Konfrontacja z trackerem fitness: Apple Watch kontra Microsoft Band 2 kontra Fitbit Surge

Urządzenia do noszenia przekształciły się z niszowych produktów dla osób mających obsesję na punkcie fitnessu w przedmioty codziennego użytku w ciągu zaledwie kilku lat – fakt, który nie umknął uwadze wielkich marek technologicznych. Tutaj zestawiamy trzy produkty, które łączą śledzenie kondycji i „inteligentną” technologię, Apple Watch, Microsoft Band 2 i Fitbit Surge, aby dowiedzieć się, który jest najlepszy.

Konfrontacja z trackerem fitness: Apple Watch kontra Microsoft Band 2 kontra Fitbit Surge

Apple Watch vs Microsoft Band 2 vs Fitbit Surge: Cena

Apple Watch – pierwsze pęknięcie Apple na rynku urządzeń do noszenia – jest najdroższym z tej grupy, a podstawowy zegarek Apple Watch Sport kosztuje od 299 funtów za wersję 38 mm.

Zobacz powiązaną recenzję Motorola Moto 360 Sport: Smartwatch fitness, który ma fatalną wadę Recenzja Microsoft Band 2: Jest dobra, ale to nie jest ta Recenzja Garmin Vivoactive: Fitness do noszenia do kupienia Recenzja Apple Watch: Wspaniały smartwatch, pomimo ceny

Fitbit Surge to najbardziej wyrafinowany technologicznie zespół fitness, jaki kiedykolwiek stworzył Fitbit, ale od czasu jego wydania cena dramatycznie spadła. Rozejrzyj się, a zobaczysz, że kosztuje około 160 funtów.

Microsoft Band 2 również doświadczył dużej, starej obniżki cen. Został wprowadzony na rynek w cenie 200 funtów, ale można go kupić za 150 funtów od Amazon, Currys i PC World – co oznacza, że ​​możesz kupić dwa z nich w cenie jednego zegarka Apple Watch.Recenzja Microsoft Band 2

Zwycięzca: Microsoft Band 2

Apple Watch kontra Microsoft Band 2 kontra Fitbit Surge: bateria

Nie powinno dziwić, że stara ręka Fitbit ma to gwoździe, z maksymalnie pięcioma dniami użytkowania na jednym ładowaniu na Surge. Warto jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do pozostałych dwóch rywali w tej walce, Surge ma transfleksyjny ekran LCD, który wystarczy aktywować podświetlenie w warunkach słabego oświetlenia – przez większość czasu jego ekran jest oświetlony światłem otoczenia, więc ledwo się rysuje jakakolwiek moc.

Microsoft również wykonał przyzwoitą pracę – opaska ładuje się do pełnej mocy w mniej niż 90 minut i trwa około 48 godzin, zanim będzie musiała zostać doładowana. Cóż, będzie tak długo, jak długo nie poprosisz go o śledzenie GPS – nasza próbka recenzji trwała nieco ponad trzy i pół godziny, podczas gdy GPS śledził jazdę na rowerze.

Jasne, 48 godzin zespołu może nie brzmieć wspaniale w porównaniu z wielodniowym życiem Surge, ale jest o wiele bardziej imponujące niż 18 godzin przeciętnego użytkowania oferowanego przez Apple Watch. Najdłużej jest też naładować do pełna, zabierając dwie i pół godziny, chociaż osiągnie 80% w półtorej. Niezależnie od tego, w jaki sposób go przytniesz, będziesz musiał codziennie nosić ładowarkę do biura, jeśli nie chcesz ryzykować, że bateria wyczerpie się wieczorem.fitbit_surge_1

Zwycięzca: Fitbit Surge

Microsoft Band 2 kontra Apple Watch kontra Fitbit Surge: ekran

Microsoft wybrał długi, prostokątny wyświetlacz zamiast bardziej tradycyjnych kwadratowych lub okrągłych wyświetlaczy, które można znaleźć w innych urządzeniach do noszenia. Zamiast tego używa ekranu dotykowego AMOLED o rozdzielczości 32 mm i rozdzielczości 320 x 128 z dostosowywanymi projektami tła.

Ekran Apple Watch jest z pewnością najbardziej wyrafinowanym ze wszystkich trzech urządzeń, wyposażonym w kolorowy wyświetlacz Retina, czułe na nacisk wejście Force Touch i dziesiątki konfigurowalnych teł. Jest dostępny w dwóch rozmiarach, 38 mm lub 42 mm, i ma ekran z szafirowego kryształu w Apple Watch (średniej warstwy) i Apple Watch Edition lub hartowane szkło Ion-X w Apple Watch Sport.

Ekran LCD Fitbit Surge nie jest zbyt imponujący pod względem czystej estetyki, ale ma jedną główną przewagę nad swoimi rówieśnikami: ponieważ wykorzystuje technologię ekranu transfleksyjnego, wystarczy aktywować podświetlenie wyczerpujące baterię, gdy robi się ciemno. W ciągu dnia lub w normalnych warunkach oświetleniowych ekran wykorzystuje światło otoczenia. To właśnie ta funkcja daje mu przewagę w naprawdę jasnym świetle słonecznym, gdzie standardowe wyświetlacze LCD – takie jak pasek i Apple Watch – całkowicie się rozmywają lub okazują się trudne do odczytania.Recenzja Apple Watch – widok w trzech czwartych

Zwycięzca: DRAW między Apple Watch (dla jakości) a Fitbit Surge (dla praktyczności)

Microsoft Band 2 vs Apple Watch vs Fitbit Surge: Funkcje

Zdrowie

Często może to być prawdziwym testem smartwatcha, ponieważ funkcje mogą się bardzo różnić w zależności od technologii noszenia. Opaska Microsoft Band 2 zawiera dość wszechstronny pakiet oprogramowania fitness obsługiwanego przez Microsoft Health, w tym mapowanie biegu i cyklu ze wspomaganiem GPS w celu zapisywania ulubionych tras, monitorowanie i analizę snu, treningi ze wskazówkami z regulowanymi celami oraz wbudowane monitorowanie kalorii.

Oprócz standardowych czujników, takich jak żyroskop i akcelerometr, ma również optyczny czujnik tętna, czujnik temperatury skóry i, co bardzo rzadko, czujnik UV, który może powiedzieć, czy zbyt długo przebywałeś na słońcu. Sama ilość danych gromadzonych przez Band jest niezrównana, a portal internetowy Microsoft Health zapewnia ogromną ilość danych, które pomagają użytkownikom zmienić ich nawyki na lepsze.

Apple promuje również ten aspekt swojego zegarka, z kolekcją iOS Health obejmującą kilka przyjemnie zaprojektowanych aplikacji do takich rzeczy, jak śledzenie aktywności i cele fitness. Apple Watch zawiera również akcelerometr, żyroskop i optyczny czujnik tętna, a także barometr i wysokościomierz, co oznacza, że ​​może dostosować dane biometryczne i cele do takich czynności, jak wspinaczka i trening pochyłości. Jednak w przeciwieństwie do Microsoft Band i Fitbit Surge, Apple Watch nie ma wbudowanego GPS, co oznacza, że ​​jest zmuszony do korzystania z usług lokalizacyjnych Twojego iPhone'a dla wszelkich funkcji związanych z mapowaniem.apple_watch_vs_microsoft_band_2_vs_fitbit_surge_fitness_tracker_underside

Jednak pod względem funkcji zdrowotnych Fitbit Surge zdecydowanie zajmuje koronę. Mając na uwadze kondycję, Surge oferuje statystyki ćwiczeń w czasie rzeczywistym, ciągłe śledzenie GPS i tętna oraz dostosowane, wielosportowe zestawienia Twoich aktywności – a wszystko to bez konieczności posiadania telefonu w kieszeni.

Obsługuje również zarządzanie kaloriami i plany posiłków, a także zawiera funkcję „wyzwania” opartą na aplikacji, umożliwiającą konkurowanie z przyjaciółmi i rodziną w celu osiągnięcia określonych celów. Co więcej, może automatycznie wykrywać i analizować wzorce snu na podstawie informacji o tętnie i ruchu.

Kompatybilność i aplikacje

Jeśli chodzi o kompatybilność, zarówno Fitbit Surge, jak i, co być może zaskakujące, Microsoft Band 2 są kompatybilne z wieloma platformami, pracując na Androidzie, iOS i Windows Phone, podczas gdy Apple Watch jest ograniczony do iPhone'a 5 i nowszych. Przepraszam, fani Androida.

Jednak istnieje niewielka dodatkowa zachęta do korzystania z niektórych systemów operacyjnych. Każdy, kto korzysta z systemu Windows 8.1, będzie mógł korzystać z cyfrowej asystentki Cortany firmy Microsoft z Microsoft Band 2 lub Fitbit Surge, ustawiając przypomnienia i robiąc notatki.

Podobnie użytkownicy Apple Watch mogą korzystać ze zintegrowanej funkcji Siri, tak jak na iPadzie lub iPhonie. Jednak użytkownicy Androida nie będą mieli dostępu do żadnych funkcji Google Now.

Apple Watch rządzi wszechstronnością. Oprócz funkcji fitness i cyfrowego asystenta użytkownicy iOS mają dostęp do ogromnej gamy specjalnie zaprojektowanych aplikacji do zegarków. Obejmują one oprogramowanie nawigacyjne, przepisy kulinarne, wiadomości i inne, z dużą ilością istniejącej biblioteki innej firmy App Store, która ma zostać przeniesiona do urządzenia.apple_watch_vs_fitbit_surge_vs_microsoft_band_2_fitness_tracker_face_off

Microsoft Band 2 zawiera różne „inteligentne” funkcje, w tym powiadomienia o połączeniach przychodzących, wiadomościach i aktualizacjach sieci społecznościowych. Oznacza to, że możesz otrzymywać powiadomienia z Facebooka i Twittera, informacje o pogodzie i giełdzie w czasie rzeczywistym, a także powiadomienia o przychodzących wiadomościach SMS i e-mail – o ile i tak jesteś w zasięgu połączenia Bluetooth telefonu.

Możesz także użyć wstępnie napisanych odpowiedzi, aby natychmiast odpowiedzieć na wiadomości za pomocą opaski w podobny sposób, jak odpowiedzi generowane kontekstowo na Apple Watch. A jeśli masz połączenie z Windows Phone, możesz również użyć małej klawiatury ekranowej Word Flow, aby odpowiadać na wiadomości tekstowe – po prostu uderzaj małe litery tak dokładnie, jak potrafisz (zaufaj nam, to nie jest łatwe), a pasek używa algorytmu przewidywania tekstu, aby ustalić, jakie słowo próbujesz wpisać.

Z drugiej strony Fitbit Surge jest znacznie bardziej podstawowy – przede wszystkim jest to urządzenie fitness. Nie ma integracji z mediami społecznościowymi wbudowanej w rzeczywiste urządzenie, a chociaż zawiera powiadomienia o połączeniach i wiadomościach tekstowych po połączeniu ze smartfonem, nie możesz odbierać połączeń ani odpowiadać na wiadomości. Działa jednak jako zdalne sterowanie muzyką odtwarzaną w telefonie, co jest przydatne.

Zwycięzca: Microsoft Band 2

Microsoft Band 2 kontra Apple Watch kontra Fitbit Surge: projekt

Zegarek jest z natury rzeczy osobistą, tak samo jak modowy deklaracja, jak funkcjonalny czasomierz. W tym dziale smartwatche jeszcze nie rzuciły wyzwania tradycyjnym zegarkom, a producenci często stawiają na pierwszym miejscu funkcje i żywotność baterii (stąd dodatkową objętość) nad prostą elegancją.

Microsoft Band 2 jest tego dobrym przykładem. Mimo ogromnej poprawy w stosunku do pierwszego projektu, zespół zdecydowanie poświęca styl na rzecz treści – jak powiedział Alan w swojej drugiej opinii w naszej recenzji, daje to wrażenie elektronicznej etykiety dla przestępców w areszcie domowym. Fitbit Surge jest jednak nieco bardziej charakterystyczny i jest dostępny w opcjach w kolorze czarnym, niebieskim i mandarynkowym.

Apple w przeciwieństwie do tego, wniósł do tego procesu swój zwykły styl projektowy, a zespół Jony'ego Ive stworzył znacznie bardziej kuszące i drogie urządzenie. Dostępny w rozmiarach 38 lub 42 mm, zegarek Apple Watch jest elegancki i minimalistyczny i jest dostępny w wielu różnych wykończeniach, takich jak stal nierdzewna i aluminium w kolorze gwiezdnej szarości.

Dostępne są trzy wersje: podstawowy Apple Watch Sport, który ma do wyboru pięć różnych kolorów plastikowych pasków, średniej klasy Apple Watch, który ma 10 różnych opcji pasków, w tym skórzany i metalowy oraz plastikowy, oraz Apple Watch Edition, dostępny w 18-karatowym żółtym lub różowym złocie z różnymi opcjami metalowych, skórzanych i plastikowych pasków. Jak można sobie wyobrazić, wysokiej jakości wykończenia i paski mają odpowiednio wysoką cenę.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, wszystkie trzy urządzenia do noszenia są odporne na kurz i zachlapania, więc chociaż nie możesz zabrać ich ze sobą do pływania, są bardziej niż zdolne do przetrwania prania ręcznego i tym podobnych. Pamiętaj jednak, że urządzenia Fitbit i Microsoft są dostępne w różnych rozmiarach – w zależności od tego, jak delikatne (lub masywne) są Twoje nadgarstki, warto upewnić się, że kupujesz odpowiedni model.Recenzja Apple Watch – widok z tyłu w trzech czwartych

Zwycięzca: DRAW – Apple Watch (za ładność) i Fitbit Surge (za praktyczność)