Jak znaleźć i poznać swój ping w Apex Legends?

W grach wieloosobowych ping odgrywa kluczową rolę podczas rozgrywki. W Apex Legends robienie wszystkiego, co w Twojej mocy, aby poprawić wykrywanie trafień i zminimalizować opóźnienia, jest absolutnie niezbędne, jeśli chcesz zapewnić zwycięstwo swojej drużynie. Sprawdzanie pingu i centrum danych, z którym jesteś połączony, jest tutaj głównymi czynnikami. Możesz to również zrobić dla każdej gry wieloosobowej, w którą grasz. Jednak w Apex Legends sprawdzanie pingu nie jest tak oczywiste i proste.

Jak znaleźć i poznać swój ping w Apex Legends

Co to jest ping?

Możesz nie dbać o to, czym jest ping, o ile ma on niskie wartości, ale prawdziwe zrozumienie, co to znaczy, może pomóc ci znaleźć własne sposoby na jego obniżenie. Numer ping reprezentuje czas potrzebny serwerowi na otrzymanie odpowiedzi z komputera. Ta liczba jest wyrażona w milisekundach, a im niższa, tym szybsza jest Twoja odpowiedź.

Im szybciej dzieje się to w czasie rzeczywistym, tym lepiej, ponieważ Twój status i pozycja będą aktualizowane częściej, dając wyraźniejszy obraz serwerowi i innym użytkownikom na serwerze. W Apex Legends dotyczy to wszystkiego, od poruszania się i strzelania po rozmowy i zmianę broni. Jeśli ping gracza jest zbyt wysoki, często zobaczysz, jak jego postać biegnie w miejscu, pozornie „mrugając” po okolicy i wyświetlając wyraźne oznaki tego, co jest znane jako „opóźnienie”.

Oczywiście to osłabia wrażenia z gry dla wszystkich zaangażowanych.

legendy wierzchołka

Sprawdzanie ping

Zmiana centrum danych i sprawdzenie pingu jest w Apex Legends niepotrzebnie trudne. Jest to duży problem, ponieważ profesjonalni gracze zwracają dużą uwagę na te czynniki.

Jako wieloplatformowa gra typu battle royale dla wielu graczy, Apex Legends jest dostępna na PC, PS4 i Xbox One. Metody sprawdzania pingów są podobne na każdej platformie, choć istnieją pewne drobne różnice. Zanurzmy się.

PC

Najpierw musisz rozpocząć grę. Gdy gra się załaduje i zobaczysz główny ekran, pozostaw ją bezczynną przez około 90 sekund. Nie bij Kontyntynuj przycisk; po prostu zostaw to na chwilę. Po 90 sekundach uderz wyjście.

jak znaleźć i poznać swój ping

Zostaniesz poproszony o wyjście z gry. Zamiast wychodzić z gry, wybierz Anuluj i zobaczysz nowy przycisk, Centrum danych, wyskakuje w dolnej części ekranu. Kliknij go, a zobaczysz listę wszystkich dostępnych centrów danych i ping do każdego z nich. Wybierz centrum danych o najniższym numerze ping i połącz się z nim.

Xbox One i PS4

Chociaż proces jest dość podobny w przypadku konsolowej wersji Apex Legends, istnieją pewne drobne różnice. Najpierw uruchom grę na konsoli. Poczekaj, aż się załaduje i nie klikaj Kontyntynuj. Pozostaw tak przez dwie minuty (pamiętaj, że w wersji na PC jest to 90 sekund). Po upływie dwóch minut przejdź do Dostępność menu i wyjdź z niego.

Jeśli robisz to na konsoli Xbox One, naciśnij przycisk prawy patyk i powinno pojawić się menu Data Center. Na PS4 naciśnij R3 aby wyświetlić menu.

Jak obniżyć ping

Z reguły serwer znajdujący się najbliżej Twojej lokalizacji jest najlepszym wyborem, ponieważ umożliwia lepszą komunikację między serwerem a komputerem. Pamiętaj o tym podczas wybierania serwerów.

Na komputerze przejdź do Menedżera zadań, naciskając Ctrl+Shift+Esc. Przejrzyj listę otwartych aplikacji i zamknij te, których nie potrzebujesz, ponieważ mogą one zagrażać Twojemu połączeniu.

Zresetuj router. Odłącz go, wyłącz na 5 minut i włącz ponownie. Pomoże to ostygnąć i może wzmocnić połączenie.

Inne powody lagów

Jeśli twój ping jest niski i nadal masz lagi, wyjdź z gry i upewnij się, że zamknąłeś wszystkie aplikacje internetowe. Jeśli podczas odtwarzania słuchasz muzyki na YouTube, zamknij okno przeglądarki i sprawdź, czy opóźnienie nadal się utrzymuje. Jeśli grasz na konsoli i używasz laptopa lub telefonu do odtwarzania muzyki z YouTube lub innych usług przesyłania strumieniowego, może to przeciążyć połączenie i spowodować problemy z łącznością oraz opóźnienia.

Istnieją inne powody opóźnienia w Apex Legends, które niekoniecznie są twoją winą. Może ci się wydawać, że to ty masz problemy z łącznością, ale równie dobrze może być tak, że inni gracze mają wysoki ping. Ponadto serwery Apex Legends nie są idealne (żaden serwer gier nie jest), a problem może być z nimi.

Lag nie musi być konsekwencją wolnego połączenia. Sprzęt twojego komputera może po prostu nie sprostać zadaniu. Możesz spełnić minimalne wymagania systemowe Apex Legends, ale prawdopodobnie będziesz musiał obniżyć grafikę, jeśli nie spełniasz zalecanych.

Minimalne wymagania systemowe

a) Windows 7 64-bitowy

b) Czterordzeniowy procesor Intel Core i3-6300 3,8 GHz lub AMD FX-4350 4,2 GHz

c) NVIDIA GeForce GT 640 lub Radeon HD 7730

d) 6 GB pamięci RAM

e) 1 GB pamięci VRAM

zalecane wymagania systemowe

a) Windows 7 64-bitowy

b) Intel i5 3570K lub odpowiednik

c) Nvidia GeForce GTX 970 lub AMD Radeon R9 290

d) 8 GB pamięci RAM

e) 8 GB pamięci VRAM

Sprawdź wymagania i porównaj je ze specyfikacją swojego komputera, zanim zrzucisz winę na połączenie internetowe lub innych graczy. To oczywiście nie dotyczy graczy konsolowych. Jeśli w konsolowych wersjach Apex Legends występuje opóźnienie, to najprawdopodobniej jest to spowodowane wysokim pingiem.

Zawsze poznaj swój ping

Jak widać, uzyskanie informacji o pingu jest w Apex Legends niepotrzebnie skomplikowane. Jednak ważne jest, aby trzymać go w ryzach i zmieniać serwery, jeśli istnieje lepszy.

Czy kiedykolwiek doświadczyłeś lagów w Apex Legends? Jak obniżyłeś swój numer ping? Podziel się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w komentarzach poniżej.