Jak zresetować hasło za pomocą Menedżera urządzeń Android

Każdy przynajmniej raz zapomniał hasła. To może być bardzo frustrujące. Ale dobrą wiadomością jest to, że istnieje sposób na zresetowanie go bez korzystania z telefonu.

Jak zresetować hasło za pomocą Menedżera urządzeń Android

W tym artykule pokażemy, jak zresetować hasło za pomocą Menedżera urządzeń Android. Ponadto dowiesz się, jak skonfigurować ADM, a także poznasz inne przydatne wskazówki i triki.

Zanim zaczniesz

Pamiętaj, że nie będziesz mógł korzystać z Menedżera urządzeń Android, jeśli wcześniej nie włączyłeś niektórych opcji w telefonie. Jeśli Twój telefon jest zablokowany i nie możesz go odblokować, nie możesz włączyć tych opcji. Dlatego sugerujemy włączenie ich, zanim cokolwiek stanie się z telefonem, na wszelki wypadek.

Najpierw na telefonie musi być aktywowany Menedżer urządzeń Android. W przeciwnym razie nie będzie można użyć tej metody do zresetowania hasła. Pamiętaj, że w dalszej części tego artykułu znajdziesz całą sekcję dotyczącą włączania ADM.

Po drugie, GPS w telefonie musi być włączony. Jeśli jest wyłączony, ADM nie będzie mógł uzyskać dostępu do telefonu ani śledzić go, jeśli zostanie zgubiony lub skradziony. Z tego powodu zawsze powinieneś go włączać.

android jak zresetować hasło

Przewodnik krok po kroku

Jedyne, czego potrzebujesz do tej operacji, to komputer lub inny telefon, za pomocą którego możesz uzyskać dostęp do ADM. Jeśli masz stabilne połączenie Wi-Fi, możesz zacząć:

 1. Wejdź na www.google.com/android/devicemanager
 2. Zaloguj się na swoje konto Google, to samo, którego używałeś na swoim urządzeniu z Androidem.
 3. Wybierz urządzenie, którego hasło chcesz zresetować.
 4. Wybierz „Zablokuj”.
 5. Wprowadź nowe hasło.
 6. Wybierz ponownie „Zablokuj”.

Otóż ​​to! Możesz teraz użyć nowego hasła do odblokowania telefonu. Sugerujemy używanie go tylko jako hasła tymczasowego ze względów bezpieczeństwa. Dlatego po odblokowaniu telefonu możesz zmienić hasło, tak jak zwykle.

menedżer urządzeń z Androidem

Jak włączyć ADM w telefonie?

Ten przewodnik jest przeznaczony dla tych, którzy jeszcze nie aktywowali ADM. Chociaż jest dostępny na wszystkich telefonach z Androidem od 2013 roku i nowszych, nie aktywuje się automatycznie. Oto, co musisz zrobić:

 1. Włącz dostęp do lokalizacji w telefonie

  1. Otwórz Ustawienia.

  2. Wybierz Lokalizacja.

  3. Przesuń w prawo, aby go włączyć.

  4. Dodatkowa wskazówka: Dobrym pomysłem jest wybranie „wysokiej dokładności”, ponieważ może to pomóc w precyzyjnym zlokalizowaniu telefonu w przypadku jego zgubienia lub kradzieży.

 2. Włącz ustawienia bezpieczeństwa w telefonie

  1. Otwórz Ustawienia.

  2. Wybierz Google.

  3. Wybierz Bezpieczeństwo.

  4. Włącz opcję „Zlokalizuj zdalnie to urządzenie”.

 3. Aktywuj Menedżera urządzeń Android

  1. Wejdź na www.google.com/android/devicemanager

  2. Zaloguj się przy użyciu swoich danych logowania Google.

  3. Sprawdź, czy funkcja lokalizacji działa.

To wszystko! Jeśli to możliwe, poświęć trochę czasu i zapoznaj się z ADM i jego opcjami. W ten sposób łatwiej byłoby z niego korzystać, gdy tego potrzebujesz.

Do czego jeszcze mogę używać ADM?

Oprócz możliwości zdalnego resetowania hasła, Menedżer urządzeń Android ma wiele innych przydatnych opcji. Jak już wspomnieliśmy, możesz go użyć, aby znaleźć swoje urządzenie na mapie. Jest to bardzo przydatne w przypadku zgubienia telefonu lub jego kradzieży. Im wyższa dokładność ustawisz, tym większe szanse na znalezienie telefonu.

Co więcej, możesz go użyć do przywrócenia ustawień fabrycznych telefonu. Przywrócenie ustawień fabrycznych powoduje usunięcie wszystkich danych: kontaktów, zdjęć, aplikacji itp. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego ktoś miałby to zrobić, oto odpowiedź. Jeśli Twój telefon zostanie skradziony i nie możesz go znaleźć, przynajmniej możesz chronić swoje dane. Możesz zdalnie usunąć wszystkie dane, aby inne osoby nie mogły nadużywać Twoich informacji.

Wystarczy wejść do ADM i kliknąć „Usuń”. Jednak, aby ta opcja działała, Twój telefon musi być online. Jeśli tak nie jest, przywrócenie ustawień fabrycznych zostanie wykonane, gdy tylko telefon połączy się z Internetem następnym razem. Ponadto po usunięciu wszystkich danych nie będziesz już mógł korzystać z ADM, ponieważ Twój telefon nie będzie już z nim połączony.

Dlatego sugerujemy wykonanie kopii zapasowej telefonu, na wszelki wypadek. Istnieje wiele usług w chmurze, z których możesz skorzystać. Niektóre z najlepszych to Dysk Google, Zdjęcia Google i OneDrive firmy Microsoft.

ADM ratuje życie

Często zastanawiamy się, jak ludziom udaje się żyć bez ADM. Jak widać, przydaje się w wielu sytuacjach, a czasami jest prawdziwym ratunkiem. Dlatego sugerujemy zapoznanie się z nim, nawet jeśli w tej chwili go nie potrzebujesz. Bo kto wie, kiedy się przyda!

Czy kiedykolwiek zapomniałeś hasła? Czy znasz inny sposób rozwiązania tego problemu? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.