Sześć najlepszych porad i wskazówek Kodi: Masz XMBC? Najpierw wypróbuj te poprawki

Kodi to świetny streamer, ale dzięki kilku poprawkom i dodatkom może stać się najlepszym sposobem na oglądanie filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych, filmów i sportu. Jeśli właśnie pobrałeś Kodi i chcesz od razu przy nim majstrować, oto lista wskazówek i porad dotyczących XMBC.

Sześć najlepszych porad i wskazówek Kodi: Masz XMBC? Najpierw wypróbuj te poprawki

Należy pamiętać, że wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich treści może być nielegalny. Krótko mówiąc, jeśli treść jest bezpłatna, ale wygląda zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest.

Wskazówka 1: Zainstaluj Kodi na innym urządzeniuJak zainstalować Kodi na Amazon Fire TV Stick?

XMBC doskonale nadaje się do komputerów, ale często niewygodne jest podłączanie komputera do telewizora za każdym razem, gdy chcesz oglądać Kodi. Zamiast tego pobierz i zainstaluj Kodi na mniejszych urządzeniach, takich jak Google Chromecast lub Fire TV 4K Stick. W ten sposób będziesz mógł oglądać Kodi na telewizorze bez podłączania laptopa lub komputera.

  1. Zezwól na instalację z nieznanych źródeł na swoim Android TV.

  2. Włącz debugowanie ADB na swoim Android TV.

  3. Pobierz aplikację Downloader na swój Fire TV Stick. Może być również konieczne włączenie debugowania ADB i nieznanych źródeł na karcie Fire Stick.

  4. Pobierz i zainstaluj plik instalacyjny Android Kodi.

Aby uzyskać więcej informacji i szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z artykułem na temat instalacji Kodi na Fire TV Stick.

Wskazówka nr 2: Jak powstrzymać Kodi przed buforowaniem

Ciągłe buforowanie strumieni może być dość irytujące, ale Kodi oferuje prosty sposób na ich obejście.

Jeśli masz zawodne lub wolne połączenie internetowe, wszystko, co musisz zrobić, to obniżyć jakość strumienia i powinieneś zobaczyć, że możesz oglądać bez zacinania się. Nie będzie tak rześki jak wcześniej – ale nie możesz mieć wszystkiego!

Porada 3: Zostań ekspertem Kodi

Sześć najlepszych porad i wskazówek Kodi: Got XMBC? Najpierw wypróbuj te poprawki

Kodi został zaprojektowany tak, aby był stosunkowo łatwy w obsłudze, ale jeśli nie jesteś przyzwyczajony do niczego poza ekosystemem Windows lub Apple, może to być dość zniechęcające. Zanim jeszcze zbliżysz się do dodatku, najlepiej jest nadążyć, ucząc się korzystania z Kodi.

Tip#4: Zmień skórki Kodi

Kodi wygląda atrakcyjnie w swojej standardowej formie, ale jak można się spodziewać po oprogramowaniu typu open source, wygląd i styl można dostosować. Jeśli chcesz inny wygląd, możesz zmienić interfejs użytkownika w Kodi.

Porada 5: Pobierz dodatki Kodi

Kodi jest kompatybilny z szeroką gamą dodatków, dzięki którym jest jeszcze lepszy dla treści. Niezależnie od tego, czy lubisz muzykę, sport na żywo, czy filmy dokumentalne, jest dla Ciebie dodatek. Oto lista popularnych dodatków Kodi na początek.

Porada #6: Wypróbuj inną wersję Kodi

Jeśli zacząłeś rozumieć Kodi i jesteś dość biegły w obsłudze komputera, warto wypróbować inną wersję Kodi. Mówiąc najprościej, kompilacja to gotowa wersja Kodi z zupełnie nową skórką wraz ze wszystkimi najlepszymi dodatkami i nie tylko. Niektóre wersje są również skierowane do rodzin, zmieniając Kodi w dostępne źródło rozrywki dla całego gospodarstwa domowego.

Jak widać, jeśli chodzi o Kodi, jest wiele opcji, ale pamiętaj, aby korzystać z VPN jeśli zdecydujesz się korzystać z dodatków innych firm, które wspierają naruszanie i nadużywanie praw autorskich. Kodi nie popiera ani nie promuje naruszania praw autorskich, dlatego aplikacja Kodi wyklucza wiele dodatków w swojej podstawowej instalacji. Kodi zawiera tylko aplikacje, które nie naruszają praw autorskich, takie jak dekodery obrazów, dekodery wideo, klienci PVR, opcje wizualizacji itp. Reszta zależy od Ciebie!

Należy pamiętać, że wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich treści może być nielegalny. Obowiązkiem użytkownika jest przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów prawa w swoim kraju dotyczących użytkowania. Alphar wyklucza wszelką odpowiedzialność za takie treści. Nie akceptujemy i nie ponosimy odpowiedzialności za naruszenie jakichkolwiek praw własności intelektualnej lub innych praw osób trzecich i nie ponosimy odpowiedzialności wobec żadnej strony w wyniku udostępnienia takich treści. Krótko mówiąc, jeśli treść jest bezpłatna, ale wygląda zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest.