Recenzja Acer Aspire XC600

Recenzja Acer Aspire XC600

Obraz 1 z 3

Acer Aspire XC600

Acer Aspire XC600
Acer Aspire XC600
425 £ Cena podczas przeglądu

Mac mini firmy Apple i NUC firmy Intel pokazują, że komputer stacjonarny może zmniejszyć się znacznie poniżej rozmiaru pudełka na buty, a nawet wykazać odrobinę stylu, ale Aspire XC600 unika takich kosmetycznych drobiazgów.

Jest to prosty, nieskomplikowany komputer typu mini-wieża, a oprócz imitacji szczotkowanego metalu na ciemnoszarej plastikowej desce rozdzielczej i lekko sfazowanej płycie czołowej, solidna metalowa obudowa XC600 jest kwadratowa i ryflowana, wykończona użytkową czarną farbą .

Zamiast tego, Acer skoncentrował się na dostarczeniu jak najmocniejszej specyfikacji za gotówkę. W solidnej obudowie Aspire XC600 wykorzystuje procesor Core i5-3330 3 GHz, 8 GB pamięci RAM i dysk twardy o pojemności 1 TB.

W porównaniu z najnowszymi komputerami stacjonarnymi nie jest to najnowocześniejsze urządzenie, ale czterordzeniowy procesor zapewnia znakomitą responsywność, a Aspire XC600 świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu, a aplikacje uruchamiają się szybko pomimo braku dysku SSD.

Acer Aspire XC600

Acer ma wystarczającą moc, aby w naszych testach osiągnąć wynik 0,89 – więcej niż wystarczająco, aby poradzić sobie z poważnymi zadaniami związanymi z edycją zdjęć i wideo.

Brak dedykowanej karty graficznej nie jest całkowicie zły. Oczywiście odbija się to na wydajności w grach – Acer zarządzał tylko grywalną średnią 36 klatek na sekundę w naszym najmniej obciążającym teście Crysis – ale pomaga obniżyć zużycie energii.

Z FurMark niszczącym rdzeń graficzny i Prime95 ustalającym każdy rdzeń procesora na 100%, Acer pobierał 75 W z sieci; na biegu jałowym pobór mocy spadł do 30W. To wcale nie jest najniższy, jaki widzieliśmy, ale jest oszczędny w porównaniu z pełnowymiarowymi komputerami stacjonarnymi.

Acer Aspire XC600

W przeciwieństwie do jeszcze mniejszych komputerów PC, Aspire XC600 zapewnia odrobinę możliwości rozbudowy. Odkręć boczny panel i jest trochę miejsca na manewry, nawet jeśli wnętrze jest dość ciasne; odkręć dwie śruby z przodu, a mocowanie trzymające napęd optyczny SATA i 3,5-calowy dysk twardy wysuwa się, dzięki czemu można je wymienić w ciągu kilku minut.

Firma Acer zainstalowała również jedną pamięć RAM DDR3 o pojemności 8 GB, dzięki czemu można z łatwością dodać kolejną, aby natychmiast podwoić ilość pamięci.

W górnej części obudowy znajduje się nawet zapasowe gniazdo PCI Express x16, chociaż zmieści się tylko karta o połowie wysokości, a mały zasilacz 220 W będzie miał wpływ na wydajność. Gniazdo PCI Express x1 jest zajęte przez dwuzakresową kartę bezprzewodową 802.11abgn, która zapewnia dwa gniazda antenowe.

Nic w wyglądzie zewnętrznym XC600 nie przyspiesza pulsu. Nagrywarka DVD jest ukryta za szarym plastikowym frontem, a z przodu znajdują się dwa porty USB 2, czytnik kart SD oraz para wejść i wyjść audio 3,5 mm.

Acer Aspire XC600

Z tyłu znajduje się kolejnych sześć portów USB 2, gniazdo Gigabit Ethernet oraz wyjścia wideo D-SUB i HDMI. Dwa złącza PS/2 łączą się bezpośrednio z dostarczoną klawiaturą i myszą, ale są one strasznie lekkie i plastyczne – zalecamy ich natychmiastową aktualizację.

Acer Aspire XC600 nie myli się zbytnio, ale można śmiało powiedzieć, że nie zgromadził zbyt dużego tłumu, kiedy go rozpakowaliśmy. Zapewnia dużą moc dla bieżących aplikacji, a niewielkie możliwości rozbudowy są mile widziane.

Nie zasługuje jednak na jednoznaczną rekomendację. Brak USB 3 jest frustrujący, a na rynku są lepsze alternatywy. Na przykład doskonała Fujitsu Esprimo Q510 mieści wydajną wydajność komputera stacjonarnego w obudowie typu Mac mini za podobne pieniądze. XC600 to zgrabna, przystępna cenowo mała maszyna, ale mimo to nie zagraża liście A.

Gwarancja

Gwarancja 1 rok powrotu do bazy

Podstawowe specyfikacje

Całkowita pojemność dysku twardego 1024 GB
Pojemność pamięci RAM 8,00 GB

Edytor

Rodzina procesorów Intel Core i5
Częstotliwość nominalna procesora 3,00 GHz

Płyta główna

Wolne gniazda PCI-E x16 1
Prędkość adaptera przewodowego 1000 Mb/s

Pamięć

Typ pamięci DDR3
Wolne gniazda pamięci 1
Całkowita liczba gniazd pamięci 2

Karta graficzna

Ustawienia wydajności 3D Niski
Wyjścia DVI-I 0
Wyjścia HDMI 1
Wyjścia VGA (D-SUB) 1
Wyjścia DisplayPort 0

Dyski

Technologia dysków optycznych Nagrywarka DVD

Dodatkowe urządzenia peryferyjne

Urządzenia peryferyjne Przewodowa klawiatura i mysz

Sprawa

Format sprawy Wieża Midi
Wymiary 100x367x270mm (WDH)

Zasilacz

Moc zasilania 220W

Wolne kieszenie na dyski

Wolne kieszenie na panel przedni 5,25 cala 0

Porty tylne

Porty USB (pobieranie) 8
Port myszy PS/2 tak
Elektryczne porty audio S/PDIF 0
Optyczne porty wyjściowe audio S/PDIF 0
Modem nie
Gniazda audio 3,5 mm 3

Porty przednie

Porty USB na panelu przednim 2
Czytnik kart pamięci na panelu przednim tak

Mysz i klawiatura

Myszka i klawiatura Acer

System operacyjny i oprogramowanie

Rodzina systemów operacyjnych Windows 8

Hałas i moc

Pobór mocy w stanie bezczynności 30W
Szczytowe zużycie energii 75W

Testy wydajności

Wydajność 3D (kryzys) niskie ustawienia 36fps
Ustawienia wydajności 3D Niski
Ogólny wynik w Real World Benchmark 0.89
Wynik responsywności 0.92
Punktacja medialna 0.91
Wynik wielozadaniowości 0.84