Recenzja Apple iPhone 8 Plus: Szybki, ale daleki od inspiracji

Recenzja Apple iPhone 8 Plus: Szybki, ale daleki od inspiracji

Obraz 1 z 25

apple_iphone_8_plus_-_product_red_9

apple_iphone_8_plus_-_product_red_11
apple_iphone_8_plus_-_product_red_13
apple_iphone_8_plus_-_product_red_12
apple_iphone_8_plus_7
apple_iphone_8_plus_12
apple_iphone_8_plus_9
apple_iphone_8_plus_13
apple_iphone_8_plus_10
apple_iphone_8_plus_11
apple_iphone_8_plus_8
apple_iphone_8_plus_6
apple_iphone_8_plus_5
apple_iphone_8_plus_4
apple_iphone_8_plus_3
apple_iphone_8_plus_2
apple_iphone_8_plus_1
wykres_10
wykres_9
wykres_5
tryb portretowy
tom-portret-tryb-iphone-8-plus
apple-iphone-8-plus-zoom-vs-google-pixel-xl
apple-iphone-9-plus-vs-google-pixel-xl
iphone-8-plus-vs-google-pixel-xl-low-light
799 £ Cena w trakcie recenzji

Aktualizacja: Apple niedawno odświeżył gamę iPhone’ów 8 z ograniczoną liczbą Telefony iPhone 8 i iPhone 8 Plus (PRODUCT)RED Special Edition.

Możesz kupić słuchawki w wersjach 64 GB i 256 GB bezpośrednio od Apple za 699 GBP. Możesz dodatkowo kupić iPhone’a 8 (PRODUCT)RED Special Edition z 16 GB danych w cenie 4 GB w abonamencie Vodafone Red Extra 16 GB. Więcej informacji o ofertach na iPhone'a 8 znajdziesz tutaj.

iPhone 7 i 7 Plus były sprzedawane w wersjach (PRODUCT)RED około sześć miesięcy po premierze we wrześniu 2016 roku. W najnowszej wersji nie było żadnej wzmianki o wersji (PRODUCT)RED iPhone'a X.

Spędziliśmy ostatni tydzień z czerwonym iPhone'em 8 Plus i możemy kategorycznie powiedzieć, że zdjęcia słuchawki nie oddają sprawiedliwości nowej opcji kolorystycznej. Szklany tył, dzięki funkcji bezprzewodowego ładowania, nadaje kolorowi fantastyczny połysk. W rzeczywistości tak bardzo kochamy nowy odcień, że zamieniamy na niego nasz złoty model. To powiedziawszy, podobnie jak jego poprzednicy, szkło łatwo zbiera odciski palców, a ciemniejszy kolor za szkłem sprawia, że ​​jest to jeszcze bardziej zauważalne.

Oryginalna recenzja jest kontynuowana poniżej

Istnieje niepokojąca tendencja do oddalania się nowych flagowych telefonów od cen ich poprzedników. Tworząc ziejącą pustkę ze słuchawkami ze średniej półki, producenci próbują uczynić najnowsze modele luksusowymi przedmiotami bez oferowania ogromnych postępów w technologii.

iPhone 8 Plus firmy Apple nie jest wyjątkiem.

Najtańszy iPhone 8 Plus to 799 GBP, czyli więcej niż 719 GBP ceny premierowej iPhone'a 7 Plus, a za to otrzymujesz dwa razy więcej podstawowej pamięci niż w zeszłym roku: 64 GB. 256 GB iPhone 8 Plus osiąga oszałamiające wysokości 949 funtów.

Oczywiście nastąpił postęp. Ładowanie bezprzewodowe jest istotne, podobnie jak zmiany konstrukcyjne wprowadzone w celu umożliwienia ładowania bezprzewodowego, ale czy te postępy są proporcjonalne do tego skoku cenowego?

CZYTAJ DALEJ: Zapowiedź Apple iPhone X – praktyczne z „przyszłością smartfonów”

Recenzja Apple iPhone 8 Plus: Design

Jak wspomniano, iPhone 8 Plus jest niezwykle podobny do 7 Plus z 2016 roku; tak podobne, będziesz miał trudności z odróżnieniem tych dwóch.

Przyciski, obiektywy aparatu i lampa błyskowa oraz tacka na kartę nano-SIM znajdują się dokładnie w tych samych miejscach. IPhone 8 Plus ma ten sam przycisk Home Touch ID pod tym samym wyświetlaczem o przekątnej 5,5 cala. Nadal jest odporny na kurz i wodę do IP67, a Apple trzyma się swoich pistoletów, nie przywracając gniazda słuchawkowego 3,5 mm, a szkoda.

[galeria:1]

Istnieją jednak pewne zauważalne różnice. Gładka, zimna metalowa obudowa 7 Plus została zastąpiona szkłem. Jeśli, tak jak ja, kiedykolwiek zdarzyło Ci się rozbić iPhone'a, może Cię to przerazić, ale Apple zapewnia nas, że szkło zostało wzmocnione stalą i jest wielowarstwowe, aby było bardziej wytrzymałe. Uwierzę, kiedy to zobaczę, więc radzę załatwić sprawę.

Zobacz powiązaną recenzję Apple Watch 3: opaska Pride i tarcza zegarka, a także nowe letnie zespoły sportowe już dostępne Apple TV 4K wreszcie jest tutaj – ale czy to za mało, za późno? Najlepsze smartfony 2018

Powodem tej kluczowej zmiany projektu jest dostosowanie do bezprzewodowych cewek ładujących Apple i jest to naprawdę piękne. Szklana obudowa oznacza również, że brzydkie paski anteny nie muszą już biegać wzdłuż tylnej części słuchawki i są teraz bardziej dyskretnie widoczne wzdłuż krawędzi telefonu o średnicy 7,55 mm.

Szkło i cewki zwiększają wagę słuchawki (202g w porównaniu do 188g) i jest to zauważalne od pierwszego trzymania, ale dodatkowa waga i szklana obudowa, która grzeje się w dłoni i lekko zakrzywia się na krawędziach, dodaje odrobinę luksusu i komfort, przez co telefon wydaje się drogi, co oczywiście jest. Jak na ironię szkło i dodatkowa waga sprawiają, że telefon jest mniej delikatny i śliski w dłoni, ale unikałbym umieszczania go na gładkiej powierzchni, jeśli nie jest w etui, ponieważ ma tendencję do niezauważalnego zsuwania się.

Wysłano mi Apple 8 Plus w nowym złotym kolorze (RIP rose gold). Jest jednak bliższy różowo-beżowemu, a moim wyborem byłby bardziej tradycyjny, choć nieco nudny, czarny lub srebrny.

[galeria:7]

Recenzja iPhone'a 8 Plus: Wyświetlacz

Apple lirycznie opowiadał o „imponującym” wyświetlaczu iPhone’a 8 Plus, a wraz z iPhone’em 8 Plus firma Apple wprowadziła technologię True Tone, którą wcześniej widziano na iPadzie, do swojej gamy iPhone’ów.

True Tone wykorzystuje czujniki telefonu, aby dostosować balans bieli na ekranie i dopasować „temperaturę barwową” dowolnego światła otoczenia. Dzięki temu obrazy wyglądają bardziej naturalnie, a mózg i oczy łatwiej się przystosowują, aby uniknąć zmęczenia oczu. To miły akcent i zalecamy pozostawienie tej funkcji włączonej, ale sam wyświetlacz zapewnia bardzo niewiele innych zauważalnych zmian. Coś, co jest poparte liczbami, które widzieliśmy w naszych testach.

Po wyłączeniu wszystkich automatycznych adaptacji wyświetlacz IPS iPhone'a 8 Plus uzyskał prawie identyczne oznaczenia jak iPhone 7 Plus. Szczytowa jasność sięga 553 cd/m2 przy całkowicie białym ekranie w oknie przeglądarki i współczynniku kontrastu 1365:1. Dla porównania iPhone 7 Plus osiągnął 520 cd/m2 i 1350:1. Ekrany na obu słuchawkach są również bardzo dokładne pod względem kolorów.

[galeria:12]

Recenzja iPhone'a 8 Plus: wydajność i żywotność baterii

Telefony Apple są zwykle dość szybkie, ale w tym roku przeszło samych siebie. W rzeczywistości, sześciordzeniowy układ Bionic A11 w iPhonie 8 Plus jest tak dobry, że pozostawia nie tylko swojego poprzednika, ale także każdy flagowiec Androida, w tym Samsung Galaxy S8, w smudze kurzu.

To najszybszy telefon, jaki kiedykolwiek testowaliśmy, jak pokazują poniższe wykresy.

wykres_5

wykres_10

wykres_9

Żywotność baterii w iPhonie 8 Plus jest przyzwoita, ale nie budzi podziwu. Można to wytłumaczyć faktem, że chociaż chip jest podobno bardziej wydajny, Apple faktycznie zmniejszył rozmiar baterii w 8 Plus w porównaniu z 7 Plus – do 2675 mAh z 2900 mAh. iPhone 8 Plus obsługuje teraz „szybkie ładowanie”, obiecując 50% ładowanie w 30 minut, jeśli używasz ładowarki 12 W do iPada Pro, ale nie jest to tak imponujące, jak ładowanie OnePlus' Dash, które widzieliśmy ładowanie do 75% pojemności w 39 minut.

W naszym teście akumulatorów wideo, w którym uruchamiamy wszystkie telefony w trybie samolotowym z jasnością ekranu ustawioną na 170 cd/m2, iPhone 8 Plus wytrzymał 13 godzin 54 minuty, nieźle, ale znacznie za Samsungami Galaxy S8 Plus i OnePlus 5.

Korzystanie z technologii ładowania bezprzewodowego z obsługą Qi oznacza, że ​​możesz umieścić iPhone'a 8 Plus na dowolnej kompatybilnej ładowarce, jeśli zacznie Ci brakować. Tego typu ładowarki można znaleźć w większych sklepach McDonalds i Starbucks, a nawet w niektórych meblach Ikea – na przykład w szafkach nocnych Selje i lampkach Varv.

Opcja bezprzewodowego ładowania oznacza również, że możesz teraz słuchać muzyki i jednocześnie ładować, co Apple uniemożliwiło, usuwając gniazdo słuchawkowe. Jednak ładowanie bezprzewodowe usunęło możliwość korzystania z telefonu podczas ładowania, więc Apple dał jedną ręką, a drugą zabrał.

[galeria:6]

Recenzja Apple iPhone 8 Plus: Aparaty

W dzisiejszych czasach bardzo niewiele dzieli aparaty we flagowych telefonach i nie nastąpi to, dopóki technologia nie przejdzie, ale iPhone 8 Plus firmy Apple oferuje funkcje na najbardziej zaawansowanym końcu tej skali. W rzeczywistości był to najszybszy, jakiego kiedykolwiek używałem.

Ale nie ma o czym krzyczeć. Przedni aparat jest taki sam jak w zeszłym roku: 7-megapikselowa jednostka f/2,2 bez dedykowanej lampy błyskowej, która robi szczegółowe selfie.

Z tyłu iPhone 8 Plus jest wyposażony w dwie 12-megapikselowe strzelanki skierowane do tyłu: jedną 28 mm, drugą z teleobiektywem 2x 56 mm, z przysłonami odpowiednio f/1,8 i f/2,8, tak jak w zeszłym roku. Ten teleobiektyw jest teraz stabilizowany optycznie, dzięki czemu nieco lepiej radzi sobie w słabym świetle.

[galeria:19][galeria:18][galeria:20]

Para aparatów iPhone’a 8 Plus robi niezawodne zdjęcia w różnych warunkach oświetleniowych, ale to samo zrobił iPhone 7 Plus. Zdjęcia porównawcze, wykonane przez Pixel XL firmy Google, pokazują, że ten ostatni jest nieco lepszy od poprzedniego, co może się jeszcze poszerzyć, gdy na początku października zostaną zaprezentowane aparaty Pixel nowej generacji.

Jakość wideo na iPhonie 8 Plus jest również dobra. Możesz przechwytywać w 4K z prędkością do 60 klatek na sekundę, a stabilizacja jest znakomita, chociaż ponownie zapewnia to płynne przechwytywanie wideo na Pixelu.

W iPhonie 8 Plus ulepszenia oprogramowania nieznacznie podnoszą jakość zdjęć. HDR jest zawsze włączony, a firma Apple dodała nowe opcje oświetlenia do trybu portretowego, aby dodać dodatkowe profesjonalnie wyglądające efekty do zdjęć. Fani lustrzanek cyfrowych prawdopodobnie będą patrzeć z góry na tę technologię, ale dla przeciętnego konsumenta (czytaj użytkownika Instagrama) działa dobrze.

tom-portret-tryb-iphone-8-plus

Recenzja Apple iPhone 8 Plus: werdykt

Apple iPhone 8 Plus to przyzwoity telefon. Żywotność baterii jest dobra, aparaty są (nadal) imponujące, a ładowanie bezprzewodowe jest miłym akcentem, nawet jeśli jest o wiele lat za rywalami z Androidem. Ale to nie jest najlepsze, co możesz kupić.

Jego oślepiająca prędkość jest kwestią sporną, ponieważ większość konsumentów nie zauważy takiego skoku, a ulepszenia wprowadzone w iOS 11 są w dużej mierze dostępne na prawie wszystkich iPhone'ach i iPadach. To powiedziawszy, nowe oprogramowanie zostało zaprojektowane tak, aby najbardziej efektywnie współpracować z nowym sprzętem.

Więc skłamałbym, gdybym powiedział, że iPhone 8 Plus ma wystarczająco dużo, aby zaoferować każdemu, kto chce uaktualnić z 7 Plus. Zwłaszcza biorąc pod uwagę jego cenę 800 funtów i to, że 7 Plus spadł do (choć wciąż drogi) 669 funtów od czasu premiery iPhone'a 8. Warto zainwestować, jeśli chcesz przeskoczyć z 7, i zdecydowanie jest wart przeskoku z serii iPhone 6 i 6s.

[galeria:4]

Głównym problemem i tym samym, który co roku podnosi głowę, jest to, że musisz przejść na Androida, aby uzyskać lepszy telefon. Jeśli chcesz to zrobić, oczywistym konkurentem dla 8 Plus jest Galaxy Note 8. Jest wyposażony w dwa aparaty i większy ekran AMOLED o przekątnej 6,3 cala wciśnięty w obudowę, która jest tylko nieco większa niż iPhone 8 Plus, ale kosztuje około 820 funtów.

Jeśli nie chcesz mieć podwójnego aparatu, Samsung Galaxy S8 Plus ściska większy ekran AMOLED o przekątnej 6,2 cala w węższym, wyższym korpusie i kosztuje około 630 funtów, podczas gdy Galaxy S8 o przekątnej 5,7 cala kosztuje mniej niż 550 funtów. Alternatywnie jest OnePlus 5, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz w telefonie o przekątnej 5,5 cala, oprócz odporności na kurz i wodę, ale kosztuje tylko 450 funtów.

Jeśli jednak jesteś już zamknięty w ekosystemie Apple i przechodzisz z iPhone'a 6 lub 6s, iPhone 8 Plus to model, który ma największy sens w nowej gamie Apple. Jest to jeden z najlepszych telefonów, jakie kiedykolwiek wyprodukował Apple, zawiera więcej funkcji niż zwykły iPhone 8 i kosztuje 200 funtów mniej niż nadchodzący Apple iPhone X.