Jak złapać rekina na przejściu przez zwierzęta?

Rekiny to jedne z najbardziej znanych stworzeń w Animal Crossing. Gra oferuje wiele możliwości zaczepienia tych drapieżników wierzchołkowych i pochwalenia się zdobyczą. Później możesz je wystawić na swojej wyspie, sprzedać za dzwony lub przekazać je do muzeum.

Jak złapać rekina na przejściu przez zwierzęta?

Jeśli walczysz o złapanie pierwszego rekina, nie martw się. Damy Ci obszerny przewodnik na temat holowania tej ryby, a do tego nie będziesz potrzebować nawet większej łodzi.

Jak złapać rekina na przejściu przez zwierzęta?

Podobnie jak większość gatunków morskich w Animal Crossing, rekiny pojawiają się o określonej porze dnia i pory roku. W grze występują cztery gatunki rekinów o różnym czasie łapania. Oto rekiny, które można złapać w świecie Animal Crossing:

 • widziałem rekina

 • Rekin wielorybi

 • Wielki biały rekin

 • Rekin młot

Żarłacz biały i rekin piły można złowić między godziną szesnastą. i dziewiąta rano, podczas gdy rekina młota i wieloryba można spotkać przez cały dzień. Jednak aby złapać te stworzenia, będziesz musiał łowić ryby o określonej porze roku.

Na półkuli północnej można je znaleźć tylko między czerwcem a wrześniem. Jeśli chodzi o mieszkańców półkuli południowej, rekiny można łowić tylko od grudnia do marca.

Oczywiście będziesz musiał udać się do oceanu wokół swojej wyspy, aby znaleźć rekiny z Nowego Horyzontu. Musisz uważać na płetwy. Na szczęście można je łatwo zauważyć, zwłaszcza jeśli łowisz na zachodnim i wschodnim wybrzeżu wyspy.

Jednak chociaż rekiny są większe niż większość innych stworzeń oceanicznych, niektóre ryby mogą stać się ogromne, więc rozmiar nie zawsze jest najlepszym sposobem na wykrycie rekina. Najważniejszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, są płetwy nad cieniami w wodzie. Ten element jest najbardziej zauważalną wizualną różnicą między zwykłymi rybami a rekinami. Jeśli widzisz płetwę nad wodą, masz do czynienia z rekinem.

Jeśli chodzi o lokalizację, możesz znaleźć rekiny, patrolując wybrzeża swojej wyspy. Jeśli jednak wolisz trzymać się swojego ulubionego miejsca, najpierw musisz zrobić dużą ilość przynęty na ryby:

 1. Użyj łopaty i idź na plażę.

 2. Znajdź małe dziury w piasku z okresowo wystrzeliwaną wodą.

 3. Wykop małża manilskiego, dzięki czemu twoja postać sama pozna przepis na przynętę na ryby.

 4. Zbierz swojego małża i idź do swojego stołu rzemieślniczego.

 5. Wybierz przepis na przynętę na ryby i stwórz go.

Przynęty na ryby można użyć tylko raz. Na szczęście można go również ułożyć w grupę dziesięciu, dzięki czemu można polować na rekiny z ponad 100 gotowymi torbami.

Jak wcześniej wspomniałem, powinieneś łowić ryby w dowolnym miejscu między godziną szesnastą. i dziewiąta. Jeśli chodzi o lokalizację, molo jest najlepszym wyborem z kilku powodów.

Po pierwsze, zapewnia jeden z najjaśniejszych widoków gatunków, które kąpiesz, ponieważ dekoracje na wyspie nie mogą ich ukryć. Po drugie, istnieje duża szansa, że ​​zdołasz złowić rzadką rybę. Lista rzadkości obejmuje tuńczyka, mahi-mahi, trevally olbrzyma i marlina niebieskiego. Ponieważ te ryby są niezwykle rzadkie, łapanie ich obok rekinów jest doskonałym pomysłem, ponieważ pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

W większości przypadków łapanie rekinów jest podobne do łapania zwykłych ryb. To powiedziawszy, rekiny są raczej nieuchwytne i trudne do zdobycia. Oto, co musisz zrobić:

 1. Udaj się na molo lub na skraj wyspy i zwróć się w stronę wody. Upewnij się, że nie biegniesz sprintem, aby nie odstraszyć ryb swoimi krokami. Ponieważ rekiny są rzadsze niż większość ryb, być może trzeba będzie trochę dłużej patrolować brzeg, zanim znajdziesz jednego, który można wciągnąć. Aby przyspieszyć ten proces, wyrzuć trochę przynęty na ryby.

 2. Poszukaj cienia swojego rekina i znajdź stworzenie z płetwą wystającą z oceanu.

 3. Zarzuć linkę za pomocą przycisku akcji i upewnij się, że spławik wyląduje przed rekinem.

 4. Rekin powinien lekko skubać twojego spławika. W takim przypadku kontroler powinien intensywnie wibrować. Ponownie naciśnij przycisk akcji, aby złapać rekina.

 5. Gra wyświetli drapieżnika przed kamerą, aby pokazać swój zdobycz.

Ostatnim punktem, o którym powinieneś pamiętać, jest cierpliwość. Zamiast robić masowe ataki pod koniec sezonu, rób mniejsze wyprawy na rekiny przez cały miesiąc. Te krótsze wyprawy mogą oszczędzić ci wiele frustracji, ponieważ nawet jeśli twoje pierwsze próby się nie powiodą, nadal będziesz miał wiele okazji do złapania zdobyczy.

Polowanie się rozpoczęło

Podczas gdy polowanie na rekiny w prawdziwym życiu może być niewyobrażalne dla większości ludzi, Animal Crossing to idealna gra, aby zanurzyć się w tej czynności pompowania krwi. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać cel, poczekać na idealną porę roku i wybrać optymalne miejsce do łowienia. Potem wszystko sprowadza się do rzucania przynęty, cierpliwości, holowania ryby i cieszenia się cennym połowem.

Ile rekinów złapałeś w Animal Crossing? Na jakie inne ryby lubisz polować w grze? Ile czasu zajmuje średnio złapanie rekina? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.