Ujawniono cenę samochodu Apple: czy projekt Titan będzie kosztował 55 000 USD?

Apple Car to jeden z najbardziej oczekiwanych pojazdów w historii, zacierający granicę między urządzeniami a samochodami, który ma zostać wydany w 2019 roku. Nadal prawie nic nie wiemy o tym, jak będzie wyglądał i jakie będzie miał funkcje – ale teraz mamy lepszy pomysł, ile to może kosztować.

Ujawniono cenę samochodu Apple: czy projekt Titan będzie kosztował 55 000 USD?

Zobacz powiązane Facet obraża Steve'a Jobsa z widowni. Odpowiedź Jobsa była niesamowita. Elon Musk strzela w Apple za wykorzystanie pracowników Tesli do budowy Apple Car. Oto jak Steve Jobs powalił Michaela Della na scenie

Według analityków technologicznych Jefferies and Co, Apple Car będzie kosztować średnio 55 000 USD (36 000 GBP). Co więcej, 68-stronicowa notatka sporządzona przez firmę szacuje, że Apple sprzeda ponad 200 000 sztuk swojego pierwszego pojazdu.

Aby dowiedzieć się więcej o Apple Car, przeczytaj: Wszystko, co musisz wiedzieć o Projekcie Tytan.

To może wydawać się drogie, ale tak nie jest, gdy porównasz to z ceną wywoławczą BMW i3 wynoszącą 42 400 USD. Jefferies and Co twierdzi, że jest to średnia cena i prawdopodobnie – podobnie jak Apple Watch – Apple Car będzie dostępny w wielu wersjach premium i budżetowych, z różnymi punktami cenowymi.

Zmierz się z Tesla

Co ciekawe, prognoza Jefferies and Co dotycząca 200 000 sprzedaży sugeruje, że Apple Car odniesie o wiele większy sukces niż obecna gama Tesli: pomimo istnienia na rynku od dziesięciu lat, prognozuje się, że Tesla sprzeda 55 000 samochodów w 2015 roku.

Dlaczego więc różnica? Możliwe, że analitycy technologii biorą pod uwagę dwa dodatkowe czynniki. Po pierwsze, samochód elektryczny już przeżywa ogromny wzrost i prawdopodobnie do 2019 r. rynek pojazdów elektrycznych (EV) będzie znacznie większy i będzie miał więcej potencjalnych klientów. tesla_model_x_1

Po drugie, ważne jest, aby pamiętać o „czynniku Apple”. Mówiąc najprościej, jest to zdolność Apple do wejścia na nieco niszowe rynki i uczynienia ich głównym nurtem. Tesla już pokazuje, że samochody elektryczne są opłacalne i spodziewamy się, że Apple wkroczy do walki z jeszcze większą zmianą gier – podobnie jak w przypadku iPada na rynku tabletów.

PRZECZYTAJ DALEJ: Facet obraża Steve'a Jobsa z publiczności. Odpowiedź Jobsa była niesamowita