Sony Xperia Z5 kontra iPhone 6s: Który telefon jest lepszy?

Zobacz powiązane iPhone 6s vs Samsung Galaxy S6: walka flagowców Samsung Galaxy S6 vs LG G4: Czy któryś z telefonów warto kupić w 2016 roku?

iPhone 6s i Sony Xperia Z5 to dwa najlepsze telefony, jakie pojawiły się w zeszłym roku, ale który z nich wybrać?

Sony Xperia Z5 kontra iPhone 6s: Który telefon jest lepszy?

Tutaj dzielimy każdy telefon na poszczególne sekcje – wyświetlacz, aparat, baterię i cenę – a następnie zestawiamy dwa telefony ze sobą, aby uzyskać jasny obraz, który z nich jest w rzeczywistości najlepszy w każdym dziale.

iPhone 6s kontra Sony Xperia Z5: Design

Flagowe smartfony Sony i Apple to świetne przykłady dobrze przemyślanego designu w pracy. Sony pracuje nad swoją słynną biblią projektu OmniBalance od czasu premiery Xperii Z w 2013 roku. Podobnie Apple ulepsza projekt swojego iPhone'a od czasu jego premiery w 2007 roku.

iPhone 6s kontra Sony Xperia Z5: Design

W rezultacie, w przeciwieństwie do reszty rynku, Sony Xperia Z5 i iPhone 6s wyglądają odświeżająco niezależnie od siebie. Sony zachowuje swoją bezkompromisowo schludną czarną ramkę, ale teraz ma wbudowany czujnik odcisków palców zamontowany na bocznym przycisku zasilania. Został on zaprojektowany tak, aby pasował do miejsca, w którym kciuk naturalnie leży, gdy trzymasz urządzenie w prawej ręce – lub palcem wskazującym w lewej ręce.

Szklany tył Z5 ma swoje własne problemy, o czym przekonał się nasz redaktor recenzji, Jonathan Bray. Jonathanowi udało się go rozbić po upuszczeniu go na żwir kilka godzin po wyjęciu go z pudełka po raz pierwszy. To powiedziawszy, krawędzie są lekko podniesione, co zapobiega zsuwaniu się Xperii Z5 z każdej powierzchni, na której ją założysz. Podczas gdy wysiłek Sony dotyczy wszystkich kątów, iPhone 6s jest zakrzywiony od góry do dołu.

iPhone 6s kontra Sony Xperia Z5: projekt 2

Chociaż iPhone S6 wygląda prawie identycznie jak jego poprzednik, wciąż jest tak samo boleśnie ładny, jak wtedy, gdy po raz pierwszy zobaczyliśmy jego konstrukcję u starszego rodzeństwa w 2014 roku. Jedną z istotnych różnic jest to, że aluminiowa rama iPhone'a jest teraz zbudowana z mocniejszego stopu – A dokładniej z aluminium serii 7000. Wzmocniono również szkło ekranu.

Nie próbowaliśmy rzucać nim ani Xperią Z5 o ścianę (i nie zalecamy tego również), ale aluminiowa rama sprawia, że ​​iPhone 6s jest mocniejszym urządzeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę delikatny tył Xperii Z5. Z drugiej strony Z5 jest odporny na kurz i wodę (odpowiednio IP65 i IP68), więc chociaż nie możesz go zabrać na podwodne przygody, ma większą szansę na przypadkowe wypadnięcia z toalety.

Ogólnie rzecz biorąc, dalibyśmy tutaj punkt iPhone'owi 6s. Słuchawka Sony miesza wszystko z przyciskami zasilania, aparatu i głośności z boku, ale poza tym wygląda jak ogólnie przystojny prostokąt. IPhone 6s może nie być poważnym odejściem od iPhone'a 6, ale nadal jest prawdziwym wyglądem.

Zwycięzca: iPhone 6s

iPhone 6s kontra Sony Xperia Z5: Wyświetlacz

Jakość ekranu była obszarem, w którym dominowali ci dwaj producenci. Jednak silnik Bravia firmy Sony i ekran Retina firmy Apple straciły na popularności na rzecz wyświetlaczy AMOLED firmy Samsung. Brzmi dramatycznie, ale tak nie jest. Oba oferowane przez nas wyświetlacze są ostre jak brzytwa i niesamowicie jasne. Jeśli chodzi o liczby, Sony Xperia Z5 oferuje wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1080 x 1920, zwieńczony niemarkowym szkłem hartowanym. Dla porównania, iPhone 6s oferuje wyświetlacz o rozdzielczości 750 x 1334.

iPhone 6s osiąga maksymalną jasność 572 cd/m2 i zapewnia imponujący współczynnik kontrastu 1599:1. Z5 zarządza maksymalnie 684 cd/m2 (z wyłączoną adaptacyjną jasnością), zapewniając współczynnik kontrastu 1078:1. Xperia Z5 ma wyższą jasność, ale współczynnik kontrastu jest tym, co naprawdę sprawi, że wyświetlacz się wyskoczy, a między iPhonem 6s a słuchawką Sony jest spora różnica. Konkluzja: iPhone 6s ma rację.

Zwycięzca: iPhone 6s

iPhone 6s kontra Sony Xperia Z5: Funkcje

Pióro w czapce iPhone'a 6s to 3D Touch, który pozwala wyświetlać różne opcje w zależności od tego, jak mocno naciskasz ekran. Sony Xperia Z5 może nie mieć funkcji wielkich liter, takiej jak 3D Touch, ale ma gniazdo microSD i umieszczony z boku skaner linii papilarnych. W Sony Xperia Z5 dostępne jest 32 GB pamięci, a dzięki gnieździe microSD do rozbudowy, pod względem ogólnej elastyczności wyznacza to poziom Z5 z LG G4, nawet jeśli bateria nie może być wymieniana przez użytkownika.

iPhone 6s kontra Sony Xperia Z5: Funkcje

Zwycięzca: remis

iPhone 6s kontra Sony Xperia Z5: Wydajność

Wyjmij iPhone'a 6s, a znajdziesz chip Apple A9 ze zintegrowanym koprocesorem ruchu M9. Apple twierdzi, że A9 jest dwa razy szybszy niż A8 w iPhonie 6, a nasze testy wykazały, że procesor jest z pewnością szybki. Tak szybko, że udało mu się osiągnąć imponujące 55 klatek na sekundę w teście ekranowym GFXBench na Manhattanie. Jeśli chodzi o testy Geekbench, uzyskał imponujący wynik pojedynczego rdzenia 2532 i wynik wielokrotny 4417.

Sony Xperia jest wyposażona w chipset Qualcomm Snapdragon 810 v2.1 wraz z układem graficznym Adreno 430. Jest to bez wątpienia konfiguracja z najwyższej półki i odpowiednio wykonana w naszych testach porównawczych, jeśli nie całkiem do zera z iPhonem 6s. Zarządzał 27 klatkami na sekundę w teście ekranowym Manhattan GFXBench, a wyniki Geekbench wynoszą 1236 dla pojedynczego rdzenia i 3943 dla wielu rdzeni.

Patrząc na liczby, iPhone 6s przenosi tutaj wynik. W warunkach rzeczywistych oba telefony są szybkie i potrafią nadążać za codziennymi zadaniami. Jeśli jednak jesteś zapalonym graczem na urządzeniach przenośnych, iPhone 6s będzie w stanie grać nawet w najbardziej wymagające tytuły bez nagrzewania się.

Zwycięzca: iPhone 6s

iPhone 6s kontra Sony Xperia Z5: Aparat

Wśród nowych dodatków do iPhone'a 6s znajdują się 12-megapikselowy aparat i 5-megapikselowy aparat przedni, który jest znaczącym ulepszeniem w porównaniu z marną 1,2-megapikselową strzelanką do selfie w iPhonie 6. Przedni aparat jest również wyposażony w sprytny ekranowa lampa błyskowa, która migocze raz na jasną biel, aby zapewnić pełne oświetlenie, a następnie ponownie na żółtawy kolor o mniejszej intensywności, aby zrównoważyć odcień skóry.

iPhone 6s kontra Sony Xperia Z5: Aparat

iPhone 6s ma funkcję Live Photos, która rejestruje 1,5 sekundy materiału ruchomego przed i po naciśnięciu spustu migawki, aby stworzyć szorty w stylu Vine. Podczas gdy iPhone może zawierać kilka zabawnych funkcji, Sony Xperia Z5 odrzuca wysiłki Apple z nowym 23-megapikselowym modułem tylnej kamery Exmor RS. W tym miejscu Xperia Z5 naprawdę sprawdza się, zawierając optyczną stabilizację obrazu SteadyShot (OIS) i hybrydowy autofokus, dodając piksele z detekcją fazową do przetwornika obrazu.

Możesz sprawdzić szczegółowe informacje na temat aparatów każdego telefonu w naszych odpowiednich recenzjach (iPhone 6s i Xperia Z5), ale mówiąc ogólnie, przekazujemy tę kategorię Sony Xperia Z5.

Zwycięzca: Sony Xperia Z5

iPhone 6s kontra Sony Xperia Z5: Bateria

iPhone 6s jest wyposażony w baterię 1715 mAh, a Xperia Z5 jest wyposażona w baterię 2900 mAh. IPhone oferuje komfortowy dzień użytkowania, który można rozciągnąć do półtora dnia, jeśli ograniczysz interakcję do okazjonalnego sprawdzania poczty e-mail i przeglądania. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​Xperia Z5 może wytrzymać około dwóch dni. Możesz opisać szczegóły w naszych recenzjach, ale dajemy baterię Sony Xperia Z5.

Zwycięzca: Sony Xperia Z5

iPhone 6s kontra Sony Xperia Z5: cena i werdykt

Pod względem ceny oba telefony są mocno zaklinowane w polu premium. Sony Xperia Z5 kosztuje 521 funtów, a iPhone to niewielki krok w górę za 539 funtów. Biorąc pod uwagę, że iPhone 6s będzie miał znacznie lepszą wartość odsprzedaży, te dodatkowe kilka funtów z pewnością są warte rozważenia.

Ogólnie rzecz biorąc, dostaniesz doskonałe urządzenie niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na ofertę Apple, czy Sony. Jeśli szukasz najlepszego aparatu i baterii, Xperia Z5 jest zdecydowanie miejscem, na którym chcesz skupić swoją uwagę. Ogólnie rzecz biorąc, iPhone 6s ślizga się o kilka cali z przodu ze względu na stylowy wygląd, doskonały współczynnik kontrastu i przyciągające uwagę funkcje, takie jak 3D Touch.

Ogólny zwycięzca: iPhone 6s

Aby zapoznać się z kolejnym starciem tytanów, sprawdź nasze porównanie iPhone'a 6s i Samsunga Galaxy S6.