8 najlepszych aplikacji biznesowych na iPhone'a, iPada i Androida

Dla wielu „aplikacja na telefon” i „produktywność” to oksymoron, ale wcale tak nie musi być.

Niezależnie od tego, czy Twoja firma podarowała Ci iPhone'a, iPada lub urządzenie z Androidem, czy też kupiła je do pracy osobistej, w drodze do pracy będziesz chciał użyć go do czegoś innego niż gry lub Netflix.

Na szczęście istnieje wiele aplikacji związanych z pracą, które pomogą Ci zwiększyć produktywność. Niektóre z nich zmniejszą rozproszenie w Twojej pracy; inni wykonają dla Ciebie zadania, które zwykle trwają wieki, kiedy skorzystasz z któregoś z nich, będziesz się zastanawiać, jak sobie bez nich poradziłeś!

CZYTAJ DALEJ: Pracuj ciężko, baw się ciężko: udokumentowaliśmy najlepsze gry na iOS lub Androida

Nie martw się, nie wszystkie są suchymi aplikacjami klasy korporacyjnej, których Twój menedżer IT chciałby, abyś używał. Są to aplikacje, które pozwolą Ci maksymalnie wykorzystać urządzenie i czas. W końcu kto powiedział, że biznes musi być nudny i nudny?

Najlepsze aplikacje biznesowe na iPhone'a, iPada i Androida:

1. Najlepsze aplikacje biznesowe: Slack

iPhone'a, iPada, Android

 • iPhone
 • Brakuje urządzenia?
 • szczegóły?id=com.Slack&hl=en_GB">Android

  Zobacz powiązane 8 lekcji życiowych przedsiębiorcy startujący w trudnej sytuacji Oto, jak dowiedzieć się, czy Twoja firma potrzebuje aplikacji Naucz się kodować za darmo: Najlepsze brytyjskie kursy kodowania i tworzenia aplikacji podczas ogólnokrajowego tygodnia kodowania

  Każdy, kto mówi, że lubi e-maile, zwłaszcza do komunikacji międzybiurowej, jest kłamcą. Śmiały kłamca. To okropne, czasochłonne i wybredne, dlatego Slack istnieje. Slack to inteligentnie zaprojektowana aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych przeznaczona do pracy.

  Nie tylko łączy się z większością innych aplikacji biznesowych – co pozwala zautomatyzować wiele pracy – ale jest dostępny absolutnie wszędzie, więc nigdy nie musisz się martwić, że przegapisz coś ważnego, będąc poza biurem. Udostępnianie dokumentów i obrazów to pestka, a dzięki wspomnianej wszechobecności będziesz mógł je pobrać na dowolnym urządzeniu, z którego korzystasz.

  Oczywiście, jeśli wolisz nie zawracać sobie głowy wakacjami, możesz wyłączyć powiadomienia Slack, tak jak te e-maile, nawet dostosowując, jak i kiedy ludzie mogą się z Tobą kontaktować.

  Istnieje warstwa bezpłatna, która ogranicza Cię do 10 000 zarchiwizowanych wiadomości, ale Slack oferuje również elastyczne warstwy płatne, jeśli Twoja organizacja chce go zastosować tak, jak my .

  2. Najlepsze aplikacje biznesowe: Evernote

  iPhone, iPad, Android

  W czasach, zanim iPad jeszcze istniał (wiem, że wydaje się to niemożliwe), Evernote był aplikacją do robienia notatek wybieraną przez profesjonalistów. Od tego czasu rósł w siłę i jest całkowicie niezbędny dla każdego poważnego notatnika, rysownika lub mikro-menedżera.

  Evernote to teraz zestaw niezwykle przydatnych aplikacji, od oprogramowania do rozpoznawania pisma ręcznego po dodawanie do Map Google wskazówek lub przydatnych przypomnień. Aplikacja Scannable Evernote umożliwia także robienie zdjęć dokumentów w celu ich digitalizacji, a wizytówki automatycznie wyszukują ich właściciela na LinkedIn, aby nawiązać połączenie. Nieźle, Evernote, nieźle.

  3. Najlepsze aplikacje biznesowe: Cogi

  iPhone, iPad, Android

  Nie ma nic gorszego niż przegapienie czyjegoś punktu na spotkaniu. Jeszcze gorzej, jeśli prosili cię o zrobienie czegoś. W tym miejscu pojawia się Cogi, wspaniała aplikacja do nagrywania głosu, która może przechwytywać notatki głosowe za naciśnięciem jednego przycisku. Co więcej, ma też bufor audio, co oznacza, że ​​jeśli dotkniesz go zaraz po tym, jak ktoś powiedział coś interesującego, nagra poprzedzającą go 5, 15, 30 lub 45 sekund rozmowę.

  Jest również błogo prosty w użyciu. Po prostu uruchom aplikację na początku spotkania, wywiadu lub czegokolwiek, co chcesz nagrać, a za każdym razem, gdy powiesz coś ważnego, naciśnij przycisk nagrywania. Wszystkie najważniejsze wydarzenia z jednego spotkania są zgrupowane w jedną sesję i można je nazwać w celach informacyjnych. Możesz także dodawać notatki tekstowe i zdjęcia do tych sesji, aby uzyskać kompleksowy przegląd spotkania w jednym przeszukiwanym pliku.

  Co ciekawe, jeśli chcesz, możesz zapłacić za transkrypcję swoich notatek, aby oszczędzić ci rygoru robienia tego samemu.

  4. Najlepsze aplikacje biznesowe: WiFiMapper

  iPhone, iPad, Android

  Podczas pracy poza biurem nie ma nic gorszego niż tandetne połączenie Wi-Fi. Na szczęście WiFiMapper jest tutaj, aby uratować sytuację. Korzystając z map crowdsourcingowych z opiniami społeczności na temat najlepszych miejsc Wi-Fi w różnych miastach, możesz szybko i łatwo znaleźć dla siebie świetną kawiarnię z silnym połączeniem Wi-Fi.

  Oznacza to nie tylko, że nie musisz polegać na tetheringu telefonu lub przejmowaniu danych mobilnych, ale jest to fantastyczne, jeśli jesteś w innym kraju i masz trochę szczypty.

  5. Najlepsze aplikacje biznesowe: AirDroid

  Android

  Nie ma nic gorszego niż oderwanie się od dokumentu lub czegokolwiek, na czym się skupiasz, aby odpowiedzieć na częściowo pilną wiadomość lub zadzwonić na smartfonie. Właśnie tam pojawia się AirDroid.

  Umożliwiając zdalne sterowanie telefonem, AirDroid umożliwia odpowiadanie na wiadomości tekstowe za pomocą klawiatury i zdalne odbieranie połączeń telefonicznych. A gdyby tego było mało, możesz również tworzyć kopie lustrzane aplikacji i bezboleśnie udostępniać pliki między telefonem a komputerem.

  Chociaż niektóre funkcje wymagają zrootowanego urządzenia – coś, czego możesz nie chcieć robić na telefonie służbowym – ale biorąc pod uwagę, że jest to bezpłatna aplikacja (z płatną opcją dostępną dla wielu urządzeń, nieograniczonym transferem danych itp.), z pewnością warto zanurzyć palec u nogi jeśli wieloekranowy chaos nie jest twoją filiżanką herbaty.

  6. Najlepsze aplikacje biznesowe: Uber

  iPhone, iPad, Android

  Zobacz powiązane 8 lekcji życiowych przedsiębiorcy startujący w trudnej sytuacji Oto, jak dowiedzieć się, czy Twoja firma potrzebuje aplikacji Naucz się kodować za darmo: Najlepsze brytyjskie kursy kodowania i tworzenia aplikacji podczas ogólnokrajowego tygodnia kodowania

  Pomijając liczne kontrowersje, Uber jest niezbędny dla każdego, kogo praca prowadzi przez Londyn lub jedno z wielu miast, w których działa Uber. Ci, którzy używają Ubera już do użytku osobistego, wiedzą, jak jest doskonały, ale teraz Uber oferuje zarówno konta osobiste, jak i biznesowe możesz przełączać się między nimi w mgnieniu oka, nie ma powodu, aby nie przyjąć usługi przez metro lub autobus.

  Konta Business Uber oznaczają również, że nie musisz wypełniać skomplikowanych formularzy wydatków za kilka funtów tu i tam. Zamiast tego obciąży wszystko bezpośrednio Twoją firmę, więc jeśli o to chodzi, po prostu zamawiasz Ubera i nic o tym nie myślisz. Znakomity.

  7. Najlepsze aplikacje biznesowe: Aplikacje Google

  iPhone, iPad, Android

  Jeśli masz połączenie z Internetem, nie ma nic lepszego niż pakiet aplikacji biurowych Google, które pomogą zwiększyć produktywność w biurze i poza nim. Chociaż Google Apps to większy zestaw produktów, trzy główne, które musisz pobrać i z których musisz korzystać, to Dokumenty, Arkusze i Prezentacje.

  Dokumenty są zasadniczo zamiennikiem Worda; Arkusze zastępują program Excel, a Prezentacje zastępują program PowerPoint lub Keynote. Chociaż żadna z tych aplikacji nie jest tak potężna jak odpowiedniki Microsoftu lub Apple, są one znacznie lżejsze i łatwiejsze w użyciu. Nie ma sensu używać Excela, jeśli wszystko, do czego go używasz, to tworzenie tabel lub mapowanie danych. Tak jak nie ma potrzeby korzystania z programu Word, jeśli chcesz tylko wpisać dokument lub przygotować raport.

  Ponieważ wszystkie te aplikacje zapisują również na Dysku Google i są aplikacjami internetowymi na komputery, możesz je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie i wyświetlać na dowolnym urządzeniu. Nie ma potrzeby żmudnego przełączania laptopa na spotkaniach lub konferencjach tylko po to, aby wyświetlić pokaz slajdów.

  8. Najlepsze aplikacje biznesowe: Ulysses

  iPhone'a, iPada (£18.99)

  Ulysses to potężna aplikacja do pisania, która kilka lat temu przeskoczyła z Maca na iPada i iPhone'a. Zasadniczo jest to wszystko, czego potrzebujesz, jeśli dużo piszesz w swoim zawodzie. Opisywany przez twórców jako „pisanie klasy komputerowej na iPada”, Ulysses jest skierowany do każdego, kto regularnie pisze – na przykład powieściopisarzy, dziennikarzy, studentów czy blogerów.

  To, co sprawia, że ​​Ulysses jest tak dobry, to jego minimalistyczny wygląd i skupienie się na samych słowach, a nie zaśmiecaniu ekranu przyciskami i funkcjami. Dostępny jest pasek boczny z trzema panelami, który pozwala na pierwszy rzut oka zobaczyć wszystkie pliki i można to uporządkować za pomocą grup i filtrów.

  Może to być trochę drogie za 18,99 GBP, ale jeśli pisanie jest główną częścią Twojej pracy, nie możesz tak naprawdę wycenić produktywności.