Jak uzyskać dostęp do folderu WindowsApps

Jeśli jesteś długoletnim użytkownikiem systemu Windows, prawdopodobnie dobrze znasz domyślną lokalizację każdego typu pliku. Pliki podstawowe należą do folderu „Windows”, dane użytkownika do folderu „Użytkownicy”, programy do „Plików programów” i tak dalej.

Jak uzyskać dostęp do folderu WindowsApps

Ale gdzie system Windows przechowuje folder aplikacji Microsoft Store? Jeśli zadajesz sobie to samo pytanie, w tym artykule znajdziesz odpowiedzi, których potrzebujesz. Zamierzamy złamać kod, jeśli chodzi o dostęp do folderu aplikacji Windows w systemie Windows 10.

Jak uzyskać dostęp do folderu WindowsApps?

W większości przypadków pobieranie aplikacji ze sklepu Microsoft Store nie wymaga wyszukiwania jej katalogu w celu skonfigurowania wszystkiego. Jednak możesz napotkać pewne problemy, które wymagają rozwiązania. Domyślnie wszystkie aplikacje pobierane z Microsoft Store będą znajdować się w folderze WindowsApps.

Kłopot zaczyna się, gdy zaczynasz szukać tego folderu. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że jest domyślnie ukryty. I jest za tym ważny powód. Folder WindowsApps zawiera niektóre z podstawowych składników systemu Windows 10.

Ukrywając go, system Windows próbuje uniemożliwić użytkownikom wprowadzanie niechcianych zmian. Oprócz aplikacji Microsoft Store znajdziesz tutaj inne podstawowe aplikacje Windows Universal. Krótko mówiąc, z punktu widzenia bezpieczeństwa, sensowne jest ograniczenie folderu WindowsApps.

Z tego powodu dostęp do niego zajmuje trochę czasu i wysiłku. Ale nie martw się. Przygotowaliśmy szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci w jak najszybszym dotarciu do tego folderu.

Cała procedura będzie się składać z dwóch głównych części: uwidocznienia folderu i przejęcia go na własność.

Korzystanie z Eksploratora plików Windows w celu uzyskania dostępu do folderu WindowsApps

Korzystanie z Eksploratora plików systemu Windows jest najprostszą metodą uzyskania dostępu do folderu WindowsApps. Zaczniemy od udostępnienia folderu, ponieważ wspomnieliśmy już, że system Windows domyślnie go ukrywa:

 1. W Eksploratorze plików kliknij „Widok” > „Ukryte elementy”. To pozwoli nam teraz przejść do przodu i zlokalizować folder.

 2. Przejdź do folderu „Program Files” i znajdź folder WindowsApps na liście katalogów.

 3. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Właściwości” z menu opcji.

 4. Przejdź do zakładki „Bezpieczeństwo” w nowo otwartym oknie „Właściwości”.

 5. Kliknij przycisk „Zaawansowane” w prawym dolnym rogu okna.

 6. Gdy dojdziesz do „Zaawansowanych ustawień zabezpieczeń dla WindowsApps”, kliknij opcję „Zmień” obok informacji „Właściciel”.

 7. Pojawi się nowe okno o nazwie „Wybierz użytkownika lub grupę”. Wpisz swoją nazwę użytkownika systemu Windows w białym polu pisania i kliknij przycisk „Sprawdź nazwy”. Jeśli masz konto Microsoft, zamiast tego wstaw swój adres e-mail.

 8. Kliknij OK."

 9. Teraz zobaczysz swoją nazwę użytkownika w sekcji własności. Zaznacz pole obok „Zamień właściciela w podkontenerach i obiektach” pod nazwą właściciela.

 10. Kliknij "OK", aby zastosować zmiany.

 11. Teraz będziesz mógł otwierać i edytować folder WindowsApps, a także wszystkie jego podfoldery i pliki. Wystarczy dwukrotnie kliknąć folder, aby go otworzyć.

Rozwiązywanie problemów z aplikacjami Microsoft Store w systemie Windows 10

Może chcesz odinstalować określone aplikacje z folderu WindowsApps. Chociaż jest to możliwe, nie zalecamy tego. Tak, możesz bezpiecznie odinstalować aplikacje pobrane z Microsoft Store w folderze WindowsApps.

Ale ten folder będzie zawierał niektóre podstawowe aplikacje systemu Windows, takie jak yourphone.exe, których nie należy usuwać. Jeśli nie masz absolutnej pewności co do tego, co robisz, zalecamy rozwiązywanie problemów z aplikacjami w sklepie Microsoft Store.

Alternatywnie możesz wypróbować rozwiązania oferowane przez firmę Microsoft na swojej stronie internetowej do rozwiązywania problemów z aplikacjami:

 1. Upewnij się, że jest uruchomiona najnowsza wersja systemu Windows.
 2. Upewnij się, że Twoja aplikacja może działać w systemie Windows 10.
 3. Sprawdź, czy jest dostępna aktualizacja dla Twojego sklepu Microsoft Store: Kliknij przycisk Start i wybierz aplikację „Microsoft Store”. Przejdź do „Zobacz więcej > Pobieranie i aktualizacje > Pobierz aktualizacje.

 4. Zresetuj swoją aplikację.
 5. Zainstaluj ponownie swoją aplikację.
 6. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows. Kliknij przycisk Start i otwórz „Ustawienia”. Przejdź do Aktualizacje i zabezpieczenia> Rozwiązywanie problemów> Aplikacje ze Sklepu Windows> Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.

Zrozumienie struktury folderów WindowsApps

Istnieje różnica w strukturze między folderem Program Files a folderem WindowsApps. Podczas gdy foldery w Program Files są uporządkowane według nazw aplikacji, folder aplikacji Microsoft Store ma inną strukturę nazewnictwa. Zazwyczaj jest zgodny ze wzorcem nazwy, numeru wersji, architektury i identyfikatora wydawcy Microsoft Store.

Możesz też zauważyć, że niektóre aplikacje mają dwa foldery. Jedyną różnicą między nimi jest to, że niektóre mają architekturę „neutralną”, podczas gdy inne mają architekturę „neutral_split.scale”. Zwykle wskazuje to na niektóre wspólne pliki danych, które pozostały takie same, niezależnie od ich architektury.

Jeśli szukasz podstawowych plików w folderze WindowsApps, znajdziesz je w głównym folderze (będzie miał w nazwie „x64”).

Możesz samodzielnie rozejrzeć się po folderze WindowsApps i uzyskać więcej informacji na temat działania Twoich aplikacji.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka dodatkowych pytań, które pomogą Ci w pełni wykorzystać ten temat.

Jak uzyskać dostęp do folderu AppData?

Podobnie jak folder WindowsApps, folder AppData może być ukryty. Aby uzyskać dostęp do tego folderu, musisz włączyć przeglądanie ukrytych folderów w Eksploratorze plików. Wystarczy wykonać poniższe czynności:

1. Otwórz Eksplorator plików.

2. W sekcji „Widok” wybierz opcję „Ukryte pliki”.

Teraz będziesz mógł znaleźć swój folder AppData w katalogu systemowym. Na przykład, jeśli Twoja nazwa użytkownika to Mark, możesz znaleźć folder w C:\Users\Mark\AppData. Możesz wkleić ten adres w pasku adresu Eksploratora plików i zastąpić go swoją nazwą użytkownika lub ręcznie przejść do jego lokalizacji.

Jak przywrócić folder WindowsApps?

Jeśli nie widzisz swojego folderu WindowsApps, musisz włączyć przeglądanie ukrytych folderów. Ten folder jest zawsze dostępny, ale może nie zawsze być widoczny. Aby przywrócić folder, wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz Eksplorator plików.

2. Z górnego menu wybierz Widok > Ukryte pliki.

3. Przejdź do „Pliki programów” i poszukaj folderu „WindowsApps”.

Folder będzie teraz widoczny.

Gdzie znajdują się pliki aplikacji systemu Windows 10?

Folder Windows 10 Apps znajduje się w katalogu „C:”, w „Program Files”: C:/Program Files/WindowsApps.

Dlaczego nie mogę uzyskać dostępu do folderu WindowsApps?

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do folderu WindowsApps, dzieje się tak, ponieważ folder jest ukryty. Aby folder był widoczny, musisz wykonać następujące czynności:

1. Otwórz Eksplorator plików.

2. Z górnego menu wybierz Widok > Ukryte pliki.

3. Przejdź do „Pliki programów” i poszukaj folderu „WindowsApps”. Teraz tam będzie.

Postępuj zgodnie z instrukcjami z sekcji „Jak uzyskać dostęp do folderu Windows Apps” (zaczynając od kroku 2), jeśli nadal nie masz dostępu do folderu WindowsApps.

Nawigacja do folderu WindowsApp

Jak dowiedziałeś się z tego artykułu, folder WindowsApps jest umieszczony w piaskownicy przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo aplikacji Windows. Dlatego uzyskanie do niego dostępu i rozwiązywanie problemów z aplikacją wymaga nieco więcej wysiłku.

Aby zapobiec wszelkim niechcianym akcjom, zalecamy rozwiązywanie problemów z aplikacjami Microsoft Store w zalecany sposób, a nie przez folder WindowsApps. Zastosuj kroki z tego przewodnika tylko wtedy, gdy nie masz innych opcji.

Czy kiedykolwiek musiałeś uzyskać dostęp do folderu WindowsApps? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.