[NAJLEPSZA NAPRAWA] – Błąd „Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie (0xc000007b)” w systemie Windows 10

Windows 10 to świetny system operacyjny, który pod wieloma względami ulepsza swoich poprzedników. Od optymalizacji wydajności i zwiększania bezpieczeństwa po uczynienie systemu Windows bardziej stabilnym niż kiedykolwiek, Windows 10 jest naprawdę jedyną wersją systemu Windows, z której warto korzystać w 2020 roku.

[NAJLEPSZA POPRAWKA] - Błąd „Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie (0xc000007b)” w systemie Windows 10

Oczywiście daleko mu do idealnego systemu operacyjnego. Nawet coś tak dobrze wykonanego jak Windows 10 może napotkać komunikaty o błędach, a jeśli widzisz „Aplikacja nie mogła się poprawnie uruchomić (0xc000007b)” błąd w systemie Windows 10, nie jesteś sam. Wśród autorów TechJunkie wielokrotnie widzieliśmy ten błąd. W rzeczywistości nie jest to nawet komunikat o błędzie wyłącznie dla systemu Windows 10 - pojawił się w systemie Windows od czasów XP i nadal stanowi problem w najnowszej wersji systemu Windows 10.

Podobnie jak w przypadku wielu komunikatów o błędach systemu Windows, najgorszą rzeczą w tym powiadomieniu jest brak informacji o przyczynie błędu. Nawet sprawdzenie Podglądu zdarzeń, najłatwiejszego sposobu poznania przyczyny problemów w systemie Windows, nie daje żadnych wskazówek na temat znaczenia 0xc000007b. Na szczęście mamy kilka pomysłów, jak naprawić ten błąd i przywrócić system Windows do działania na komputerze.

Naprawianie błędu „Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie (0xc000007b)” w systemie Windows 10

Jak wspomniano, istnieje kilka powodów, dla których możesz widzieć ten błąd, z których każdy wymaga innej poprawki. System w rzeczywistości nie będzie wystarczająco pomocny, aby określić przyczynę w danym momencie, więc oto tylko kilka rzeczy, które możesz wypróbować.

Wykonaj czysty rozruch systemu Windows 10

Po pierwsze: musimy spróbować czystego rozruchu systemu Windows 10, aby sprawdzić, czy przyczyną problemu jest zwykły błąd ładowania. Najczęściej jest to dokładnie to, czego potrzebujesz, aby ponownie uruchomić system Windows 10 bez komunikatów o błędach, więc spróbuj.

 1. Wpisz „msconfig” w polu Wyszukaj w systemie Windows (dostępnym po kliknięciu ikony lupy na pasku zadań systemu Windows).
 2. Kliknij kartę Usługi, a następnie zaznacz pole wyboru „Ukryj wszystkie usługi Microsoft”, a następnie Wyłącz wszystkie.
 3. Przejdź do zakładki Uruchamianie, wybierz „Otwórz Menedżera zadań” i wyłącz wszystkie usługi z włączonym statusem.
 4. Zamknij Menedżera zadań i wybierz OK z powrotem w msconfig. Powinno to zrestartować urządzenie.

Wiadomo, że ten proces w niektórych przypadkach rozwiązuje problem. Czysty rozruch polega na tym, że uruchamia komputer w bardzo minimalistyczny sposób, więc działają tylko programy i pliki niezbędne dla systemu operacyjnego. Tak więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że program, który spowodował błąd, nie będzie działał po czystym rozruchu. Stamtąd możesz uruchomić diagnostykę lub wykonać dalsze czynności związane z rozwiązywaniem problemów.

Jeśli jednak czysty rozruch nie działa, spróbuj pobrać .NET Framework.

Napraw błąd „Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie (0xc000007b)” w systemie Windows 10-2

Zainstaluj ponownie .NET Framework

Ci z was, którzy zaktualizowali system do systemu Windows 10, a nie kupili z nim urządzenie, są bardziej narażeni na ten problem. Windows 7 i 8.1 używały .NET Framework 3.5, podobnie jak wiele aplikacji. Windows 10 używa .NET Framework 4.5, ale nie pomyślał o dołączeniu wersji 3.5, aby był kompatybilny ze starszymi aplikacjami. Może to być źródło błędu „Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie (0xc000007b)”.

 1. Przejdź do witryny Microsoft i pobierz .NET Framework 3.5.
 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji.
 3. Uruchom ponownie i spróbuj ponownie.

Naprawianie plików Microsoft C++

Wreszcie, jeśli to nie był problem, najwyraźniej brakuje również plików z Microsoft Visual C ++ lub które zostały uszkodzone podczas aktualizacji do systemu Windows 10. Dotyczy to jednak bardziej gier niż aplikacji, więc jeśli widzisz błąd podczas próby aby załadować grę, spróbuj tego.

Jak naprawić błąd „Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie (0xc000007b)” w systemie Windows 10-3?

 1. Przejdź do witryny redystrybucyjnej Microsoft C++.
 2. Pobierz najnowszy plik oraz pliki 2010, które zawierają msvcp100.dll, msvcr100.dll, msvcr100_clr0400.dll i xinput1_3.dll. Istnieją zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe wersje tych plików, więc upewnij się, że masz właściwe.
 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami kreatora instalacji.
 4. Uruchom ponownie i spróbuj ponownie.

***

W ogromnej większości przypadków, które widziałem, jedna z tych trzech akcji naprawia błąd „Aplikacja nie mogła uruchomić się poprawnie (0xc000007b)”. Komunikaty o błędach systemu Windows 10 mogą być frustrująco niejasne, ale na szczęście dzięki kilku prostym poprawkom ponowne uruchomienie może być łatwe. Jeśli masz jakieś inne poprawki, które działają, daj nam znać w sekcji komentarzy.