Jak zdobyć tokeny legend w Apex Legends

Tokeny legend to tylko jedna z czterech walut, z którymi gracze Apex Legends spotkają się w grze. Podczas gdy inne waluty są nieco trudniejsze do zdobycia, zdobycie większej liczby tokenów legend jest stosunkowo proste. Tak długo, jak często grasz w tę grę, nie powinieneś mieć problemu ze zgromadzeniem wystarczającej liczby żetonów legend na wszystko, czego potrzebujesz.

Jak zdobyć tokeny legend w Apex Legends

Oto, co musisz wiedzieć o zdobywaniu większej liczby tokenów legend w Apex Legends i o tym, co możesz z nimi zrobić.

Jak szybko zdobywać tokeny legend w Apex Legends?

Nie ma szybkiego sposobu na zdobycie ogromnej liczby tokenów legend, gdy jesteś nowym graczem. Jedyną opcją dla wszystkich graczy, aby zdobyć tokeny legend, jest zdobycie wystarczającej ilości doświadczenia (EXP) i podniesienie poziomu swojego konta Apex.

Na początku wymaganie doświadczenia do zdobywania poziomów zaczyna się powoli, ale rośnie do poziomu 58 i pozostaje tam do maksymalnego poziomu (500). Jednak limit poziomu uniemożliwia tylko zdobycie większej liczby pakietów Apex poprzez zdobywanie kolejnych poziomów. Po osiągnięciu 500 poziomu, zdobycie wystarczającej ilości doświadczenia na „podniesienie poziomu” zapewni więcej Tokenów Legend.

Za każdym razem, gdy awansujesz (lub zdobędziesz wirtualny poziom po osiągnięciu limitu), otrzymasz 600 tokenów legendy. Nie ma innych sposobów na zdobycie tej waluty w grze i nie możesz jej nawet kupić za prawdziwe pieniądze.

Doświadczenie, które zdobywasz w trakcie meczu, zależy od kilku czynników, znacząco wpływających na to, jak szybko możesz awansować i zdobywać tokeny legend. Oto wszystkie możliwe zdobyte doświadczenia w jednym meczu i bonusy, które możesz zdobyć:

 • Wygranie meczu daje ci ogromny wzrost doświadczenia (EXP), a wylądowanie wśród pięciu najlepszych drużyn w grze daje ci niewielki wzrost EXP.
 • Ten zysk EXP można dodatkowo zwiększyć, kupując przepustkę bitewną na bieżący sezon. W każdym sezonie gracze mogą zdobyć do 300% więcej EXP za wygranie lub bycie w pięciu najlepszych drużynach.
 • Zabójstwa i obrażenia również odgrywają dużą rolę w zdobywaniu większej ilości PD. Gracze, którzy konsekwentnie osiągają wysokie wartości obrażeń, mogą w ten sposób zdobyć więcej EXP niż prawie każdy inny.
 • Liderzy zabójstw (gracze z największą liczbą zabójstw) również otrzymują niewielką ilość PD. Jeśli zdarzy ci się stracić ten tytuł podczas meczu, zachowujesz EXP.
 • Pierwsze zabójstwo dnia zapewnia znaczny wzrost EXP, więc przynajmniej idź na to, jeśli nie masz dużo czasu w ciągu dnia.
 • Wskrzeszanie i odradzanie się członków drużyny zapewnia niewielki wzrost PD. To wzmocnienie nie jest szczególnie godne uwagi, ponieważ w pierwszej kolejności nie chcesz wchodzić w sytuację odradzających się członków drużyny.
 • Zabicie mistrzów meczowych daje znaczny wzrost EXP, zwłaszcza, że ​​każdy członek zespołu mistrzów ma nagrodę EXP.
 • Podobnie, dostajesz przyzwoitą sumę EXP, jeśli jesteś mistrzem zmierzającym do meczu.
 • Ostatnim i prawdopodobnie najbardziej niezawodnym sposobem na zdobycie solidnej porcji EXP w każdym meczu jest po prostu przetrwanie. Otrzymujesz więcej EXP za każdą sekundę życia, jako tak zwany bonus przetrwania.
 • Premia za przeżycie zostaje zwiększona o 5% za każdego członka drużyny, którego masz zamiar wziąć udział w meczu. Oznacza to, że możesz zdobyć 10% więcej pasywnego doświadczenia, grając w drużynie z dwoma przyjaciółmi.

Twój zysk EXP będzie widoczny po każdym meczu, wraz z pełnym podziałem według kategorii wymienionych powyżej. W ten sposób możesz śledzić, co daje Ci najwięcej EXP podczas meczu i opracowywać strategię, aby ulepszyć swój plan gry.

Jednym z najłatwiejszych, choć prawdopodobnie najnudniejszych sposobów na zdobycie EXP jest skorzystanie z premii za przetrwanie i pozostanie przy życiu tak długo, jak to możliwe w meczu, unikając walki, chyba że jest to konieczne. Jednak ten zysk EXP jest znikomy w porównaniu do możliwości uzyskania wielu zabójstw. Ogólnie rzecz biorąc, agresywna rozgrywka i plany skoncentrowane na zabijaniu prawdopodobnie przyniosą więcej EXP na dłuższą metę.

Biorąc to wszystko pod uwagę, naprawdę nie powinieneś się martwić o zdobycie EXP, jeśli potrzebujesz więcej Tokenów Legend. Regularna rozgrywka zwykle wystarcza, aby zgromadzić tokeny szybciej, niż wydaje się więcej rzeczy, na które można je wydać.

Jak sprawdzić tokeny legend w Apex Legends

W przeciwieństwie do monet Apex i metali rzemieślniczych twoja aktualna liczba tokenów legend nie jest przez cały czas widoczna na ekranie. Jednak pokazanie aktualnego salda tokenów legendy jest dość proste.

Wszystko, co musisz zrobić, to najechać kursorem na licznik walut w prawym górnym rogu, który pokazuje, ile masz monet Apex (żółtych) i metalu rzemieślniczego (niebieskiej waluty). Wyskakujące okienko pokaże podział na to, ile posiadasz każdej waluty, z pominięciem odłamków pamiątek, które są nieco inną kategorią kosztowności.

Jak korzystać z tokenów legend w Apex Legends

Ponieważ żetony legend są dostępne w teoretycznie nieskończonej ilości, istnieją również sposoby na ich wydawanie w nieskończoność.

Kupowanie legend

Głównym sposobem, w jaki większość graczy zapozna się z żetonami legend, jest ich wykorzystanie do odblokowania bardziej grywalnych legend. Ponieważ lista postaci stale ewoluuje z każdym mijającym sezonem (mniej więcej trzy miesiące), nowi gracze potrzebują więcej żetonów legend, aby odblokować każdą legendę, w którą chcą grać.

Każda legenda kosztuje 12 000 żetonów legend, z wyjątkiem tych, od których każdy gracz zaczyna za darmo (Gibraltar, Lifeline, Wraith, Pathfinder, Bloodhound i Bangalore).

Podstawowym sposobem kupowania nowych Legend jest bezpośredni dostęp do menu Legend:

 1. Wybierz zakładkę „Legendy” na górnym pasku.

 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy legendę, której nie odblokowałeś.

 3. Wybierz walutę, której chcesz użyć (najlepiej tokeny legendy).

 4. Potwierdź swój wybór.

Możesz też przejść do menu „Sklep” na górnym pasku, a następnie wybrać kartę „Legendy” po prawej stronie. W ten sposób możesz zobaczyć, które Legendy możesz kupić.

Ponowne losowanie codziennych wyzwań

Tokeny legend są również pomocne w szybszym lub wygodniejszym ukończeniu przepustki bojowej w bieżącym sezonie. Chociaż nie oferują one prostego doładowania, możesz przerzucać swoje codzienne wyzwania, płacąc kilka tokenów legend.

Pierwsza zmiana dnia jest zawsze darmowa, druga kosztuje 200 Tokenów, trzecia kosztuje 500, a każda następna kosztuje 1000 Tokenów. Podczas ponownego losowania możesz wybrać wyzwania trybu gry (Areny lub Battle Royale) i otrzymać wyzwanie wyłącznie dla tego trybu gry (lub takiego, które obejmuje wszystkie tryby gry).

Aby ponownie wylosować wyzwanie, kliknij je. Interfejs użytkownika pokaże obracające się kółko w kształcie strzałki, wskazujące na przerzucenie. Wystarczy, że zatwierdzisz swój wybór, a otrzymasz nowe wyzwanie. Przerzucenie wyzwania resetuje jego postęp. Nie możesz przerzucić ukończonego wyzwania na dodatkowe gwiazdki w ciągu dnia.

Wszystkie przerzuty i koszty przerzutów są odświeżane w tym samym czasie, gdy gracze otrzymują nowe codzienne wyzwania. Wyzwania tygodniowe lub wyzwania związane z wydarzeniem nie mogą być przerzucane.

Polecane rekolory

Ostatnim sposobem, w jaki gracze mogą wydawać ciężko zarobione tokeny legend, jest sekcja sklepu „Polecane”. Ten sklep zawiera tylko nowe kolory istniejących skórek i nie można ich zdobyć w żaden inny sposób.

Aby kupić nowy kolor, musisz posiadać oryginalną skórkę, która zwykle będzie miała jakość legendarną lub, w rzadszych przypadkach, epicką.

Ponowne kolorowanie kosztuje 6500 lub 10500 tokenów legend, w zależności od oferty sklepu.

Aby zobaczyć aktualnie dostępne kolory, wybierz zakładkę „Sklep” na górnym pasku. Powinieneś natychmiast wylądować na karcie „Polecane” lub możesz ją kliknąć, aby wyświetlić polecany sklep.

Zawsze coś nowego do kupienia w Apex Legends

Dzięki obfitej podaży możesz używać Tokenów Legend w dowolny sposób. Na początek zalecamy zakup Legends, aby dać ci więcej opcji w grze. Następnie możesz ponownie rzucać wyzwania lub kupować nowe kolory, ile dusza zapragnie.

Na co najpierw wydajesz swoje żetony legend? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.