Jak automatycznie odświeżyć stronę internetową

Czy śledzisz wydarzenie z ostatniej chwili? Może sprawdzasz wyniki swojej ulubionej drużyny sportowej? Jeśli potrzebujesz najnowszych wiadomości z przeglądarki, zapoznaj się dokładnie z ikoną odświeżania okrągłej strzałki.

Jak automatycznie odświeżyć stronę internetową

Ale kto ma czas na spamowanie przycisku odświeżania lub czekanie, aż ekran się odświeży?

Jeśli chcesz przejąć kontrolę nad czasem i sposobem automatycznego odświeżania strony internetowej, możesz skorzystać z kilku obejść. Dowiedz się, jak automatycznie odświeżać swoją stronę internetową za pomocą różnych przeglądarek internetowych w tym artykule.

Jak automatycznie odświeżyć stronę internetową

W idealnym świecie strony internetowe będą się regularnie odświeżać, ustawiając kontrolki do zmiany częstotliwości. Niestety przeglądarki internetowe nie do końca działają w ten sposób. Ale jest coś, co możesz z tym zrobić.

Aplikacje i rozszerzenia sprawiają, że marzenie o automatycznym odświeżaniu strony internetowej staje się rzeczywistością. A do tego są łatwe w instalacji!

Po prostu przejdź do sklepu internetowego swojej przeglądarki lub przeszukaj dostępne rozszerzenia pod kątem „automatycznego odświeżania”. Szanse są takie, że będziesz mieć wiele opcji do wyboru z różnymi poziomami kontroli.

Czytaj dalej, aby znaleźć instrukcje dla określonych przeglądarek.

Jak automatycznie odświeżyć stronę internetową w Chrome

Google Chrome może nie być wyposażony w narzędzia umożliwiające automatyczne odświeżanie strony internetowej, ale ułatwiają one dodawanie.

Jeśli przejdziesz do Chrome Web Store i wyszukasz „automatyczne odświeżanie”, zobaczysz kilka dostępnych opcji. W tym przykładzie użyjmy Super Simple Auto Refresh. To rozszerzenie ma takie funkcje, jak możliwość ustawiania niestandardowych interwałów, synchronizacji wielu urządzeń i obejścia lokalnej pamięci masowej. Aby go zainstalować, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1 – Pobierz rozszerzenie

 • Przejdź do Chrome Web Store

 • Pobierz Super proste automatyczne odświeżanie, klikając przycisk „Dodaj do Chrome”

 • Potwierdź dodanie, naciskając przycisk „Dodaj rozszerzenie” w oknie powiadomienia

Krok 2 – Włącz rozszerzenie

 • Włącz rozszerzenie, klikając jego ikonę na pasku narzędzi przeglądarki (jeśli go nie widzisz, kliknij ikonę układanki, aby zobaczyć swoje rozszerzenia i przypnij je)

Krok 3 – Zmień ustawienia rozszerzenia

 • Wybierz ikonę nowego rozszerzenia, aby ustawić interwały odświeżania lub zatrzymać automatyczne odświeżanie strony internetowej

Pamiętaj tylko, że ty robić musisz być zalogowany na swoje konto Google, aby pobrać rozszerzenie. Nie możesz go zainstalować w trybie incognito ani w oknie gościa.

Jak automatycznie odświeżyć stronę internetową w przeglądarce Internet Explorer

Nowsze wersje przeglądarki Internet Explorer mają opcję, która umożliwia automatyczne odświeżanie stron internetowych. Jest pochowany głęboko w menu Ustawienia i nie możesz określić interwałów, ale niektórzy użytkownicy mogą uznać, że włączenie tego ustawienia jest wygodniejsze niż korzystanie z aplikacji innej firmy.

Sprawdź, jak zacząć:

 1. Uruchom Internet Explorera.

 2. Przejdź do menu Narzędzia, a następnie Opcje internetowe.

 3. Przejdź do zakładki oznaczonej Bezpieczeństwo w oknie Opcje internetowe.

 4. Wybierz strefę oznaczoną jako „Internet”.

 5. Naciśnij przycisk Poziom niestandardowy.

 6. Poszukaj opcji „Zezwalaj na Meta Refresh” i włącz ją.

Domyślnie Internet Explorer nie włącza tej opcji. Jeśli więc chcesz, aby strony internetowe automatycznie odświeżały się w regularnych odstępach czasu, musisz włączyć tę funkcję.

Jak automatycznie odświeżyć stronę internetową w Microsoft Edge

Zła wiadomość jest taka, że ​​użytkownicy Microsoft Edge nie mają opcji automatycznego odświeżania strony internetowej w swoich przeglądarkach, przynajmniej natywnie. Mają jednak możliwość korzystania z dodatku.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby rozpocząć automatyczne odświeżanie stron w Edge:

 1. Przejdź do sklepu z dodatkami Microsoft Edge.

 2. Wyszukaj dodatki „automatyczne odświeżanie”.

 3. Wybierz dodatek i naciśnij przycisk Pobierz.

 4. Potwierdź pobieranie, naciskając przycisk „Dodaj rozszerzenie”.

 5. Włącz nowy dodatek, naciskając ikonę na pasku narzędzi przeglądarki.

 6. Wybierz interwał odświeżania i ponownie naciśnij ikonę, aby zminimalizować menu.

Jak automatycznie odświeżyć stronę internetową w Firefoksie

Podobnie jak inne przeglądarki z tej listy, Firefox nie ma natywnej funkcji automatycznego odświeżania stron internetowych. Ale ułatwiają pobranie rozszerzenia dla tej funkcji. Oto jak zacząć:

 1. Uruchom Firefoksa.

 2. Przejdź do witryny dodatków przeglądarki Firefox.

 3. Wpisz „automatyczne odświeżanie” w pasku wyszukiwania.

 4. Wybierz dodatek.

 5. Pobierz i zainstaluj rozszerzenie.

Dokładny interfejs użytkownika może się różnić w zależności od wybranego dodatku. Jednak zazwyczaj musisz włączyć/dodać dodatek do paska zadań przeglądarki i kliknąć jego ikonę, aby uzyskać dostęp do menu ustawień.

Jak automatycznie odświeżyć stronę internetową w Safari

Chociaż użytkownicy Apple uwielbiają przeglądarkę Safari, ma ona swoje wady – a mianowicie brak natywnych opcji automatycznego odświeżania. Chociaż niektórzy użytkownicy mogą nie zauważyć, że ich strony nie odświeżają się automatycznie, warto mieć je pod ręką.

Na szczęście użytkownicy Safari mogą użyć rozszerzenia, aby nadrobić ten brak. Zobacz, jak uzyskać tę funkcję w swojej przeglądarce:

 1. Otwórz Safari.
 2. Przejdź do App Store.

 3. Wyszukaj „automatyczne odświeżanie” w pasku wyszukiwania.

 4. Wybierz rozszerzenie i pobierz je na swoje urządzenie.

Niektóre rozszerzenia, takie jak Automatyczne odświeżanie przeglądarki, można pobrać bezpłatnie. W przypadku niektórych innych może być konieczne uiszczenie niewielkiej opłaty za pobranie.

Jak automatycznie odświeżyć stronę internetową na iOS

Jeśli używasz urządzenia mobilnego, takiego jak iPhone lub iPad, zawsze możesz wykonać „twarde odświeżenie”, naciskając okrągłą strzałkę na pasku adresu przeglądarki. Ale niektórzy użytkownicy szukają opcji odświeżania, która nie wymaga tak dużej opieki nad dziećmi.

Najprostszym rozwiązaniem jest użycie aplikacji lub rozszerzenia do przeglądarki.

To, gdzie wybierasz rozszerzenia, zależy od przeglądarki, której używasz na swoim urządzeniu. Jeśli masz zainstalowany na telefonie Google iOS, musisz udać się do sklepu Chrome App Store, aby znaleźć rozszerzenie. Z drugiej strony, jeśli korzystasz z Safari, Twoje rozszerzenie prawdopodobnie czeka na Ciebie w Apple App Store.

Ogólnie rzecz biorąc, rozszerzenia Google można pobrać bezpłatnie. Ale być może będziesz musiał zapłacić niewielką opłatę za te Safari w App Store. Wszystko zależy od rozszerzenia, które zdecydujesz się wypróbować.

Gdy znajdziesz taki, który Ci się podoba, po prostu naciśnij przycisk „Pobierz” i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby rozpocząć. Te rozszerzenia nie są zbyt skomplikowane w użyciu i zwykle można ustawić interwały, dotykając ikony rozszerzenia.

Jak automatycznie odświeżyć stronę internetową w systemie Android

Przeglądarki na urządzeniach z Androidem nie mają funkcji automatycznego odświeżania w swoich przeglądarkach. Możesz jednak pobrać aplikację, która zajmie się tym niedoborem.

Jeśli używasz Google Chrome, przejdź do sklepu Play i wyszukaj „automatyczne odświeżanie”. Wybierz jeden z wyników i zainstaluj go na swoim urządzeniu. To takie proste.

Jak automatycznie odświeżać stronę internetową co minutę?

Istnieje kilka opcji, jeśli chcesz, aby Twoja strona internetowa odświeżała się automatycznie w określonych odstępach czasu. Pierwszy polega na pobraniu rozszerzenia do przeglądarki internetowej. Jeśli w ten sposób chcesz iść, przejdź do sklepu z rozszerzeniami przeglądarki i wyszukaj „automatyczne odświeżanie”. Dla każdej przeglądarki istnieje wiele opcji.

Dostępnych jest kilka narzędzi online, które twierdzą, że automatycznie odświeżają strony internetowe. Traktuj te strony z przymrużeniem oka, jeśli zdecydujesz się z nich korzystać i mieć włączony antywirus. Wiele z nich to strony phishingowe, które szukają sposobów na pozyskanie informacji.

Jak automatycznie odświeżyć stronę internetową w JavaScript?

Kod odświeżania strony dla JavaScript to:

dokument.lokalizacja.reload()

Jeśli chcesz wymusić przeładowanie strony z serwera zamiast z pamięci podręcznej, użyj słowa prawda w nawiasie:

document.location.reload(true)

Z drugiej strony, używając słowa fałszywy w nawiasie automatycznie przeładowuje stronę korzystając z pamięci podręcznej.

Ponowne ładowanie okna strony internetowej za pomocą JavaScript wykorzystuje:

okno.lokalizacja.reload()

Jeśli chcesz ponownie ładować stronę w określonych odstępach czasu, użyj funkcji setTimeout w skrypcie:

setTimeout(() => {

window.location.reload (prawda);

}, 5000);

Osadzone w kodzie strony, automatycznie odświeża stronę co pięć sekund. Za każdym razem, gdy strona jest ponownie ładowana, ustawiony zegar jest resetowany na kolejne pięć sekund.

Jeśli chcesz tylko, aby funkcja JavaScript odświeżyła stronę, to lokalizacja.reload().

Jak automatycznie przeładować stronę internetową w określonym czasie?

Automatyczne odświeżanie to jedna z tych funkcji, które wszyscy uważają za oczywiste, dopóki nie będą już dostępne. Niestety, wiele dzisiejszych ulubionych przeglądarek nie ładuje stron automatycznie, nie mówiąc już o określaniu czasów odświeżania.

Ale to nie znaczy, że nie możesz tego skonfigurować!

Wystarczy, że udasz się do zewnętrznego źródła, aby Twoja strona internetowa została automatycznie ponownie załadowana. To tak proste, jak przejście do sklepu z aplikacjami/rozszerzeniami w przeglądarce i znalezienie takiego, który Ci się podoba:

 1. Uruchom przeglądarkę.
 2. Przejdź do sklepu z aplikacjami/rozszerzeniami (Chrome Web Store, Firefox Add-Ons, Microsoft Edge Add-ons Store itp.).
 3. Wpisz „automatyczne odświeżanie” w pasku wyszukiwania.
 4. Wybierz rozszerzenie.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby pobrać i zainstalować rozszerzenie na pasku narzędzi przeglądarki.

Przeczytaj uważnie opisy przy wyborze rozszerzenia. Możesz zobaczyć kilka wyników, ale tylko niektóre, takie jak Super proste automatyczne odświeżanie, umożliwiają ustawienie niestandardowych interwałów odświeżania stron.

Jak odświeżyć stronę internetową po kilku sekundach

Masz kilka opcji, jeśli chcesz odświeżyć stronę internetową po kilku sekundach. Pierwsza opcja to przejście ręczne, które polega po prostu na naciśnięciu ikony odświeżania obok paska adresu. Ale jeśli próbujesz zdobyć bilety na gorące wydarzenie lub intensywną aukcję, może to być nużące.

Tak więc opcją numer dwa jest szukanie rozszerzenia innej firmy dla przeglądarki.

Na szczęście nie jest to takie trudne, jak się wydaje.

Po prostu przejdź do sklepu z aplikacjami w przeglądarce i wyszukaj automatyczne odświeżanie. Niektóre mogą pasować do rachunku, podczas gdy inne odświeżają się po dłuższych odstępach czasu, więc sprawdź wszystkie opcje przed pobraniem jednej.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jaki jest skrót do odświeżania strony internetowej?

Jeśli chcesz odświeżyć stronę bez klikania ikony odświeżania, oto kilka sposobów, aby to zrobić:

• Naciśnij klawisz F5 (lub przytrzymaj Fn i naciśnij F5)

• Control + R (Windows)

• Command + R (Mac)

Wymuszone odświeżanie strony internetowej to kolejna opcja, którą możesz zrobić za pomocą skrótów. Wymuszenie odświeżenia strony powoduje wyczyszczenie pamięci podręcznej bieżącej strony. Oznacza to, że widzisz tylko najnowszą wersję strony przeglądarki. Sprawdź, jak wymusić odświeżanie stron jak profesjonalista:

• Control + F5 lub Control + ikona odświeżania przeglądarki (Windows)

• Command + Shift + R lub Shift + R (Mac, Safari)

Jak ustawić automatyczne odświeżanie kart?

Niestety Twoja przeglądarka nie ma możliwości automatycznego odświeżania poszczególnych kart. Istnieje jednak obejście tej funkcji.

Przejdź do sklepu z rozszerzeniami przeglądarki i wyszukaj „automatyczne odświeżanie karty”.

Rozszerzenia, takie jak Autoodświeżanie kart w Firefoksie przez Alexa, są kierowane na wybrane przez Ciebie karty. Każda przeglądarka ma rozszerzenia podobne do automatycznego odświeżania karty, więc najpierw przeczytaj opisy. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to marnować czas na pobieranie czegoś, czego nie potrzebujesz.

Pozwól przeglądarce wykonać ciężką pracę

Czasami odświeżenie strony internetowej to wszystko, co stoi między Tobą a wielką wygraną – niezależnie od tego, czy są to bilety na gorące wydarzenie, czy wygranie aukcji. Nie pozwól, aby ręczne odświeżanie powstrzymało Cię od tych marzeń wreszcie uczestniczy w Comic-Conie. Pobierz rozszerzenie przeglądarki, które wykonuje za Ciebie ciężką pracę. Następnie wszystko, co musisz zrobić, to usiąść i czekać na swoją kolej.

Czy masz historię rozszerzenia z automatycznym odświeżaniem, którą chcesz udostępnić? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.