Jak automatycznie dodawać teksty do plików MP3?

Kiedy słuchasz muzyki, po prostu lepiej jest widzieć słowa, prawda? Zwłaszcza jeśli słuchasz piosenki, której nigdy wcześniej nie słyszałeś, słowa pomogą ci ją zrozumieć słowo w słowo.

Jak automatycznie dodawać teksty do plików MP3?

Podczas gdy większość nowoczesnych usług przesyłania strumieniowego obejmuje możliwość przeglądania tekstów podczas słuchania muzyki, niektórzy ludzie nadal wolą pobierać i słuchać plików MP3. Dla takich ludzi może być frustrujące, że nie mogą zobaczyć tekstów podczas słuchania.

Na szczęście istnieje kilka darmowych i łatwych sposobów dodawania tekstów do ulubionych utworów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z tych programów, aby automatycznie dodawać teksty do plików MP3.

Jak dodawać teksty do plików MP3

Istnieje kilka metod dodawania tekstów do plików MP3, ale tutaj skupimy się na darmowych i łatwych metodach.

Zanim przejdziemy do metod, upewnij się, że włączyłeś teksty w wyznaczonym odtwarzaczu muzyki. Zobaczysz, że w tym artykule użyto programu Windows Media Player; jest to darmowy domyślny odtwarzacz dla dowolnego komputera z systemem Windows.

Aby włączyć teksty, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu odtwarzacza po uruchomieniu, przejdź do „Teksty, podpisy i napisy” i wybierz „Włącz”.

Pomijając to, rzućmy okiem na nasze ulubione rozwiązania do dodawania tekstów do plików MP3.

Znacznik Mp3

Jeśli zdecydujesz się na tag MP3, musisz ręcznie dodać teksty do plików MP3. Niestety nie ma automatycznego sposobu na zrobienie tego, ponieważ dodawanie tekstów nie jest główną funkcją tego programu. Pobierz MP3 Tag za darmo tutaj i zainstaluj go.

  1. Po zainstalowaniu i uruchomieniu MP3 Tag musisz przeciągnąć i upuścić pliki MP3 do jego głównego okna. Możesz dodać tyle plików, ile chcesz. Następnie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy utwór, w którym chcesz dodać tekst i kliknąć Rozszerzone tagi.

  2. W następnym oknie wybierz Dodaj pole przycisk, który wygląda jak gwiazda. Rodzaj NIESYNCHRONIZOWANE TEKSTY na nowe pole.

  3. Następnie powinieneś wkleić tekst do swojej piosenki w Wartość Sekcja. Ta strona jest dobrym miejscem do ręcznego wyszukiwania tekstów MP3.
  4. Kliknij ok i potwierdź nowy tag.

  5. Wreszcie możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy plik MP3 po dodaniu tekstu i kliknąć przycisk odtwarzania. Tak będą wyglądały słowa podczas słuchania.

Znajdą się one na dole odtwarzacza i będziesz musiał przewijać w dół w miarę postępu utworu. Przepłucz i powtórz dla każdego pojedynczego pliku MP3, a ostatecznie będziesz mieć teksty do wszystkich z nich.

Wyszukiwarka tekstów

Większość ludzi zgodzi się, że Wyszukiwarka tekstów jest lepszą opcją, ponieważ automatycznie dodaje teksty do plików MP3. Jest to darmowy program, który możesz pobrać tutaj. Po zakończeniu instalacji uruchom go i od razu zacznij dodawać teksty. Na marginesie, to oprogramowanie nie nadpisze żadnych tekstów, które już istnieją.

Możesz przeciągnąć pliki MP3 do głównego okna lub kliknąć Dodaj folder lub Dodaj pliki przyciski w lewym górnym rogu. Po dodaniu pliku MP3 ten program automatycznie pobierze do niego tekst i zsynchronizuje go z odtwarzaczem.

wyszukiwarka tekstów

Zielona kropka w rogu pliku oznacza, że ​​tekst jest na swoim miejscu. Trudno w to uwierzyć, ale to naprawdę działa i jest superszybkie! Odtwórz dodaną piosenkę i przekonaj się sam. Przycisk odtwarzania znajduje się obok utworu, jeśli zdecydujesz się go odtworzyć z poziomu Wyszukiwarki tekstów. Możesz śledzić słowa podczas odtwarzania utworu.

Jeśli zdecydujesz się użyć domyślnego odtwarzacza multimedialnego, teksty będą również wyświetlane, jak na poniższym obrazku.

teksty z wyszukiwarki tekstów

Podobnie jak w przypadku tagu MP3, będziesz musiał przewinąć odtwarzacz, aby nawigować po tekście. Wyszukiwarka tekstów ma dodatkowe opcje po kliknięciu prawym przyciskiem myszy pliku MP3, takie jak „wymuszenie wyszukiwania tekstów” lub „eksportowanie tekstów do pliku tekstowego”.

Końcowe przemyślenia

Korzystając z MP3 Tag lub Lyrics Finder, możesz szybko i łatwo dodawać teksty do ulubionych plików MP3.

Istnieją inne sposoby dodawania tekstów do plików MP3, ale dwa opisane w tym artykule są bezpłatne i należą do najłatwiejszych w użyciu.

Jakich programów używasz do dodawania tekstów do plików MP3? Opowiedz nam o swoich ulubionych w komentarzach poniżej.