Czy iPhone XL Apple jest tajną bronią na 2018 rok?

Czy kiedykolwiek spojrzałeś na iPhone'a X i pomyślałeś, że „ten ekran po prostu nie jest wystarczająco duży?” Wyświetlacz iPhone’a X od krawędzi do krawędzi ma już 5,8 cala, ale pogłoski o iPhone’ie XL w 2018 roku sugerują, że nadchodzi coś większego.

Czy iPhone XL Apple jest tajną bronią na 2018 rok?

iPhone X ma już dodatkowe 0,3 cala w porównaniu z już masywnym iPhonem 8 Plus o przekątnej 5,5 cala. Jeśli jednak ten dodatkowy kawałek ekranu Cię nie satysfakcjonuje, podobno iPhone XL może mieć 6,5-calowy wyświetlacz OLED, na który możesz patrzeć tęsknie.

Uważa się, że Apple przygląda się ogromnemu wyświetlaczowi o przekątnej 6,5 cala, ponieważ Koreański Herold donosi, że LG dostarczy dostawy paneli OLED dla nadchodzącego iPhone'a XL pod koniec 2018 roku. Samsung obecnie dostarcza panele OLED dla iPhone'a X, co oznacza, że ​​jeśli ta plotka się potwierdzi, Apple może zerwać więzi z jednym południowokoreańskim gigantem innego.

CZYTAJ DALEJ: iPhone X – drogi, delikatny i nie tak dobry jak iPhone 8 Plus

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy plotki o współpracy LG i Apple na iPhonie, ani o tym, że jest w drodze większy iPhone X. W listopadzie ogłoszono, że Apple myślał o wydaniu dwóch nowych modeli iPhone'a X w 2018 roku, a plotki sugerują, że Apple był gotów zapłacić LG 2,7 miliarda dolarów (1,9 miliarda funtów) za linię produkcyjną OLED wyłącznie dla ekranów iPhone'a. W grudniu wyglądało na prawdopodobne, że ta umowa będzie kontynuowana.

Dziś nadal nie mamy oficjalnego słowa od LG czy Apple na temat transakcji, ale w zeszłym miesiącu firma oświadczyła, że ​​za miesiąc ogłosi każdą transakcję. Za kilka dni minie miesiąc od pierwszego oświadczenia LG, więc spodziewaj się wtedy wiadomości w tej sprawie.

Uważa się, że Apple wykorzysta rok 2018 do ogłoszenia trzech nowych iPhone'ów, przy czym oryginalny X będzie dostępny w dwóch wersjach, obok nowo nazwanego iPhone'a XL. Nowy iPhone X nadal będzie miał 5,5-calowy wyświetlacz OLED dostarczony przez firmę Samsung, a 6,5-calowy iPhone XL z ekranem OLED będzie korzystał z wyświetlacza dostarczonego przez firmę LG.

iphone_xl_with_iphone_x_and_iphone_11

CZYTAJ DALEJ: Jakie części ciała działają i nie działają z Touch ID?

Zobacz pokrewną globalną premierę iPhone’a Xs i Xs Max już dziś: Kiedy iPhone Xs jest dostępny w Wielkiej Brytanii? Recenzja Apple iPhone 8 Plus: Szybka, ale daleka od inspirującej recenzji iPhone'a X: Drogi iPhone X firmy Apple wciąż jest piękny

Apple Insider stwierdza, że ​​trzeci model ma być tańszym modelem iPhone'a X z wyświetlaczem TFT-LCD o przekątnej 6,1 cala. Nie jest jasne, kto zapewni wyświetlacz dla tego iPhone’a X o wartości poniżej 1000 funtów, ale ponieważ używa tej samej technologii ekranowej, co iPhone 8 i iPhone 8 Plus, prawdopodobnie będzie to zwykły dostawca wyświetlaczy Apple. Uważa się, że ten model będzie sprzedawany w cenie od 650 do 750 USD (480 GBP – 550 GBP), co oznacza mniej więcej taką samą cenę jak standardowy iPhone.

Uważa się, że wszystkie trzy modele unikają przycisku Home i Touch ID na rzecz Face ID i nowej funkcji przesuń palcem w górę, aby wrócić do domu.

Możesz przeczytać więcej o tym, czym może być ten 6,1-calowy iPhone w naszym hubie dla iPhone'a 11.