Jak korzystać z gładzika Apple Magic na komputerze PC

System Windows ma kilka gładzików, których możesz użyć, aby dobrze wykonać zadanie. Jeśli masz gładzik Apple Magic lub używasz zarówno systemu Mac, jak i Windows, możesz używać gładzika Apple Magic na swoim komputerze.

Jak korzystać z gładzika Apple Magic na komputerze PC

Aby gładzik działał, potrzebna jest niewielka konfiguracja, ale tam, gdzie jest wola, jest sposób.

W rzeczywistości są trzy sposoby, o których wiem, ponieważ moja przyjaciółka grafik namówiła Apple Magic Trackpad do pracy na swoim komputerze i wypróbowała różne metody.

Sprawdziłem, jak uruchomiła swój Apple Magic Trackpad na swoim pulpicie Windows 10 i przeprowadziła mnie przez to. Użyła Boot Camp, ale powiedziała, że ​​pozostałe dwie metody również działają.

Użyj gładzika Apple Magic na swoim komputerze

Będziesz potrzebował gładzika Apple Magic Trackpad lub Apple Magic Trackpad 2, klucza sprzętowego Bluetooth lub włączonego komputera i oprogramowania.

Dokładnie to, jakie oprogramowanie zależy od tego, jak chcesz to zrobić, dołączę linki do wszystkich z nich. Pierwsza metoda korzysta z aplikacji dostępnej za pośrednictwem GitHub, druga metoda korzysta z Boot Camp, a trzecia używa narzędzia innej firmy o nazwie Magiczne narzędzia.

Metoda Mac Precision Touchpad

Możesz używać gładzika Apple Magic Trackpad na swoim komputerze za pomocą oprogramowania działającego na GitHub o nazwie Mac Precision Touchpad.

Proces uruchamiania gładzika na komputerze jest bardzo prosty. Oto instrukcje dotyczące instalacji Mac Precision Touchpad na komputerze:

 1. Przejdź do tej strony i pobierz najnowszą wersję pliku.
 2. Wypakuj plik gdzieś na swoim komputerze.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy AmtPtpDevice.cer i wybierz Zainstaluj.
 4. Otwórz folder AmtPtpDevice w pobranym pliku.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy AmtPtpDevice.inf i wybierz Zainstaluj.

Po zainstalowaniu oprogramowania postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w README for Precision Touchpad. Wykonanie tego procesu powinno sprawić, że Touchpad będzie działał na twoim komputerze.

Metoda Apple Boot Camp umożliwiająca działanie płytki dotykowej Apple Magic TouchPad na komputerze z systemem Windows

Apple Boot Camp to pakiet oprogramowania, który umożliwia korzystanie z systemu Windows 10 w systemie macOS.

Najwyraźniej możesz go również użyć do włączenia niektórych urządzeń Apple do pracy na komputerze z systemem Windows. W ten sposób moja przyjaciółka uruchomiła swój Apple Magic Trackpad na swoim pulpicie Windows 10.

Będziesz potrzebować kopii oprogramowania Apple Boot Camp firmy Apple. Jeśli używasz 32-bitowego systemu Windows, użyj tego pliku. Jeśli używasz 64-bitowego systemu Windows, użyj tego. Wsparcie dla Boot Camp jest tutaj i zawiera sekcję dotyczącą uruchamiania sprzętu Mac w systemie Windows.

Oto instrukcje dotyczące implementacji metody Apple Bootcamp:

 1. Pobierz odpowiednią wersję Boot Camp na swój komputer.
 2. Pobierz panel sterowania Apple Magic Trackpad stąd.
 3. Zainstaluj oba na swoim komputerze i podłącz gładzik, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 4. Twój Apple Magic Trackpad powinien teraz działać.

Najwyraźniej bez panelu sterowania gładzik nie zawiera wszystkich gestów, do których wielu użytkowników komputerów Mac jest przyzwyczajonych. Dodanie tego ostatniego elementu oprogramowania zwiększa kompatybilność i umożliwia korzystanie z wielu innych gestów oraz większą kontrolę nad działaniem Apple Magic Trackpad.

Jest jednak trochę zacofany. Jak wspomniano, Boot Camp służy głównie do korzystania z systemu Windows 10 w systemie Mac OS, ale działa w ten sposób.

Metoda Magic Utilities

Magic Utilities to zewnętrzny dostawca oprogramowania, który opracowuje aplikacje, które pomagają systemom Windows i Mac dobrze współpracować. Obejmuje obsługę Bluetooth dla urządzeń Apple i zgodność z Boot Camp, więc działa dobrze z Apple Magic Trackpad. To kosztuje, obecnie 5,99 USD rocznie dla jednego użytkownika, ale ma bezpłatną wersję próbną.

Oto proces korzystania z Magiczne narzędzia aplikacja umożliwiająca działanie gładzika Apple na komputerze z systemem Windows:

 1. Pobierz aplikację Magic Utilities stąd.
 2. Zainstaluj go na swoim komputerze i zezwól mu na dostęp do urządzeń i wszystkiego, czego wymaga.
 3. Użyj gładzika Apple Magic.

Chociaż jest to produkt premium, oprogramowanie ułatwia korzystanie z Apple Magic Trackpad na komputerze. Zainstaluj oprogramowanie, zezwól mu na dostęp do Bluetooth i wszystkiego, o co poprosi, a znajdzie gładzik i od razu działa. Widziałem to tylko w akcji, już zainstalowane, ale opcje konfiguracyjne są same w sobie hojne i miałem pewność, że instalacja i konfiguracja są tak łatwe, jak opisano.

Istnieją najwyraźniej kompromisy, jeśli używasz Apple Magic Trackpad na swoim komputerze. Nie wszystkie gesty są obsługiwane, czasami kierowca zawiesza się lub waha, a czasami kierowca całkowicie się zatrzymuje. Chociaż moja przyjaciółka uwielbia swój Apple Magic Trackpad, ma też inny touchpad, który jest natywny dla systemu Windows i działa tak samo dobrze jak jej wersja Apple. To też było mniej niż połowę ceny!

Jeśli uważasz, że ten artykuł jest przydatny, możesz zapoznać się z artykułami instruktażowymi TechJunkie: Windows PC Keeps Lagging – Co robić i jak zaszyfrować dysk USB na komputerze z systemem Windows lub Mac.

Więc chociaż możesz używać Apple Magic Trackpad na swoim komputerze, jeśli chcesz, istnieją również inne opcje. Czy znasz inne sposoby korzystania z Apple Magic Trackpad na komputerze z systemem Windows? Czy znasz jakieś gładziki Windows równe lub nawet lepsze niż Apple Magic Trackpad? Jeśli tak, zostaw nam komentarz poniżej!