Najlepsze umiejętności i polecenia Amazon Alexa dla Twojego urządzenia Echo

Twoje Amazon Echo zawiera wiele funkcji, takich jak gry i aplikacje dla dzieci. Musisz jednak opanować różne umiejętności i polecenia Alexa, aby z nich korzystać.

Aby znaleźć te umiejętności Alexa, należy zainstalować aplikację Amazon Alexa, a także skonfigurować głośnik. Po skonfigurowaniu aplikacji Alexa możesz włączyć lub wyłączyć umiejętności Alexa za dotknięciem przycisku.

Niektóre z tych umiejętności Alexa wykorzystują sprzęt Echo, taki jak układ mikrofonów i konfiguracja głośników Amazon Echo, Echo Dot i Echo Plus, podczas gdy inne używają ekranu dotykowego znalezionego w programie Echo Show. Dostępne są Umiejętności dla dzieci, a także gry i przewodniki.

Wśród tych umiejętności Alexa znajdują się komunikaty Alexa, które umożliwiają jednoczesne wysyłanie wiadomości do wszystkich urządzeń i członków rodziny. Po tej funkcji pojawiła się gama przyjaznych dla dzieci kropek Echo, o nazwie Amazon Echo Dot Kids Edition. Każda nowa, kolorowa kropka dla dzieci kosztuje zaledwie 39,99 USD, czyli mniej niż pierwotna cena 79,99 USD. Wyposażone są w dwukierunkowy domofon, który współpracuje z innymi urządzeniami Echo Dot, możliwość dzwonienia do zatwierdzonej rodziny lub przyjaciół, odtwarzania audiobooków i muzyki oraz wiele więcej za pomocą poleceń Alexa.

Jeśli dopiero zaczynasz lub szukasz inspiracji, oto niektóre z najlepszych umiejętności Alexa do zainstalowania.

20 wspaniałych umiejętności i poleceń Alexa

1. Przekaż swojemu wewnętrznemu Skywalkerowi ciekawostki o Gwiezdnych Wojnach

Dla zagorzałego fana Gwiezdnych Wojen w tobie, Star Wars Trivia Alexa Skill autorstwa DibbleCode sprawdzi twoją wiedzę na temat filmów o Gwiezdnych wojnach. Wielu użytkowników zgłasza, że ​​Alexa mówi, że umiejętność jest włączona, gdy nie jest. Musisz powiedzieć " „Alexa Open Star Ciekawostki” aby to działało. Podobnie jak większość umiejętności Gwiezdnych Wojen, ta jest nieoficjalna.

2. Zagraj w historie PAC-MAN

PAC-MAN Stories Alexa Skill

Firma Bandai Namco po raz pierwszy wkroczyła w świat interaktywnego opowiadania historii w Amazon Echo, wprowadzając PAC-MAN Stories. Dostępne na wszystkich urządzeniach obsługujących Alexę, w tym Amazon Echo i Echo Dot, PAC-MAN Stories Skill pozwala rodzinom korzystać z Alexy w rodzaju gry „wybierz własną przygodę”. Gracze dokonują wyborów dla PAC-Mana, gdy przedziera się przez opowieść. Każda decyzja generuje inny wątek fabularny.

Pierwszą historią, która rozpoczyna się wraz z umiejętnością Alexa, jest PAC-MAN i upiorne śmieci. Celem jest uratowanie planety PAC-MAN przed upiornymi śmieciami. Po drodze będziesz podejmować decyzje, wybierać ścieżki i wygrywać Power Pellets w oparciu o swoje wybory. Alexa Skill zawiera PAC-MANa, a także Inky, Blinky, Pinky i Clyde. Dowiedz się więcej o umiejętności PAC-MAN STORIES tutaj.

3. Zagraj w LEGO z Alexą

Podobnie jak w przypadku PAC-Man Stories, LEGO połączyło siły z DUPLO, aby stworzyć umiejętność LEGO Duplo Stories Alexa, która łączy grę fizyczną z usługą głosową Amazon Alexa. Używając Amazon Echo lub Echo Dot, dzieci mogą odpowiadać na historie LEGO DUPLO, korzystając z jednego z pięciu pojazdów lub pięciu zestawów ze zwierzętami. Celem jest zmiana toru historii, prowadzona przez Alexę, za pomocą fizycznych zabawek.

4. Wykres obowiązków Alexy

Alexa to nie tylko zabawa i gry, może pomóc Tobie (i Twoim dzieciom) pozostać zajętym i produktywnym. Umiejętność wykresu Alexa Chore jest świetna, ponieważ możesz konfigurować czynności i otrzymywać przypomnienia, aby je wykonać bez konieczności kiwnięcia palcem.

Korzystanie z tej umiejętności jest bezpłatne, a wszystko, co musisz zrobić, to przydzielić domowników do pracy. Kiedy wykona zadanie, i zdobądź punkt do swojego wyniku za wykonanie zadania, gdy je wykonasz.

5. Podyktuj wiadomość SMS swoim głosem

W styczniu 2018 r. Amazon dodał możliwość wysyłania wiadomości SMS do Twoich kontaktów. Aby to skonfigurować, musisz przeskoczyć przez kilka obręczy, a obecnie jest to tylko dla telefonów z Androidem, ale jest to całkiem przydatna możliwość dodania do kolekcji Alexy. Co zrozumiałe, nie możesz wysłać SMS-a do służb ratunkowych ani grupowych MMS-ów, ale może się to przydać, jeśli się spieszysz i musisz komuś powiedzieć, że jesteś w drodze.

6. Destiny 2 Ghost: AI w najlepszym wydaniu

przeznaczenie-duch

Urządzenie Ghost AI w Destiny 2 idealnie nadaje się do współpracy z Alexą, biorąc pod uwagę, że obie są skutecznymi wirtualnymi asystentami. Nic więc dziwnego, że programiści połączyli siły z Amazonem, aby uruchomić Destiny 2 Ghost Alexa Skill. Po włączeniu możesz poprosić Ghosta o opcje dialogowe dotyczące następujących rzeczy:

 • Aby dowiedzieć się więcej o postaciach Destiny 2
 • Aby dowiedzieć się, co robić dalej, jeśli utkniesz w dowolnym momencie gry (otrzymasz polecenia specyficzne dla Alexy, dzięki czemu umiejętność Ghost będzie wiedziała, ile zrobiłeś postępu)
 • Zarządzaj swoim arsenałem i zdobądź Ghosta, aby wyposażył się w określoną broń
 • Połącz się ze znajomymi

Niektóre polecenia Alexy dla Destiny 2 Ghost obejmują:

 • „Alexa, zapytaj Ducha, kim jest Czerwony Legion”.
 • „Alexa, zapytaj Ghosta, co mam dalej zrobić”.
 • „Alexa, poproś Ducha o wyposażenie mojego wyposażenia rajdowego”.
 • „Alexa, poproś Ducha, aby zadzwonił po wsparcie”
 • Do tego ponad 1000 innych linii do odkrycia

7. Gas Buddy: Najlepsza wyszukiwarka stacji paliw

Gas Buddy Alexa Skill to coś więcej niż tylko raportowanie cen gazu w Twojej okolicy. Możesz poprosić o wycenę w innych lokalizacjach, uzyskać oceny dotyczące kawy i czystości łazienki, znaleźć stacje z toaletami, a nawet kupić paliwo na stacji benzynowej Love's. Prosta, ale bardzo skuteczna umiejętność, Gas Buddy, pomaga znaleźć najtańszą cenę za paliwo w Twojej okolicy. Aby uruchomić to polecenie, musisz włączyć dostęp do usług lokalizacyjnych, ale warto. Do niektórych funkcji potrzebna jest również aplikacja Gas Buddy.

8. Amazon Storytime

Jak sama nazwa wskazuje, Amazon Storytime Alexa Skill odtwarza zbiór opowiadań i może bawić dzieci w ciągu dnia, a nawet czytać im bajki na dobranoc. Niektóre historie są nawet opowiadane przez Toma Kenny'ego, głos SpongeBoba Kanciastoportego. Możesz poprosić Alexę o przeczytanie historii za pośrednictwem aplikacji Storytime i zatrzymanie jej w dowolnym momencie. Gdy następnym razem porozmawiasz z Alexą, pojawi się pytanie, czy chcesz wznowić od miejsca, w którym skończyłeś, czy rozpocząć nową historię.

Uwaga: Nie możesz poprosić Alexy o odegranie określonej historii, ale możesz powiedzieć jej, aby zaczęła nową lub spróbowała ogólnego tematu, takiego jak historia Ripleya lub głupie historie. Klienci zgłaszają, że Alexa pokazuje historie w ich bibliotece, ale zwykle nie znajduje ich, gdy proszą o nie bezpośrednio.

Oto kilka przykładów tego, co możesz powiedzieć Alexie za pomocą umiejętności Amazon Storytime:

 • „Alexa, poproś Amazon Storytime, aby opowiedziała mi historię Ripleya”.
 • „Alexa, poproś Amazon Storytime, aby opowiedziała mi głupie historie”.
 • „Alexa, pauza”, aby zrobić sobie przerwę, i „Alexa, wznów”, aby kontynuować słuchanie.
 • „Alexa, następna”, aby pominąć historię.
 • I więcej

9. Umiejętności Alexa Stories

Umiejętności Alexa Story idą w parze z umiejętnością Amazon Storytime Alexa, ale zasługują na własny temat. Istnieje wiele umiejętności fabularnych dostępnych dla urządzeń Amazon Alexa. Niektóre umiejętności fabularne są specyficzne dla postaci, podczas gdy inne to ogólne tematy, takie jak science fiction, przerażające i przed snem.

10. Zatrzymaj się, oddychaj i myśl: niech medytacja będzie twoim przewodnikiem

Jeśli całe to ćwiczenie jest trochę zbyt męczące, zawsze jest Umiejętność Zatrzymaj się, Oddychaj i Myśl Alexa, która pomoże Ci to zrobić. To trener medytacji dla Alexy, który prowadzi Cię przez ćwiczenia oddechowe, które możesz wykonywać wiele razy dziennie, aby pomóc Ci się zrelaksować i uspokoić stan umysłu.

Po prostu wykrzycz następujące zdania:

 • „Alexa, OTWÓRZ Stop Oddychaj Pomyśl”
 • „Alexa, ZAPYTAJ Stop Breathe Pomyśl, aby zagrać w medytację”
 • „Graj dalej”
 • I więcej

11. Umiejętności Alexa dla dzieci

Amazon wprowadził Alexa Skills dla dzieci w wieku poniżej 13 lat w 2017 roku, z takimi nazwiskami jak Spongebob Kanciastoporty i Ulica Sezamkowa. Od tego czasu otworzył się dla innych głównych postaci i imion, w tym magazynu Highlights, Kubusia Puchatka, Hello Kitty oraz wielu innych umiejętności Alexa.

Gdy po raz pierwszy dodasz przyjazną dzieciom umiejętność Alexa, musisz ją włączyć w aplikacji Alexa. Aby udzielić pozwolenia, rodzice muszą zweryfikować swoją tożsamość za pomocą kodu SMS wysłanego na numer telefonu powiązany z ich kontem Amazon lub wprowadzając kod bezpieczeństwa karty kredytowej na swoim koncie Amazon. Alexa następnie zapisze zgodę rodziców.

Idzie to w parze z wprowadzeniem na rynek wersji Amazon Echo Dot Kids Edition, która wygląda jak zwykła Echo Dot w kolorowym płaszczu.

12. Dyson: utrzymuj chłód i odkurzaj bez podnoszenia palca

Mówiąc o powietrzu, oczyszczacze powietrza Dyson nowej generacji są kompatybilne z Alexą, wykorzystując Dyson-Alexa-Skill firmy Dyson Limited. Sprawdź link, aby zobaczyć kompatybilne modele. Urządzenia do uzdatniania powietrza Dyson podłączone do sieci Wi-Fi są wyposażone w polecenia Alexa umożliwiające ich włączanie i wyłączanie oraz naprzemienne korzystanie z wentylatora i oczyszczanie powietrza. Po zainstalowaniu umiejętności po prostu zapytaj „Alexa, zacznij oczyszczać”, a twoje powietrze będzie czyste w ciągu kilku minut. Poza tym umiejętnością będą prace wyselekcjonować robota odkurzającego Dyson.

Niektóre polecenia Dyson Alexa obejmują:

 • „Alexa, ustaw prędkość wentylatora na 5”
 • „Alexa, ustaw oscylację na szeroką”
 • „Alexa, włącz tryb nocny”
 • „Alexa, poproś Dysona o rozpoczęcie sprzątania”.
 • „Alexa, poproś Dysona o włączenie trybu cichego”.
 • „Alexa, zapytaj Dysona o aktualny status mojego robota”.

13. Odcień: światła włączone, światła wyłączone

Jeśli jesteś użytkownikiem Echo, który ma szczęście mieć żarówki Philips Hue w swoim domu, nie szukaj dalej niż umiejętność Hue Alexa firmy Philips Hue, która pozwala włączać lub wyłączać światła Philips Hue i zmieniać oświetlenie w pomieszczeniu. "nastrój." Możesz regulować atmosferę pomieszczenia za pomocą poleceń, takich jak Relaks, Skoncentruj się, Naładuj i Przyciemnij. Przyszłość, którą widziały lata 80., wreszcie nadeszła!

14. Sonos: Alexa współpracuje z Sonos

Amazon oferuje Sonos Alexa Skill firmy Sonos, Inc., która pozwala kontrolować i synchronizować muzykę na wielu urządzeniach Amazon Echo. Użytkownicy mogą kierować muzykę do określonego urządzenia Echo lub grupy urządzeń, po prostu prosząc Alexę. Pierwotnie ta funkcja nie była dostępna ani nie była dostępna.

Możesz zsynchronizować odtwarzanie muzyki na urządzeniach Echo, aby odtwarzać utwory z następujących usług:

 • Muzyka Amazon
 • Spotify Premium,
 • Dostroić
 • Pandora
 • Radio iSerce
 • Deezer
 • SyriuszXM

Aby skorzystać z tej funkcji, użyj aplikacji Alexa, aby utworzyć grupy z dwoma lub więcej urządzeniami Echo, nazywając grupę, na przykład „na dole”. Po utworzeniu grupy powiedz na przykład „Alexa, odtwarzaj muzykę pop na dole”.

Oczywiście ta funkcja multiroom nie jest jedyną użyteczną korzyścią dostępną dla użytkowników Echo. Odtwarzanie muzyki to tylko jedna z tysięcy możliwości Alexy. Istnieje ponad 7500 umiejętności, które mogą wzmocnić Echo na wiele przydatnych, zabawnych i zaskakujących sposobów.

15. 7-minutowy trening: o wiele bardziej przystępny cenowo osobisty trener

7-minutowy trening Alexa Skill firmy Pargee opiera się na naukowo udowodnionym zestawie ćwiczeń, zaprojektowanych w celu zwiększenia metabolizmu, poprawy energii, zmniejszenia stresu i usunięcia tkanki tłuszczowej. Zmienia również Alexę w wirtualnego trenera osobistego. Aby rozpocząć, wystarczy powiedzieć „Rozpocznij 7-minutowy trening”, a zostaniesz poprowadzony przez całą rutynę. Rób przerwy, kiedy ich potrzebujesz, a następnie po prostu poinformuj Alexę, kiedy będziesz gotowy do rozpoczęcia następnego ćwiczenia.

16. Plex: lepsza kontrola nad mediami

Umiejętność Plex Alexa pozwala kontrolować bibliotekę multimediów bez poruszania mięśni. Jeśli korzystasz z Plex Media Server i masz urządzenie Echo w swoim salonie, możesz poprosić Alexę o wykonanie następujących czynności:

 • Odtwórz filmy
 • Powiedz, co będzie dalej na Twoim decku Plex
 • Zaproponuj rzeczy, które możesz chcieć obejrzeć

17. MasterMind: zamiana tekstu na mowę bez użycia rąk

Jeśli chcesz dać odpocząć swoim cyfrom od ciągłego pisania na smartfonie, Mastermind Alexa Skill firmy povezi pozwala rozmawiać z szerszym światem, recytując pożądaną wiadomość tekstową. Ciesz się pisaniem SMS-ów bez użycia rąk w najlepszym wydaniu.

18. Mastermind – Asystent AI dla zespołów programistycznych: Zatrudnij swojego asystenta wirtualnie

Jeśli chcesz skupić się bardziej na ważnych zadaniach jako programista, Mastermind – AI Assistant for Software Dev Teams Alexa Skill pozwoli Ci martwić się innymi sprawami, podczas gdy pracuje jako przydatny asystent.

Dzięki umiejętności Mastermind możesz powiedzieć, co następuje:

 • „Jakie są otwarte żądania ściągnięcia?”
 • „Zdobądź moje zatwierdzenia kodu na ten tydzień”.
 • — Nad czym pracuje Dan?
 • „Jaki kod został dzisiaj popełniony?”
 • „Jakie zadania wykonałem w tym tygodniu?”
 • „Przygotuj mnie do wystąpienia mojego zespołu, a następnie wyślij to e-mailem do mojego menedżera”
 • „Co jest w moim backlogu sprintu?”
 • „Następnie utwórz zadanie, przydziel je do mnie”.
 • „Jakie są moje błędy?”
 • „Kiedy mam następne spotkanie?”
 • „Następnie utwórz błąd, przypisz go Pat”.
 • „Co zespół zrobił w tym miesiącu?”
 • „Co znajduje się w rejestrze produktów?”
 • I więcej

19. Znajdź mój telefon według TrackR: Znajdź swój telefon, gdy zapomnisz

Istnieje kilka umiejętności „Znajdź mój telefon”, ale ta od TrackR oferuje więcej funkcji. Jeśli zarejestrujesz konto TrackR i zainstalujesz umiejętność Find My Phone Alexa firmy TrackR, możesz krzyczeć „Alexa! Znajdź mój telefon!" a Twój telefon natychmiast zadzwoni z pełną głośnością, co znacznie ułatwi polowanie. Ta umiejętność zawiera również historię, dzięki czemu Alexa może powiedzieć, gdzie ostatnio zostawiłeś telefon, i sprawia, że ​​smartfon dzwoni, gdy jest ustawiony w trybie cichym.

20. Uber: Poproś robota, aby zadzwonił do Ciebie po taksówkę

Czujesz się leniwym Uberem? Po prostu powiedz właściwe słowa, a dzięki umiejętności Uber Alexa będziesz w taksówce w ciągu kilku minut.

Konfiguracja może zająć trochę czasu, ale kiedy już się do tego przyzwyczaisz, wydaje się to dość magiczne. Gdy już zdobędziesz talent, po prostu powiedz niezbędne zaklęcie, a pod twoimi drzwiami podjedzie podwózka.

Jak uzyskać dostęp do konta Amazon Alexa z komputera?

Przydaje się, aby historia poleceń Alexa była na wyciągnięcie ręki za pośrednictwem aplikacji na smartfona z systemem Android lub iOS. Możesz jednak alternatywnie uzyskać dostęp do swojego konta za pośrednictwem ulubionej przeglądarki internetowej, jeśli Twój telefon się ładuje, brakuje lub po prostu jest zajęty gdzie indziej. Możesz zobaczyć swoją historię poleceń głosowych, przeglądać karty, włączać aplikacje i nie tylko, logując się na swoje konto Amazon Alexa.

Jak najlepiej wykorzystać swoje urządzenie Amazon

Dzięki setkom poleceń i umiejętności do wyboru, maksymalne wykorzystanie możliwości urządzenia Amazon Echo może być trudne. Ta lista poleceń powinna pomóc Ci rozpocząć podróż.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Amazon Echo, zapoznaj się z tymi artykułami:

 • Jak podłączyć Amazon Echo do telewizora?
 • Jak sparować kropkę Echo z Firestick?
 • Jak odtwarzać podcasty na swojej Echo Dot

Czy znasz jakieś bardziej przydatne umiejętności i polecenia Alexy? Podziel się swoimi przemyśleniami z poniższą społecznością.