Jak dołączyć wiadomość e-mail do tekstu

Jeśli masz firmę lub jesteś jej częścią, nie tylko kontaktujesz się z partnerami za pomocą wiadomości tekstowych lub połączeń głosowych. E-maile są również ważnym czynnikiem w komunikacji między biznesem a ich klientami.

Jak dołączyć wiadomość e-mail do tekstu

Czasami jest wiadomość e-mail, którą musisz przekazać jednemu ze swoich klientów lub współpracowników, a możesz to zrobić tylko za pomocą wiadomości tekstowej. Możesz spróbować wpisać go ponownie lub skopiować i wkleić do wiadomości tekstowej, ale nie zawsze jest to możliwe. Zajmuje też dużo czasu.

Może nie wiedziałeś, ale istnieją sposoby na dołączenie wiadomości e-mail do wiadomości tekstowej i przekazanie jej w formie tekstowej do innego odbiorcy.

Przekazywanie wiadomości e-mail

Przekazywanie wiadomości e-mail jako tekstu może wydawać się skomplikowane. Po pierwsze, powinieneś starać się wysyłać tylko krótkie wiadomości e-mail, które mają mniej niż 160 znaków. W razie potrzeby możesz je przyciąć, zanim prześlesz je jako tekst. Musisz także znać adres e-mail operatora telefonicznego.

Oto przewodnik krok po kroku, jak to zrobić:

 1. Otwórz e-mail, który chcesz przekazać na wiadomość tekstową.
 2. Kliknij „Prześlij dalej”, tak samo jak w przypadku zwykłej poczty. Jeśli nigdy wcześniej nie przesyłałeś dalej wiadomości, ikona przypomina strzałkę skierowaną w prawo.

  Dołącz wiadomość e-mail do SMS-a

 3. W razie potrzeby przytnij e-mail, aby był krótszy. Chociaż niektórzy operatorzy mogą dopuszczać do 200 znaków, wiadomości tekstowe są zwykle ograniczone do 160 sztuk, więc staraj się pozbyć zbędnego tekstu, aby uniknąć komplikacji.
 4. Sprawdź ogólny adres e-mail dostawcy odbiorcy. Możesz go łatwo znaleźć w Google dla dowolnego dostawcy usług w Twoim kraju. Na przykład, aby wysłać wiadomość e-mail do użytkownika T-Mobile, należy zaadresować ją na adres: [numer telefonu]@tmomail.net, AT&T to [numer telefonu]@txt.att.net itd.

  Wyślij e-mail na wiadomość tekstową

 5. Po znalezieniu żądanej kombinacji adresów e-mail wpisz ją w polu adresu wiadomości.
 6. Naciśnij Wyślij (lub Prześlij).
 7. Odbiorca powinien wkrótce otrzymać Twój e-mail w formie tekstowej.

Pamiętaj, że w wiadomości tekstowej nie będzie żadnego formatowania wiadomości e-mail (kolor, czcionka, rozmiar, obrazy). Co więcej, nie możesz wysłać żadnego z załączonych plików SMS-em.

Ta metoda jest przydatna, jeśli dana osoba nie może sprawdzić swojej poczty e-mail, a sprawa jest pilna.

Wysyłanie nowego e-maila na SMS

Oprócz wiedzy o tym, jak przekazywać istniejące wiadomości e-mail do wiadomości tekstowych, pomocna może być wiedza, jak wysłać nową wiadomość e-mail za pomocą tej metody.

Zasada jest taka sama: powinieneś znać numer telefonu i adres e-mail dostawcy.

Kliknij „Utwórz nową pocztę” w aplikacji poczty e-mail i wpisz wiadomość. Ponownie upewnij się, że tekst ma około 160 znaków i nie przekracza 200 znaków.

Po zakończeniu wpisz poprawną kombinację numeru telefonu/e-mail w polu Odbiorca i naciśnij Wyślij lub Prześlij. Osoba ta powinna otrzymać Twój e-mail jako SMS.

Wyślij e-mail jako wiadomość tekstową

Jeśli nie możesz połączyć się z aplikacją poczty e-mail z urządzenia telefonicznego i musisz wysłać ją do odbiorcy e-mail, możesz to zrobić również za pomocą wiadomości tekstowej.

W tym przypadku nie wysyłasz SMS-a na numer telefonu, ale na żądany adres e-mail.

Na przykład, zamiast wysyłać SMS-a na numer 012345678, wyślesz go na adres [nazwa_użytkownika]@email.com. Ta osoba otrzyma wiadomość tekstową w swojej skrzynce odbiorczej e-mail.

Aby to zadziałało, może być konieczne włączenie danych mobilnych.

Jak określić adres e-mail mojego telefonu?

Aby mieć pewność, że możesz odbierać wiadomości e-mail przez SMS, możesz sprawdzić adres swojego telefonu w kilku prostych krokach.

 1. Otwórz aplikację do obsługi wiadomości na swoim telefonie.
 2. Wpisz swój adres e-mail w polu odbiorcy zamiast numeru. Napisz cokolwiek w treści wiadomości, aby uniknąć pozostawienia jej pustej.

 3. Wyślij wiadomość. (Upewnij się, że komórkowa transmisja danych jest włączona.)
 4. Otwórz swój e-mail. (To ten sam e-mail, na który wysłałeś SMS-a).
 5. Znajdź wiadomość, którą wysłałeś.

  Dołącz wiadomość e-mail do wiadomości tekstowej

 6. Adres nadawcy tego e-maila to adres Twojego telefonu.

Może to być przydatne, jeśli chcesz skonfigurować aplikację poczty e-mail do przekazywania poczty z ważnych adresów. W ten sposób możesz również otrzymać kopię swojej poczty na swój telefon i uniknąć niedogodności, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do swojego konta e-mail lub jeśli powiadomienia e-mail są wyłączone.

Ważna uwaga

Przesyłając wiadomość e-mail jako wiadomość tekstową, upewnij się, że dokładnie sprawdziłeś warunki dostawców i przewoźników. Niektórzy dostawcy wymagają od swoich użytkowników ręcznego skonfigurowania możliwości otrzymywania wiadomości e-mail za pośrednictwem tekstu. Powinieneś się tym zająć na czas. W ten sposób możesz uniemożliwić swoim klientom lub współpracownikom w ogóle nie otrzymywanie ich e-maili.