Jak automatycznie wykonać kopię zapasową dysku twardego na Dysku Google?

To, co mamy na naszych urządzeniach, jest dla nas bardzo ważne, a jest to szczególnie ważne teraz, gdy przechowujemy wszystko, od obrazów i filmów po pliki robocze, a nawet hasła na naszych dyskach twardych. Awarie dysku twardego, uszkodzenia i błędy dysku mogą się zdarzyć nieoczekiwanie i ważne jest, aby przygotować się na okresowe lub częste tworzenie kopii zapasowych. Jedną z najbardziej niezawodnych usług tworzenia kopii zapasowych dysków twardych jest obecnie Dysk Google, system pamięci masowej w chmurze, który pozwala przechowywać wszystkie ważne dane online w celu ich przechowania.

Jak automatycznie wykonać kopię zapasową dysku twardego na Dysku Google?

Poprowadzimy Cię przez proces tworzenia kopii zapasowej dysku twardego za pomocą Dysku Google, dzięki czemu nie musisz się już martwić o bezpieczeństwo swoich ukochanych plików.

Po co tworzyć kopie zapasowe dysku twardego na Dysku Google?

Istnieją dwa główne powody przechowywania kopii zapasowej dysku twardego na Dysku Google:

1. Ochrona danych

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jeśli Twój dysk twardy zostanie w jakiś sposób uszkodzony, wszystkie Twoje najważniejsze rzeczy zostaną utracone. A nawet jeśli zdecydujesz się utworzyć kopię zapasową plików na czymś takim jak zewnętrzny dysk twardy, nie będzie to tak niezawodne, jak przechowywanie ich w chmurze, ponieważ może również ulec uszkodzeniu.

Twardy dysk

2. Udostępnianie plików

Drugim głównym powodem jest to, że będziesz mieć możliwość udostępniania plików. Po zsynchronizowaniu dysku twardego z Dyskiem Google będziesz mieć dostęp do zapisanych plików i modyfikować je z dowolnego urządzenia korzystającego z tego samego konta. Dzięki temu będziesz mieć pełną kontrolę nad wszystkimi swoimi rzeczami z dowolnego miejsca.

Metody tworzenia kopii zapasowych

Istnieją dwa różne sposoby tworzenia kopii zapasowej dysku twardego na Dysku Google, a my zbadamy je oba, abyś mógł wybrać metodę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

1. Kopia zapasowa za pomocą folderu Dysku Google

Zanim będziesz mógł przechowywać pliki za pomocą tej metody, musisz utworzyć folder Dysku Google.

 1. Pobierz, zainstaluj i zaloguj się na Dysku Google Na pulpicie zostanie utworzony folder o nazwie Dysk Google.
 2. Otwórz aplikację i ustaw preferowane preferencje.
 3. Utwórz folder i nadaj mu nazwę. Możesz nazwać go w dowolny sposób, chociaż sugerujemy nazywanie go plikami kopii zapasowej.
 4. Utwórz kilka podfolderów w tym, aby pomóc Ci uporządkować swoje pliki. Nazwij je w zależności od tego, co będziesz przechowywać w środku (dokumenty, obrazy, filmy, pliki robocze…).

Pliki przechowywane w tych folderach są przechowywane zarówno na dysku twardym, jak i w chmurze Dysku Google.

 1. Utwórz folder do przechowywania plików, które chcesz przenieść do kopii zapasowej. Będzie to folder źródłowy, który zostanie zsynchronizowany z folderem „Pliki kopii zapasowej” Dysku Google.
 2. Aby dodać pliki do folderu, wystarczy je zaznaczyć i przeciągnąć do folderu.
 3. Jeśli chcesz dodać wiele plików naraz, naciśnij i przytrzymaj klawisz Ctrl i wybierz każdy plik. Następnie po prostu kliknij i przeciągnij pliki do folderu.

2. Kopia zapasowa za pomocą narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji

To narzędzie zostało niedawno wydane przez Dysk Google i umożliwia znacznie płynniejsze tworzenie kopii zapasowych dysku twardego niż pierwsza metoda, ponieważ nie zaburza struktury plików i folderów danych.

Synchronizacja Google

 1. Pobierz i zainstaluj, a następnie zaloguj się do Kopii zapasowej i synchronizacji
 2. W kroku Mój komputer sprawdź folder, który chcesz zsynchronizować.
 3. Dodaj dodatkowe foldery, klikając Wybierz folder.
 4. Zdecyduj, jakiego rozmiaru przesyłać chcesz.
 5. Kliknij Następny.
 6. Po przeczytaniu informacji kliknij Rozumiem.
 7. Określ ustawienia Dysku Google.
 8. Kliknij Start, aby rozpocząć synchronizację.

Narzędzie Kopia zapasowa i synchronizacja automatycznie utworzy kopię zapasową plików z wybranych folderów, a gdy zmienisz pliki w folderze źródłowym, Dysk Google wyśle ​​je do Kosza.

Ile można przechowywać na Dysku Google?

Niestety Dysk Google nie oferuje nieograniczonej przestrzeni dyskowej, ale oferuje największą ilość miejsca spośród innych opcji przechowywania w chmurze. Będziesz mieć 15 GB wolnego miejsca, co jest dość dużo do pracy, a dzięki dostarczonemu narzędziu do automatycznej synchronizacji ochrona twoich ukochanych plików nigdy nie była łatwiejsza.