Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: 11 hacków na smartfon Apple

iPhone 7 może przyciągać nagłówki, ale iPhone 6s firmy Apple pozostaje fantastycznym telefonem – wnosząc na imprezę więcej niż jakakolwiek poprzednia aktualizacja „S”, którą widzieliśmy. Jeśli zdecydowałeś się skorzystać z obniżki ceny iPhone'a 6s, a może po prostu chcesz dowiedzieć się więcej o wysokiej klasy słuchawce, będziesz chciał wiedzieć o tej garstce funkcji.

Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: 11 hacków na smartfon Apple

Sercem iPhone'a 6s są 3D Touch, Live Photos i nagrywanie 4K. Prawdopodobnie omówiłeś podstawy korzystania z tych funkcji, ale jest kilka usprawnień i sztuczek, które pomogą ci wycisnąć z nich jak najwięcej. Więc bez zbędnych ceregieli, oto jedenaście rzeczy, które Twój iPhone 6s może zrobić, o których możesz nie wiedzieć.

1. Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: zrób superszybkie selfie

iphone_6s_tips_and_tricks_selfie

Czy ci się to podoba, czy nie, selfie są teraz częścią naszego życia. W odpowiedzi Apple przyspieszyło i ułatwiło korzystanie z iPhone'a 6s. Nie jest od razu oczywiste, jak to zrobić, ponieważ odbywa się to za pomocą funkcji 3D Touch słuchawki. Aby zrobić szybkie selfie bez opuszczania ekranu głównego, mocno naciśnij ikonę aparatu; otrzymasz wtedy zestaw opcji. Kliknij selfie, a telefon przełączy się na przedni aparat.

2. Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: spraw, aby tapeta stała się zdjęciem na żywo

Oprócz 3D Touch, iPhone 6s jest również wyposażony w Live Photos, nową funkcję, która rejestruje fragment wideo przed i po zrobieniu zdjęcia. Co więcej, iPhone 6s pozwala ustawić je jako tapetę. Aby ustawić tapetę jako zdjęcie na żywo, po prostu znajdź tę, którą chcesz, dotknij ikony udostępniania, a następnie wybierz „Ustaw jako tapetę”. Mocne naciśnięcie ekranu blokady iPhone'a 6 ożywi go.

3. Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: Nagrywaj w rozdzielczości 4K

iphone_6s_tips_and_tricks_4k

iPhone 6s jest w stanie nagrywać wideo 4K, ale domyślnie nie robi tego. Jeśli chcesz nagrywać klipy w 4K, musisz przejść do Ustawień, a następnie przewiń w dół do zdjęć i filmów. Pod nagłówkiem Aparat wybierz Nagraj wideo, a następnie upewnij się, że opcja 4K przy 30 klatkach na sekundę jest zaznaczona. Jeśli zabraknie Ci miejsca lub uznasz, że filmy 4K nie są potrzebne, wróć do menu i wybierz inne ustawienie.

4. Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: Dostosuj ustawienia 3D Touch

Zobacz pokrewną recenzję iPhone'a 7: Czy flagowy produkt Apple 2016 nadal mierzy się z nowszymi modelami? Recenzja Apple iPhone 6s: Solidny telefon, nawet lata po premierze

Dotyk 3D jest bez wątpienia jedną z wyróżniających się funkcji iPhone'a 6s, a korzystanie z niego powinno stać się drugą naturą posiadaczy 6s. Jeśli jednak aktywacja jest dla Ciebie zbyt łatwa lub zbyt trudna, masz szczęście. Przejście do ustawień, ułatwień dostępu, a następnie czułości 3D Touch pozwoli Ci zmienić stopień nacisku na ekran, zanim Twój iPhone zarejestruje 3D Touch.

5. Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: dzwoń do ludzi z iMessage

Gdy już spodoba Ci się 3D Touch, zapewnia on wiele szybkich skrótów i funkcji. Weź iMessage: jeśli zdecydujesz, że chcesz zadzwonić do kontaktu, a nie wysłać do niego wiadomość, po prostu mocno naciśnij jego zdjęcie kontaktu, a zobaczysz opcje połączenia, SMS-a lub telefonu.

6. Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: Hej Siri

iphone_6s_tips_and_tricks_hey_siri

Siri jest jednym z najpotężniejszych narzędzi w arsenale iPhone'a, a 6s pozwala z niego korzystać nawet bez dotykania przycisku Home. Możesz ustawić Siri bez użycia rąk podczas pierwszej konfiguracji telefonu, ale aby włączyć tę funkcję w dowolnym momencie, przejdź do Ustawień, Ogólne i Siri, a następnie wybierz Hej Siri. Po trzykrotnym wypowiedzeniu swojego imienia Siri zostanie aktywowana za każdym razem, gdy powiesz Hej Siri. A co najlepsze? Odpowie tylko tobie.

7. Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: oszczędzaj baterię w trybie niskiego zużycia energii

Ograniczając procesy synchronizacji, bardziej luksusowe funkcje i animacje systemu operacyjnego, tryb niskiego zużycia energii systemu iOS 9 może wycisnąć więcej energii z iPhone’a 6s. Aby go włączyć, przejdź do ustawień, przewiń w dół do baterii i upewnij się, że włączony jest tryb niskiego zużycia energii. Jeśli nadal martwisz się o żywotność baterii, warto również wybrać Procent baterii, aby dokładnie zobaczyć, ile pozostało Ci baterii.

8. Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: Szybka wielozadaniowość w aplikacji

iOS 9 umożliwił przeglądanie ostatnio używanych aplikacji za pomocą dwukrotnego dotknięcia przycisku Home, ale iPhone 6s jeszcze bardziej ułatwia wielozadaniowość. Dzięki zupełnie nowej funkcji 3D Touch słuchawki, mocne naciśnięcie krawędzi ekranu to wszystko, czego potrzebujesz, aby wywołać ostatnio używaną aplikację. Stamtąd możesz przeglądać aplikacje i wybierać tę, którą chcesz. Chcesz wrócić do poprzedniej aplikacji? Po prostu powtórz proces.

9. Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: Peek and push

iphone_6s_tips_nd_tricks_peek_and_pop

Czy kiedykolwiek chciałeś coś sprawdzić, a potem szybko wrócić do tego, na co patrzyłeś wcześniej? W przypadku iPhone'a 6 musisz całkowicie otwierać wiadomości i zdjęcia, ale iPhone 6s to wszystko zmienia, pozwalając „podejrzeć” zawartość bez jej pełnego otwierania. Mocne naciśnięcie ekranu często pozwala zobaczyć więcej wiadomości, e-maila lub zdjęć – a zmniejszenie nacisku spowoduje ponowne zamknięcie ekranu.

10. Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: Zmień klawiaturę w gładzik iphone6s_tips_and_tracks-_keyboard

Podświetlanie tekstu jest dość trudne na iPhonie 6, ale dzięki 3D Touch jest łatwe na iPhonie 6s. Mocne naciśnięcie klawiatury telefonu zmieni ją w coś w rodzaju gładzika, a od tego momentu korzystanie z ekranu dotykowego telefonu jest jak używanie MacBooka Pro.

11. Wskazówki i porady dotyczące iPhone'a 6s: Kill Live Photos

Zdjęcia na żywo to jedna z najciekawszych funkcji iPhone'a 6s, ale zajmują więcej miejsca niż zwykłe zdjęcie. Jeśli masz mało miejsca na przechowywanie, możesz wyłączyć Live Photos, dotykając okrągłej ikony u góry ekranu aparatu.

Czytaj dalej: Recenzja iPhone'a 6s