Jak uruchomić aplikację zablokowaną przez zabezpieczenia Java w systemie Windows

Java nieustannie stara się poprawić bezpieczeństwo i chronić systemy, na których jest zainstalowana. Chociaż jego użycie zmniejsza się na komputerach, nadal konieczne jest, aby niektóre programy uruchamiały Javę. Dlatego podczas uruchamiania takiego programu możesz zobaczyć ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa Java. Ponieważ nie jest to typowe ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa, możesz nie wiedzieć, co zrobić, gdy je zobaczysz, dlatego napisałem tę stronę. Ten samouczek pokaże Ci, jak uruchomić aplikację zablokowaną przez zabezpieczenia Java w systemie Windows.

Jak uruchomić aplikację zablokowaną przez zabezpieczenia Java w systemie Windows

Java miała coś w rodzaju złego rapu w ciągu ostatniej dekady. Większość przeglądarek domyślnie go teraz blokuje i jest powoli wycofywany z sieci. Mimo to język programowania jest wciąż tak samo wszechobecny jak kiedyś, jeśli nie bardziej. Wciąż można go znaleźć wszędzie i do dziś jest używany w rozwoju.

Główną luką w Javie jest to, że nie aktualizuje się automatycznie, jak większość innych programów. Aktualizacja pozostawia użytkownikowi, potencjalnie pozostawiając podatny program bez łaty na tygodnie lub miesiące. Ostrzega Cię, gdy dostępna jest zaktualizowana wersja, ale potem pozostawia Cię do tego. Od Ciebie zależy, czy będziesz aktualizować go i nim zarządzać.

Nie jest jednak pozbawiony własnych środków ostrożności, dlatego możesz zobaczyć alerty bezpieczeństwa Java.

Bezpieczeństwo Javy

Od czasu wydania Java 7 firma Oracle wdrożyła w programie kontrolę bezpieczeństwa, aby pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa. Ostrzeże Cię, jeśli używasz aplikacji, która jest niepodpisana, samopodpisana, niepodpisana przez zaufany organ lub w której brakuje atrybutów uprawnień. To jest dla naszej ochrony, ale czasami zdarzają się fałszywe alarmy.

Zwykle nie stanowi to problemu, jeśli korzystasz z popularnych lub regularnie aktualizowanych programów, ale może być uciążliwe, jeśli używasz niestandardowych programów, tworzysz własne lub grasz w niektóre gry niezależne, które nadal używają Javy. Wtedy najprawdopodobniej zobaczysz alerty bezpieczeństwa Java w systemie Windows.

Uruchom aplikację zablokowaną przez zabezpieczenia Java w systemie Windows

Jeśli napotykasz alerty bezpieczeństwa Java, możesz zrobić kilka rzeczy, aby je obejść. Może to być tak proste, jak aktualizacja wszystkiego i dodanie witryny do listy wyjątków, w zależności od tego, co robisz, aby wywołać alert.

Oto kilka sposobów na zatrzymanie alertu bezpieczeństwa Java.

Zaktualizuj wszystko

Jeśli nagle zaczniesz widzieć alerty bezpieczeństwa Java bez ważnego powodu lub z powodu czegoś, co zwykle robisz bez alertów, nadszedł czas, aby zaktualizować swoją wersję Java. Odwiedź witrynę Java i pobierz odpowiednią wersję dla swojego komputera. Zainstaluj aktualizację i ponownie przetestuj wszystko, co robiłeś. Jeśli to nie zadziała, zaktualizuj przeglądarkę, program, aplikację lub cokolwiek innego, czego używałeś do wyzwolenia alertu.

Aktualizacje oprogramowania Java lub programu są głównym powodem, dla którego zabezpieczenia Java wyświetlają ten alert. Jedna lub druga będzie nieaktualna i albo nie będzie działać poprawnie, albo nie będzie kompatybilna. Szybka aktualizacja może wyleczyć większość tych alertów.

Sprawdź ustawienia bezpieczeństwa Java

Czasami zainstalowanie oprogramowania Java lub aktualizacji oprogramowania Java spowoduje podniesienie poziomu zabezpieczeń. Nie mam pojęcia dlaczego, ale widziałem to kilka razy na przestrzeni lat i zawsze jest to druga rzecz, którą sprawdzam podczas rozwiązywania problemów z Javą po sprawdzeniu dostępności aktualizacji.

  1. Otwórz Panel sterowania i wybierz z listy Java. Wybierz Małe ikony w prawym górnym rogu, jeśli ich nie widzisz.
  2. Wybierz kartę Zabezpieczenia w Panelu sterowania Java.
  3. Sprawdź poziom bezpieczeństwa w oknie. Oracle sugeruje użycie Very High jako odpowiedniego poziomu. Obniż go do wysokiego i ponownie przetestuj.

Jeśli odwiedzasz witrynę, która nadal korzysta z języka Java i powoduje ona wygenerowanie alertu, możesz dodać ją do białej listy w zakładce Bezpieczeństwo.

  1. Wybierz Edytuj listę witryn na dole karty Zabezpieczenia.
  2. Wpisz adres URL w polu i wybierz Dodaj.
  3. Dodaj wszelkie inne adresy URL, na które musisz zezwolić.
  4. Wybierz OK i przetestuj ponownie.

Musisz użyć pełnego adresu URL, więc //… Lub //…. aby to działało poprawnie. Musisz to zrobić tylko wtedy, gdy jest to strona internetowa wyświetlająca błąd. Nie robi nic dla aplikacji zgłaszających błąd.

Sprawdź certyfikat

Na koniec, jeśli te dwa kroki nie działają, sprawdź certyfikat programu lub aplikacji, której próbujesz użyć. Jeśli nie jest podpisany lub zaufany przez Javę, wywoła ten alert. Poproś dostawcę o nowy certyfikat lub zapytaj, czy wie, że to problem. Po uzyskaniu zaufanego certyfikatu możesz go zainstalować, a alert zniknie.