Jak skonfigurować Kodi PVR w systemie Windows

Kodi może być świetnym sposobem na przesyłanie strumieniowe treści z dysku twardego lub Internetu, ale można go również skonfigurować do wyświetlania naziemnych kanałów cyfrowych i analogowych. A ponieważ Kodi można zainstalować na laptopie z systemem Windows lub komputerze z systemem Windows, będzie on również działał jako PVR – pozwalając oglądać i nagrywać wszystko, co chcesz. Zainteresowany? Oto jak to zrobić.

Jak skonfigurować Kodi PVR w systemie Windows

Konfigurowanie Kodi jako PVR można podzielić na dwie odrębne części. Pierwszym krokiem jest umożliwienie komputerowi PC lub laptopowi odbioru sygnału cyfrowego/analogowego, co oznacza, że ​​będziesz musiał kupić odpowiedni tuner TV lub kartę telewizyjną.

Należy pamiętać, że wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich treści może być nielegalny. Krótko mówiąc, jeśli treść jest bezpłatna, ale wygląda zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest.

Jak skonfigurować Kodi jako PVR?

  1. Tunery telewizyjne były kiedyś drogie, ale ich cena znacznie spadła w ciągu ostatnich kilku lat, a teraz możesz kupić jeden za jedyne 30 funtów. Musisz także wziąć pod uwagę koszt anteny, zwłaszcza jeśli oglądasz Freeview.tuner telewizyjny
  2. Po zainstalowaniu sprzętu musisz pobrać oprogramowanie, które może dekodować i obsługiwać tuner telewizyjny.
  3. W tym samouczku będziemy używać nextpvr.com , bezpłatnego programu do strojenia telewizji o otwartym kodzie źródłowym wraz z EPG. Jeśli poprawnie zainstalowałeś swój sprzęt, znalezienie tunera telewizyjnego za pomocą Next PVR i skonfigurowanie listy kanałów powinno być łatwe. Backend operacji jest teraz gotowy.screen_shot_2016-02-24_at_12
  4. W tym momencie możesz zacząć oglądać telewizję, ale potrzebny jest drugi krok, aby Kodi mógł „rozmawiać” z tunerem telewizyjnym. Aby podłączyć Kodi do sprzętu, przejdź do Kodi, a następnie kliknij System | Ustawienia.
  5. Tam przejdź do telewizora i upewnij się, że zaznaczono opcję „Włączone”.screen_shot_2016-02-24_at_11
  6. W tym momencie zostaniesz poproszony o wybranie wtyczki do rozmowy z zapleczem tunera telewizyjnego, więc przewiń w dół i wybierz dodatek Next PVR.kodi_pvr
  7. Kodi będzie teraz mógł „rozmawiać” z oprogramowaniem kontrolującym wszystko za kulisami, co oznacza, że ​​będziesz mógł używać Kodi do przeglądania kanałów.
  8. Na głównym ekranie Kodi powinna pojawić się zupełnie nowa opcja TV, dzięki której będziesz mógł oglądać telewizję na żywo i nagrywać ulubione programy do późniejszego oglądania.

Szukasz sieci VPN do użytku z Kodi? Sprawdź Buffered, wybrany jako najlepszy VPN dla Wielkiej Brytanii przez BestVPN.com.

Należy pamiętać, że wiele dodatków zawiera treści, które nie są oficjalnie licencjonowane, a dostęp do takich treści może być nielegalny. Obowiązkiem użytkownika jest przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów w swoim kraju w odniesieniu do użytkowania. Dennis Publishing Ltd wyklucza wszelką odpowiedzialność za takie treści. Nie akceptujemy i nie ponosimy odpowiedzialności za naruszenie jakiejkolwiek własności intelektualnej lub innych praw osób trzecich i nie ponosimy odpowiedzialności wobec żadnej strony w wyniku udostępnienia takich treści. Krótko mówiąc, jeśli treść jest bezpłatna, ale wygląda zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest.