Jak spadać szybciej i dalej w Apex Legends

Zdobycie najlepszego sprzętu jest kluczem do przetrwania drużyny w Apex Legends. Postawienie pierwszych butów na ziemi w środowisku bogatym w łupy jest ogromnym priorytetem dla każdego gracza, który zna się na rzeczy.

Jak spadać szybciej i dalej w Apex Legends

Istnieje kilka różnych podejść, które możesz zastosować, aby przenieść siebie i swój zespół z dropshipa do akcji. Zależy to od tego, jak zmierzysz swój skok, gdzie chcesz skończyć i jak daleko musisz przebyć, aby się tam dostać.

Upuszczanie na gorąco

Jeśli chcesz zejść na ziemię przed wrogami, musisz skoczyć wcześnie i szybko opadać. Zasadniczo oznacza to upuszczenie tak szybko, jak to możliwe, skierowanie twarzy na ziemię i zrobienie linii prostej do ziemi. W końcu najkrótsza odległość między dwoma punktami to linia prosta.

Oczywiście jest to kompromis taktyczny. Tak, możesz najpierw sprowadzić swoją drużynę na parkiet, ale jeśli znajdziesz się w szczerym polu, szybko stracisz uzbrojenie. Poza tym inne drużyny mogą mieć ten sam pomysł i możesz łatwo wdać się w wymianę ognia, gdy tylko wylądujesz. Poznanie mapy i najlepszych obszarów odradzania się łupów może pomóc w ustaleniu, gdzie celować podczas zejścia.

dropshipping

Opóźniony gorący spadek

Zasadniczo taka sama taktyka jak powyżej, ale zanim dokonasz zrzutu, poczekaj, aż statek desantowy przesunie się na lepszy obszar łupienia. Jeśli wróg ma ten sam pomysł, nadal możesz rywalizować o łupy, a także o przetrwanie.

Gracze, którzy już zeszli na ziemię, mogą zobaczyć, jak nadchodzisz i zabrać cię, zanim zdążysz się przygotować. Staraj się unikać grupowania się z wrogimi graczami po drodze. Jednym z najlepszych sposobów, aby to zrobić, jest rozglądanie się podczas schodzenia w dół. Możesz to zrobić poprzez:

 1. Wybierz lokację i wyskocz ze statku w jej kierunku; upewnij się, że nie jest prosto w dół, w przeciwnym razie dotrzesz do ziemi, zanim będziesz mógł się rozejrzeć.

 2. Naciśnij przycisk „Wolna blokada”. To zablokuje twoją trajektorię i pozwoli ci poruszać kamerą w poszukiwaniu innych osób

  • Na PC przycisk wolnej blokady to „Kliknięcie prawym przyciskiem myszy”.
  • Na Xbox/PS4 przyciski wolnej blokady to odpowiednio „LB”/”L1”.

Szybownictwo

Chociaż zbliżanie się do ziemi jest popularną taktyką, nie będziesz w stanie pokonać dużej odległości od miejsca, w którym wykonujesz skok. Niekoniecznie jest to również najszybsza droga w dół, zwłaszcza jeśli twoja ścieżka jest pochylona, ​​a nie prosta.

Najlepszym sposobem jest połączenie krótkich dopalaczy prosto w dół z szybowaniem w kierunku celu. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby jak najlepiej wykorzystać szybownictwo:

 1. Podczas opadania staraj się osiągnąć prędkość około 145.

 2. Następnie spłaszcz tor lotu, celując prawie poziomo w kierunku pożądanej strefy lądowania.

3. Gdy prędkość spadnie do 135-125, ponownie skieruj nos na ziemię.

Ta metoda może pomóc Ci oddalić się znacznie dalej od upadku niż bezpośrednie oparzenie na ziemię. Możesz pokonać ponad pół mili, jeśli uda ci się znaleźć odpowiedni czas. W ten sposób możesz dostać się do obszarów bogatych w łupy, do których osoby wybierające bezpośrednią drogę mogą nie dotrzeć na czas. Postaraj się dostać bezpośrednio nad strefą lądowania i wykonaj ostatnią część skoku bezpośrednio w dół do miejsca, w którym chcesz wylądować.

poślizg

Po upuszczeniu: przyspiesz skoki

Gdy już znajdziesz się na ziemi, skorzystanie z tej sztuczki może pomóc Ci szybciej poruszać się i zapewnić, że znajdziesz drogę do najlepszego sprzętu, zanim zrobi to wróg. Skoki doładowania, jeśli są wykonane prawidłowo, są nawet szybsze niż prosty sprint. Gdy już to opanujesz, może się okazać, że stanie się to domyślną metodą podróżowania.

Aby to zadziałało, wykonaj następujące kroki:

 1. Zacznij biegać jak zwykle.

 2. Tuż przed wykonaniem skoku wciśnij przycisk wślizgu. Musisz ślizgać się tylko przez bardzo krótki czas, około ćwierć sekundy, ponieważ korzystasz ze zwiększenia prędkości, które pojawia się, gdy zaczynasz ślizgać się po raz pierwszy.

 3. Po tej kwadransie naciśnij przycisk skoku. Jeśli masz właściwy moment, dodatkowy rozpęd zapewniony przez sprint do poślizgu rzuci cię do przodu znacznie dalej niż standardowy skok.

Rzuć szybko i noś wielki pistolet

To są nasze najlepsze wskazówki, jak jak najszybciej i jak najskuteczniej wydostać swój zespół z dropshipa na ziemię. Pozwolą ci się przygotować i przygotować do działania, zanim druga drużyna zdąży mrugnąć. Czy masz jakieś inne metody lub taktyki, na które nie masz nic przeciwko wylaniu fasoli? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!