Apex Legends nie chce się uruchomić – jak to naprawić

Jeśli nie mieszkałeś pod kamieniem przez ostatni rok, przynajmniej częściowo zdajesz sobie sprawę z Apex Legends. Jeden z najnowszych dodatków do gatunku battle royale, Apex Legends, został wydany bez większych fanfar i zapowiedzi na początku 2019 roku. Chociaż pozornie organiczny charakter wzrostu popularności Apex okazał się nieco wymyślony przez wydawców, nadal pozostaje bardzo popularną grą .

Apex Legends nie chce się uruchomić — jak to naprawić

Gra z tak dużą bazą użytkowników – ponad 50 milionów w najlepszym wydaniu – z pewnością będzie miała trudności z prawidłowym działaniem na tak wielu różnych systemach. Deweloper Apex Legends, firma Respawn, ma dobrą historię utrzymywania stabilności swoich gier, ale zaczęły pojawiać się doniesienia o tym, że gra nie uruchamia się prawidłowo. Jeśli jesteś jednym z pechowych graczy, którzy mają problemy z uruchamianiem Apex Legends, oto jak je naprawić.

Rozpocznij grę jako administrator

Aby uzyskać tę poprawkę, wszystko, co musisz zrobić, to zostać gdzieś zatrudnionym w zarządzaniu i presto, jesteś administratorem, a gra będzie działać poprawnie. To był oczywiście żart. To, czego potrzebujesz do tej poprawki, to zmiana sposobu, w jaki gra postrzega użytkownika, który ją uruchamia.

runasadmin

Ta metoda wyszła z użycia przez lata, ponieważ problemy ze zgodnością stały się rzadsze, ale starsi użytkownicy rozpoznają to jako podstawową pierwszą pomoc, gdy aplikacja działa.

Proces jest prosty. Wyszukaj Apex Legends w pasku wyszukiwania systemu Windows. Gdy go wybierzesz, zobaczysz kilka opcji w panelu. Kliknij „Uruchom jako administrator”. Nie ma w tym nic więcej – jeśli to zadziała, to masz problem ze zgodnością i możesz go na stałe uruchomić w ten sposób we właściwościach aplikacji.

Naprawy i ponowna instalacja

Uszkodzony plik może powodować błędy podczas uruchamiania gry, które możesz przetestować, korzystając z funkcji „Napraw” w Origin. Zaloguj się do klienta Origin i poszukaj Apex Legends w swojej bibliotece. Stamtąd kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę gry, aby wyświetlić powiązane menu. W tym menu kliknij Napraw. Origin sprawdzi, czy wszystkie pliki gry są w porządku i automatycznie zainstaluje te, których brakuje lub są uszkodzone.

Po naprawieniu gry spróbuj ją uruchomić. Jeśli działa, wszystko gotowe. Jeśli jednak nadal masz problemy, spróbuj ponownie zainstalować. Możesz użyć tego samego menu, aby odinstalować grę, ale aby upewnić się, że odinstaluje się całkowicie, użyj panelu Aplikacje i funkcje w ustawieniach systemu Windows. Po usunięciu wykonaj pełną instalację w normalny sposób i spróbuj.

Odinstaluj pochodzenie

Bądź na bieżąco

Próba aktualizacji gry jest prawie oczywista i można to zrobić z biblioteki gier Origin w kilka sekund. W swojej bibliotece kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę gry i wybierz „Aktualizuj” z menu. Gra i tak powinna aktualizować się automatycznie, więc jest mało prawdopodobne, aby to był problem. Co ważniejsze, powinieneś zaktualizować sterowniki sprzętu.

Możesz zaktualizować sterowniki do wszystkich adapterów i urządzeń peryferyjnych z menedżera urządzeń Windows, ale pojedynczo zajmie to dużo czasu. Łatwym sposobem sprawdzenia dostępnych aktualizacji jest bezpłatne oprogramowanie o nazwie Driver Easy. Pobierz Driver Easy i postępuj zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby sprawdzić, czy nie ma nowszych sterowników lub oprogramowania układowego dla Twojego komputera. Dobrym pomysłem jest zaakceptowanie wszelkich oferowanych przez niego aktualizacji, a następnie ponowne uruchomienie Apex.

Wyłącz narzędzia zabezpieczające

Zgłoszono, że niektóre aplikacje zabezpieczające zakłócają działanie Apex Legends. Nie jest jasne, który dokładnie proces powoduje konflikt, ale jeśli masz aktywną ochronę antywirusową lub przed złośliwym oprogramowaniem, spróbuj ją wyłączyć. W szczególności Sophos Home powoduje problemy z Apexem.

Istnieją spekulacje, że programy zabezpieczające mogą zakłócać działanie Easy Anti-Cheat, niemal wszechobecnego oprogramowania w grach wieloosobowych, które zapobiega oszustwom.

Własna zapora systemu Windows może również uniemożliwić prawidłowe działanie, więc upewnij się, że Apex jest dozwolony przez ustawienia zapory, uzyskując do niej dostęp z Panelu sterowania. W ustawieniach zapory kliknij link „Zezwalaj aplikacji przez zaporę systemu Windows”. W tym panelu znajdź Apex Legends, upewnij się, że ma zarówno uprawnienia dostępu publicznego, jak i prywatnego, a następnie spróbuj go uruchomić.

apexfirewall

Wypróbuj inny język

Może to brzmieć trochę jak Zdrowaś Maryjo, ale wydaje się, że załatwia sprawę niektórym użytkownikom. Aby to zastosować, przejdź do swojej biblioteki Origin i kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Apex Legends, wybierz "Właściwości gry" z menu. We właściwościach przejdź do zakładki "Zaawansowane opcje uruchamiania". Tutaj zobaczysz rozwijane menu. Przewiń w dół i wybierz Polski. Dobrze przeczytałeś, zmienisz to na konkretnie polski.

zmiana języka

Zapisz ustawienia, trzymaj kciuki i uruchom grę. Jeśli to działa, możesz zmienić go z powrotem na angielski.

Osiągnij szczyt, Legenda

A więc masz to – mnóstwo opcji, aby naprawić swoją grę i wrócić do walki. Najpierw zacznij od najprostszych: spróbuj uruchomić go jako administrator i skończ z nim. Tak jak musisz wybrać spójny zespół w Apex, potrzebujesz całego sprzętu i oprogramowania, aby dobrze ze sobą współpracowały, więc upewnij się, że sterowniki są zawsze aktualne. Wszystkie te poprawki są dość szybkie, więc nie powinieneś mieć trudności ze znalezieniem właściwego.

Czy któryś z nich naprawił twoją grę, czy było inne rozwiązanie, które zadziałało dla ciebie? Czy uważasz, że ważniejsze jest wybranie legendy, która będzie uzupełniać twój zespół, czy po prostu wybierasz Pathfindera w każdym meczu? Daj nam znać w komentarzach poniżej – i bądź szczery.