28 najlepszych porad i wskazówek WhatsApp: wysyłaj swoją lokalizację, cytuj, edytuj obrazy i nie tylko

WhatsApp to jedna z najpopularniejszych usług przesyłania wiadomości na świecie, zarówno ze względu na łatwość obsługi, jak i ścisłe bezpieczeństwo danych użytkowników.

28 najlepszych porad i wskazówek WhatsApp: wysyłaj swoją lokalizację, cytuj, edytuj obrazy i nie tylko

Poza prostą funkcją czatu tekstowego, możesz zrobić ocean różnych rzeczy. Jeśli kiedykolwiek chciałeś ośmielić lub pochylić swoje wiadomości, wykonać kopię zapasową ważnych rozmów i plików lub podzielić się tymczasowymi historiami, pozostając w strefie komfortu aplikacji do przesyłania wiadomości, WhatsApp jest dla Ciebie.

Ponieważ aplikacja jest stale aktualizowana o nowe funkcje i ulepszone zabezpieczenia, utrzymywanie się na szczycie wszystkich nowatorskich sposobów, w jakie WhatsApp pozwala urozmaicić rozmowy, może być trudne.

Ten artykuł powinien być na bieżąco. Zaktualizujemy go, gdy pojawi się więcej funkcji.

Od rozmów wideo po bezpieczeństwo — oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby w pełni wykorzystać WhatsApp w 2018 roku.

Wskazówki WhatsApp dotyczące lepszego przesyłania wiadomości

Dodaj kursywę, pogrubienie i nie tylko w wiadomościach WhatsAppwhatsapp_tips___bold

Aby dodać więcej efektu do wiadomości, dlaczego nie sformatować jej pogrubioną czcionką? Aby to zrobić, po prostu otocz słowa, które chcesz pogrubić, symbolami gwiazdki (*). Możesz także otoczyć słowo (lub słowa) symbolami podkreślenia (_), aby przekonwertować je na kursywę, lub symbolami tyldy (~), aby dodać przekreślenie.

Udostępnij wiele danych kontaktowych

Jeśli chcesz udostępnić dane kontaktowe znajomemu, nie musisz wysyłać wizytówki z aplikacji Kontakty. Wystarczy dotknąć ikony spinacza na czacie, wybrać Kontakt i wybrać jeden lub więcej kontaktów do udostępnienia odbiorcy.

Dotknij strzałki w prawo, a WhatsApp pozwoli Ci wybrać, które szczegóły chcesz udostępnić każdej osobie.

Cytuj stare wiadomości na czacie

whatsapp_tips___cytat

Czasami odpowiedź na wiadomości zajmuje trochę czasu, a do tego czasu rozmowa grupowa może przejść na zupełnie inny temat. W takich przypadkach możesz dokładnie zacytować wiadomość, na którą odpowiadasz, naciskając ją i dotykając lewej strzałki na pasku narzędzi.

Cytowana wiadomość pojawia się w wyskakującym okienku, dzięki czemu możesz wpisać swoją odpowiedź poniżej. Po dotknięciu przycisku Wyślij wiadomość pojawi się bezpośrednio pod cytatem i nazwą użytkownika, więc nie ma wątpliwości, komu odpowiadasz.

Dodaj do zakładek ważne wiadomości

Gdy ktoś wysyła Ci informacje, takie jak adres lub numer telefonu, przewijanie ryzy wiadomości w celu ponownego odnalezienia może być denerwujące.

Aby tego uniknąć, dodaj wiadomość do zakładek, długo ją naciskając i dotykając ikony gwiazdki. Gdy będziesz jej potrzebować ponownie, wybierz „Wiadomości oznaczone gwiazdką” z menu głównego, aby wyświetlić wszystkie wiadomości oznaczone zakładkami.

Udostępnij swoją lokalizację innym osobomwhatsapp_tips___send_location

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś spotkać kogoś w nieznanym miejscu, wiesz, jak trudno jest wyjaśnić, gdzie się znajdujesz, używając niejasnego opisu swojego otoczenia. Dzięki funkcji udostępniania lokalizacji WhatsApp już nigdy nie będziesz musiał tego robić.

Aby udostępnić swoją lokalizację na czacie, dotknij ikony spinacza i wybierz Lokalizacja. Zatwierdź wszelkie uprawnienia, o które prosi aplikacja, a następnie dotknij „Wyślij swoją aktualną lokalizację”. Gdy odbiorca otrzyma Twoją lokalizację, może ją dotknąć, aby uruchomić Mapy Google i uzyskać wskazówki, jak Cię znaleźć.

Wysyłaj wiadomości ze swojego komputera

W przeciwieństwie do innych aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak Facebook Messenger (messenger.com) i Telegram (telegram.org), nie możesz zainstalować WhatsApp na więcej niż jednym urządzeniu, co jest denerwujące, jeśli nie masz pod ręką telefonu. Jednym z rozwiązań jest użycie WhatsApp Web, który umożliwia wysyłanie wiadomości i plików z przeglądarki na komputerze (pod warunkiem, że telefon jest włączony i ma połączenie z Internetem).

Zobacz powiązane Wkrótce będziesz mieć ponad godzinę na usunięcie wiadomości WhatsApp po aktualizacji beta Zirytuj swoich znajomych obsługą GIF-ów w WhatsApp WhatsApp ma teraz miliard użytkowników miesięcznie

Aby skorzystać z narzędzia, otwórz menu główne aplikacji i wybierz WhatsApp Web. Następnie wejdź na web.whatsapp.com w przeglądarce i użyj telefonu do zeskanowania kodu QR, który pojawi się na ekranie. Wszystkie twoje czaty będą wyświetlane na stronie i możesz wyszukiwać lub rozpoczynać nowe czaty oraz wysyłać zdjęcia lub filmy. Jeśli wybierzesz opcję „Nie wylogowuj mnie”, powinieneś mieć dostęp do czatów WhatsApp, nawet jeśli zostawisz telefon w domu. Możesz się wylogować, dotykając menu WhatsApp na telefonie i wybierając Wyloguj.

Wycisz irytujące czaty grupowe

Jeśli często rozpraszają Cię czaty grupowe WhatsApp, spróbuj je wyciszyć. Otwórz obraźliwy czat, dotknij przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz „Wycisz powiadomienia”. Możesz wyciszyć czat na osiem godzin, tydzień lub rok i odznaczyć „Pokaż powiadomienia”, aby zatrzymać wyświetlanie powiadomień. Jeśli zmienisz zdanie, po prostu ponownie wybierz przycisk menu i wybierz opcję Wyłącz wyciszenie.

Możesz także wyciszyć rozmowy z poszczególnymi osobami, otwierając odpowiednią rozmowę, dotykając przycisku menu i wybierając „Wyświetl kontakt”.

Blokuj obraźliwe kontakty i spamwhatsapp_tips___block

Jeśli kontakt WhatsApp jest szkodnikiem lub działa obraźliwie, możesz go całkowicie zablokować. Stuknij przycisk menu czatu, wybierz Więcej, przesuń palcem w górę i wybierz Blokuj. Stuknij Zablokuj, gdy WhatsApp ostrzeże Cię, że nie będziesz już otrzymywać połączeń ani wiadomości od tej osoby. Jeśli otrzymasz wiadomość, która wygląda na spam, możesz ją zgłosić, wybierając „Zgłoś i zablokuj”.

Wskazówki WhatsApp dotyczące zarządzania multimediami

Wyślij dowolny plik (w tym obrazy w wysokiej rozdzielczości)whatsapp_tips___image

W przeszłości WhatsApp umożliwiał tylko wysyłanie plików PDF i plików multimedialnych, ale teraz możesz wysyłać pliki dowolnego typu, co czyni go świetną alternatywą dla wysyłania załączników w wiadomościach e-mail.

Aby wysłać plik, dotknij ikony spinacza na czacie i wybierz Dokumenty. Pojawi się lista dokumentów na Twoim urządzeniu, które możesz sortować według nazwy lub daty. Wybierz plik, który chcesz wysłać, a pojawi się on na czacie, aby odbiorca mógł go pobrać. Aby wysłać obraz w pełnej rozdzielczości, wybierz „Przeglądaj inne dokumenty”, aby przeglądać wszystkie pliki na urządzeniu.

Edytuj zdjęcia przed ich wysłaniemwhatsapp_tips___crop

Udostępnianie zdjęć i zrzutów ekranu jest dość proste, ale czasami warto przyciąć obraz przed jego wysłaniem. WhatsApp pozwala to zrobić bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji do edycji zdjęć.

Zobacz powiązane Wkrótce będziesz mieć ponad godzinę na usunięcie wiadomości WhatsApp po aktualizacji beta Zirytuj swoich znajomych obsługą GIF-ów w WhatsApp WhatsApp ma teraz miliard użytkowników miesięcznie

Wystarczy dotknąć ikony spinacza, wybrać Galeria i wybrać zdjęcie, które chcesz wysłać. Następnie dotknij ikony przycinania i przeciągnij znaczniki, aby podświetlić swój wybór.

Dotknij Gotowe i przesuń palcem w górę, aby dodać filtry, naklejki i tekst lub narysować na obrazie. Dostępny jest przycisk Cofnij, aby usunąć zmiany, jeśli nie jesteś zadowolony z wyników.

Znajdź każdy link, który kiedykolwiek udostępniłeśwhatsapp_tips___media

Jeśli szukasz linku w wiadomości, której nie oznaczyłeś gwiazdką, skorzystaj z poniższej sztuczki. Przejdź do odpowiedniego czatu i dotknij przycisku z trzema kropkami. Wybierz Multimedia, a następnie Łącza, aby przewinąć chronologiczną listę wszystkich łączy udostępnianych między Tobą a danym kontaktem. Zobaczysz także zakładki Media i Dokumenty, które ułatwiają znajdowanie plików udostępnionych temu kontaktowi.

Twórz kopie zapasowe czatów i plików multimedialnychwhatsapp_tips___google_drive

W dzisiejszych czasach możesz tworzyć kopie zapasowe prawie wszystkiego z telefonu w chmurze, a czaty WhatsApp nie są wyjątkiem.

Aby ustawić WhatsApp do tworzenia kopii zapasowych na Dysku Google, otwórz menu główne aplikacji i wybierz Ustawienia, Czaty i „Kopia zapasowa czatu”. Dotknij „Utwórz kopię zapasową na Dysku Google”, aby wybrać, jak często aplikacja ma zapisywać kopie zapasowe, lub wybierz zielony przycisk Utwórz kopię zapasową, aby natychmiast utworzyć kopię zapasową.

Wybierz konto Google i dotknij „Utwórz kopię zapasową przez”, aby określić, czy WhatsApp może wykonywać kopie zapasowe przez „Wi-Fi lub komórkowe”, czy tylko przez Wi-Fi. Jeśli chcesz uwzględnić filmy w kopii zapasowej, zaznacz odpowiednie pole. Gdy otrzymasz nowy telefon, możesz przywrócić czaty WhatsApp z kopii zapasowych Dysku Google

Zatrzymaj WhatsApp przy użyciu wszystkich swoich danychwhatsapp_tips_-_data_usage

WhatsApp nie zużywa dużej ilości danych, jeśli używasz go tylko do wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych, ale jeśli udostępnisz wiele zdjęć i filmów znajomym, przeżre znaczną ilość. Rzeczywiście, WhatsApp odpowiadał za imponujące 900 MB wykorzystania danych mobilnych na naszym telefonie tylko we wrześniu.

Aby temu zapobiec, ustaw aplikację tak, aby pobierała multimedia tylko przez Wi-Fi. Otwórz menu główne, wybierz Ustawienia i dotknij „Wykorzystanie danych”. W sekcji „Automatyczne pobieranie multimediów” możesz zezwolić na pobieranie różnych typów multimediów przez komórkową transmisję danych i Wi-Fi. Poniżej znajduje się również opcja „W roamingu”, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie zarobisz dużego rachunku za telefon komórkowy, gdy jesteś za granicą.

Spróbuj włączyć opcję „Niskie zużycie danych”, aby zmniejszyć zużycie danych mobilnych podczas połączeń głosowych.

Pobierz obrazy i filmy na swój komputerwhatsapp_tips___download

Jeśli chcesz przesłać zdjęcia i filmy wysłane przez WhatsApp na swój komputer, użyj WhatsApp Web (patrz strona 1), aby połączyć WhatsApp z przeglądarką, a następnie otwórz czat, kliknij zdjęcie lub film, który chcesz zapisać i wybierz przycisk Pobierz. Za pomocą strzałek w lewo i w prawo możesz przeglądać multimedia udostępnione wcześniej w rozmowie (w tym pliki, które zostały przez Ciebie wysłane).

Przypisz dźwięki powiadomień do grup

Możesz ustawić niestandardowe dźwięki powiadomień dla czatów grupowych, dzięki czemu od razu wiesz, czy otrzymałeś wiadomość od określonej grupy znajomych – bez konieczności patrzenia na telefon.

Otwórz czat grupowy, dotknij przycisku menu i wybierz „Informacje o grupie”, a następnie dotknij „Powiadomienia niestandardowe” i zaznacz pole „Użyj powiadomień niestandardowych”. Następnie możesz wybrać jeden z wielu dźwięków powiadomień; wybierz, czy Twój telefon wibruje, czy nie; i zdecyduj, czy ma wyświetlać wyskakujące powiadomienie.

Zmień rozmiar czcionkiwhatsapp_tips_-_size

Zobacz powiązane Wkrótce będziesz mieć ponad godzinę na usunięcie wiadomości WhatsApp po aktualizacji beta Zirytuj swoich znajomych obsługą GIF-ów w WhatsApp WhatsApp ma teraz miliard użytkowników miesięcznie

Aby zmienić rozmiar czcionki w WhatsApp na urządzeniu z Androidem, otwórz jego menu główne i dotknij Ustawienia, a następnie Czat i Rozmiar czcionki. Tutaj możesz wybrać mały, średni lub duży tekst. Na iPhonie WhatsApp używa systemowego rozmiaru czcionki. Aby to zmienić, otwórz „Wyświetlacz i jasność” w ustawieniach iPhone'a, a następnie stuknij opcję Rozmiar tekstu.

Możesz powiększyć tekst, otwierając Ustawienia, Ogólne i Dostępność, a następnie stukając w Duży tekst.

Przypinaj ważne czaty WhatsApp

Jeśli zauważysz, że ważne rozmowy są często przesuwane w dół ekranu przez nieważne czaty grupowe, możesz przypiąć swoje ulubione rozmowy, aby zawsze łatwo je znaleźć.

Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj czat, który chcesz trzymać u góry, i dotknij ikony pinezki. Aby odpiąć czat, naciśnij go ponownie i wybierz ikonę pinezki z przekreśleniem.

Zmień tapetęwhatsapp_tips___wallpaper

WhatsApp pozwala zmienić tapetę wyświetlaną za czatami. Po prostu otwórz menu na czacie, dotknij Tapeta i wybierz obraz z Galerii lub Biblioteki tapet WhatsApp.

Jeśli wolisz coś prostszego, wypróbuj opcje Jednolity kolor lub Brak tapety. Pamiętaj, że zmiana tapety ma wpływ tylko na twoje własne czaty, a nie na odbiorców.

Jak bezpieczny jest WhatsApp?

Niektóre aplikacje do przesyłania wiadomości szyfrują tylko wiadomości między Tobą a nimi, ale kompleksowe szyfrowanie WhatsApp (które stosuje, gdy tylko jest to możliwe) zapewnia, że ​​tylko Ty i odbiorca Twojej wiadomości możecie przeczytać, co zostało wysłane.

Nawet połączenia głosowe są szyfrowane i możesz łatwo sprawdzić, czy jesteś chroniony, otwierając odpowiedni czat, dotykając jego przycisku menu i wybierając „Wyświetl kontakt”. Przesuń palcem w górę i powinieneś zobaczyć kłódkę z napisem „Wiadomości na tym czacie i połączenia są bezpieczne dzięki kompleksowemu szyfrowaniu. Dotknij, aby zweryfikować”. Po dotknięciu tej opcji pojawi się unikalny numer, który powinien odpowiadać numerowi na urządzeniu odbiorcy. Nie martw się, to nie jest właściwy klucz – zawsze jest ukryty.

Zatrzymaj ludzi czytających powiadomienia o wiadomościachwhatsapp_tips___security_notification

Jeśli masz iPhone'a, możesz otrzymywać powiadomienia o nowych wiadomościach bez wyświetlania ich zawartości na ekranie. Po prostu otwórz menu Ustawienia aplikacji, dotknij Powiadomienia i wyłącz przełącznik Podgląd. Teraz zobaczysz nazwę kontaktu w powiadomieniach, ale nie w wiadomości.

Na telefonach z Androidem nie ma opcji blokowania podglądu z WhatsApp, ale możesz całkowicie zablokować powiadomienia WhatsApp, otwierając Ustawienia Androida, a następnie wybierając Aplikacje i WhatsApp. Przełącz „Zablokuj wszystko” na Wł., a nigdy nie zostaniesz przyłapany na wiadomościach pojawiających się na ekranie. Na niektórych urządzeniach z Androidem, takich jak nasz Samsung Galaxy S6, możesz również znaleźć opcje „Pokaż po cichu” lub podobne, które blokują podgląd, ale nadal wyświetlają powiadomienia.

Nie pozwól nikomu wiedzieć, że przeczytałeś ich wiadomościwhatsapp_tips___read_reciepts

Jeśli wolisz, aby ludzie nie wiedzieli, kiedy czytasz ich wiadomości, możesz wyłączyć opcję, która im to mówi. W menu Ustawienia WhatsApp wybierz Konto i Prywatność, a następnie odznacz pole „Potwierdzenia przeczytania”.

Jest jednak pewien haczyk: jeśli wyłączysz tę funkcję, nie będziesz mógł zobaczyć, kiedy inne osoby przeczytały Twoje wiadomości.

Zmień, kto może zobaczyć Twoje prywatne informacjewhatsapp_tips___privacy

Z menu Prywatność w ustawieniach konta WhatsApp możesz również wybrać, kto może zobaczyć Twoje dane osobowe, w tym zdjęcie profilowe, status i kiedy ostatnio byłeś online. Dla każdej opcji możesz wybrać Wszyscy, Moje kontakty lub Nikt.

Zobacz powiązane Wkrótce będziesz mieć ponad godzinę na usunięcie wiadomości WhatsApp po aktualizacji beta Zirytuj swoich znajomych obsługą GIF-ów w WhatsApp WhatsApp ma teraz miliard użytkowników miesięcznie

W większości przypadków dobrym pomysłem jest używanie „Moich kontaktów”, w przeciwnym razie każdy, kto ma Twój numer telefonu, może zobaczyć, kiedy ostatnio byłeś online. Warto również zauważyć, że ustawienie opcji „Ostatnio widziane” na „Nikt” oznacza, że ​​nie będziesz w stanie zobaczyć, kiedy którykolwiek z Twoich kontaktów był ostatnio online.

Dodaj weryfikację dwuetapową

Weryfikacja dwuetapowa dodaje kolejną warstwę bezpieczeństwa do Twojego konta, prosząc o sześciocyfrowy kod PIN, aby zweryfikować Twój numer telefonu w WhatsApp, gdy jest instalowany na nowym urządzeniu. Aby ją włączyć, otwórz Ustawienia, a następnie Konto i wybierz „Weryfikacja dwuetapowa”. Stuknij Włącz i wprowadź kod PIN, a następnie stuknij Dalej i wprowadź go ponownie, aby potwierdzić. Jeszcze raz dotknij Dalej, a zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail, na który możesz wysłać link, który zresetuje kod PIN, jeśli go zapomnisz.

Otrzymuj powiadomienia, gdy ktoś zmieni urządzeniewhatsapp_tips___security_notification

Możesz ustawić WhatsApp, aby ostrzegał Cię, jeśli klucz szyfrowania typu end-to-end uległ zmianie. Zwykle oznacza to, że odbiorca ponownie zainstalował WhatsApp lub przeniósł go na nowe urządzenie, więc możesz po prostu poprosić go o potwierdzenie, że wie, dlaczego wydano nowy klucz.

Aby włączyć tę funkcję, otwórz Ustawienia, dotknij Konto i zabezpieczenia i upewnij się, że opcja „Pokaż powiadomienia o zabezpieczeniach” jest włączona.

Wykonaj rozmowę wideo w stylu Skype

Jeszcze rok temu potrzebna była dedykowana aplikacja, taka jak Skype, do prowadzenia wideorozmów z urządzenia z Androidem. Teraz możesz wykonywać bezpłatne rozmowy wideo bezpośrednio z WhatsApp, po prostu otwierając czat z odpowiednią osobą i dotykając ikony kamery wideo obok jej nazwy i ostatniego statusu online.

Aby jeszcze szybciej dzwonić, dotknij zdjęcia profilowego kontaktu na karcie Czaty i naciśnij wyświetloną ikonę kamery wideo. Połączenia wideo są rejestrowane wraz ze zwykłymi połączeniami głosowymi na karcie Połączenia.

Wykonuj bezpłatne połączenia głosowe przez Wi-Fiwhatsapp_tips___voice_call

Zobacz powiązane Wkrótce będziesz mieć ponad godzinę na usunięcie wiadomości WhatsApp po aktualizacji beta Zirytuj swoich znajomych obsługą GIF-ów w WhatsApp WhatsApp ma teraz miliard użytkowników miesięcznie

WhatsApp umożliwia wykonywanie bezpłatnych połączeń głosowych za każdym razem, gdy masz połączenie z Internetem, co jest przydatne, gdy jesteś za granicą i nie chcesz płacić wysokich opłat roamingowych. Nawet jeśli nie masz połączenia z siecią bezprzewodową, ta funkcja może być opłacalna, jeśli Twoja umowa telefoniczna jest nastawiona na bezpłatną transmisję danych mobilnych, a nie na bezpłatne rozmowy telefoniczne.

Aby zadzwonić do kogoś za pomocą WhatsApp, po prostu dotknij przycisku telefonu u góry czatu. Jeśli nigdy wcześniej nie dzwoniłeś do kontaktu, przejdź do karty Połączenia i dotknij przycisku telefonu, aby go znaleźć. Możesz znaleźć rejestr wszystkich poprzednich połączeń na tej karcie i zadzwonić do kogoś ponownie jednym dotknięciem.

Wyślij wiadomość głosowąwhatsapp_tips___voice_message

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach otrzymujemy mniej wiadomości głosowych niż kiedykolwiek, co nie jest zaskakujące, ponieważ odbieranie ich jest tak kłopotliwe. Jednak WhatsApp pozwala zostawiać wiadomości dźwiękowe (bez czekania na dzwonek telefonu kontaktu), który działa tak samo jak wizualna poczta głosowa, umożliwiając przeskakiwanie do przodu i do tyłu oraz powtarzanie ich tyle razy, ile chcesz. Aby wysłać wiadomość głosową, po prostu naciśnij i przytrzymaj ikonę mikrofonu w odpowiednim czacie tak długo, jak chcesz mówić. Możesz anulować wiadomość, przesuwając palcem w lewo.

Podziel się ważnymi wiadomościami ze wszystkimi

Jeśli chcesz ogłosić ważne wiadomości, funkcja WhatsApp Broadcast umożliwia wysłanie wiadomości do kilku kontaktów za jednym razem.

Otwórz menu główne, a następnie wybierz „Nowa transmisja” i wybierz, komu chcesz udostępnić swoje wiadomości (tylko osoby, które mają Twój numer telefonu na liście kontaktów, otrzymają wiadomość). Następnie dotknij haczyka i skomponuj wiadomość. Możesz dołączać zdjęcia lub filmy tak, jak do zwykłego czatu. Dotknij przycisku menu i wybierz „Informacje o liście transmisji”, aby usunąć lub edytować listę transmisji.

Podziel się autodestrukcyjną historiąwhatsapp_tips___stories

Zobacz powiązane Wkrótce będziesz mieć ponad godzinę na usunięcie wiadomości WhatsApp po aktualizacji beta Zirytuj swoich znajomych obsługą GIF-ów w WhatsApp WhatsApp ma teraz miliard użytkowników miesięcznie

Podobnie jak Snapchat, Instagram i Facebook, WhatsApp umożliwia udostępnianie treści, które znikają po 24 godzinach. Aby dodać jedną z tych „historii”, dotknij karty Status i wybierz „Mój status”. Przesuń w górę, aby wybrać zdjęcie lub wideo z Galerii, lub użyj przycisku migawki, aby przechwycić multimedia bezpośrednio w WhatsApp.

Możesz dodać podpis, naklejki i tekst lub narysować na obrazie. Dotknięcie ikony koperty udostępnia ją wszystkim na liście kontaktów. Długie naciśnięcie historii i dotknięcie ikony kosza usuwa ją przed 24-godzinnym terminem samozniszczenia.