Apple Music: jak dodawać znajomych

Apple Music to coś więcej niż tylko usługa przesyłania strumieniowego — to także świetna platforma do lekkich spotkań towarzyskich między miłośnikami muzyki. Po skonfigurowaniu profilu możesz zacząć obserwować znajomych i sprawdzać, czego słuchają. Co więcej, możesz tworzyć wspólne listy odtwarzania i udostępniać swoje ulubione utwory. Nie jest tak zaawansowana jak platforma społecznościowa, ale z pewnością ma swoje uroki.

Apple Music: jak dodawać znajomych

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej o tej stronie Apple Music, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule omówimy wszystko – od tego, jak dodać znajomych, po dlaczego powinieneś to zrobić w pierwszej kolejności. Czytaj dalej, aby zapoznać się z zestawieniem jednej z najpopularniejszych usług przesyłania strumieniowego na świecie.

Opcja 1: Jak śledzić ludzi w Apple Music?

Jest jeden warunek wstępny łączenia się ze znajomymi za pośrednictwem Apple Music – musisz utworzyć profil. Musisz to skonfigurować ręcznie, więc pobranie aplikacji nie wystarczy. Na szczęście cały proces to tylko kilka prostych kroków. Poza stworzeniem nazwy użytkownika nie wymaga to dużego wysiłku. Możesz to również zrobić telefonem, co jest bardzo wygodne:

 1. Stuknij ikonę Apple Music, aby uruchomić aplikację.

 2. Wybierz „Słuchaj teraz” lub „Dla Ciebie” na stronie głównej.

 3. Stuknij ikonę konta w prawym górnym rogu ekranu. W przypadku użytkowników Androida dotknij trzech pionowych kropek, aby uzyskać dostęp do listy rozwijanej. Następnie przejdź do „Konto”.

 4. Zobaczysz opcję „Zobacz, czego słuchają znajomi”. Dotknij "Rozpocznij".

 5. Aplikacja przeprowadzi Cię przez cały proces. Postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby utworzyć nazwę użytkownika.
 6. Po zakończeniu dotknij "Gotowe".

Kiedy tworzysz profil, możesz zacząć dodawać osoby. Oczywiście możesz łączyć się tylko ze znajomymi, którzy mają profil Apple Music. Gdy masz na myśli konkretną osobę, oto jak ją dodać:

 1. Uruchom muzykę Apple, dotykając ikony aplikacji.

 2. U dołu strony głównej dotknij ikony w kształcie serca.

 3. Stuknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu. W przypadku systemu Android dotknij przycisku „Więcej”, a następnie wybierz „Konto” z rozwijanej listy.

 4. U dołu ekranu wybierz zakładkę "Obserwuj więcej znajomych".
 5. Aby śledzić znajomego, dotknij czerwonego przycisku obok jego awatara po prawej stronie.

 6. Aby zaprosić kogoś do udostępniania muzyki, dotknij przycisku „Zaproś” obok jego profilu po prawej stronie.

Uwaga: Jeśli połączysz swoje konto Facebook z usługą przesyłania strumieniowego, możesz dowiedzieć się, którzy znajomi mają profil Apple Music. Po prostu upewnij się, że jesteś zalogowany, gdy próbujesz zsynchronizować dwie aplikacje.

Opcja 2: Użyj polecanych znajomych

Apple Music może również pomóc w wyszukiwaniu, polecając profile. Algorytm tworzy sugestie na podstawie Twojej aktualnej listy obserwujących i ogólnej aktywności. Może się przydać, zwłaszcza jeśli nie masz pewności, ilu Twoich znajomych ma profil Apple Music. Oto jak korzystać z tej fajnej funkcji:

 1. Otwórz aplikację, dotykając ikony Apple Music.

 2. Dotknij przycisku w kształcie serca „Dla Ciebie” na dole ekranu.

 3. Przewiń do sekcji „Polecani znajomi”, aby znaleźć listę sugerowanych profili.
 4. Jeśli natkniesz się na znajomą twarz, dotknij czerwonego przycisku „Obserwuj” pod jej nazwą użytkownika.

Opcja 3: Wyszukaj znajomych w Apple Music

Jeśli znasz nazwę użytkownika konkretnego znajomego, istnieje szybszy sposób na jego znalezienie. Apple Music ma zintegrowaną funkcję wyszukiwania, która pomoże Ci znaleźć przyjaciół. To ten sam, którego użyłeś, aby znaleźć swojego ulubionego artystę, tylko tym razem jest to ktoś, kogo znasz:

 1. Otwórz Apple Music na preferowanym urządzeniu.

 2. W prawym dolnym rogu ekranu dotknij ikony lupy.

 3. Stuknij w okno dialogowe i zacznij wpisywać nazwę użytkownika znajomego. Możesz je znaleźć, używając ich prawdziwego imienia i nazwiska, pod warunkiem, że są one połączone z ich kontem Apple Music.
 4. Przewiń w dół do sekcji „Osoby” w wynikach wyszukiwania. Jeśli twój znajomy nie znajduje się wśród trzech najlepszych profili, dotknij "Zobacz wszystko", aby rozwinąć kategorię.
 5. Stuknij jego nazwę użytkownika, aby uzyskać dostęp do swojego profilu. Następnie dotknij czerwonego przycisku „Obserwuj” pod informacjami o koncie.

Jeśli masz problem ze znalezieniem znajomego, nie musi to oznaczać, że nie ma profilu Apple Music. Czasami funkcja wyszukiwania ma problem z załadowaniem wyników. Jak większość podobnych funkcji, nie jest odporny na usterki i błędy. Jest to spowodowane głównie niestabilnym połączeniem, które szybko się rozwiązuje. Oto lista środków, które możesz podjąć, aby rozwiązać problem:

 • Uruchom ponownie urządzenie. Prosty restart rozwiąże większość problemów.
 • Oczyść swoją przestrzeń dyskową. Aplikacje mają tendencję do gorszych wyników, gdy brakuje wystarczającej ilości pamięci.
 • Zaktualizuj system operacyjny iOS lub Android. Pobranie najnowszej platformy może usunąć usterki.
 • Wyłącz i włącz ponownie bibliotekę muzyczną iCloud. Dotyczy to tylko urządzeń z systemem iOS. Może ponownie uruchomić aplikację.

Często zadawane pytania dotyczące Apple Music Friends

Po co dodawać znajomych do mojego konta Apple Music?

Prawdziwe pytanie brzmi – dlaczego nie? To dyskretny sposób na interakcję ze znajomymi i lepsze poznanie ich. Nie ma wiadomości, bębnów ani aktualizacji statusu w Apple Music — wszystko sprowadza się do udostępniania utworów i cieszenia się muzyką.

Gdy wejdziesz na stronę profilu znajomego, możesz wyświetlić jego udostępnione playlisty i posłuchać:

1. Stuknij ikonę Apple Music na ekranie głównym.

2. Otwórz stronę „Dla Ciebie”, dotykając małej ikony w kształcie serca.

3. W prawym górnym rogu ekranu dotknij swojego awatara. Wybierz „Wyświetl profil” pod swoją nazwą użytkownika.

4. Przewiń do sekcji „Obserwowane”. Aby otworzyć określony profil, dotknij nazwy użytkownika lub zdjęcia profilowego znajomego.

Pamiętaj, że osoby, które Cię obserwują, mogą również zobaczyć Twoje udostępnione utwory i historię słuchania. Jeśli nie chcesz, aby inne osoby miały dostęp do określonej listy odtwarzania, musisz ją ukryć:

1. Otwórz swój profil Apple Music.

2. Wybierz „Edytuj” u góry ekranu.

3. Przewiń listę udostępnionych list odtwarzania. Usuń zaznaczenie tych, których nie chcesz wyświetlać w swoim profilu ani w wynikach wyszukiwania.

4. Aby zakończyć, dotknij „Gotowe”.

Jak przestać obserwować kogoś w Apple Music?

Zawsze możesz zmienić zdanie dzięki Apple Music. Jeśli przypadkiem kogoś obserwujesz i chcesz go przestać obserwować, możesz:

1. Uruchom Apple Music i przejdź do swojego profilu.

2. Przewiń do listy znajomych w sekcji „Obserwowani”.

3. Znajdź osobę, której chcesz przestać obserwować i dotknij jej nazwy użytkownika.

4. Stuknij w trzy poziome kropki po prawej stronie.

5. Wybierz opcję „Przestań obserwować” z listy.

Jeśli chcesz się upewnić, że dana osoba nie ma już dostępu do Twojego profilu, możesz ją zablokować. Po prostu wykonaj kroki 1-4, a następnie wybierz „Zablokuj” zamiast „Przestań obserwować”.

Przyjaciele, którzy streamują razem, pozostańcie razem

Możesz się wiele dowiedzieć o człowieku dzięki rodzajowi muzyki, której słucha. Dzięki Apple Music możesz zajrzeć do historii słuchania znajomych. Wystarczy skonfigurować profil, aby dowiedzieć się, który z Twoich kumpli jest najlepszym towarzyszem podróży.

Oczywiście działa w obie strony. Gdy ktoś zacznie Cię obserwować, uzyska dostęp do Twoich udostępnionych playlist. Możesz zdecydować, co pojawi się w Twoim profilu podczas konfiguracji. Jeśli zmienisz zdanie gdzieś po drodze, zawsze możesz odpowiednio edytować.

Czy masz profil Apple Music? Czy śledzisz tylko osoby, które znasz osobiście? Komentuj poniżej i udostępniaj swoje ulubione playlisty.