Jak wysyłać SMS-y grupowe za pomocą Androida

Wiadomości tekstowe to preferowana przez wiele osób metoda utrzymywania kontaktu. Szybkie, niezawodne i proste wiadomości SMS już dawno zyskały popularność i nadal są szeroko stosowanym formatem komunikacji. Czasami jednak chcesz powiadomić wiele osób o tym samym. Ciągłe wysyłanie tej samej wiadomości do przyjaciół/rodziny/współpracowników nie jest najbardziej efektywnym czasowo sposobem. Na szczęście wiadomości grupowe są czymś w rodzaju wiadomości. Oto jak to zrobić poprawnie.

Jak wysyłać SMS-y grupowe za pomocą Androida

Dlaczego SMS-y?

Możesz się zastanawiać, dlaczego chcesz wysłać wiadomość tekstową do grupy osób zamiast korzystać z szerokiej gamy aplikacji do czatu online, takich jak Messenger, WhatsApp, Viber, Google Hangouts, Skype itp. Cóż, odpowiedź brzmi: także pytanie. Czy kiedykolwiek używasz SMS-ów do wysyłania pojedynczych wiadomości? Tak, najprawdopodobniej w niektórych przypadkach uciekasz się do formatu SMS. Czemu? Jeśli jesteś w obszarze, w którym połączenie Wi-Fi nie jest dostępne, a korzystasz z komórkowej transmisji danych, prosty tekst SMS pozwoli Ci zaoszczędzić dużo danych i czasu podczas wysyłania wiadomości.

Tak więc mogą wystąpić sytuacje, w których będziesz chciał uciekać się do grupowych wiadomości tekstowych, a wiedza o tym, jak je wysłać, może znacznie pomóc w organizowaniu rzeczy.

jak wysłać sms grupowy

Jak sprawdzić, czy MMS jest włączony w Twoim telefonie?

Jeśli chcesz wysłać czat grupowy, oto jak sprawdzić, czy MMS jest włączony na Twoim telefonie.

  1. Przejdź do domyślnej aplikacji Wiadomości na urządzeniu z Androidem. Aplikacja Wiadomości na Androida
  2. Teraz kliknij menu z trzema pionowymi kropkami, czasami nazywane menu hamburgerowym. Menu Wiadomości na Androida
  3. Teraz przewiń w dół i wybierz Ustawienia. Menu Wiadomości na Androida
  4. Następnie kliknij Wiadomości multimedialne (MMS). Ustawienia wiadomości na Androida
  5. Upewnij się, że Automatyczne pobieranie oraz Wiadomości grupowe są włączone.Ustawienia MMS-ów na Androida

Kroki sprawdzania, czy MMS jest włączony w Twoim telefonie, mogą różnić się od przedstawionych tutaj. Istnieje wiele różnych interfejsów graficznych dla różnych systemów operacyjnych Android, więc może być konieczne przejrzenie menu Ustawienia, aby je znaleźć.

Jak wysłać tekst grupowy na telefony z Androidem

Cóż, najpierw uruchomisz natywną aplikację Messaging na swoim telefonie z Androidem. Aplikacja Wiadomości na Androida

Oczywiście ta aplikacja jest dostarczana z urządzeniem i polega wyłącznie na Twojej sieci do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych. Z tego powodu musisz upewnić się, że masz w tej chwili odpowiedni dostęp do sieci. Jeśli „paski” na ekranie głównym telefonu są pełne, zacznij od utworzenia nowej wiadomości.

W części wyboru kontaktów na ekranie Nowa wiadomość dotknij ikony kontaktu. Może się to różnić w zależności od urządzenia, ponieważ większość producentów wymyśla własne interpretacje systemu operacyjnego Android. Przycisk nowej wiadomości na Androida

Teraz wybierz kontakty, które chcesz grupować, dotykając ich ikon kontaktów. Na koniec po prostu wpisz wiadomość tekstową, tak jak w przypadku każdej innej instancji wiadomości SMS, i naciśnij przycisk wysyłania. To wszystko, pomyślnie wysłałeś grupową wiadomość tekstową do wybranych kontaktów.

Czy to naprawdę czat grupowy?

Niestety, w przeciwieństwie do iPhone'ów, telefony z Androidem nie mogą tak naprawdę tworzyć czatów grupowych, jeśli chodzi o SMS-y. iPhone'y mogą wysyłać zdjęcia, filmy, reakcje i inne rzeczy za pośrednictwem natywnej aplikacji do przesyłania wiadomości za pośrednictwem Internetu dzięki funkcji iMessage. To, co robi również iMessage, to tworzenie czatu grupowego za każdym razem, gdy próbujesz wysłać wiadomość grupową. Działa to podobnie do aplikacji do czatu online. Każdy użytkownik iPhone'a otrzymuje każdą wiadomość tekstową wysłaną na czacie grupowym.

android wyślij tekst grupowy

Z drugiej strony wysłanie domyślnej wiadomości grupowej z telefonu z Androidem spowoduje po prostu wysłanie tej wiadomości do wybranych osób indywidualnie. Wszyscy otrzymają wiadomość, ale nie zobaczą, do kogo jeszcze ją wysłałeś, i tylko ty otrzymasz ich odpowiedzi. Tak więc nie, wysłanie wiadomości grupowej nie oznacza rozpoczęcia czatu grupowego na telefonach z Androidem. Nowi użytkownicy Androida mogą potrzebować trochę czasu, aby się do tego przystosować.

Czy Android może wysyłać wiadomości grupowe?

Tak, nawet bez korzystania z aplikacji do czatu online innych firm. Wymaga to jednak protokołu MMS, co oznacza, że ​​jest to droższa opcja.

  1. Aby zmienić ustawienia tekstu grupy na MMS, przejdź do Ustawienia. Menu Wiadomości na Androida
  2. Następnie idź do Zaawansowanyi włącz grupowy MMS opcja pod Wiadomości grupowe. Opcja wiadomości grupowych na Androida
  3. Teraz włącz Automatycznie pobieraj MMS-y opcja, może to być również nazwane Automatyczne pobieranie. Opcje wiadomości na Androida

Oznacza to, że możesz teraz zasadniczo tworzyć czaty grupowe dla znajomych/rodziny/współpracowników. Wszyscy na czacie grupowym będą mogli zobaczyć SMS-y, a raczej wiadomości MMS, które się w nim pojawiają. Oczywiście, jak wspomniano, jest to droższa opcja, ponieważ wiadomości MMS kosztują znacznie więcej niż SMS-y. Niezależnie od tego, masz to, w ten sposób możesz utworzyć czat grupowy na telefonach z Androidem.

Karta Grupy Android

Jak to będzie działać dla innych odbiorców czatu? Cóż, po prostu, niezależnie od tego, czy dana osoba jest użytkownikiem Androida, czy Apple, jej opcje przesyłania wiadomości dla tego konkretnego czatu zostaną przełączone na MMS. Oznacza to, że za każdym razem, gdy wyślą wiadomość na czacie, o którym mowa, będą faktycznie wysyłać MMS zamiast SMS-a.

Jak opuścić czat grupowy tekstowy?

Prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do tego, że możesz opuścić czat na Facebooku, WhatsApp, Viber, Telegram, Google Hangouts, Skype i innych popularnych aplikacjach do czatowania. Cóż, nie możesz tak naprawdę opuścić grupowego czatu tekstowego, ponieważ tak naprawdę nie możesz usunąć siebie z grupy. Możesz uniemożliwić telefonowi otrzymywanie powiadomień z danej grupy. Zrób to, wprowadzając opcje czatu w pytaniu i wyłączając ustawienia powiadomień. Możesz także usunąć wątek czatu, jeśli chcesz.

Smsowanie

Jak widać, tworzenie czatu grupowego przy użyciu natywnej aplikacji do przesyłania wiadomości na Androida jest bardzo możliwe. Chociaż użytkownicy iPhone'a mają to lepiej pod tym względem, po prostu włączając opcję grupowej wiadomości MMS na swoim urządzeniu z Androidem, ty też możesz cieszyć się grupowymi czatami tekstowymi.

Czy próbowałeś włączyć grupowe ustawienie MMS? Czy nadal korzystasz z grupowych wiadomości tekstowych? Zapraszam do opowiedzenia własnej historii. Co w tym lubisz? Jakie są wady? Zapraszam do odwiedzenia tej sekcji komentarzy poniżej.