Jak blokować teksty na urządzeniu z Androidem

Nie ma wątpliwości, że SMS-y to obecnie jedna z najpopularniejszych form komunikacji. Wiadomość od twojego najlepszego przyjaciela w środku pracowitego dnia to mile widziane wytchnienie.

Jak blokować teksty na urządzeniu z Androidem

Z drugiej strony wiadomości tekstowe od osób, od których nie chcesz słyszeć, mogą być od denerwujących do niezwykle frustrujących. To samo dotyczy uporczywego spamu z niezliczonymi ofertami i promocjami, których nie potrzebujesz.

Na szczęście użytkownicy Androida mają kilka skutecznych opcji blokowania SMS-ów, których nie chcą otrzymywać. Większość urządzeń ma wbudowane funkcje blokowania, ale aplikacje innych firm są po to, aby w razie potrzeby podnieść lukę.

Jak zablokować wszystkie teksty na urządzeniu z Androidem

Wszystkie smartfony z Androidem mają wbudowaną domyślną aplikację do obsługi wiadomości tekstowych. Jest połączony z operatorem i możesz go używać do wysyłania wiadomości tekstowych lub multimedialnych.

Nie musisz mieć połączenia z komórkową transmisją danych ani Wi-Fi, aby wysyłać wiadomości tekstowe, dzięki czemu aplikacja jest przydatną usługą, gdy brakuje Ci danych lub nie możesz znaleźć sygnału Wi-Fi.

Jednak niektórzy ludzie nie lubią otrzymywać żadnych wiadomości tekstowych i chcą mieć pewność, że nie będą im przeszkadzać w trybie online lub offline.

Czy istnieje sposób na całkowite zablokowanie wszystkich wiadomości tekstowych? Możesz wpaść na pomysł, aby odinstalować aplikację do obsługi wiadomości tekstowych, aby przestać otrzymywać SMS-y, ale niestety nie jest to możliwe.

Wbudowanej aplikacji do SMS-ów nie można usunąć ani wyłączyć. Istnieją jednak dwa rozwiązania obejściowe.

Po pierwsze, możesz wyłączyć powiadomienia SMS. Dopóki nigdy nie sprawdzisz aplikacji, aby zobaczyć rzeczywiste wiadomości, nie będziesz ich świadomy.

Kroki, aby przestać otrzymywać powiadomienia tekstowe, mogą się nieznacznie różnić w zależności od używanego urządzenia z Androidem, ale będą wyglądać mniej więcej tak:

 1. Otwórz aplikację Wiadomości na swoim urządzeniu z Androidem.

 2. Wybierz opcję Ustawienia z menu głównego.

 3. Przejdź do „Więcej ustawień” i dotknij „Push Messages”.

 4. Przełącz przełącznik w położenie „Wył.”

Ponownie, nie zablokuje to żadnych kontaktów ani wiadomości, ale uniemożliwi wyświetlanie powiadomień dla nich.

Drugim obejściem i skuteczniejszym rozwiązaniem jest indywidualne zablokowanie każdego kontaktu.

Jak zablokować określony numer przed wysyłaniem SMS-ów?

W dzisiejszych czasach blokowanie kogoś nie jest rzadkością. Blokujemy ludzi w mediach społecznościowych, gdy nie akceptujemy ich zachowania, to samo dotyczy wiadomości tekstowych.

Jeśli nadal otrzymujesz niechciane wiadomości od określonego kontaktu, możesz łatwo zablokować jego numer. Ponownie, oprogramowanie Androida różni się nieco w zależności od producenta, ale ogólnie jest dość podobne.

Smartfony Samsunga są jednymi z najpopularniejszych urządzeń z Androidem, dlatego jako przykład posłużymy się ich interfejsem. Istnieją dwie metody blokowania numeru telefonu przed wysyłaniem SMS-ów na Samsunga.

Metoda 1

Możesz nazwać to „ostrzeżeniem wyprzedzającym”, ponieważ możesz zablokować numer w oczekiwaniu na wiadomość tekstową, której nie chcesz otrzymywać.

 1. Otwórz aplikację Wiadomości na telefonie i przejdź do Ustawień.

 2. Wybierz „Blokuj numery i wiadomości”.

 3. Wybierz „Zablokuj numery” i wprowadź numer, który chcesz zablokować na stałe.

 4. Stuknij w symbol „+”, a numer automatycznie trafi na listę zablokowanych numerów.

Metoda 2

Druga metoda jest wygodniejsza, jeśli chcesz zablokować istniejący kontakt, z którym wcześniej wymieniałeś wiadomości. Oto jak to zrobić:

 1. Uruchom aplikację Wiadomości i dotknij rozmowy z określonym kontaktem.

 2. Gdy rozmowa się otworzy, dotknij przycisku menu u góry ekranu.

 3. Wybierz „Zablokuj kontakt” z listy opcji.

Obie metody uniemożliwią osobie wysyłanie SMS-ów i dzwonienie. Jeśli spróbują wysłać wiadomość, pojawi się ona jako niedostarczona po ich stronie.

Jeśli osoba, którą chcesz zablokować, znajduje się w Twoich kontaktach, ale nie wysyłałeś z nią wcześniej wiadomości, możesz przejść do aplikacji Kontakty i zablokować ją bezpośrednio z tego miejsca.

Jak blokować teksty z adresów e-mail na Androidzie?

Blokowanie komuś możliwości wysyłania do Ciebie wiadomości jest prostą, choć często niewygodną czynnością. Jednak po zablokowaniu numeru nie mogą ci już przeszkadzać.

Dla wielu osób radzenie sobie ze spamem to znacznie większy problem. Gdy tekst spamu wyświetla numer telefonu, problem jest mniej skomplikowany, ponieważ możesz je natychmiast zablokować.

Niestety, niektórzy spamerzy używają adresów e-mail zamiast numerów telefonów i to samo rozwiązanie nie ma zastosowania. Jeśli spamowe wiadomości tekstowe przeszkadzają Ci przez cały dzień i noc, możesz zainstalować aplikację innej firmy, która rozwiązuje ten problem.

Użytkownicy Androida mają wiele opcji. Możesz przejść do Google Play i wyszukać „bloker spamu”, a zobaczysz wiele bezpłatnych alternatyw.

Jak blokować teksty z nieznanych numerów na Androidzie?

Czy kiedykolwiek otrzymałeś niejasną lub dziwną wiadomość z nieznanego numeru? Możesz zaangażować się, ale pamiętaj, że ktoś może wyłudzać informacje i skłonić Cię do kliknięcia podejrzanego linku lub czegoś podobnego.

Jeśli nagle otrzymasz SMS-a, który wzbudza podejrzenia, możesz go zablokować. Gdy otrzymasz wiadomość z nowego numeru na większości telefonów z Androidem, automatycznie będziesz mógł wybrać między dodaniem numeru do kontaktów lub natychmiastowym zablokowaniem.

Wystarczy jedno dotknięcie przycisku „Zablokuj nadawcę”. Jeśli nie masz pewności, czy natychmiast je zablokować, możesz najpierw zapisać je jako kontakt, a później zablokować.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę blokować teksty z określonym słowem na Androidzie?

Niektóre urządzenia z Androidem mają tę funkcję, a inne nie. Zazwyczaj ta funkcja jest dostępna w dokładnej lokalizacji, w której blokujesz określone numery i kontakty.

Jeśli Twój telefon z Androidem umożliwia blokowanie określonych fraz, może to filtrować wiele wiadomości spamowych. Użytkownicy mogą tworzyć frazy, takie jak „Wygrałeś” lub „Jednorazowa oferta” lub cokolwiek podobnego, aby odfiltrować niechciane wiadomości.

Czy mogę blokować SMS-y za pośrednictwem mojego operatora?

Większość głównych przewoźników udostępnia tę usługę swoim użytkownikom. Jeśli otrzymujesz zbyt wiele wiadomości ze spamem lub chcesz zablokować określone numery, możesz skontaktować się ze swoim operatorem i sprawdzić opcje.

Wielu rodziców decyduje się na to, gdy kupują smartfony dla swoich dzieci. Na przykład Verizon pozwala użytkownikom blokować połączenia i wiadomości, a nawet e-maile i domeny.

T-Mobile idzie o krok dalej i umożliwia blokowanie wszystkich płatnych wiadomości tekstowych. AT&T ma aplikację bezpieczeństwa mobilnego, która chroni użytkowników przed spamerskimi wiadomościami e-mail i wiadomościami tekstowymi.

Jak mogę blokować SMS-y w innych aplikacjach do obsługi wiadomości tekstowych na Androida?

Jeśli korzystasz z internetowej aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych, takiej jak WhatsApp, zablokowanie numeru osoby w kontaktach nie wystarczy. Nadal będą wysyłać Ci wiadomości w innych aplikacjach, więc będziesz musiał ręcznie zablokować tę osobę w każdej aplikacji. Na szczęście większość aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych udostępnia tę opcję. W WhatsApp blokowanie numeru działa w ten sposób:

1. Wybierz osobę z Kontaktów lub Konwersacji.

2. Stuknij w trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu.

3. Wybierz „Wyświetl kontakt”.

4. Przewiń w dół i wybierz „Zablokuj”.

Te kroki będą się nieznacznie różnić w innych aplikacjach, takich jak Signal lub Telegram.

Trzymanie z dala niepożądanych tekstów

Kiedy ktoś, z kim wolisz nie rozmawiać, ciągle do Ciebie pisze, zablokowanie go jest praktycznym rozwiązaniem. Użytkownicy Androida mogą polegać na wbudowanej funkcji blokowania, która będzie działać wydajnie. Zablokowany numer nie będzie już mógł do Ciebie pisać ani dzwonić.

Sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana w przypadku wiadomości spamowych i tekstów e-mail, które mogą być trwałe i wręcz denerwujące. Niektóre urządzenia z Androidem mają ochronę przed spamem, która jest doskonała, ale możesz również skontaktować się z operatorem i zobaczyć, jak mogą chronić Cię przed całym spamem. Wreszcie, aplikacja na Androida innej firmy może rozwiązać wszystkie problemy jednym ostrzeżeniem, ale oznacza to wystarczającą ilość miejsca na urządzeniu.

Czy kiedykolwiek kogoś zablokowałeś? Jak radzisz sobie z wiadomościami spamowymi? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.