Jak przenieść swoje kontakty z Androida na iPhone'a

Zakup nowego telefonu powinien być ekscytującym czasem. Niezależnie od tego, czy wymieniasz starszy model z niecierpliwością na zaktualizowane funkcje, czy wymieniasz uszkodzony model, prawdopodobnie nie możesz się doczekać korzystania z urządzenia i przejścia przez proces konfiguracji.

Jak przenieść swoje kontakty z Androida na iPhone'a

Oczywiście najpierw musisz przetrwać proces konfiguracji. To, co kiedyś było niesamowicie zniechęcającym zadaniem, teraz jest niesamowicie proste. Niektórzy z was mogą pamiętać, że operator telefonu komórkowego przenosił kontakty między urządzeniami. Te czasy już dawno minęły, ponieważ nie ma potrzeby używania specjalistycznego sprzętu do przenoszenia kontaktów. Ponadto na ogół nie są już przechowywane na karcie SIM dla tych, którzy się zastanawiają.

Kontakty zwykle przenoszą się automatycznie z Apple na Apple lub z Androida na Androida zaraz po zalogowaniu. Ale co zrobić, jeśli korzystasz z urządzenia z Androidem, a teraz konfigurujesz iPhone'a. Czy możesz przenieść swoje kontakty? Czy ktoś może to za Ciebie zrobić? Na wszystkie te pytania i nie tylko odpowiemy poniżej!

Przenoszenie kontaktów – masz wiele opcji

Jedną z największych zalet technologii w dzisiejszych czasach są usługi w chmurze. Niestety Apple i Android w większości nie są kompatybilne. Szczerze mówiąc, pod względem kompatybilności znajdują się w dwóch całkowicie oddzielnych galaktykach. Ale to nie znaczy, że nie masz szczęścia.

Istnieją również aplikacje innych firm, które również przeniosą kontakty (oraz zdjęcia i filmy).

Przyjrzyjmy się więc sposobom przenoszenia kontaktów!

Użyj swojego e-maila

Najpierw sprawdzimy Twoją najlepszą opcję. Dlaczego mówimy, że to najlepsza opcja, o którą pytasz? Cóż, ponieważ w większości przypadków Twoje kontakty przychodzą natychmiast! Niezależnie od dostawcy poczty e-mail, spróbujmy tego najpierw.

Znajdowanie kontaktów

Na telefonie z Androidem przejdź do aplikacji „Kontakty” (to różni się od aplikacji do połączeń, więc wpisz „Kontakty” w szufladzie aplikacji, aby ją zlokalizować, jeśli zajdzie taka potrzeba).

Teraz, gdy masz już otwartą odpowiednią aplikację, możesz zobaczyć, na którym adresie e-mail zapisują się Twoje kontakty u góry.

Oczywiście, jeśli go tutaj nie znajdziesz, nie martw się. Po prostu utworzymy ich kopię zapasową na żądany adres e-mail. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć trzech poziomych linii po lewej stronie, jak pokazano powyżej.

Teraz masz dostęp do menu z kilkoma opcjami. Zamierzamy kliknąć ‘Zarządzaj kontaktami.’

Wybierać 'Synchronizacja kontaktów.’

Wybierz konto, z którym chcesz je zsynchronizować. Następnie dotknij „Synchronizuj' na dole strony.

Wybraliśmy nasze konto Gmail, ale możesz wybrać swoje konto Yahoo, konto e-mail Xfinity lub dowolne konto e-mail z miejscem na kontakty.

Przenieś swoje kontakty

Teraz przejdź do swojego iPhone'a i otwórz Ustawienia. Następnie dotknij „Kontakty”.

Teraz dotknij „Dodaj konto” i wprowadź swój adres e-mail oraz hasło. Kontakty zostaną automatycznie przeniesione na Twój iPhone.

Jeśli Twoje kontakty nie pojawiają się automatycznie, jest jeszcze jeden krok, który przeprowadzimy, aby je wyświetlić. Przejdź do aplikacji Kontakty na swoim iPhonie (ponownie, jest to oddzielne od aplikacji do połączeń) i dotknij „Grupy‘ w lewym górnym rogu. Następnie upewnij się, że Twoje konto e-mail, które właśnie dodaliśmy, ma obok niego niebieski znacznik wyboru.

Jeśli z jakiegoś powodu Twoje kontakty nadal Ci umykają, wypróbujmy inne sposoby ich przeniesienia.

Konfiguracja iOS

Po pierwszym włączeniu nowego iPhone'a przejdziesz przez proces konfiguracji, w którym wybierzesz swój język, zarejestrujesz się na koncie iCloud i nie tylko. Jeśli nie spiesz się z tą konfiguracją, zauważysz opcję „Przenieś dane z Androida”. Dotknij go i wykonaj pozostałe kroki.

Aby to zadziałało, upewnij się, że oba urządzenia są podłączone do zasilania i Wi-Fi. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby podłączyć urządzenia i wybrać zawartość, którą chcesz wysłać na nowy telefon. Możesz wybrać zdjęcia, teksty, kontakty i nie tylko. Na potrzeby tego artykułu wybierz oczywiście kontakty.

Po zakończeniu procesu możesz kontynuować konfigurację telefonu.

Aplikacje innych firm

Dostępnych jest wiele aplikacji innych firm lub umożliwiających przenoszenie kontaktów z Androida na iPhone'a. Jeśli więc musisz skorzystać z jednego z nich, omówimy je.

Aplikacje operatora

Jeśli korzystasz z usług jednego z najlepszych operatorów w USA, dostępne są aplikacje do przenoszenia kontaktów. Lubimy je, ponieważ są proste w użyciu, bezpłatne i pochodzą od zaufanych programistów.

Z aplikacji Verizon Content Transfer można korzystać za darmo z dodatkowym bonusem; nie musisz być klientem Verizon, aby skorzystać z usługi! Podobnie jak w przypadku powyższych kroków, musisz upewnić się, że oba telefony są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, aby to zadziałało. Postępuj zgodnie z instrukcjami i sparuj swoje dwa urządzenia. Gdy Twoje kontakty zostaną poprawnie przeniesione, aplikacja powiadomi Cię. To wszystko!

Aplikacja AT&T Mobile Transfer jest niezwykle podobna do aplikacji Verizon, z jednym głównym wyjątkiem; musisz być klientem AT&T, aby z niego korzystać. Jeśli jesteś klientem, musisz skonfigurować iPhone'a i pobrać aplikację na oba telefony z App Store i Play Store. Wybierz telefon, do którego i z którego przenosisz zawartość, a następnie wybierz przesyłane dane. Użyj kodu QR, aby sparować telefony i gotowe.

Jeśli z jakiegoś powodu nie działają one dla Ciebie, jest więcej aplikacji do wypróbowania.

Zaufane aplikacje

Aplikacja Kopiuj moje dane istnieje od dłuższego czasu i jest dostępna w sklepie Google Play i App Store. Jest prosty i darmowy, podobnie jak aplikacje, które omówiliśmy powyżej. Wystarczy pobrać aplikację na oba telefony i sparować je zgodnie z instrukcjami. Ponownie, upewnij się, że oba telefony są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi, w przeciwnym razie ta metoda nie zadziała.

Rzeczy, które warto wiedzieć

Jeśli chodzi o przesyłanie kontaktów, technologia z pewnością znacznie uprościła ten proces niż wcześniej. Jeśli czytasz ten artykuł, dobrym pomysłem jest wykonanie kopii zapasowej kontaktów, aby były bezpieczne i łatwe do przeniesienia w przyszłości.

Kiedy robisz transfer danych, potrzebujesz Wi-Fi. Niestety nie zawsze jest to najszybszy proces. Jeśli nadal jesteś w sklepie Przewoźnika, potrwa to dłużej, ponieważ ich Wi-Fi jest często rozciągnięte wśród wielu klientów i ich własnego zastrzeżonego sprzętu. Dlatego preferujemy metodę e-mail wymienioną powyżej. Jest szybki i nie wymaga siedzenia w jednym miejscu, dopóki transfer nie zostanie zakończony.

Poniżej zebraliśmy odpowiedzi na niektóre z Twoich pytań:

Często Zadawane Pytania

Zgubiłem urządzenie z Androidem, czy nadal mogę pobrać moje kontakty na iPhone'a?

Absolutnie! Zakładając, że zostały zapisane na Twoim koncie e-mail, postępuj zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby je odzyskać. Jeśli nie pojawiają się na początku, wypróbuj inne konto e-mail, które mogłeś mieć.

Niestety, jeśli zostały zapisane w usłudze w chmurze Androida, a nie w wiadomości e-mail, prawdopodobnie będziesz potrzebować innego urządzenia z Androidem. Jeśli masz tablet lub zapasowy telefon, spróbuj zalogować się do chmury (LG, Samsung itp.), a następnie zapisać kontakty na swoim adresie e-mail.

Czy mogę zbiorczo usunąć kontakty?

Jednym z problemów związanych z prostszymi metodami przesyłania kontaktów jest to, że nasze telefony są przeładowane bezużytecznymi numerami telefonów. Jeśli wykonasz którykolwiek z powyższych kroków, przeniesiesz wszystkie swoje kontakty jednocześnie.

Jeśli chcesz się niektórych pozbyć, możesz użyć funkcji usuwania zbiorczego. Niestety, Twój iPhone nie oferuje tej funkcji, więc potrzebujesz aplikacji innej firmy, aby uzyskać pomoc. Udaj się do App Store i szybko wyszukaj aplikację, która odpowiada Twoim potrzebom.