Recenzja Denon AH-MM400: Znakomity dźwięk za 200 £

Recenzja Denon AH-MM400: Znakomity dźwięk za 200 £

Obraz 1 z 10

denon-ah-mm400-recenzja-rekomendowana-nagroda

denon_ah-mm400_review_5
denon_ah-mm400_review_1
denon_ah-mm400_review_6
denon_ah-mm400_review_12
denon_ah-mm400_review_2
denon_ah-mm400_review_3
denon_ah-mm400_review_10
denon_ah-mm400_review_11
denon_ah-mm400_review_4
200 £ Cena podczas przeglądu

Często trudno jest opisać, dlaczego coś kochasz – niezależnie od tego, czy jest to osoba, przedmiot nieożywiony, czy po prostu szczególnie atrakcyjny placek, są takie momenty, w których coś klika i zapala się światło. Dla mnie to słuchawki Denon AH-MM400 w pigułce.

Projekt i funkcje

Kiedy wydajesz takie pieniądze na parę słuchawek, oczekuje się, że zrobią coś więcej niż tylko dobrze brzmią. Denon wyraźnie zdecydował, że tego rodzaju osoba chce nauszników wykonanych z drewna (oczywiście orzech amerykański), aluminium i luksusowo wyglądających kawałków skóry. Mogło to bardzo łatwo doprowadzić do złego dnia w salonie DFS, ale AH-MM400 pojawiły się, wyglądając dość gustownie. Chyba, że ​​twoim pomysłem na wysokiej klasy design jest czarny szczotkowany metal i może dziwna kreska srebra, w takim przypadku prawie na pewno powinieneś pójść i przeczytać Alph'a Audeze Sine lub Recenzje B&W P7 Wireless zamiast.

Ale cokolwiek myślisz o ich wyglądzie, jakość wykonania jest tutaj do zera. Regulowany pałąk i nauszniki AH-MM400 sprawiają wrażenie solidnych pod każdym względem, w dużej mierze dzięki liberalnemu wykorzystaniu aluminium, a nie plastiku, a mimo to składają się ładnie i małe. Wciśnij je do dołączonej torby transportowej i choć będziesz miał trudności z włożeniem ich do kieszeni o normalnej wielkości, nie zajmą dużo miejsca w torbie.

[galeria:2]

Jedynym lekkim rozczarowaniem jest to, że dostarczone kable są odrobinę cienkie i lekkie. Mimo to, co jest dość powszechne w dzisiejszych czasach, masz do wyboru dwa kable, jeden ze standardowymi połączeniami audio, a drugi z wbudowanym pilotem i mikrofonem do podłączenia do smartfona. W razie potrzeby otrzymasz również adapter 6,3 mm (czyli 5 1/4 cala dla wentylatorów imperialnych) w pudełku. Kolejnym miłym małym akcentem jest to, że prostopadłe gniazda 3,5 mm Denona mają wąską plastikową obudowę, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów z ich zabrudzeniem na obudowie smartfona.

CZYTAJ DALEJ: Przewodnik Alphr po najlepszych słuchawkach, jakie możesz kupić

Komfort i izolacja akustyczna

Mam duże uszy. Może to powodować problemy z niektórymi słuchawkami nausznymi i nausznymi, a Denon AH-MM400 nie jest wyjątkiem. Miękki pałąk i nauszniki ze sztucznej skóry leżą dość lekko na głowie, ale lekki nacisk nauszników na brzegi moich uszu spowodował tępy ból po około godzinie lub dwóch. Podejrzewam, że członkowie populacji o mniejszych uszach uznają je za niezwykle wygodne, ale jeśli możesz spróbować przed zakupem, zrób to.

Dużą zaletą zamkniętej konstrukcji AH-MM400 jest to, że w naturalny sposób blokują one wiele szumów tła. Oczywiście nie znajdują się na obszarze aktywnej redukcji hałasu, ale wycie klimatyzatorów i rozmowy w pobliżu są natychmiast przytłumione, gdy je założysz. Nawet stojąc obok stukotu pociągu metra w godzinach szczytu, nie ma potrzeby zwiększania głośności, aby zapobiec zagłuszeniu muzyki.

[galeria:8]

Jakość dźwięku

W przeciwieństwie do wielu zamkniętych telefonów, Denony brzmią niezwykle bogato i przestrzennie – nie ma poczucia, że ​​muzyka jest skompresowana lub zgnieciona w skali, co pomaga w pełni wykorzystać utwory orkiestrowe i pogłosową elektronikę. Gitary, perkusja i wokale płyną z przodu i rozciągają się szeroko na lewo i prawo na niewidzialnej scenie.

Jednak to, co mnie zaskoczyło w AH-MM400, to to, jak „właściwie” brzmią od razu po wyjęciu z pudełka. To fale głębokiego, łatwego basu uderzają w ciebie pierwsze, ale nie dzieje się to kosztem nigdzie indziej w zakresie częstotliwości. Głosy i instrumenty brzmią pięknie, realistycznie i czysto, a wysokie tony też są delikatne i dobrze oceniane.

Kolejną zaletą jest to, że AH-MM400 naprawdę wcale nie są trudne do wysterowania – nie ma potrzeby szukać drogich wzmacniaczy słuchawkowych lub przetworników cyfrowo-analogowych. Podłącz je do 400 funtów Chord Mojo i na pewno uzyskasz z nich trochę więcej mocy i szczegółów, ale mój iPhone SE wykonał dobrą robotę bez żadnej pomocy – miniaturowy smartfon Apple jest w stanie doprowadzić je do przyzwoitych poziomów głośności.

[galeria: 4] Zobacz pokrewną recenzję Bowers & Wilkins P7 Wireless: Przecinanie kabla Recenzja Audeze Sine: Najlepsze słuchawki do iPhone'a? Najlepsze słuchawki w 2018 roku: 14 najlepszych słuchawek nausznych i dousznych, jakie możesz teraz kupić

Jeśli musiałbym bezwzględnie wybierać dziury w działaniu Denona, to warto wspomnieć tylko o jednej słabości: AH-MM400 to dźwiękowy odpowiednik filiżanki herbaty i leżenia, co jest naprawdę bardzo urocze, ale może czasami brzmieć trochę zbyt wyluzowany. Na niektórych z moich trudniejszych utworów testowych – obejmujących wszystko, od cyfrowych utworów o wysokiej rozdzielczości po płyty winylowe – Denons zmagał się z rozszyfrowaniem muzycznych wątków równie zręcznie, jak moja dość stara para Sennheiserów HD 580 Precision. Muzyka nadal brzmi świetnie, oczywiście, ale jeśli potrzebujesz słuchawek, które wydobywają każdy szczegół z Twojej kolekcji muzycznej w ostatniej chwili, możesz poszukać gdzie indziej.

Werdykt

Od czasu ich premiery mniej więcej rok temu, AH-MM400 znacznie spadły w cenie – częściowo dlatego poświęciłem czas na ich sprawdzenie teraz. Szczerze mówiąc, oceniłbym je wysoko, nawet w oryginalnej cenie 349 funtów, a biorąc pod uwagę, że teraz kosztują zaledwie 200 funtów, powiedziałbym, że należą do najlepszych słuchawek, jakie można kupić za te pieniądze .

Jasne, są słuchawki z otwartym tyłem, które mogą przebić Denons pod względem przejrzystości, i aktywne telefony z redukcją szumów, które mogą być lepsze dla osób często latających, ale AH-MM400 uderza w doskonały środek. Jeśli potrzebujesz zestawu stosunkowo kompaktowych, genialnie brzmiących słuchawek, to AH-MM400 firmy Denon są naprawdę bardzo polecane.