Jak dodać administratora w telegramie

Jako jedna z najszybszych i najprostszych aplikacji do czatu, Telegram jest używany do różnych celów. Biorąc pod uwagę dużą liczbę członków, ludzie gromadzą się w tej aplikacji, aby robić wszystko, od zarządzania społecznościami korporacyjnymi i startowymi, po organizowanie osobistych czatów grupowych. Bez względu na to, do czego używasz Telegrama, jeśli masz grupę lub kanał, możesz przypisać administratorów.

Jak dodać administratora w telegramie

W tym artykule pokażemy, jak dodawać administratorów do grup i kanałów Telegrama.

Jak dodać administratora w telegramie

Jak wspomniano wcześniej, kanały i grupy Telegrama mogą obsługiwać dziesiątki tysięcy członków. Jest bardzo mało prawdopodobne, że jedna osoba będzie w stanie obsłużyć te numery użytkowników. Jeśli chcesz dodać administratora grupy, oto jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację/aplikację internetową Telegram.

 2. Przejdź do grupy, do której chcesz dodać administratorów.
 3. Przejdź do prawego górnego rogu ekranu/strony i kliknij ikonę z trzema kropkami.

 4. Z menu rozwijanego wybierz Zarządzaj grupą.

 5. Na następnym ekranie wybierz Administratorzy.

 6. Wybierać Dodaj administratora.

 7. Wybierz członka z listy, którego chcesz awansować na administratora.

 8. Wybierz uprawnienia członka, na które chcesz zezwolić.

 9. Kliknij Zapisać.

  telegram dodaj administratora

Jak dodać administratora kanału w Telegramie

 1. Otwórz aplikację/aplikację internetową Telegram.

 2. Otwórz kanał, do którego chcesz dodać administratorów.

 3. W prawym górnym rogu wybierz ikonę z trzema kropkami.

 4. Iść do Zarządzaj kanałem.

 5. W następnym oknie wybierz Administratorzy.

 6. Iść do Dodaj administratora.

 7. Wybierz członka, którego chcesz awansować na administratora.

 8. Wybierz uprawnienia wspomnianego członka.

 9. Wybierać Zapisać potwierdzać.

Jak dodać bota administratora w Telegramie?

W Telegramie dostępne są różne boty, które mogą pomóc w zarządzaniu grupami i kanałami. Są przydatne do automatycznego wysyłania wiadomości o wyznaczonych godzinach i w wybrane dni oraz do podobnych powtarzalnych funkcji, które niepotrzebnie marnują Twój czas jako administrator Telegrama.

Na oficjalnej stronie Telegrama dostępne są różne zastrzeżone boty. Dodanie ich jest tak proste, jak przejście do strony bota i dodanie ich do kanału/grupy/czatu indywidualnego.

Administrator telegramów

Alternatywnie możesz użyć różnych botów innych firm, ale Telegram nie gwarantuje, że są one bezpieczne. Dodanie uprawnień administratora do bota, który może być częścią złośliwego oprogramowania, może zagrozić Twoim czatom i zaangażowanym członkom. Nie dodawaj bota do Telegrama, chyba że masz całkowitą pewność, że jest legalny.

Na koniec możesz także stworzyć własnego, dostosowanego bota. Wymaga to jednak doświadczenia w kodowaniu, dlatego nie będziemy tutaj wchodzić w szczegóły. Dostępne są jednak różne przydatne samouczki online.

Oto jak dodać bota do kanału/grupy:

 1. Otwórz czat z danym botem.

 2. Kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Wybierać Dodaj do grupy.

 4. Wybierz grupę/kanał, do którego chcesz dodać bota.

 5. Potwierdź klikając ok.

Promowanie bota do administratora odbywa się w taki sam sposób, jak promujesz każdego innego członka kanału. Boty to w zasadzie indywidualne wpisy na czacie. Po dodaniu bota do grupy lub kanału skorzystaj z opisanych powyżej instrukcji dotyczących awansowania członków na administratorów.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak mogę zmienić administratora w kanale Telegram?

Czaty telegramowe mogą mieć nieograniczoną liczbę administratorów. Aby dodać administratora, nie musisz sam rezygnować z bycia administratorem. Jeśli jednak nie chcesz już być administratorem grupy, możesz przypisać uprawnienia administratora komuś innemu.u003cbru003eu003cbru003eAby to zrobić, przejdź do odpowiedniego kanału lub grupy i wybierz ikonę z trzema kropkami. Następnie wybierz Zarządzaj grupą lub Zarządzaj kanałem. Wybierz Administratorzy. Przejdź do Dodaj administratora. u003cbru003eu003cbru003eWybierz członka, któremu chcesz przenieść uprawnienia administratora. Na liście uprawnień przestaw przełącznik obok opcji Dodaj nowych administratorów. Wybierz Przenieś własność grupy i wybierz Zapisz. Teraz wybrany członek jest nowym właścicielem grupy. Następnie poproś ich o usunięcie Twoich uprawnień administratora.

2. Jak mogę poznać administratora kanału Telegram?

Telegram nie pozwala członkom kanału lub grupy, którzy nie są administratorami, na dostęp do informacji o administratorach grupy. Zapobiega to spamowaniu administratorów kanału przez członków grupy i chroni ich bezpieczeństwo online. Jedynym sposobem uzyskania dostępu do informacji dotyczących administratorów na czacie grupowym lub kanale jest to, że sam jesteś administratorem i otrzymałeś uprawnienia do sprawdzania, kim są inni administratorzy.u003cbru003eu003cbru003eMoże to być irytujące, ale wyobraź sobie, że wszyscy w dziesięciu -thousand-member group uzyskał dostęp do tożsamości administratora. Dotyczy to zwłaszcza kanałów, które nie wymagają zgody administratora na wejście, co zwykle ma miejsce w przypadku większych kanałów.

3. Co administrator może zrobić w Telegramie?

Administrator, który ma możliwość dodawania nowych administratorów, może nadać im listę uprawnień. W zależności od niestandardowych uprawnień grupy administrator może zmieniać informacje o grupie/kanale, usuwać wiadomości, blokować użytkowników, zapraszać użytkowników za pomocą linków, przypinać wiadomości, zarządzać czatami głosowymi, decydować o zachowaniu anonimowości i dodawać nowych administratorów. u003cbru003eu003cbru003eNie wszyscy administratorzy grup mają takie same uprawnienia. Właściciel grupy może przypisać tytuł administratora i wyłączyć wszystkie wymienione powyżej, w zależności od niestandardowych uprawnień grupy.

4. Jak mogę usunąć się z administratora w Telegramie?

Możesz to zrobić, prosząc innego administratora (pod warunkiem, że ma do tego uprawnienia), aby usunął Twoje uprawnienia administratora z grupy/kanału Telegrama. Mogą to zrobić z listy administratorów grupy na ekranie informacyjnym grupy.

Dostosowanie administratora telegramu

Dopóki masz odpowiednie uprawnienia, możesz dostosować wszystkich administratorów w grupie. Jednak rola właściciela/twórcy pozostaje najpotężniejsza w Telegramie. Mogą przypisywać nowych administratorów, wybierać uprawnienia dla wszystkich, a nawet usuwać całą grupę/kanał/czat. Własność jest automatycznie przypisywana twórcy czatu, który może nadać te uprawnienia innym członkom tego czatu.

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o ustawieniach administratora Telegrama. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wskazówki, zostaw komentarz poniżej.