Jak korzystać z najwyższej umiejętności w Apex Legends [Xbox, PS, Switch, PC]

Apex Legends wprowadza wielu unikalnych bohaterów, każdy z własną historią i umiejętnościami. Znajomość mocnych i słabych stron swojej postaci ma kluczowe znaczenie dla zwycięstwa. Może zadać więcej obrażeń niż jakakolwiek broń w grze – jeśli zostanie użyta mądrze. Ale najpierw musisz nauczyć się, jak zainicjować to potężne działanie.

Jak korzystać z najwyższej umiejętności w Apex Legends [Xbox, PS, Switch, PC]

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak wykorzystać swoją superzdolność w Apex Legends na Switch, PS4 i PC. Ponadto wymienimy ostateczne umiejętności każdego bohatera, które pomogą Ci wykorzystać tę funkcję w najbardziej efektywny sposób. Na koniec wyjaśnimy, dlaczego możesz mieć problemy z uruchomieniem swojej ostatecznej umiejętności.

Jak korzystać z najwyższej umiejętności w Apex Legends na Switchu?

Używanie swojej ostatecznej umiejętności w Apex Legends jest prostsze, niż się wydaje. Aby zainicjować go na przełączniku Nintendo, wykonaj poniższe czynności:

  1. W trakcie meczu poczekaj na odpowiedni moment, aby zainicjować umiejętność ostateczną. Chociaż można jej użyć wiele razy, każda umiejętność ma określony czas odnowienia, aby uniknąć spamowania.
  2. Aby zainicjować zdolność, uderzaj jednocześnie w lewy i prawy spust, celując we wroga.
  3. Poczekaj, aż czas odnowienia się skończy, aby ponownie zainicjować zdolność.

Jak korzystać z najwyższej umiejętności w Apex Legends na PS4

Jeśli grasz na PlayStation4, inicjowanie ostatecznej umiejętności nie różni się od robienia tego na Switchu. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. W trakcie meczu poczekaj na odpowiedni moment, aby zainicjować umiejętność ostateczną. Chociaż można jej użyć wiele razy, każda umiejętność ma określony czas odnowienia, aby uniknąć spamowania.
  2. Aby zainicjować zdolność, uderzaj jednocześnie w lewy i prawy spust, celując we wroga.
  3. Poczekaj, aż czas odnowienia się skończy, aby ponownie zainicjować zdolność.

Jak korzystać z najwyższej umiejętności w Apex Legends na komputerze?

Przycisk inicjowania najwyższej umiejętności na komputerze nie jest intuicyjny. W rezultacie wielu graczy stara się go znaleźć. Nie martw się jednak. Wspieramy Cię – wykonaj poniższe czynności:

  1. W trakcie meczu poczekaj na odpowiedni moment, aby zainicjować umiejętność ostateczną. Chociaż można jej użyć wiele razy, każda umiejętność ma określony czas odnowienia, aby uniknąć spamowania.
  2. Aby zainicjować zdolność, naciśnij przycisk „Z” podczas celowania we wroga.

  3. Poczekaj, aż czas odnowienia się skończy, aby ponownie zainicjować zdolność.

FAQ

W tej sekcji dowiesz się o ostatecznej zdolności każdego bohatera Apex Legends i jego czasie odnowienia. Wymienimy również możliwe problemy związane z niemożnością korzystania z umiejętności.

Dlaczego nie pozwala mi użyć mojej ostatecznej zdolności w Apex Legends?

Brak zezwolenia na uruchomienie umiejętności ostatecznej podczas samouczka jest powszechnym i dobrze znanym błędem w Apex Legends. Błąd jest bardziej trwały na PlayStation i Xboksie niż na komputerach PC. Na szczęście naprawienie tego jest proste. Postaraj się poruszać bohaterem wokół manekina, którego chcesz uleczyć. Kucanie lub stanie na płaskim podłożu podobno również pomaga zainicjować tę umiejętność. Jeśli nic nie pomoże, zrestartuj grę i spróbuj ponownie.

Jaka jest ostateczna zdolność każdego bohatera w Apex Legends?

Znajomość ostatecznej zdolności każdego bohatera jest niezbędna do dokonania mądrego wyboru przed rozpoczęciem meczu.

1. Umiejętnością Octane'a jest Launch Pad. Nie jest to najpotężniejsza umiejętność sama w sobie, ale zwiększona mobilność może być przydatna w przypadku niektórych strategii. Na przykład możesz oszukać przeciwnika, odskakując w ostatniej sekundzie i uderzając go od tyłu. Na szczęście ta umiejętność ma stosunkowo krótki czas odnowienia wynoszący 90 sekund.

2. Umiejętność Rampart nazywa się Sheila, która umieszcza na pierścieniu zamontowany karabin maszynowy o dużej pojemności amunicji, z którego każdy może korzystać. Czas odnowienia wynosi dwie minuty, a umiejętność może zostać uruchomiona trzy razy w trakcie meczu.

3. Umiejętność Bloodhound to Beast of the Hunt. Wzmacnia zmysły i przyspiesza ruch. Umiejętność ma solidny trzyminutowy czas odnowienia, ale można jej używać nieograniczoną ilość razy.

4. Ostateczna zdolność Horizon, Czarna Dziura, uruchamia NEWT, tworząc czarną dziurę, która wciąga do niej bohaterów. Upewnij się, że Twoi rówieśnicy nie trzymają się zbyt blisko. Czas odnowienia umiejętności wynosi trzy minuty.

5. Loba może teleportować każdy pobliski łup do swojego ekwipunku, korzystając ze zdolności Butik Czarnego Rynku. Następnie może udostępniać te elementy rówieśnikom. Umiejętność można uruchomić raz na dwie minuty.

6. Lifeline może odrodzić kapsułę pełną sprzętu obronnego dla całej drużyny dzięki swojej zdolności Care Package. Można to zrobić tylko co pięć minut.

7. Revenant używa zdolności Death Totem, aby upuścić totem, chroniąc swoich rówieśników przed śmiercią. Za każdym razem, gdy ktoś zostanie zabity, wróci do totemu. Ta umiejętność ma trzyminutowy czas odnowienia.

8. Gibraltar używa Bombardowania Obronnego, aby wyprowadzić skoncentrowane uderzenie moździerza w jeden wybrany punkt. Umiejętność ma czterominutowy czas odnowienia.

9. Wraith może połączyć dwa punkty z portalami na minutę, aby umożliwić graczom teleportację. Umiejętność ma trzyminutowy i 30-sekundowy czas odnowienia.

10. Crypto wykorzystuje zdolność Drone EMP, aby uwolnić EMP z drona, zadając wrogom 50 obrażeń od tarczy, spowalniając ich i wyłączając pułapki. Ta potężna umiejętność może być używana co trzy minuty.

11. Widzący tworzy kulę z małych dronów, które poruszają się w kierunku wroga, nieustannie strzelając. Umiejętność Wystawa ma dwuminutowy czas odnowienia.

12. Zdolność Wattsona nazywa się Interception Pylon. Używa elektrycznego pylonu, aby niszczyć nadlatujące uzbrojenie i naprawiać uszkodzone tarcze rówieśników. Dodatkowo, gdy Wattson pozostaje obok pylonu, jej taktyczne tempo odnawiania się zwiększa. Umiejętność ma trzyminutowy czas odnowienia.

13. Mirage's Life of the Party to zwodnicza sztuczka, która polega na uwolnieniu kontrolowanych wabików. Ta sztuczka może być używana co minutę.

14. Nazwa zdolności kaustycznej Granat gazowy Nox mówi sama za siebie. Chociaż umiejętność ma trzyminutowy czas odnowienia, koc gazowy obejmuje duży obszar.

15. Bangalore wzywa do ataku artyleryjskiego za pomocą umiejętności Rolling Thunder. Jednak artyleria powoli pełza po okolicy, zamiast pędzić wprost do bitwy. Czas odnowienia to trzy minuty.

16. Fuse wykorzystuje zdolność Motherlode do otaczania obszaru docelowego zaporą ogniową. Umiejętność ma dwuminutowy czas odnowienia.

17. Wreszcie, pistolet Zipline Pathfindera wywołuje zipline, który może być używany przez rówieśników do ucieczki lub przeniesienia się do innego obszaru. Można go używać co dwie minuty.

Mądrze wykorzystuj swoje zdolności

Teraz, gdy wiesz, jaka jest ostateczna zdolność każdego bohatera Apex Legends i jak ją zainicjować, twoja wydajność powinna drastycznie wzrosnąć. Pamiętaj, że wyciągnięcie najwyższej umiejętności co kilka minut nie przyniesie Ci zwycięstwa. Aby wygrać, musisz mieć jasną strategię i komunikować ją z rówieśnikami.

Jaki jest twój ulubiony bohater i najwyższa umiejętność w Apex Legends i dlaczego? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.