania, gdy wiesz, że ktoś pilnuje innych.

Po prostu unikaj podejrzeń, wchodząc i opuszczając obszar jak członek załogi. Odpowietrzenie natychmiast spowoduje, że osoba obserwująca będzie podejrzliwa.

 • Pracuj z drugim oszustem.

Możesz lub nie wiedzieć, co myślą, ale zdecydowanie możesz spróbować za nich ręczyć, jeśli się minąłeś. Możesz także powiedzieć, jaką strategię wybierają.

Pracując osobno, zapewnisz sobie inne alibi, aby zapewnić Wam obojgu bezpieczeństwo. Ale kiedy runda zbliża się do końca, możesz skoordynować podwójne zabójstwo, aby zapewnić zwycięstwo. Często odbywa się to poprzez sabotaże.

 • Zabijaj mądrze.

Postaraj się wyeliminować najbardziej zaufanych członków załogi w rundzie. Po ich odejściu mniej osób jest skłonnych sobie ufać. Możesz wykorzystać tę panikę, aby zabić więcej bez wykrycia.

Niektórych zadań nie da się sfałszować, więc każdy, kto je wykonał, powinien jak najszybciej umrzeć. Wręcz przeciwnie, każdemu uważanemu za podejrzanego należy na chwilę oszczędzić. Spowoduje to jeszcze większy chaos, zwłaszcza gdy wszyscy wpadają w panikę.

 • Dowiedz się, jak działa gra.

Wiedząc, jak gra działa intymnie, w końcu odkryjesz najlepsze sposoby na zabijanie. Studiuj uważnie mapy i planuj na przyszłość. Nie zamykaj się jednak na improwizację.

Najlepsze miejsca do zabicia należy ćwiczyć tak często, jak to możliwe. Nigdy nie zapomnij wykorzystać okazji do wypróbowania różnych strategii.

 • Miej oko na wszystkich.

Zawsze pamiętaj o tym, gdzie wszyscy są w danym momencie. Dzięki temu możesz przewidzieć wyniki, gdy zabijesz. Możesz nawet wykorzystać tę wiedzę, aby wrobić innych, jeśli zdarzyło im się być w pobliżu.

Wiedza o miejscu pobytu członków załogi i być może drugiego oszusta zawsze się przyda. Na wszelki wypadek zaplanuj i wymyśl kilka strategii tworzenia kopii zapasowych.

 • Udajesz, że jesteś AFK?

To nie jest najlepsza strategia, ale możesz jej spróbować dla śmiechu. Udawaj, że jesteś z dala od klawiatury, a następnie zabij kogoś w pobliżu. Wróć do miejsca, w którym byłeś.

Chociaż nie wszyscy kupią strategię, możesz spróbować ich przekonać. Nie zabijaj pierwszego, który się pojawi. Poczekaj, aż potwierdzą za ciebie niektórzy świadkowie.

Wśród nas często zadawane pytania dotyczące strategii oszustów

Jakie są najlepsze sposoby, by wtopić się w nas jako oszust?

Najlepszym sposobem jest udawanie, że wykonujesz zadania, wchodzenie i wychodzenie z pokoi ręcznie oraz głosowanie z tłumem. Są to najłatwiejsze sposoby na wtopienie się. Praktykowanych oszustów jest prawie niemożliwych do wykrycia, jeśli nikt nie zwraca na to szczególnej uwagi.

Jak oszukiwać przyjaciół jako oszusta wśród nas?

Jeśli grasz ze znajomymi, możesz spróbować więcej zmylenia. Jeśli wiesz o swojej słabości, zamień ją w siłę. Staraj się być jak najbardziej przejrzysty, nie ujawniając, że jesteś oszustem.

Możesz także obwiniać innych. Jeśli twoi przyjaciele mają tendencję do zaufania, mogą się na to nabrać. Obserwuj ich reakcje, gdy wygrasz mecz.

Kim jest Sus, ja czy on?

Teraz, gdy znasz już kilka sztuczek z oszustami, znacznie łatwiej ci będzie wygrywać. Te sztuczki zostały wypróbowane i przetestowane. Oczywiście powinieneś być w stanie improwizować, gdy coś się rozpadnie.

Jaka jest twoja ulubiona strategia? Czy masz najzabawniejsze zabójstwo jako oszust? Daj nam znać poniżej.