Niedługo kończy się tania wymiana baterii iPhone'a firmy Apple

Do 31 grudnia wymiana nieobjętej gwarancją baterii Apple iPhone może kosztować zaledwie 25 GBP. Ale pospiesz się, czas ucieka, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać tę ofertę, która dotyczy modeli iPhone SE i 6, aż do X. Gdy wejdziemy w nowy rok, wymiana będzie kosztować 45 funtów bateria w tych modelach. Z wyłączeniem X, którego wymiana będzie kosztować 65 GBP. Jeśli wymachujesz nowszym modelem, a mianowicie XS, XS Max lub XR, kosztuje to obecnie 65 funtów; wszystkie inne modele niewymienione powyżej kosztują 79 funtów za wymianę baterii.

Niedługo kończy się tani program wymiany baterii iPhone'a firmy Apple

Co więcej, jeśli wymieniłeś baterię swojego iPhone'a tuż przed wejściem w życie programu wymiany baterii pod koniec grudnia 2017 r., prawdopodobnie czujesz się dość krótko. Na szczęście, jeśli tak, Apple daje ci teraz szansę na odzyskanie części pieniędzy.

Klienci z Wielkiej Brytanii mogą otrzymać częściowy zwrot w wysokości 54 GBP, jeśli wymiana baterii poza gwarancją miała miejsce między 1 stycznia 2017 r. a 28 grudnia 2017 r. Zasadniczo oznacza to, że za wymianę baterii zapłaciłbyś tylko 25 GBP zamiast oryginalnych 79 GBP. Jedynym wymaganiem jest wymiana baterii w sklepie Apple Store lub w autoryzowanym serwisie oraz że iPhone to iPhone 6S lub nowszy.

Jest jednak ostateczny termin na ten program oszczędzania pieniędzy; użytkownicy będą mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy tylko do grudnia 2018 r. To mniej niż dwa krótkie miesiące! Jeśli jesteś na rynku, aby zarobić od Apple, a szczerze mówiąc, kto nie, przeczytaj, jak odzyskać swoje pieniądze.

Jak odzyskać pieniądze w Wielkiej Brytanii?

Z uprawnionymi klientami firma Apple skontaktowałaby się za pośrednictwem poczty e-mail między 23 maja 2018 r. a 27 lipca 2018 r. W wiadomości e-mail znajdziesz informacje, w jaki sposób możesz odzyskać środki w wysokości 54 GBP. Jeśli nadal nie otrzymasz wiadomości e-mail do 1 sierpnia i uważasz, że spełniasz powyższe kryteria, Apple zachęca Cię do kontaktu do grudnia 2018 r.

Kredyt zostanie zwrócony w formie elektronicznego przelewu środków lub jako kredyt na karcie kredytowej, której użyłeś do zapłaty za wymianę baterii.

Oryginalny artykuł jest kontynuowany poniżej

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą teraz skorzystać z mocno zredukowanego programu wymiany baterii iPhone'a poza okresem gwarancji. Do 31 grudnia 2018 r. możesz uzyskać wymianę baterii iPhone'a za jedyne 25 GBP, czyli o 54 GBP mniej niż normalny koszt 79 GBP za niegwarancyjną baterię zastępczą.

Po tym, jak Apple przyznało, że celowo spowalnia starsze iPhone'y, firma opublikowała otwarte przeprosiny, próbując wyjaśnić wszelkie nieporozumienia związane z klęską.

W oświadczeniu Apple powiedział: „W ciągu tej jesieni zaczęliśmy otrzymywać opinie od niektórych użytkowników, którzy widzieli wolniejszą wydajność w pewnych sytuacjach. Opierając się na naszym doświadczeniu, początkowo sądziliśmy, że jest to spowodowane połączeniem dwóch czynników: normalnego, tymczasowego wpływu na wydajność podczas uaktualniania systemu operacyjnego, gdy iPhone instaluje nowe oprogramowanie i aktualizuje aplikacje, oraz drobnych błędów w początkowej wersji, które zostały już naprawione .

„Teraz uważamy, że kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do tych doświadczeń użytkowników jest ciągłe chemiczne starzenie się baterii w starszych urządzeniach iPhone 6 i iPhone 6s, z których wiele nadal działa na oryginalnych bateriach”.

Zazwyczaj Apple pobiera 79 GBP za wymianę baterii poza gwarancją. To spada do 25 funtów. Starając się odzyskać zaufanie swoich klientów, Apple wprowadza to na całym świecie. Oto jak uzyskać tanią wymianę baterii iPhone'a:

Które telefony są objęte ofertą wymiany baterii iPhone'a o wartości 25 GBP?

– iPhone 6, iPhone 6 Plus – iPhone 6S, iPhone 6S Plus (chociaż możesz kwalifikować się do bezpłatnej wymiany, patrz poniżej) – iPhone SE – iPhone 7, iPhone 7 Plus

CZYTAJ DALEJ: Apple jest pozwany za celowe spowolnienie starszych modeli iPhone'a

Jak wymienić baterię iPhone'a za 25 £

Istnieją różne sposoby wymiany baterii iPhone'a. Możesz albo umówić się na wizytę, aby zobaczyć Geniusa w sklepie Apple, albo, co jest najłatwiejszym i najwygodniejszym sposobem, możesz to zrobić w zaciszu własnego domu.

1. Skontaktuj się ze Wsparciem Apple przez telefon, e-mail, czat online, a nawet Twitter. 2. Powiedz, że chcesz wymienić baterię iPhone'a. 3. Zdalnie uruchomią diagnostykę baterii iPhone'a. 4. Następnie zainicjują proces i dadzą możliwość przeniesienia telefonu do sklepu Apple lub wysłania go pocztą.

Jak sprawdzić, czy bateria wymaga wymiany?

Jeśli masz mało czasu i energii, istnieje prosty sposób na samodzielne sprawdzenie pojemności baterii – właśnie to zrobiłem, uwierz mi, to bardzo proste. Ta funkcja działa tylko wtedy, gdy masz iPhone'a 6 lub nowszego i masz iOS 11.3 lub nowszy.

Oto, co musisz zrobić: przejdź do „Ustawienia”, a następnie przewiń do „Bateria” i kliknij „Stan baterii”. Po osiągnięciu stanu baterii zobaczysz odczyt o nazwie „Maksymalna pojemność”, czyli miara pojemności baterii w stosunku do czasu, gdy telefon był nowy. Im niższy procent, tym mniej czasu zajmie Ci jedna zmiana. 80% jest uważane za „zużyte”, jednak jeśli jest w połowie lat 80-tych, rozważę skorzystanie z obniżonej opłaty za wymianę.

Jeśli pojemność baterii nie jest bardzo niska, nadal możesz wiele zrobić, aby utrzymać ten stan. Po prostu daj siedem prostych sposobów, aby bateria Twojego telefonu wytrzymała dłużej, a będziesz naładowany, aby utrzymać mocne ładowanie.

Czy kwalifikujesz się do bezpłatnej wymiany baterii iPhone'a w swoim iPhonie 6S?

Wiadomo, że niewielka liczba urządzeń iPhone 6S wyprodukowanych między wrześniem a październikiem 2015 r. niespodziewanie się wyłączyła. Apple zapewnia użytkownikom tych urządzeń iPhone 6S bezpłatną wymianę baterii. Umieść swój numer seryjny na stronie Apple, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz – i nie będziesz musiał nawet płacić 25 GBP.

Dlaczego Apple wymienia baterie do iPhone'a za jedyne 25 funtów?

W zeszłym miesiącu Apple przyznało, że spowalnia starsze iPhone'y w celu zwalczania słabnących baterii. Po dość wrogiej reakcji Apple został zmuszony do przeprosin i postanowił obniżyć cenę wymiany baterii iPhone'a. Apple ma teraz do czynienia z ośmioma sprawami sądowymi w Kalifornii, Nowym Jorku i Illinois w związku z tymi problemami.

Czy Apple ładuje więcej w celu wymiany baterii?

Kiedy Apple ogłosiło, że obniży cenę nieobjętych gwarancją wymian baterii iPhone'a po tym, jak przyznało się do spowolnienia starszych iPhone'ów w celu wydłużenia żywotności baterii, był to zrozumiały krok w kierunku odzyskania zaufania klientów. Zmniejszony schemat wymiany baterii iPhone'a był tak popularny, że Apple zabrakło baterii zamiennych w ciągu pierwszych kilku miesięcy.

Jednak zawsze było jedno zastrzeżenie. Jeśli Twój iPhone ma jakiekolwiek uszkodzenia, najpierw trzeba je naprawić. Teraz, opierając się na tym, Strażnik BBC dochodzenie twierdzi, że Apple żądało od klientów płacenia dziesięciokrotności ceny zmniejszonej wymiany baterii – nawet jeśli iPhone jest sprawny.

Według raportu, wielu klientów otrzymało ponad 250 funtów, aby rozwiązać ten problem, mimo że nie było problemów z telefonem. Na przykład jeden klient został poinformowany przez firmę, że wystąpił problem z mikrofonem i głośnikiem i nie będzie mógł wymienić baterii, jeśli nie zostanie to naprawione.

BBC udało się do niezależnego warsztatu naprawczego, aby zweryfikować twierdzenia Apple i okazało się, że nie ma nic złego w głośniku lub mikrofonie.

„Jeśli chodzi o wymianę baterii iPhone'a, jeśli iPhone ma jakiekolwiek uszkodzenia, które utrudniają wymianę baterii, takie jak pęknięty ekran, problem ten będzie musiał zostać rozwiązany przed wymianą baterii” – powiedział Apple BBC w oświadczeniu. „W niektórych przypadkach naprawa może wiązać się z kosztami”.

Znacznie zredukowany program wymiany baterii iPhone'a trwa do grudnia 2018 r. – nie przegap tego kluczowego terminu, jeśli chcesz zarobić na hojnej ofercie Apple.