Jak aktywować kanał w Minecrafcie

Wraz z wydaniem Update Aquatic w lipcu 2018 r. Minecraft otrzymał wiele nowych funkcji technicznych, a także nową zawartość. Jak sama nazwa wskazuje, aktualizacja skupiała się głównie na funkcjach i blokach opartych na wodzie. Obejmuje to niebieski lód, koral i potężny przewód.

Jak aktywować kanał w Minecrafcie

Kanał jest bardzo specjalnym nowym blokiem, który generuje status obszaru działania. Tworzenie i aktywacja nie jest zbyt trudne, ale jest w tym proces. Poniżej znajdziesz instrukcje, jak go wykonać, jak go aktywować i jakie zapewnia.

Czym są przewody?

Kanały są rodzajem bloku podobnym do beaconów, ponieważ tworzą wokół siebie obszar, który zapewnia graczom efekt statusu. Główną różnicą między tymi dwoma blokami jest rodzaj statusu, jaki zapewniają.

przewód

Conduits generują pole, które nadaje status Conduit Power. Ten status daje graczowi zdolność oddychania pod wodą, a także prędkość kopania pod wodą. Inne efekty obejmują podwodne widzenie w nocy i pośpiech podczas działania efektu statusu. Prawdopodobnie już zdajesz sobie sprawę, że wszystkie te efekty mają na celu ułatwienie i przyspieszenie podwodnego wydobycia.

Istnieje kilka mocy Mocy Przewodu, które będą równoważne tej samej mocy Przyspieszenia. Jednak te potencjały kanałów są dostępne tylko za pomocą poleceń.

Aktywacja blokady kanału

Najpierw spójrzmy, jak aktywować blokadę kanału. Jeśli w ogóle nie wiesz, jak wykonać blok przepustów, możesz przewinąć w dół, aby uzyskać instrukcje, jakich komponentów będziesz potrzebować i jak je zdobyć.

Kiedy już będziesz mieć blokadę, będziesz potrzebować trochę wody. Kanał może być aktywowany tylko pod wodą, a konkretnie w bloku wody o wymiarach 3x3x3. Więcej wody nie jest konieczne, ale będziesz potrzebować miejsca 5x5x5, aby umieścić pierścienie niezbędne do jej aktywacji.

Pierścienie wokół przewodu muszą być wykonane z dowolnego typu bloków Prismarine. Ułóż te bloki w pierścieniu o szerokości 1 bloku, 5×5 wokół przewodu. Po umieszczeniu tych 16 bloków i tak długo, jak jest pod wodą, blok kanału zostanie aktywowany. Ten pierwszy pierścień jest minimalnym wymaganym do aktywacji przewodu i wytworzy stan Mocy przewodu w sferze 32 bloków z przewodu.

blokada kanału

Możesz zwiększyć strefę wpływu kanału o 16 bloków za każde siedem bloków Prismarine, które dodasz do konstrukcji. W ten sposób możesz zwiększyć potencję, dodając dodatkowe półpierścienie do pierścienia podstawowego.

Maksymalna moc osiągana jest przy 46 blokach, co daje całkowity zakres wpływu 96 bloków. Kiedy formacja przewodu zostanie w ten sposób w pełni ukończona, zada również 4 obrażenia mobom w bloku 8x8x8 wokół niego.

W ten sposób aktywujesz blok, więc przejdźmy do tego, jak możesz go zrobić.

Jak zrobić blokadę przewodu

Jak każdy inny spreparowany blok, zaczniesz od komponentów. W takim przypadku będziesz potrzebować Heart of the Sea i muszli Nautilus. Serce prawdopodobnie będzie trudniej znaleźć, ale muszle mogą zająć więcej czasu. Hearts of the Sea znajdziesz w zakopanych skarbach, których mapy znajdziesz we wrakach statków.

Kiedy znajdziesz mapę skarbów i ją zbadasz, wyświetli się czerwony X, do którego możesz nawigować. Kiedy dotrzesz do X, rozejrzyj się, aż znajdziesz skrzynię (przynieś dobrą łopatę, aby przyspieszyć). Zakopany skarb ma co najmniej jedno Serce Morza. W rzadkich przypadkach możesz również znaleźć te serca w skrzyniach, które znajdziesz na wrakach statków.

Muszle Nautilusa możesz zdobyć głównie jako losowy łup z łowienia ryb. Wyłowienie ich zajmie dużo czasu, ale prawdopodobnie jest to najlepszy sposób na ich zdobycie. Utopione moby będą się również pojawiać z Muszlą Nautilusa w drugiej ręce, więc możesz je tam również zabrać. Wreszcie, możesz je zdobyć od Wędrującego Kupca za 5 szmaragdów za sztukę. Będziesz potrzebować dziewięciu muszli Nautilusa.

konduktor

Po zdobyciu komponentów umieść Serce Morza na środku stołu rzemieślniczego i otocz je Muszlami Nautilusa, aby stworzyć blok przewodów. Pamiętaj, że będziesz potrzebować również bloków Prismarine, aby go aktywować, które możesz wydobywać z pomników oceanu.

Ty Con-ZRÓB TO!

Kanały są bardzo przydatne, szczególnie w trybie przetrwania, więc są warte wysiłku. Aktywacja ich wymaga po prostu kilku bloków Prismarine w pierścieniu wokół bloku kanału. Jednak wykonanie bloku jest trochę pracochłonne.

Jaka jest twoja ulubiona część Update Aquatic? Daj nam znać w komentarzach poniżej.