Jak automatycznie pobierać obrazy w Outlooku

Jeśli używasz Outlooka do sprawdzania wiadomości e-mail, wiesz, że musisz ręcznie pobrać każdy obraz. Program Outlook nie pobierze automatycznie zdjęć z wiadomości e-mail, więc musisz kliknąć miejsce, w którym jest napisane „Kliknij tutaj, aby pobrać zdjęcia. Aby zwiększyć prywatność, program Outlook uniemożliwił automatyczne pobieranie niektórych obrazów w tej wiadomości”.

Jak automatycznie pobierać obrazy w Outlooku

Fajnie, że twórcy Outlooka chcą chronić Twoją prywatność, ale ta funkcja może czasami być uciążliwa. Jeśli więc masz dość ręcznego pobierania każdego pojedynczego obrazu, możesz dowiedzieć się, jak ustawić program Outlook, aby automatycznie pobierał obrazy.

Jak automatycznie pobrać wszystkie obrazy na komputer?

Możesz zezwolić programowi Outlook na automatyczne pobieranie obrazów, wykonując następujące proste czynności:

 1. Otwórz Outlooka.
 2. Kliknij „Plik”, a następnie „Opcje”.
 3. Kliknij "Centrum zaufania", a następnie kliknij "Ustawienia centrum zaufania".

  Automatycznie pobieraj obrazy w Outlooku

 4. Znajdź miejsce, w którym jest napisane „Automatyczne pobieranie” i odznacz pole „Nie pobieraj automatycznie obrazów w wiadomościach e-mail w formacie HTML lub elementach RSS”.

Te kroki działają w programach Outlook 2019, 2016, 2013 i 2010. Jeśli używasz wersji 2007, sytuacja wygląda trochę inaczej. Oto jak ustawić automatyczne pobieranie obrazu dla tej wersji:

 1. Otwórz Outlooka.
 2. Kliknij „Narzędzia” i „Centrum zaufania”.
 3. Znajdź opcję „Automatyczne pobieranie”.
 4. Odznacz „Nie pobieraj automatycznie obrazów w wiadomościach e-mail w formacie HTML lub elementach RSS”.

Wersja 2003 jest jedną z najstarszych, które wciąż są w użyciu, i oto co musisz zrobić, aby umożliwić automatyczne pobieranie obrazów:

 1. Otwórz Outlooka.
 2. Przejdź do „Narzędzia” i kliknij „Opcje”.
 3. Kliknij „Karta bezpieczeństwa”, a następnie „Zmień ustawienia automatycznego pobierania”.
 4. Odznacz „Nie pobieraj automatycznie obrazów ani innych treści w wiadomości e-mail w formacie HTML”.

  Pobierz obrazy w Outlooku

 5. Odznacz „Ostrzegaj mnie przed pobraniem zawartości podczas edytowania, przesyłania dalej lub odpowiadania na e-mail”.

Po wykonaniu tych kroków program Outlook automatycznie pobierze wszystkie obrazy w przyszłości. Zanim to zrobisz, przeczytaj resztę artykułu, aby dowiedzieć się, jakie są zagrożenia bezpieczeństwa związane z automatycznym pobieraniem obrazów.

Jak zezwolić na automatyczne pobieranie wiadomości e-mail, którym ufasz?

Możesz ustawić funkcję automatycznego pobierania obrazów tylko dla e-maili, które znasz. To prawdopodobnie najlepsza rzecz do zrobienia, ponieważ unikniesz pobierania obrazów pochodzących z nieznanych źródeł. Możesz zrobić wyjątki dla e-maili, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz Outlooka.
 2. Otwórz zaufaną wiadomość e-mail i kliknij prawym przyciskiem myszy nagłówek wiadomości.
 3. Kliknij „Dodaj nadawcę do listy bezpiecznych nadawców” lub „Dodaj domenę @example.com do listy bezpiecznych nadawców”.

Dlaczego to jest ważne

Program Outlook jest wyposażony w ważną funkcję zabezpieczeń, która uniemożliwia automatyczne pobieranie obrazów na komputer. Musisz zezwolić na to ręcznie, ale powinieneś być świadomy zagrożeń bezpieczeństwa, które się z tym wiążą.

Ta funkcja może wydawać się niepotrzebna, ale nie bez powodu.

Wyobraź sobie, że otrzymujesz e-mail od kogoś, kogo nie znasz. Otwierasz wiadomość, a wszystkie znajdujące się w niej obrazy zostaną pobrane z serwera nadawcy prosto na Twój komputer. Jeśli serwer nadawcy jest monitorowany, może stwierdzić, że od razu zezwolono na pobranie obrazów. Potwierdzisz ważność swojego e-maila, narażając go na wszelkiego rodzaju irytujące włamania, w tym spam, a nawet wirusy.

Outlook blokuje automatyczne pobieranie, aby uniemożliwić spamerom uzyskanie potwierdzenia, że ​​Twój adres jest aktywny. Nikt nie chce być pochowany nieznanymi e-mailami i obrazami.

Jak pobierać obrazy w Outlooku

Korzyści z blokowania automatycznego pobierania obrazów w programie Outlook

Microsoft jest firmą stojącą za programem Outlook i prawdopodobnie istnieje uzasadniony powód domyślnego blokowania automatycznego pobierania obrazów. Blokowanie automatycznego pobierania obrazów to dobry pomysł, ponieważ:

 1. Spamerzy będą mieli trudności ze zdobyciem Twojego adresu e-mail.
 2. Podczas pobierania zużyjesz mniej przepustowości, ponieważ zapiszesz tylko potrzebne obrazy.
 3. Zaoszczędzisz miejsce w skrzynce pocztowej.
 4. Będziesz bezpieczny przed potencjalnie szkodliwymi lub niewrażliwymi obrazami.

Standardowa funkcja od 2003 r.

Pierwszą wersją Outlooka, która domyślnie blokuje wszystkie automatyczne pobieranie, był Outlook 2003. Funkcja okazała się przydatna, więc stała się standardem we wszystkich kolejnych wersjach Outlooka.

Jak automatycznie pobierać wszystkie obrazy na komputerze Mac?

Jak się spodziewaliśmy, instrukcje dla użytkowników komputerów Mac różnią się znacznie od instrukcji dla użytkowników komputerów PC. Chociaż niektórzy twierdzą, że potrzebujesz usługi innej firmy, aby automatycznie pobierać wszystkie obrazy z Outlooka, to po prostu nie jest prawdą. Możesz ustawić komputer Mac tak, aby automatycznie pobierał obrazy z aplikacji Outlook.

Aby skonfigurować automatyczne pobieranie, po prostu zrób to:

 1. Otwórz Outlooka na komputerze Mac i kliknij „Preferencje” na pasku menu u góry.

 2. Kliknij „Preferencje” w menu rozwijanym.

 3. W sekcji „E-mail” kliknij „Czytanie”.

 4. Jeśli przewiniesz w dół, zobaczysz sekcję z trzema opcjami. Kliknij dymek obok wyboru, który odpowiada Twoim potrzebom.

Oczywiście bezpieczniej jest zachować tę opcję dla swoich kontaktów, ale możesz wybrać wszystkie wiadomości, jeśli chcesz.

Filtruj swoje automatyczne pobieranie obrazów

Zamiast zezwalać na automatyczne pobieranie obrazów dla wszystkich wiadomości, powinieneś trzymać się odblokowywania tylko zaufanych wiadomości e-mail. Zrób listę zaufanych e-maili i pobierz tylko te obrazy, których naprawdę potrzebujesz. W ten sposób Twój komputer będzie chroniony przed wszystkimi spamerami oraz nieznanymi wiadomościami e-mail i obrazami. Internet jest pełen wszelkiego rodzaju oszustw i spamerów, więc najlepiej trzymać się bezpiecznej strony.