Dziś globalna premiera iPhone’a Xs i Xs Max: kiedy iPhone Xs będzie dostępny w Wielkiej Brytanii?

Apple iPhone Xs i Xs Max są prawdziwe – i to dzisiaj dzień premiery. Telefony Apple zostały zamówione w przedsprzedaży w wielu sklepach internetowych, w tym Vodafone, EE, O2 i wielu innych, a urządzenia są dostarczane już dziś.

Australia i Nowa Zelandia były jednymi z pierwszych krajów, w których telefony administrowane były klientom ze względu na strefy czasowe. Napływają raporty o klientach ustawiających się w kolejkach, aby zdobyć urządzenia; Sklep Orchard Road w Singapurze widział prawdziwy wir na ulicach, a setki fanów Apple koczowało na ulicy. Ryzyko upałów widziało klientów, którzy dawali opaski do oznaczania swoich miejsc; mają prawo do godzinnej przerwy na posiłki.

Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, premiery iPhone'a rozpoczęły się o 8 rano w piątek 21 września.

Zamów iPhone’a Xs i Xs Max w przedsprzedaży tutaj

Jeśli chcesz zdobyć nowe, błyszczące urządzenia, teraz nadszedł Twój czas. Tymczasem ci, którzy mają nadzieję, że dostaną rękawice z jednym palcem na nowym telefonie Apple „podstawowym” – iPhone XR – będą musieli czekać na więcej. Przedsprzedaż iPhone’a XR będzie dostępna od 19 października, a wysyłka urządzeń rozpocznie się w kolejnym tygodniu, czyli 26 października.

Zobacz powiązane iPhone X vs iPhone 7: O ile lepszy jest flagowiec Apple o wartości 1000 GBP? Recenzja Apple iPhone 8 Plus: Szybka, ale daleka od inspirującej recenzji iPhone'a X: Drogi iPhone X firmy Apple wciąż jest piękny

Po raz pierwszy zaprezentowany na imprezie Apple „Gather round” 12 września, Apple dał nam dogłębne spojrzenie na oba swoje nowe iPhone’y. Dla tych, którzy nie otrzymali notatki, iPhone Xs i Xs Max to w rzeczywistości iPhone 11 i iPhone 11 Plus – tym razem Apple właśnie nazwał je inaczej. Przyjęcie litery „s” do nazwy iPhone X pasuje do cyklu iteracji Apple, a iPhone Xs jest w zasadzie prostą ewolucją tego, co było wcześniej.

iphone_xs_back_panel

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co wiemy o iPhonie Xs i jego większym odpowiedniku, iPhonie Xs Max. Dodatkowo, oto niektóre z najlepszych miejsc do zamawiania w przedsprzedaży już teraz.

Najlepsze oferty Apple iPhone Xs

 • O2 – 50 GB danych, 30 GBP z góry, 63,50 GBP/mies. przez 36 miesięcy, całkowity koszt 1128 GBP – Pobierz tutaj
 • EE – 100 GB danych, 10 GBP z góry, 83 GBP/mies. przez 24 miesiące, całkowity koszt 2 002 GBP – Pobierz tutaj
 • Magazyn samochodowy – Z iD: 250 GBP z góry, 40 GBP/mies. przez 24 miesiące, całkowity koszt 1210 GBP – Pobierz tutaj
 • Trzy – Nielimitowane dane, 79 GBP z góry, 52 GBP/mies. przez 24 miesiące, całkowity koszt 1328 GBP – Pobierz tutaj
 • Mobiles.co.uk – Z O2: 30 GB danych, 275 GBP z góry, 46 GBP/mies. przez 24 miesiące, całkowity koszt 1379 GBP – Pobierz tutaj
 • Niebo mobilne(abonament sprzedawany osobno) – 0 GBP z góry, 37 GBP/mies. przez 30 miesięcy, całkowity koszt 1110 GBP – Pobierz tutaj

Najlepsze oferty Apple iPhone Xs Max

 • O2 – 50 GB danych, 30 GBP z góry, 66,50 GBP/mies. przez 36 miesięcy, całkowity koszt 1236 GBP – Pobierz tutaj
 • EE – 100 GB danych, 10 GBP z góry, 88 GBP/mies. przez 24 miesiące, całkowity koszt 2 122 GBP – Pobierz tutaj
 • Magazyn samochodowy – Z O2: nieograniczone dane, 200 GBP z góry, 65 GBP/mies. przez 24 miesiące, całkowity koszt 1760 GBP – Pobierz tutaj
 • Trzy – Nielimitowane dane, 99 GBP z góry, 64 GBP/mies. przez 24 miesiące, całkowity koszt 1760 GBP – Pobierz tutaj
 • Mobiles.co.uk – Z O2: 25 GB danych, 10 GBP z góry, 75 GBP/mies. przez 24 miesiące, całkowity koszt 1 809 GBP – Pobierz tutaj
 • Niebo mobilne(abonament sprzedawany osobno) – 0 GBP z góry, 41 GBP/mies. przez 30 miesięcy, całkowity koszt 1110 GBP – Pobierz tutaj

Data premiery iPhone’a Xs: kiedy trafi do sprzedaży?

iPhone Xs i iPhone Xs Max będą dostępne w przedsprzedaży w sklepie Apple od piątku 14 września, a pierwsze zamówienia rozpoczną się w przyszłym tygodniu, w piątek 21 września.

iphone_xs_release_price_features_front_camera_0

W przypadku niektórych krajów, w tym Grecji i Andory, oba nowe flagowe iPhone'y zostaną dostarczone dopiero 28 września. Na szczęście ci z Wielkiej Brytanii i USA, a także garstka innych krajów europejskich, 21 września to wszystko, o co musisz się martwić.

Cena iPhone'a Xs: Ile kosztują oba iPhone'y?

W typowym dla Apple stylu ani iPhone Xs, ani iPhone Xs Max nie są tanie. Mniejszy iPhone Xs zaczyna się od 999 funtów za model 64 GB. iPhone Xs Max osiąga 1099 GBP za tę samą przestrzeń dyskową 64 GB. Jeśli chcesz więcej, możesz wybrać model 256 GB lub potężny model 512 GB.

CZYTAJ DALEJ: iPhone XR: Apple prezentuje iPhone'a XR już od 749 GBP

iphone_xs_screen

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, jeśli chcesz wybrać najwyższej klasy iPhone'a Xs Max z 512 GB pamięci, przywróci Ci to aż 1499 GBP. Nie zastanawiając się, czy naprawdę warto wydawać tak dużo pieniędzy na telefon, możesz uzyskać opcje finansowania zarówno od Barclays, jak i PayPal, jeśli absolutnie musisz je mieć.

Projekt iPhone'a Xs: Jak wyglądają nowe iPhone'y?

Podczas wydarzenia Apple podano wiele szczegółów na temat wszystkich funkcji iPhone'a Xs i iPhone'a Xs Max, ale niewiele powiedziano na temat jego faktycznego projektu.

iphone_xs_gold_2

Nie jest to jednak zbyt zaskakujące, ponieważ jest praktycznie taki sam jak zeszłoroczny iPhone X. Apple twierdzi, że jest wykonany z chirurgicznej stali nierdzewnej i ma stopień ochrony IP68, co czyni go najtrwalszym iPhonem. Teraz Apple w końcu osiągnął ten sam wskaźnik odporności na wodę i kurz, co wiele flagowych urządzeń z Androidem, użytkownicy mogą teraz z niecierpliwością oczekiwać, że wrzucą go do dwóch metrów soli lub słodkiej wody na 30 minut.

Apple ogłosił również, że będzie można kupić iPhone’a Xs i iPhone’a Xs Max w kolorze srebrnym, gwiezdnej szarości i nowym złotym kolorze. Zgadza się, Rose Gold już nie istnieje.

iphone_xs_gold

W Chinach iPhone Xs i iPhone Xs Max odnotowały największą zmianę dzięki obsłudze konfiguracji dwóch kart SIM za pośrednictwem fizycznej tacy SIM iPhone'a. Poza Chinami iPhone Xs obsługuje tylko dwie karty SIM za pośrednictwem własnego systemu eSIM firmy Apple. Nie wiadomo jeszcze, kto poprze to w pełni w Wielkiej Brytanii, ale zarówno EE, jak i Vodafone były pokazywane na scenie, więc spodziewaj się, że będą liderami w Europie.

Wyświetlacz iPhone'a Xs: Jaki jest ekran nowego iPhone'a?

Oba tegoroczne iPhone'y mają superwymiarowe wyświetlacze, jak na swój współczynnik kształtu. iPhone Xs jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,8 cala, a iPhone Xs Max ma imponujący wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala. Na szczęście, dzięki wyświetlaczowi od krawędzi do krawędzi iPhone’a Xs Max, ten ogromny ekran mieści się w obudowie nie większej niż iPhone 8 Plus.

iphone_xs_display

Oba ekrany mogą pochwalić się, jak nazywa Apple, wyświetlaczem Super Retina HD. Oznacza to, że nadal jest to olśniewający wyświetlacz True-Tone OLED z rozdzielczością 2346 x 1125 pikseli w Xs i 2668 x 1242 pikseli w Xs Max. Posiada również wsparcie dla HDR10 i Dolby Vision. Ma teraz o 60% większy zakres dynamiki niż iPhone X i jest wyposażony w reakcję dotykową 120 Hz, dzięki czemu błyskawicznie odczytuje i reaguje na dane wejściowe.

Aparat iPhone'a Xs: Jak dobry jest następny aparat iPhone'a?

Telefon to tak naprawdę tylko suma jego części i dla większości ludzi oznacza to, że jeśli aparat jest gówniany, telefon jest praktycznie bezwartościowy. Na szczęście tym razem wygląda na to, że Apple spędził dużo czasu inwestując w technologię aparatu. iPhone 8 Plus wcześniej chwalił się świetnym snapperem do nagrywania wideo, ale nie miał nic super mocnego do fotografii. Wydaje się, że tegoroczne iPhone Xs i Xs Max rozwiązały problem i zrobił to głównie dzięki ulepszeniom oprogramowania, a nie remontowi modułu aparatu.

iphone_xs_camera_3

Zarówno iPhone Xs, jak i iPhone Xs Max zawierają tę samą konfigurację z dwoma kamerami. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że podwójne 12-megapikselowe aparaty szerokokątne i teleobiektywy są identyczne jak iPhone X, ale jest kilka drobnych różnic. Oba aparaty nadal mają szerokokątny obiektyw f/1,8 i teleobiektyw f/2,4 oraz optyczną stabilizację obrazu i szerokie przechwytywanie kolorów.

iphone_xs_camera_4

W rzeczywistości największą zmianą jest dodanie „zaawansowanego bokeh i kontroli głębi” wraz z czymś, co Apple nazywa „Smart HDR”.

Ten program Smart HDR zasadniczo pomaga w robieniu wspaniałych zdjęć. Dzięki zerowemu opóźnieniu migawki, nowym ramkom dodatkowym i znacznie szybszemu czujnikowi z pewnością będziesz pod wrażeniem wydajności aparatu iPhone’a Xs.

CZYTAJ DALEJ: Apple Watch Series 4: Nowe funkcje obejmują wykrywacz upadku i większy ekran

Co więcej, nowy czujnik, o którym mowa, gwarantuje lepszą dokładność kolorów, a także redukcję szumów we wszystkich ważnych zdjęciach przy słabym oświetleniu. Zdjęcia portretowe nabierają nowego blasku, a wyrafinowane rozmycie tła zwiększa profesjonalizm fotografii użytkowników.

iphone_xs_release_price_features_camera_0

Jeśli chodzi o kontrolę głębi, użytkownicy mogą regulować głębię ostrości na zdjęciach po ich zrobieniu, co zwiększa fotograficzny dramat. Mnóstwo imponujących rzeczy dzieje się w aparacie iPhone’a XS.

Bateria iPhone'a Xs: Jaka jest żywotność baterii iPhone'a Xs?

Jeśli chodzi o żywotność baterii, iPhone Xs i Xs Max nie zawodzą. Zupełnie nowe telefony Apple zapewniają całodzienną żywotność baterii. Firma zapewnia potencjalnych nabywców, że gdy jej zespoły programistyczne tworzą funkcje, „dostosowują swoje algorytmy do optymalizacji pod kątem wydajności i wydajności na chipie” i odwrotnie.

iphone_xs_camera_2

Nie oczekuj, że w najbliższym czasie zostaniesz złapany z iPhone’a Xs i Xs Max.

Funkcje iPhone'a Xs: Co jeszcze ma do zaoferowania iPhone Xs?

Mamy rok 2018, a Apple byłby szalony, gdyby przeoczył rozszerzoną i/lub wirtualną rzeczywistość. Dobrze, że tak się nie stało, ponieważ iPhone Xs oferuje bezprecedensowy AR. Użytkownicy skorzystają z połączenia zaawansowanego czujnika kamery, ISP, Neural Engine, żyroskopu i przyspieszonego wykrywania samolotu. W rzeczywistości Apple jest tak pewny swoich możliwości w rzeczywistości rozszerzonej, że nazwał ją „najlepszą platformą AR na świecie”.

iphone_xs_specs

Face ID to kolejna powtarzająca się funkcja iPhone'a Xs. Firma od dawna daje jasno do zrozumienia, że ​​jedna z jej podstawowych zasad opiera się na prywatności – że prywatność jest podstawowym prawem człowieka. Wykonano znakomitą pracę w zakresie wzmocnienia tej prywatności dzięki bezpiecznemu uwierzytelnianiu twarzy oferowanemu przez Face ID. Dane użytkowników są szyfrowane i chronione przez Security Enclave, niewielką część jego chipa, co oznacza, że ​​dostęp do danych nie jest możliwy nawet z systemu iOS ani żadnych aplikacji.

Dotyczy to konwersacji iMessage i FaceTime, które są szyfrowane dla ochrony użytkowników, à la WhatsApp, co oznacza, że ​​nawet Apple nie może ich odczytać.

Dane techniczne iPhone'a Xs: Co znajduje się w iPhone'ie Xs?

W przypadku iPhone'a Xs szybkość jest priorytetem; zapewnia 4G LTE Advanced dla absurdalnie szybkich prędkości pobierania. Jest też dużo miejsca na wspomniane pliki do pobrania; pojemność wzrasta do 512 GB (chociaż przygotuj się na ponowne zadłużenie domu na tyle miejsca).

Co napędza tę potężną wydajność? Chip Apple A12 Bionic, który jest wyposażony w imponujący silnik Neural Engine. To właśnie ta technologia stoi za wieloma, szczerze mówiąc, cudownymi aparatami iPhone’a Xs; może wykorzystywać uczenie maszynowe do identyfikowania twarzy na zdjęciu i wykrywania określonych cech.