Jak archiwizować lub cofać archiwizację postów na Instagramie

Kiedy Instagram wprowadził archiwum, nie spotkało się to z fanfarami i zostało pominięte przez wielu użytkowników. Jeśli to przegapiłeś, oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Jak archiwizować lub cofać archiwizację postów na Instagramie

Zamiast usuwać treści i tracić potencjalne przychody firmy, Instagram oferuje sposób na zapisanie ich na później. Zamiast całkowicie usuwać posta, możesz go teraz zarchiwizować, aby usunąć go z publicznego widoku. Nadal będziesz mógł przeglądać post prywatnie do wykorzystania w późniejszym terminie, ale nikt inny tego nie zrobi.

Korzystanie z archiwum na Instagramie

Archiwum na Instagramie zawiera sekcję na historie, transmisje na żywo i posty. Historie i transmisje na żywo są zapisywane automatycznie, a zapisywanie postów to funkcja, z której musisz skorzystać ręcznie. Starsze posty nie są automatycznie archiwizowane, jak inne systemy.

Aby zarchiwizować post na Instagramie:

 1. Wybierz wpis, który chcesz zapisać.

 2. Wybierz ikonę menu z trzema kropkami u góry strony.

 3. Wybierz opcję Archiwum.

Jak uzyskać dostęp do archiwum na Instagramie?

Zarchiwizowany post pozostanie tam, dopóki nie usuniesz go ręcznie lub nie cofniesz jego archiwizacji. Archiwum na Instagramie jest podzielone na posty, historie i życia.

Aby uzyskać dostęp do archiwum Instagrama:

 1. Otwórz Instagram na swojej stronie profilowej i wybierz ikonę menu (trzy paski) w prawym górnym rogu.

 2. Wybierz archiwum, aby wyświetlić zarchiwizowane posty na stronie Archiwum.

 3. Archiwum domyślnie wyświetla najpierw automatycznie zarchiwizowane artykuły. Aby zobaczyć życie lub posty, dotknij strzałki skierowanej w dół obok „Archiwum historii” u góry i wybierz dowolną opcję.

Jak wspomniano powyżej, archiwum jest przeznaczone tylko dla Ciebie i nie jest dostępne publicznie.

Cofnij archiwizację postów na Instagramie

Jeśli chcesz wyprowadzić post z hibernacji i wrócić do swojego profilu, jest to bardzo proste. Wystarczy wejść do swojego archiwum na Instagramie i wybrać opcję ponownego wyświetlania w swoim profilu.

 1. Otwórz Instagram na swojej stronie profilowej. Wybierz ikonę menu (trzy paski) w prawym górnym rogu.

 2. Wybierz Archiwum.

 3. Stuknij strzałkę skierowaną w dół obok "Archiwum historii" u góry i wybierz "Archiwum postów".

 4. Wybierz post, którego archiwizację chcesz przywrócić, i wybierz ikonę menu z trzema kropkami.

 5. Wybierz Pokaż w profilu u góry wyskakującego okienka.

Wpis zostanie ponownie opublikowany i będzie publicznie dostępny.

Jeśli wolisz usunąć zarchiwizowany post zamiast upubliczniać go ponownie, możesz. Po prostu wybierz Usuń zamiast Pokaż w profilu i potwierdź swój wybór w kroku 5 powyżej. Twój post zostanie wtedy usunięty na zawsze i nie będzie można go odzyskać. Czasami to dobrze!

Zawijanie

Archiwum na Instagramie to fajny pomysł, który usuwa niektóre tymczasowe z mediów społecznościowych. Chociaż stopniowo dostosowujemy się do czasowego charakteru życia online, istnieją pewne rzeczy, które warto zachować w dłuższej perspektywie. Jeśli nie trzymasz tych wspomnień blisko siebie, przynajmniej możesz je zachować na Instagramie.

W przypadku firm obeznanych z mediami społecznościowymi jest to sposób wielokrotnego wykorzystywania postów i mediów lub do sezonowych ofert, które powtarzają się co roku lub regularnie. Po co co roku tworzyć ofertę świąteczną, jeśli możesz ją po prostu zarchiwizować, zmodyfikować, a następnie ponownie upublicznić?

Czy podoba Ci się opcja archiwum na Instagramie? Używałeś go? Opowiedz nam o swoich wrażeniach poniżej!