Jak archiwizować transmisje na Twitchu?

Biorąc pod uwagę całą zawartość dostępną na Twitchu, nic dziwnego, że użytkownicy chcą przenieść część swoich treści do trybu offline, aby obejrzeć później lub pracować z nimi w programie do edycji wideo.

Jak archiwizować transmisje na Twitchu?

Na szczęście, w zależności od poziomu członkostwa, możesz archiwizować swoje filmy przez określony czas po emisji. Jeśli jesteś darmowym użytkownikiem, możesz archiwizować swoje filmy na Twitchu przez 14 dni. Jeśli jesteś użytkownikiem Twitch Prime, możesz archiwizować swoje filmy przez maksymalnie 60 dni. Możesz także pobrać swoje filmy, aby zachować je na zawsze.

Rzućmy okiem na archiwizację transmisji na Twitchu

Różnica między klipami a wideo

Po pierwsze, powinieneś zrozumieć różnice między klipami i filmami Twitcha.

Streamerzy muszą włączyć możliwość archiwizowania swoich strumieni — domyślnie nie jest to automatycznie włączone. Gdy Ty lub Twój ulubiony streamer włączycie możliwość zapisywania swoich strumieni na ich własnym kanale, nadal istnieją ograniczenia dotyczące sposobu zapisywania tych treści.

Gdy Ty lub inny użytkownik włączycie automatyczną archiwizację swoich filmów, ich filmy będą wyświetlane na ich stronie przez 14 dni dla zwykłych streamerów. Jeśli masz Amazon Prime, możesz przejść na Twitch Prime, aby uzyskać dostęp do 60-dniowych archiwów; alternatywnie, jeśli zostałeś partnerem Twitcha, twoje transmisje będą również archiwizowane przez sześćdziesiąt dni.

Najważniejsze to coś innego niż filmy. Jeśli wyróżnienie zostanie zapisane na Twoim koncie, będzie trwało wiecznie, w przeciwieństwie do 14 lub 60 dni na kontach standardowych.

To powiedziawszy, skróty są znacznie dłuższe niż klip, często zajmując jednocześnie całe filmy. Tymczasem klipy trwają tylko do sześćdziesięciu sekund, zwykle od 30 do 60 sekund w zależności od edycji treści. Najciekawsze fragmenty są tworzone przez twórcę lub specjalnie wybranych redaktorów, ale klipy może tworzyć każdy, kto chce zapisać zawartość na własnej stronie.

Klipy z innych streamerów, które utworzysz, są zapisywane bezpośrednio na Twoim własnym koncie w menedżerze klipów, co pozwala na zapisywanie treści bezpośrednio na własnej stronie.

Ogólnie rzecz biorąc, zarchiwizowane filmy na Twitchu są nieco mylące. Pomiędzy filmami, skrótami i klipami istnieją trzy różne poziomy treści zapisywane na stronie streamera.

Jak archiwizować transmisje na Twitchu?

Koncentracja Twitcha na transmisjach na żywo oznacza, że ​​mają tendencję do skupiania się na tym, co jest aktualnie na żywo, w przeciwieństwie do starszych transmisji. Oto, co musisz zrobić, aby mieć pewność, że Twoje transmisje będą archiwizowane na Twoim koncie.

  1. Zaloguj się do Twitcha i wybierz Ustawienia z pulpitu nawigacyjnego.
  2. Zaznacz pole obok opcji Przechowuj poprzednie transmisje w obszarze Preferencje strumienia.

Umożliwi to opcję przechowywania Twoich filmów. Musimy to zrobić najpierw, aby móc archiwizować transmisje na Twitchu. Możesz rozpocząć transmisję już teraz, a Twoje filmy zostaną automatycznie zarchiwizowane przez 14 lub 60 dni.

Oglądanie zarchiwizowanych filmów na Twitchu

Gdy masz już kilka nadawanych filmów, będziesz chciał wiedzieć, gdzie je znaleźć, prawda?

Na szczęście są one dostępne w pulpicie nawigacyjnym Twitcha, podobnie jak większość innych ustawień. Następnie możesz uzyskać dostęp do menu Wideo w lewym okienku strony i powinieneś zobaczyć listę wszystkich zarchiwizowanych filmów.

Pobieranie klipów z Twitcha

Jeśli znalazłeś klip, który chcesz pobrać, możesz to zrobić w kilku krokach.

Chociaż Twitch nie pozwala już pobierać klipów bezpośrednio ze strony internetowej, istnieje obejście, którego możesz użyć, korzystając z narzędzia do blokowania reklam, takiego jak AdBlock Plus i uBlock Origin. W tym artykule użyliśmy uBlock Origin w Google Chrome.

Aby rozpocząć, zapisz klip, który chcesz pobrać, na swoim koncie lub znajdź klip na czyjejś stronie. Ten tylko działa z klipami, więc upewnij się, że pobierany segment ma co najmniej sześćdziesiąt sekund.

Zacznij od otwarcia ustawień blokowania reklam na swoim urządzeniu, klikając prawym przyciskiem myszy ikonę w przeglądarce i wybierając opcje. Spowoduje to otwarcie zakładki dla Twojego blokera bezpośrednio w przeglądarce, w której możesz edytować lub zapisywać ustawienia do woli.

Znajdź ustawienie „Moje filtry” w programie do blokowania reklam. Dla użytkowników uBlock Origin jest to zakładka „Moje filtry”; dla użytkowników AdBlock Plus znajduje się w zaawansowanych opcjach menu. Następnie musisz utworzyć dwa niestandardowe filtry dla dwóch oddzielnych linków na Twitchu.

Gdy znajdziesz się na karcie filtrów niestandardowych, skopiuj i wklej oba te linki do edytora filtrów blokera:

  • clips.twitch.tv##.player-overlay
  • player.twitch.tv##.player-overlay

Zastosuj zmiany i opuść stronę ustawień. Odśwież Twitch i znajdź klip, który chcesz pobrać. Za każdym razem, gdy znajdziesz klip, możesz teraz kliknąć go prawym przyciskiem myszy w odtwarzaczu wideo i wybrać „Zapisz wideo jako…”

Spowoduje to pobranie filmu na komputer jako plik mp4. Te klipy są pobierane w pełnej rozdzielczości i świetnie wyglądają podczas odtwarzania, edycji i przesyłania.

Ponownie, jeśli spróbujesz to zrobić na filmie, który nie jest klipem, napotkasz problemy podczas wykonywania zadania, więc pamiętaj, aby trzymać się tylko odpowiednich klipów, a nie rzeczywistych filmów, skrótów i archiwów, które mogą być wiele godzin.

Eksportuj filmy bezpośrednio do YouTube

Możesz także eksportować filmy z Twitcha bezpośrednio do YouTube.

Aby to zadziałało, musisz mieć połączone konta Twitch i YouTube. Aby połączyć konta, przejdź do Ustawień w Twitchu i Połączeniach. Zaznacz pole obok Archiwum eksportu YouTube i dodaj swoje konto.

  1. Przejdź do Menedżera filmów z menu, aby uzyskać dostęp do listy utworzonych filmów.
  2. Wybierz Wcześniejsze transmisje i więcej.
  3. Wybierz Eksportuj. Wybierz tytuł i dowolne ustawienia, które chcesz dodać.
  4. Ustaw opcje prywatności, Publiczne lub Prywatne.
  5. Wybierz przycisk Eksportuj.

W zależności od pory dnia proces ten może trochę potrwać. W rezultacie otrzymujesz film dostępny przez YouTube, który pozostanie tam tak długo, jak tego potrzebujesz.

Końcowe przemyślenia

Niezależnie od tego, czy chcesz pobrać małe klipy swoich ulubionych streamerów, czy chcesz zapisać własne pełne sześciogodzinne transmisje do przechowywania w trybie offline, pobieranie treści z Twitcha jest całkiem łatwe.

Chociaż chcielibyśmy, aby oficjalna opcja odtwarzania i pobierania offline dla użytkowników Twitch Prime została dodana w przyszłości, o ile masz komputer z systemem Windows leżący w domu, łatwiej niż kiedykolwiek jest zapisywanie strumieni Twitch bezpośrednio na komputerze zostały umieszczone w Internecie.