Co zrobić, jeśli Twoje urządzenie z Androidem nie pobiera lub nie instaluje aplikacji

Smartfony i tablety są bardzo sprawnymi urządzeniami, ale bez aplikacji i oprogramowania, które sprawią, że będą działać, są to w większości drogie przyciski do papieru. Aplikacje są tym, co nas interesuje naszymi urządzeniami. Oprócz podstawowego narzędzia do komunikacji oferowanego przez telefon, to setki aplikacji, z którymi możemy się bawić, utrzymują nas w napięciu. Co więc możesz zrobić, jeśli Twoje urządzenie z Androidem nie pobiera ani nie instaluje aplikacji?

Co zrobić, jeśli urządzenie z Androidem nie pobiera lub nie instaluje aplikacji

Wiem, że to coś, co uważam za pewnik. Załaduj Sklep Google Play, znajdź coś ciekawego, pobierz i poznaj. Dopóki mam dobre połączenie WiFi lub 4G, jestem złoty. Rzeczy po prostu działają. Aplikacja instaluje się, pojawia się na ekranie i mogę się nią bawić. Co więc zrobisz, jeśli wszystko pójdzie nie tak?

Urządzenie z Androidem nie pobiera ani nie instaluje aplikacji

Jeśli postępujesz zgodnie z podstawowymi wytycznymi, masz dużo baterii i dobry sygnał 4G lub Wi-Fi, bardzo niewiele dzieje się z pobieraniem aplikacji. Sklep Google Play jest solidny. System operacyjny Android jest elastyczny. Standardy aplikacji stają się coraz lepsze i to w większości po prostu działa, aż tak się nie stanie.

Oto kilka rzeczy, które możesz wypróbować, jeśli Twoje urządzenie z Androidem nie pobiera lub nie instaluje aplikacji.

Sprawdź swoją wolną przestrzeń

Za każdym razem, gdy rozwiązujesz problemy z urządzeniem, opłaca się nigdy nie zapomnieć o podstawach. Pobieranie zależy od wolnego miejsca do pobrania. Większość aplikacji ma tylko kilka megabajtów, ale niektóre są większe. Czy masz wystarczająco dużo miejsca na swoim urządzeniu? Czy przed dodaniem nowych rzeczy trzeba wykonać wiosenne porządki?

Przejdź do Ustawień i pamięci, aby sprawdzić, czy masz miejsce wymagane dla aplikacji.

Sprawdź swoją sieć

Zawsze pobieram przez Wi-Fi, ponieważ zapisuje moje dane na ważniejsze rzeczy. Niezależnie od tego, jak pobierasz aplikacje, upewnij się, że sieć, z którą jesteś połączony, ma wystarczającą moc, aby utrzymać połączenie. Jeśli twoje Wi-Fi jest przeciążone lub jesteś prawie poza zasięgiem lub masz tylko pasek lub dwa 4G, możesz poczekać, aż uzyskasz lepszą pozycję, zanim pobierzesz aplikację.

Uruchom ponownie urządzenie

Jest to zawsze pierwszy właściwy krok rozwiązywania problemów, który należy podjąć, gdy coś pójdzie nie tak. Niezależnie od tego, jak dobrze by było napisane, oprogramowanie zależy od czasu i skomplikowanego baletu przetwarzania, alokacji i wykonania, aby wszystko przebiegło idealnie. Jeśli czas się skończył lub poprzedni wiersz kodu utknie z jakiegoś powodu, wszystko może przybrać kształt gruszki.

Ponowne uruchomienie spowoduje, że telefon odrzuci cały przetwarzany kod i rozpocznie się od nowa. Nowe procesy zostaną załadowane do pamięci i możesz pobrać aplikację bez żadnych błędów.

Sprawdź swoje ustawienia

Przetwarzanie nie jest jedyną rzeczą, która wymaga czasu, aby działać. Uwierzytelnianie to kolejny proces mobilny, który wymaga odpowiedniego czasu w celu uwierzytelnienia urządzenia w Google Play i serwerze pobierania. Większość z nas ma swoje telefony do automatycznej synchronizacji daty i godziny z siecią, ale warto to sprawdzić.

Wszystko, co musisz zrobić, to porównać aktualny czas z czasem na kanale informacyjnym lub w Internecie. Jeśli się zgadza, przejdź dalej. Jeśli tak nie jest, popraw to lub ustaw na automatyczny. To zwykle Ustawienia, System, Data i Czas. Włącz automatyczną datę i godzinę i jesteś złoty.

Wyczyść pamięć podręczną Sklepu Google Play

Jeśli Twoje urządzenie z Androidem nie pobiera ani nie instaluje aplikacji nawet po wykonaniu wszystkich tych sprawdzeń, warto wyczyścić pamięć podręczną Sklepu. Jest to tymczasowa pamięć masowa, w której Sklep Google Play zapisuje wszystkie dane, których używa i/lub których potrzebuje do działania. Może ulec uszkodzeniu, więc warto sprawdzić, czy coś nie idzie zgodnie z planem.

 1. Wybierz Ustawienia i aplikacje.

 2. Wybierz Wszystkie aplikacje i Sklep Google Play.

 3. Wybierz Pamięć i Wyczyść pamięć podręczną.

 4. Powtórz dla usługi Google Play i Google Services Framework, jeśli są obecne.

Zmień uprawnienia w Sklepie Google Play

Idealnie nigdy nie powinieneś dotykać uprawnień, ponieważ są one ustawiane automatycznie. Jeśli jednak dotarłeś tak daleko i nadal nie możesz pobrać ani zainstalować aplikacji, warto spróbować.

 1. Wybierz Ustawienia i aplikacje.

 2. Wybierz Sklep Google Play.

 3. Wybierz Uprawnienia.

 4. Upewnij się, że SMS i Telefon są włączone. Kontakty i lokalizacja są opcjonalne, ale włącz je, aby przetestować.

 5. Wybierz Usługi Google Play z aplikacji i uprawnień.
 6. Upewnij się, że uprawnienia są włączone dla czujników ciała, dzienników połączeń, aparatu, kontaktów, lokalizacji, mikrofonu, SMS-ów, pamięci i telefonu.

 7. Ponownie przetestuj pobranie aplikacji.

Niektóre aplikacje zabezpieczające będą bałaganić z tymi ustawieniami, ale Sklep Google Play może być na nie wrażliwy. Jeśli nie chcesz, aby wszystkie te usługi były dostępne, możesz je wyłączyć po przetestowaniu.

Jeśli Twoje urządzenie z Androidem nie pobiera ani nie instaluje aplikacji, jeden z powyższych kroków z pewnością pomoże. Czy znasz inne sposoby na uruchomienie pobierania? Opowiedz nam o tym poniżej, jeśli tak!