Jak włączyć wielozadaniowość w iOS 9

Zobacz powiązane funkcje 8 killer iOS 9, których POTRZEBUJESZ Jak zmienić klawiaturę w iOS 9: dostosuj klawiaturę iPhone'a 6s

Firma Apple wydała poważną aktualizację swoich platform iPhone i iPad, iOS 9. iOS 9 to nie tylko kilka zmian estetycznych i zgrabnych drobnych dodatków, iOS 9 umożliwia korzystanie z funkcji wielozadaniowości dla tych, którzy mają sprzęt, który Apple uważa za zdolny.

Jak włączyć wielozadaniowość w iOS 9

Jeśli więc masz iPada Air, Air 2, iPada Pro, iPada mini 2, mini 3 lub mini 4, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak efektywniej wykorzystać czas iPada.

Wielozadaniowość w iOS 9: Przesuń nad

Co to jest? Chcesz szybko wysłać wiadomość, zapisać myśl lub sprawdzić, dokąd musisz się udać w Mapach? Slide Over służy pomocą.

Slide Over przesuwa się nad prawą krawędzią aplikacji, zanikając wszystko, co robisz, w tle. Działa tylko ze zgodnymi aplikacjami iOS 9, więc jeśli Twoja ulubiona aplikacja nie została zaktualizowana dla iOS 9, nie będzie działać.

Gdy skończysz z zadaniem Slide Over – pisanie tweeta, notowanie myśli lub odpowiadanie na wiadomość – pasek boczny po prostu się zsuwa i możesz wrócić do robienia wszystkiego, co chcesz z iPadem. Na szczęście włączenie go jest również niezwykle łatwe.

 1. W dowolnej otwartej aplikacji przesuń palcem od prawej krawędzi ekranu.
 2. Po pojawieniu się funkcji Slide Over możesz wybrać spośród wielu aplikacji obsługujących Slide Over zainstalowanych na iPadzie.
 3. Stuknij aplikację, którą chcesz otworzyć i voilà, właśnie aktywowałeś swój pierwszy Slide Over.
 4. Jeśli chcesz zmienić aplikacje pokazane w Slide Over, po prostu dotknij góry, a lista kompatybilnych aplikacji pojawi się ponownie.

Wielozadaniowość w iOS 9: Split View

Co to jest? Split View to kolejna niezwykle przydatna funkcja dla posiadacza iPada, który ma obsesję na punkcie wielozadaniowości. Jednak w przeciwieństwie do Slide Over, Split View działa tylko na iPadzie Air 2 i iPadzie Pro. Jeśli to Ty, oto jak włączyć widok Split View na iPadzie.

 1. Przesuń palec z prawej strony ekranu, tak jak w przypadku widoku slajdów.
 2. Przesuwaj się w lewo, aż ekran się podzieli, w którym to momencie możesz zdjąć palec z ekranu.
 3. Przesuwaj się w lewo, aż ekran się podzieli, w którym to momencie możesz zdjąć palec z ekranu.
 4. Teraz możesz dostosować podział ekranu między obie aplikacje i używać ich niezależnie od siebie.
 5. Jeśli chcesz zmienić aplikacje wyświetlane w widoku Split View, po prostu dotknij góry, a lista kompatybilnych aplikacji pojawi się ponownie.

Wielozadaniowość w iOS 9: obraz w obrazie

Co to jest? Chcesz popracować, ale nie chcesz przegapić piłki nożnej lub tego, co dzieje się w wiadomościach? Apple oferuje Ci tryb Picture in Picture.

Włączenie obrazu w obrazie jest dość proste, oto jak. [Zwróć uwagę, że wydaje się, że nie działa z aplikacjami takimi jak Netflix lub YouTube – ale będzie działać w przeglądarkach internetowych.]

 1. Otwórz wideo w iTunes, FaceTime, aplikacji Wideo lub Safari.
 2. Gdy masz kompatybilny film, naciśnij małą ikonę drugą od prawej na elementach sterujących odtwarzacza, a wyskoczy i pojawi się w rogu ekranu.
 3. Tutaj możesz odtwarzać, wstrzymywać i przeskakiwać wideo, a jednocześnie możesz je zlokalizować w dowolnym miejscu na ekranie iPada.

Wielozadaniowość w iOS 9: QuickType

Co to jest? Masz dość kłopotania się z dokumentami, aby zaznaczać, kopiować i wklejać tekst? Cóż, QuickType właśnie znacznie ułatwił Ci życie.

W górnej części klawiatury możesz zauważyć zupełnie nowy pasek skrótów. Umożliwia to szybkie kopiowanie, wycinanie i wklejanie tekstu. Teraz również zaznaczanie tekstu jest łatwiejsze: wystarczy umieścić dwa palce na klawiaturze, aby zmienić ją w dużą mysz do zaznaczania tekstu.

apple_ios9_multitasking__-_quicktype

Apple twierdzi, że osoby trzecie również mają dostęp do paska skrótów QuickType, więc możesz spodziewać się, że z czasem pojawią się do niego interesujące funkcje.

Nie masz pewności, czy kupując nowego iPada warto korzystać z wielozadaniowości? Zapoznaj się z naszymi recenzjami iPada Air 2 i iPada mini 4, aby zobaczyć, czego jeszcze Ci brakuje.