2017 Wrapped: Spotify ujawnia Twój rok w muzyce – jak zdobyć raport 2017Wrapped

Technicznie rzecz biorąc, do końca 2017 roku pozostało jeszcze kilka tygodni, ale to nie powstrzymało Spotify przed skokiem na Nowy Rok dzięki przeglądowi Roku w muzyce.

2017 Wrapped: Spotify ujawnia Twój rok w muzyce – jak zdobyć raport 2017Wrapped

Podobnie jak w poprzednich latach, aplikacja do przesyłania strumieniowego ujawniła, którzy artyści, utwory i gatunki były najczęściej przesyłane strumieniowo w ciągu ostatnich 12 miesięcy na platformie, a także utworzyła indywidualne listy odtwarzania dostosowane do każdego użytkownika.

Z lekkim zwrotem akcji Spotify prezentuje teraz Twoje najczęściej słuchane utwory i gatunki w mini quizie. Ta funkcja, nazwana Spotify Wrapped, zastąpiła zeszłoroczną funkcję Roku w muzyce i pokazuje, ile minut wykorzystałeś w aplikacji, pięciu najlepszych wykonawców, utwory i gatunki, a także utworzyła listę odtwarzania Twoich ulubionych 100 utworów.

Twoje Spotify opakowane w 2017 r.

snip20171205_4

Aby zobaczyć kartę zgłoszenia za rok 2017, przejdź do Spotify Wrapped, połącz swoje konto Spotify, używając swojej nazwy użytkownika i hasła. Jeśli korzystasz już z odtwarzacza internetowego Spotify w swojej przeglądarce, być może jesteś już zalogowany, w takim przypadku zostaniesz po prostu poproszony o pozwolenie na połączenie kont.

Od tego momentu zobaczysz zestawienie swoich nawyków słuchowych – przedstawione jako (dość godne pożałowania) cele z 2018 roku. Pierwszym „celem” na mojej liście Wrapped z 2017 r. było: „Ciągle odkrywaj”. Według mojego raportu Wrapped w 2017 roku wysłuchałem 47 454 minut muzyki, 2844 różnych piosenek, 1384 różnych artystów i zbadałem 34 gatunki.

Drugim „celem” 2018 jest bycie świadomym. W tej sekcji zostaniesz poproszony o odgadnięcie, kto był Twoim ulubionym wykonawcą w raporcie z 2017 roku, którego utworu słuchałeś najczęściej i jaki jest Twój najpopularniejszy gatunek, zanim uzyskasz dostęp do 100 najlepszych list odtwarzania.

snip20171205_6

Alternatywnie możesz zobaczyć swoją listę odtwarzania z menu głównego w aplikacji. Playlista Your Top Songs 2017 będzie znajdować się w lewym górnym rogu, obok playlisty The Ones That Go Away zawierającej 30 utworów i oznaczonej jako: „Zbiór utworów, które żałujesz, że nie odkryłeś wcześniej w tym roku”.

Po otrzymaniu listy odtwarzania z listy 100 najlepszych opakowanych w 2017 r. zobaczysz kolejny cel – „Odmów działania w swoim wieku”. To tylko wymówka dla Spotify, aby pokazać Ci średni wiek osób, które słuchają tego samego rodzaju muzyki co Ty. Mam 33 lata, ale ludzie, którzy słuchają dance rocka, mają zazwyczaj 37 lat, podczas gdy ci, którzy lubią Dwn Trap, mają 24 lata… nie jestem pewien, co mam z tego wyciągnąć.

Czwarty cel to: „Bądź piłkarzem”. Ta strona pokazuje, ile razy pomijałeś utwory w 2017 roku. Mój raport Spotify Wrapped 2017 mówi: „Pominąłeś w tym roku 992 utwory, co oznacza, że ​​Twój palec na spuście jest bardziej aktywny niż większość. Może zacznij słuchać z fidget-spinnerem w ręku? Dobrze.

Następnie zostaniesz przeniesiony do listy odtwarzania Ones That Got Away, jak wspomniano powyżej, zanim zostanie przedstawiony ostateczny cel – „Bądź wystarczająco odważny, aby podzielić się swoją historią słuchania”. Jest to po prostu sposób, w jaki Spotify próbuje skłonić Cię do udostępnienia podsumowania w mediach społecznościowych, zwiększenia ruchu i zarejestrowania się w aplikacji.

A jeśli chcesz zobaczyć, którzy artyści dominowali w całym Spotify, poniżej znajdują się listy Światowego Roku w Muzyce 2017. Najbardziej zauważalną zmianą jest to, że Ed Sheeran znokautował Drake'a z pierwszego miejsca – i fakt, że żadna kobieta nie znalazła się w pierwszej piątce najczęściej oglądanych artystów roku.

Spotify Globalnym Rokem w Muzyce 2017

Najczęściej streamowani artyści

Ed Sheeran

Kaczor

Weekend

Kendrick Lamar

palacze łańcuchów

Najczęściej streamowani artyści w Wielkiej Brytanii

Ed Sheeran

Kaczor

Mała mieszanka

Eminem

Weekend

Najczęściej streamowane artystki

Rihanna

Taylor Swift

Selena Gomez

Ariana Grande

Sia

Najczęściej streamowane artystki Wielka Brytania

Dua Lipa

Rihanna

Ariana Grande

Taylor Swift

Beyonce

Najczęściej streamowani artyści płci męskiej

Ed Sheeran

Kaczor

Weekend

Kendrick Lamar

Tatuś Jankes

Najczęściej streamowani artyści płci męskiej Wielka Brytania

Ed Sheeran

Kaczor

Eminem

Weekend

Calvin Harris

Pięciu najlepszych artystów breakoutów

Camila Cabello

Harry Styles

Liam Payne

Lil Pump

Trippie Redd

Najczęściej przesyłane strumieniowo grupy

Zimna gra

Wyobraź sobie smoki

Bordowy 5

Linkin Park

Migos

Najczęściej przesyłane strumieniowo utwory

„Shape of You” – Ed Sheeran

„Despacito” – Remix – Luis Fonsi, Daddy Yankee wyczyn. Justin Bieber

„Despacito” – Luis Fonsi wyczyn. Tatuś Jankes

„Coś takiego” – The Chainsmokers i Coldplay

„I'm the One” – DJ Khaled wyczyn. Justin Bieber, Quavo, Chance the Raper, Lil Wayne

Najczęściej przesyłane strumieniowo utwory Wielka Brytania

„Shape of You” – Ed Sheeran

„Despacito (Remix)” – Luis Fonsi & Daddy Yankee i Justin Bieber

„Zamek na wzgórzu” – Ed Sheeran

„Niezapomniany” – francuski Montana

„Dziewczyna z Galway” – Ed Sheeran

Najczęściej odtwarzane albumy

Podział – Ed Sheeran

Więcej życia – Drake

CHOLERNY. – Kendrick Lamar

Starboy – The Weeknd

Stoney – Post Malone

Najczęściej odtwarzane albumy Wielka Brytania

÷ – Ed Sheeran

Więcej życia – Drake

Starboy – The Weeknd

Gangowe znaki i modlitwa – Stormzy

x – Ed Sheeran

Nowe gatunki 2017

Melodyczny metal mocy

Chaotyczny czarny metal

Chillhop

Pułapka latynoska

Przyszły Funk

Skokowy styl

Serializm

Kinowy dubstep

Zabytkowe omdlenie

Rdzeń gry