Jak naprawić niemożność zweryfikowania błędu aktualizacji iOS?

Aktualizacje iOS wypuszczają najbardziej zaawansowaną wersję systemu operacyjnego Apple, ale wydaje się, że mają więcej niż sprawiedliwy udział w problemach. Podczas gdy wiele osób miało przede wszystkim problemy z aktualizacją, a niektórzy doświadczają zbyt znanego błędu „Nie można zweryfikować aktualizacji systemu iOS”, osoby korzystające z nowego systemu iOS również przekonały się, że ich żywotność baterii wyczerpuje się znacznie szybciej. Chociaż ten ostatni nie ma jeszcze rozwiązania, oto jak rozwiązać inne błędy iOS.

Jak naprawić niemożność zweryfikowania błędu aktualizacji iOS?

CZYTAJ DALEJ: Pobierz iOS przed wszystkimi

Jak naprawić błąd Nie można zweryfikować aktualizacji iOS?

Upewnij się, że telefon ma kopię zapasową (przejdź do Ustawienia | Ogólne | Kopia zapasowa) przed próbą zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania. To oczywiście jest za późno, jeśli występują powyższe problemy. Gdy będziesz zadowolony, że Twoje dane są bezpieczne, spróbuj wykonać następujące czynności, aby naprawić błąd Nie można zweryfikować aktualizacji iOS:

Zamknij aplikację Ustawienia

 1. Kliknij dwukrotnie „przycisk strony głównej”. Przesuń w górę po aplikacji Ustawienia, aż zniknie.

 2. Otwórz ponownie Ustawienia i przejdź do Ogólne.

 3. Przejdź do aktualizacji oprogramowania i spróbuj ponownie zainstalować.

Odśwież iPhone'a

Jeśli zamknięcie aplikacji nie rozwiąże problemu, a nadal pojawia się komunikat o błędzie Nie można zweryfikować aktualizacji, odśwież przewodnik po iPhonie lub iPadzie. Odświeża to pamięć urządzenia i rozwiązuje mnóstwo innych problemów.

Źródło prądu

Aby poprawnie zainstalować aktualizacje iOS, potrzebujesz silnego połączenia sieciowego i upewnij się, że bateria wystarczy na czas trwania aktualizacji. Zalecamy podłączenie telefonu do źródła zasilania podczas przeprowadzania aktualizacji.

Zrestartować ustawienia sieci

 1. Przejdź do ustawień.

 2. Przejdź do Ogólne, przewiń w dół i kliknij Resetuj.

 3. Wybierz Resetuj ustawienia sieciowe.

 4. Następnie wybierz Resetuj w oknie, które się pojawi.

 5. Po zakończeniu resetowania urządzenia ponownie dołącz do sieci Wi-Fi i ponów próbę aktualizacji.

Usuń aktualizację

Czasami winne są uszkodzone pliki aktualizacji. Jeśli uważasz, że tak jest:

 1. Przejdź do ustawień

 2. Przejdź do Ogólne, a następnie do przechowywania iPhone'a

 3. Przewiń, aż zobaczysz aktualną aktualizację iOS

 4. Stuknij w Usuń aktualizację.

 5. Wróć do Ustawień, a następnie Aktualizacji oprogramowania i ponownie uruchom aktualizację iOS.

Jak naprawić nieudaną aktualizację iOS

Niewielka liczba użytkowników Apple skarżyła się, że aktualizacje zepsuły ich telefon – termin używany do opisania telefonu, którego nie można używać, co czyni go tak użytecznym jak cegła. Chociaż było mniej problemów z wprowadzeniem iOS 11, niektórzy ludzie zgłaszają problemy. W szczególności napotykają błąd, który był regularnym problemem w poprzednich aktualizacjach – błąd Nie można zweryfikować aktualizacji iOS.

Jeśli podczas aktualizacji telefonu do iOS 11 napotkasz problemy, oto jak je rozwiązać. Alternatywnie, jeśli zainstalowałeś iOS 11 i powoduje to awarię aplikacji lub przegrzanie baterii – problem występujący na starszych telefonach – możesz wrócić do poprzedniej wersji lub dokończyć przywracanie ustawień fabrycznych i spróbować ponownie zainstalować. Jeśli iOS 11 zepsuł Twój iPhone:

 1. Podłącz iPhone'a do portu USB lub USB Type-C komputera Mac lub PC za pomocą kabla ładującego.

 2. Otwórz iTunes. Może być konieczne zalogowanie się na swoje konto Apple ID. Pomaga również uruchomić najnowszą wersję oprogramowania iTunes.

 3. Jeśli iTunes jest już otwarty, zamknij go i otwórz ponownie.

 4. Aby kontynuować, telefon musi być w trybie odzyskiwania, a sposób jego działania zależy od posiadanego telefonu.
  • Na iPhonie 6s lub starszym, iPadzie lub iPodzie touch naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski Uśpij/Obudź i Początek.
  • Na iPhonie 7 lub iPhonie 7 Plus naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski Uśpij/Obudź i Ciszej.
  • Na iPhonie 8 lub nowszym naciśnij przycisk zwiększania głośności, a następnie szybko naciśnij przycisk zmniejszania głośności, a następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, aż iPhone uruchomi się ponownie i zobaczysz ekran odzyskiwania iTunes na iPhonie.

 5. W iTunes na komputerze Mac lub PC pojawi się monit z pytaniem, czy chcesz zaktualizować lub przywrócić telefon.

 6. Kliknij Aktualizuj.

Proces nie powinien trwać dłużej niż 15 minut. Jeśli tak lub ekran aktualizacji nie zakończy procesu, powtórz kroki 1-3 ponownie.

Jeśli nie masz komputera PC lub Mac, możesz zabrać telefon do sklepu Apple lub autoryzowanego serwisu. Ta metoda zadziała również, jeśli Twój iTunes nie rozpozna Twojego urządzenia lub powie, że jest w trybie odzyskiwania, jeśli ekran utknął na logo Apple przez kilka minut bez paska postępu i zobaczysz ekran Połącz z iTunes.

Jeśli nie możesz uaktualnić lub odtworzyć urządzenia w trybie awaryjnym lub użyć trybu awaryjnego z powodu uszkodzonych przycisków, skontaktuj się ze Wsparciem Apple.

Zawijanie

CZYTAJ DALEJ: Jak nagrywać ekran na iOS

Czy masz jakieś wskazówki, pytania lub doświadczenia związane z rozwiązywaniem problemów związanych z aktualizacjami iOS? Podziel się z nami w sekcji komentarzy poniżej.