Jak automatycznie nagrywać wszystkie połączenia na Androidzie

Wszyscy tam byliśmy: rozmawiasz przez telefon z pracownikiem obsługi klienta, który był niewiarygodnie niegrzeczny, albo umówiłeś się na wizytę u lekarza i już zapomniałeś o godzinie i dacie następnej wizyty. Być może zatrudniasz dla swojej małej firmy, przeprowadzasz rozmowy telefoniczne przez telefon i chcesz móc wrócić do dyskusji w późniejszym terminie. Bez względu na przyczynę, nagrywanie rozmowy telefonicznej może być przydatnym narzędziem do spojrzenia wstecz – chociaż musisz zachować ostrożność i upewnić się, że uzyskasz zgodę przed nagraniem kogoś innego podczas rozmowy telefonicznej.

Jak automatycznie nagrywać wszystkie połączenia na Androidzie

W Sklepie Play są dziesiątki aplikacji, które mogą nagrywać dźwięk połączenia, ale nie wszystkie z nich mogą to robić automatycznie. Na szczęście istnieje „Automatyczny rejestrator rozmów”, aplikacja o niezwykle dosłownej nazwie. Niech cię to jednak nie powstrzyma: tej aplikacji zaufało ponad 100 milionów użytkowników Androida, ponieważ pomaga ona nagrywać zarówno połączenia przychodzące, jak i wychodzące między dwiema stronami. Przyjrzyjmy się wszystkim tajnikom automatycznego nagrywania rozmów telefonicznych w systemie Android.

Uwaga dotycząca legalności

Nagrywanie kogokolwiek przez telefon ma sprawiedliwy udział w konsekwencjach prawnych, jeśli nie jesteś ostrożny, aby uzyskać zgodę i przestrzegać zarówno federalnych, jak i stanowych przepisów dotyczących nagrywania rozmów. Aby uzyskać pozwolenie, obie strony muszą wyrazić zgodę na nagranie rozmowy telefonicznej — i tak, należy również nagrać zgodę. Wystarczy rozpocząć rozmowę, pytając rozmówcę lub rozmówców, czy zgadzają się na nagrywanie. W przypadku większości oficjalnych rozmów, takich jak wywiady, nie jest to nieoczekiwana praktyka. Jeśli jednak rozmówca odmówi Twojej zgody, zatrzymaj i usuń nagranie.

Jeśli próbujesz nagrać rozmowę z obsługą klienta, prawdopodobnie nie będziesz musiał prosić o zgodę. Większość firm i linii obsługi klienta ostrzeże Cię, gdy zadzwonisz, że możesz zostać nagrany w celu zapewnienia jakości. Ponieważ zgoda działa w obie strony, zazwyczaj możesz nagrać swoją stronę rozmowy bez obaw — choć raz jeszcze, upewnij się, że masz wiadomość o zgodzie na linii.

Nie jesteśmy prawnikami, więc jeśli obawiasz się o swoje prawa dotyczące nagrywania i nagrywania, upewnij się, że zapoznałeś się z przepisami federalnymi i stanowymi w Twojej okolicy i poszukaj tutaj przemyśleń Digital Media Law Project na temat nagrywania rozmowy telefonicznej .

Aplikacje do nagrywania rozmów telefonicznych

Zarekomendowaliśmy już naszą aplikację dla „Automatycznego rejestratora rozmów”. Dla niektórych automatyczny rejestrator rozmów może nie być idealnym rozwiązaniem, więc oto niektóre z naszych innych ulubionych aplikacji do nagrywania rozmów w Google Play.

  • Inny rejestrator rozmów (ACR): Nazwa jest nieco bezczelna, ale nie daj się zwieść — ACR to świetna aplikacja dla tych, którzy szukają dodatkowej personalizacji oprócz tego, co oferuje automatyczny rejestrator rozmów. Możesz skonfigurować automatyczne lub ręczne nagrywanie rozmów, zmienić format nagrywania, zapisywać nagrania w Dropbox lub Google Drive oraz wykluczać numery z listy nagrań. To doskonała aplikacja dla tych, którzy chcą kontrolować całe nagrywanie poza tym, co oferuje automatyczny rejestrator rozmów. Jest to bezpłatne pobieranie, ale w przypadku wersji Pro musisz zapłacić 2,99 USD za licencję Pro.

  • Call Recorder: Call Recorder oferuje doskonały interfejs użytkownika z niektórymi funkcjami, które widzieliśmy w innych aplikacjach, w tym automatycznym nagrywaniem rozmów i tworzeniem kopii zapasowych w chmurze. Call Recorder zapewnia również wysokiej jakości próbkowanie dźwięku, więc rozmowy powinny brzmieć lepiej niż inne, bardziej podstawowe rejestratory. Aplikacja obsługuje zarówno reklamy, jak i umożliwia zakupy w aplikacji o wartości do 9,99 USD.
  • Green Apple Call Recorder: Green Apple Call Recorder to jeden z najlepiej zaopatrzonych darmowych rejestratorów w sklepie. Interfejs użytkownika nie jest tak przejrzysty ani łatwy w użyciu w tej aplikacji, ale nadrabia go sama liczba funkcji. Funkcje obejmują opcje nagrywania zarówno dla połączeń wychodzących, jak i przychodzących, domyślną integrację Dropbox i Dysku Google, opcje czarnej i białej listy , i więcej. To świetna opcja, o ile nie masz nic przeciwko niektórym reklamom w aplikacji.
  • Google Voice: jeśli jesteś użytkownikiem Google Voice, z przyjemnością dowiesz się, że aplikacja Voice może już domyślnie nagrywać połączenia. Nie jest to automatyczne, a aplikacja może nagrywać tylko połączenia przychodzące (aby spróbować ograniczyć obawy dotyczące zgody), ale jest to realna i bardzo łatwa w użyciu opcja. Przejdź do menu ustawień w Google Voice, wybierz kartę Połączenia i włącz "Opcje połączeń przychodzących". Teraz, gdy jesteś w trakcie rozmowy w Google Voice i dotkniesz „4” na klawiaturze, wiadomość od Google poinformuje o rozpoczęciu nagrywania. Możesz zatrzymać nagrywanie w dowolnym momencie, ponownie dotykając „4”, a kolejna wiadomość od Google poinformuje dzwoniących o zakończeniu nagrywania.

Konfigurowanie automatycznego rejestratora rozmów

Jeśli zdecydowałeś się trzymać naszej początkowej rekomendacji, Automatycznego Rejestratora Rozmów, przeprowadzimy Cię przez proces konfiguracji i korzystania z funkcji aplikacji. Zacznij od przejścia do Google Play i pobrania aplikacji na smartfona. Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji otwórz ją, aby rozpocząć konfigurację.

Pierwszym wyborem jest ustawienie motywu kolorystycznego. To naprawdę nie ma znaczenia, więc dokonaj własnego wyboru. Następny ekran poprosi o włączenie kopii zapasowych w chmurze za pośrednictwem Dropbox lub Dysku Google. Umożliwi to domyślne zwiększenie głośności podczas nagrywania połączenia, aby dźwięk był wyraźniejszy i bardziej słyszalny podczas odtwarzania. Po dokonaniu wyboru naciśnij „Gotowe”.

Aplikacja wymaga czterech różnych uprawnień: nagrywanie dźwięku, wykonywanie połączeń telefonicznych i zarządzanie nimi, dostęp do multimediów i plików na urządzeniu oraz dostęp do kontaktów. Musisz zezwolić na wszystkie cztery. Po włączeniu tych uprawnień zostaniesz przeniesiony do w większości pustego ekranu z dwiema kartami: Skrzynka odbiorcza i Zapisane. Tutaj znajdziesz swoje nagrania z przyszłych rozmów telefonicznych, ale na razie przejdźmy do potrójnej ikony menu w prawym górnym rogu ekranu. Spowoduje to otwarcie przesuwanego menu w aplikacji, umożliwiając dostęp do konta w chmurze, dołączonego dyktafonu i, co najważniejsze, menu ustawień.

W ustawieniach znajdziesz przełącznik do włączania lub wyłączania automatycznych połączeń na urządzeniu z Androidem. Jest to domyślnie włączone podczas instalowania i konfigurowania aplikacji, ale może się zdarzyć, że nie chcesz, aby ta funkcja była włączona. Jeśli tak, przejdź do ustawień i włącz lub wyłącz przełącznik. Poniżej ponownie wyświetlane są informacje o Twoim koncie w chmurze, a następnie bardziej szczegółowe menu ustawień nagrań, filtrów, widoku i powiadomień. Rzućmy okiem na każde menu, zanim przejdziemy dalej:

  • Chmura: Jeśli wcześniej pominąłeś konfigurację konta Google Drive lub Dropbox, tutaj będziesz mógł to zrobić później.
  • Nagranie: W tym menu jest wiele ustawień, a większość z nich powinna pozostać w stanie domyślnym. Źródło dźwięku można przełączać między kilkoma różnymi opcjami, w tym mikrofonami i połączeniami głosowymi, chociaż najlepiej pozostawić to w opcji „Komunikacja głosowa”. Format audio można zmienić na różne typy plików audio, w tym AAC, AAC2 (domyślnie włączone) i WAV. Jeśli Twój telefon ma problemy z nagrywaniem w domyślnym formacie, możesz rozważyć zmianę typów plików. Jest tu również kilka przełączników: przełącznik automatycznego włączania zestawu głośnomówiącego (domyślnie wyłączony), opcja braku nagrywania po połączeniu z Bluetooth (domyślnie włączona), ta sama opcja głośności nagrywania, którą widzieliśmy podczas początkowej konfiguracji, oraz opóźnienie nagrywania.
  • Filtry: To tutaj znajdziesz możliwość wykluczenia określonych kontaktów z listy automatycznego nagrywania. Domyślnie ACR jest ustawione na nagrywanie wszystkich połączeń, ze skrzynką odbiorczą o rozmiarze 100 nagrań; możesz to zmienić na zaledwie 5 lub nawet 1000 wiadomości, chociaż ta ostatnia będzie wymagać zapłaty za wersję Pro aplikacji.
  • Pogląd: To ustawienie zawiera opcję motywu dla aplikacji, którą widzieliśmy wcześniej, z możliwością wyboru między „Jasny” i „Klasyczny (ciemny)”. Możesz także zmienić język aplikacji oraz pokazać lub ukryć temat nagrania rozmowy w skrzynce odbiorczej.
  • Powiadomienia: Tylko trzy opcje wypełniają menu "Powiadomienia" - nowe połączenie, które wyświetla powiadomienie, gdy nadchodzi nowe połączenie, pokaż rozmówcę, które ujawnia szczegóły dzwoniącego w tym nowym powiadomieniu o połączeniu i po połączeniu (domyślnie wyłączone), co da Ci podsumowanie nagrania poprzedniego nagrania rozmowy po zakończeniu tego nagrania.

Istnieje kilka innych ustawień w automatycznym rejestratorze połączeń, w tym: który odtwarzacz będzie odtwarzał twoje nagrania z poziomu aplikacji, gdzie nagrania są przechowywane na twoim urządzeniu lub karcie SD, oraz opcja zakupu wersji Pro ze Sklepu Play za 6,99 USD .

W większości przypadków większość ustawień można pozostawić w stanach domyślnych, chociaż ustawienie filtra będzie ważne przy nagrywaniu tylko wybranego kontaktu lub dzwoniącego. Od pierwszej konfiguracji, po włączeniu uprawnień, automatyczne nagrywanie rozmów jest gotowe do nagrywania. Najlepszym sposobem, aby przetestować go na swoim urządzeniu, jest zadzwonić do znajomego i sprawdzić, jak brzmi nagranie na Twoim urządzeniu. Jeśli nagranie nie zostanie zapisane lub jest uszkodzone, będziesz chciał zmienić format nagrywania, jak opisano powyżej; dla większości ludzi najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie go na AAC2.

***

Nagrywanie rozmów na Androidzie jest niezwykle proste, z ponad tuzinem solidnych opcji do nagrywania i automatycznego nagrywania rozmów. Automatyczny rejestrator rozmów to jeden z naszych ulubionych wyborów dzięki szerokiej gamie ustawień, narzędziom do tworzenia kopii zapasowych w chmurze i dostępności większości funkcji bez płacenia 6,99 USD za pełną wersję premium.

I chociaż automatyczny rejestrator rozmów jest naszym zalecanym wyborem, uważamy, że sprawdzenie dowolnej lub wszystkich aplikacji wymienionych w naszym podsumowaniu powyżej również sprawi, że poczujesz się usatysfakcjonowany, niezależnie od tego, czy chcesz automatycznie, czy ręcznie nagrywać połączenia. Pamiętaj tylko, aby nagrać drugą osobę na linii po udzieleniu przez nią zgody i zakończyć rozmowę telefoniczną lub nagrywanie, jeśli tego nie zrobią – prawnicy i sądy traktują tego rodzaju sprawy poważnie, a my nie chcielibyśmy widzieć żadnych czytelnicy lądują w gorącej wodzie po nagraniu telefonu.

Chcesz zagrać w niesamowite gry RPG offline na swoim Androidzie? Sprawdź naszą listę najlepszych z najlepszych!

A może chcesz zagrać w coś więcej niż tylko w RPG offline? Mamy też na ten temat post na blogu!

Szukasz nowego telefonu z Androidem? Mamy listę najtańszych, najlepszych nowych modeli telefonów z Androidem. Który jest Twoim ulubionym?

A może zamiast tego chcesz tablet? Oto nasza lista!

Kodowanie może być trudne, a zdobycie dyplomu w tej dziedzinie zajmuje dużo czasu i pieniędzy. Może chcesz po prostu specjalizować się w kodowaniu aplikacji na Androida. Jeśli tak jest, istnieje niesamowita, niedroga książka, która szczegółowo wyjaśnia, jak pisać kod. Sprawdź to.